Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια

Τι κανετε; εμεις ολα καλα. Απολαμβανουμε τις ζεστες των τελευταιων ημερων. Κ εγω μαρμιν πιστευω οτι πρεπει να τα πλυνετε απο τωρα για να μην αγχωθεις τελευταιρς μερες. Πω πω πως περασε ο καιρος. Κ εμεις ειπαμε τωρα που ηρεμησαμε λιγο να αρχιζουμε το χαζεμα των βρεφικων ειδων κ μηπως προβουμε κ σε αγορες. Αλλα μαλλον θα περιμενω εκπτωσεις. Δεν ξερω βεβαια στα βρεφικα επιπλα εχουν κ αυτα εκπτωσεις;

Μαρτζι η μπαλαρινα μας πως ειναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια

Τι κανετε; εμεις ολα καλα. Απολαμβανουμε τις ζεστες των τελευταιων ημερων. Κ εγω μαρμιν πιστευω οτι πρεπει να τα πλυνετε απο τωρα για να μην αγχωθεις τελευταιρς μερες. Πω πω πως περασε ο καιρος. Κ εμεις ειπαμε τωρα που ηρεμησαμε λιγο να αρχιζουμε το χαζεμα των βρεφικων ειδων κ μηπως προβουμε κ σε αγορες. Αλλα μαλλον θα περιμενω εκπτωσεις. Δεν ξερω βεβαια στα βρεφικα επιπλα εχουν κ αυτα εκπτωσεις;

Μαρτζι η μπαλαρινα μας πως ειναι;

Καλημέρα! Συμφωνώ μαζί σας κ μάλιστα το πρώτο βήμα έγινε, άδειασα δύο συρτάρια κ αν δεν φτάσουν θαρρώ πως έχω άλλα δυο άδεια γιατί μάλλον θα βάλω κ τα χειμωνιάτικα μέσα! Αλλά το τακτοποίημα θα γίνει τέλος του μήνα γιατί μέχρι τότες τρέχουν άλλες δουλειές!

Πεπσι κάνε την έρευνα σου αλλά αφού οι εκπτώσεις κοντεύουν περιμενε τες όλο κ θα βγάλουν προσφορές κ τότε, εκτός κι αν βρείς κάτι καλό κ σε καλή τιμή που σου πουν ότι δε θα ισχύει ως τότε! Γενικά βλέποντας κ κάνοντας!

Κορίνα σου έφυγε το άγχος τώρα που είδες το μπεμπε σου;; εντεκατη εβδομάδα ε; πωπω κοντεύεις κ για την αυχενική κ μετά πάει κ το πρώτο τρίμηνο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χθες πηγα γιατρο..ολα τελεια μου ειπε..ολοκληρο μωρακι το ειδα αυτη τη φορα..κουνουσε χερια ποδια ο αντρας μου τρελαθηκε..εχει 179 παλμους ..επομενο ραντεβου 3-4 ιουλιου για αυχενικη αντε να φευγει το πρωτο τριμηνο..

Το ειδαμε και σε 4d έγχρωμο και ηταν τελεια..

Αυτη η δυσκοιλιοτητα να δω ποτε θα φυγει..μου εδωσε φακελακια σκονη να πινω ηπια το πρωτο χθες γιατι πονουσε ολη η κοιλια μου αλλα τιποτα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Το πόσο εκνευρίζομαι με τα παλιολεωφορεία δε λέγεται!!! Υπάρχουν συγκεκριμένες θέσεις που είναι για συγκεκριμένες κατηγορίες ατόμων όπως έγκυες, γυναίκες με παιδιά, άτομα με κινητικά προβλήματα! Πάνε λοιπόν και κάθονται εκεί όλοι οι άσχετοι! Και δεν είναι που κάθονται αλλά κάνουν και τους Κινέζους όταν βλέπουν κάποιον από την παραπάνω κατηγορία! Και άντε να είναι κανένα παππουδάκι ή καμιά γιαγιά αλλά συνήθως είναι νέοι άνθρωποι! Χθες συγκεκριμένα καθόμουν σε μια τέτοια θέση και δίπλα μου μια νέα κοπέλα! Το λεωφορείο γεμάτο κόσμο και μπαίνει μια μαμά με ένα μικρό αγοράκι που το κρατούσε από το χέρι! Την βλέπει και ούτε κίνηση κάνει να σηκωθεί η γαιδάρα! Έτοιμη ήμουν να της δώσω τη θέση μου αλλά προσπέρασε γρήγορα!! Και αυτά τα βλέπω συνέχεια μα συνέχεια όταν ανεβαίνω στα λεωφορεία! Το πιστεύετε πως μου δίνουν θέση άτομα ηλικίας 65χρονών και άνω ενώ οι νέοι πέρα βρέχει; :confused::confused::confused::mad::mad::mad::mad:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χθες πηγα γιατρο..ολα τελεια μου ειπε..ολοκληρο μωρακι το ειδα αυτη τη φορα..κουνουσε χερια ποδια ο αντρας μου τρελαθηκε..εχει 179 παλμους ..επομενο ραντεβου 3-4 ιουλιου για αυχενικη αντε να φευγει το πρωτο τριμηνο..

Το ειδαμε και σε 4d έγχρωμο και ηταν τελεια..

Αυτη η δυσκοιλιοτητα να δω ποτε θα φυγει..μου εδωσε φακελακια σκονη να πινω ηπια το πρωτο χθες γιατι πονουσε ολη η κοιλια μου αλλα τιποτα..

Μπράβο Κορινάκι!!! Και έγχρωμο ε; Τέλεια!!! όσο για τα φακελάκια θέλει πολύυυυυυυυ υπομονή για να δράσουν!! Και ελπίζω να σου κάνουν δουλειά! Προσωπικά δε με είχαν βοηθήσει και πολύ αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!! Πάντως αν έχεις πολλές μέρες να πας να μου πεις για να σου πω τι να κάνεις (μου έδωσε οδηγίες γαστρεντερολόγος στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα χοντρότατο πρόβλημα δυσκοιλιότητας)!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ! Επιτέλους μπήκα! Ελπίζω να μπορέσω και να ποστάρω το μήνυμα αυτή τη φορά!

Είμαστε καλά! Η μικρή έφτασε στα 9300 και 78 πόντους! Το αφτάκι μάλλον την πονάει γιατί έβγαλε τα πίσω δοντάκια! λαδάκι στη νινίδα μέχρι να φύγει! Στέκεται όρθια για λίγο, αλλά φοβάται και κάθεται! Πιστεύω πως το πολύ σε ένα μήνα θα έχει περπατήσει!

Μαρμιν, ξεκίνα να ετοιμάζεσαι! Και ναι! τα νέα παιδιά είναι πολλές φορές ολίγον τι αναίσθητα! Πού να καταλάβουν τις ανάγκες μιας εγκυου ή ενός ηλικιωμένου! Τη βόλεψή τους κοιτάζουν μόνο!

Κορίνα, τι ωραία νέα! Λοιπόν, έχω την αίσθηση πως έχεις αγοράκι!

Πέπσι, όταν έρθεις στα Γιάννενα να πας στο tres jolie και να κατεβείς στον κάτω όροφο να δεις τις προσφορες! Εχει περσινα κομμάτια σε μισή τιμή και πολλά από αυτά τα βρίσκεις με 70% έκπτωση! Πήγα και πήρα ένα φορεματάκι για μία φίλη μου, από 23 ευρώ, το άφησαν 9 και πήρα και μπολερό από 16 ευρώ 4 ευρουλάκια παρακαλώ. Επίσης βρήκα σορτσάκι με μπλουζάκι 6 ευρώ! Κι όλα αυτά σε πολύ καλή ποιότητα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κορινάκι!!! Και έγχρωμο ε; Τέλεια!!! όσο για τα φακελάκια θέλει πολύυυυυυυυ υπομονή για να δράσουν!! Και ελπίζω να σου κάνουν δουλειά! Προσωπικά δε με είχαν βοηθήσει και πολύ αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!! Πάντως αν έχεις πολλές μέρες να πας να μου πεις για να σου πω τι να κάνεις (μου έδωσε οδηγίες γαστρεντερολόγος στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα χοντρότατο πρόβλημα δυσκοιλιότητας)!!!

Ασημινα 3 πηρα μεχρι τωρα αλλα προκοπη δεν ειδα αντε να δουμε ..και εχουν και πολυ γλυκια γευση αναγουλα φερνουν..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Επιτέλους μπήκα! Ελπίζω να μπορέσω και να ποστάρω το μήνυμα αυτή τη φορά!

Είμαστε καλά! Η μικρή έφτασε στα 9300 και 78 πόντους! Το αφτάκι μάλλον την πονάει γιατί έβγαλε τα πίσω δοντάκια! λαδάκι στη νινίδα μέχρι να φύγει! Στέκεται όρθια για λίγο, αλλά φοβάται και κάθεται! Πιστεύω πως το πολύ σε ένα μήνα θα έχει περπατήσει!

Μαρμιν, ξεκίνα να ετοιμάζεσαι! Και ναι! τα νέα παιδιά είναι πολλές φορές ολίγον τι αναίσθητα! Πού να καταλάβουν τις ανάγκες μιας εγκυου ή ενός ηλικιωμένου! Τη βόλεψή τους κοιτάζουν μόνο!

Κορίνα, τι ωραία νέα! Λοιπόν, έχω την αίσθηση πως έχεις αγοράκι!

Πέπσι, όταν έρθεις στα Γιάννενα να πας στο tres jolie και να κατεβείς στον κάτω όροφο να δεις τις προσφορες! Εχει περσινα κομμάτια σε μισή τιμή και πολλά από αυτά τα βρίσκεις με 70% έκπτωση! Πήγα και πήρα ένα φορεματάκι για μία φίλη μου, από 23 ευρώ, το άφησαν 9 και πήρα και μπολερό από 16 ευρώ 4 ευρουλάκια παρακαλώ. Επίσης βρήκα σορτσάκι με μπλουζάκι 6 ευρώ! Κι όλα αυτά σε πολύ καλή ποιότητα!

Μαρτζι και εγω εχω προαισθημα οτι ειναι αγορακι θα δειξει..μου εκλεισε ραντεβου 3 ιουλιου 7 παρα τεταρτο για αυχενικη..

Μεγαλωσε η μπουμπου σου μπραβο..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..κοριτσια σημερα κατατρομαξα βγηκα εξω και εριξε μια βροντη πολυ δυνατη και αστραπη και ετρεξα μεσα ..παω να κλεισω το πατζουρι και πιανω μια κουτσουλια..αρχιζει να ριχνει χαλαζι επι μιση ωρα και μπαινουν νερα κατω απο την πορτα τρεχω παιρνω σφουγγαριστρα να τα μαζεψω ,σκυβω κλεινω ολες τις μπριζες χαμηλα να μην παει νερο και τωρα ποναει η μεση μου..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Eλα, μην φοβάσαι! Δεν έχεις πάθει τίποτα.

Μα τι παλιόκαιρος είναι αυτός, ρε παιδιά; Πότε θα δούμε καλοκαίρι; Δεν ξέρω πώς να ντύνω τη μικρή, ειδικά τα βράδια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Μαρτζούλα πολύ χάρηκα που μπήκες επιτέλους! Σκέφτηκα πως ίσως δεν είχες κομπιουτερ και για αυτό χάθηκες!

Έχω και κάποια νέα! Πήγα και στο παπαγεωργίου το νοσοκομείο ψες που είχα κλείσει ραντεβού μήνες πριν! Ήθελα να δω πως λειτουργούν και εκεί με τις δίδυμες κυήσεις! Μου είπαν λοιπόν ότι τις πάνε απευθείας καισαρική και μάλιστα προγραμματισμένη! Γίνεται ο υπέρηχος ανάπτυξης την 32η εβδομάδα και ανάλογα τι θα δείξει προγραμματίζουν την καισαρική είτε σύντομα αν κάτι δεν πάει καλά είτε λίγο αργότερα! Δεν ξέρω τι θα κάνω γιατί ακόμα και με καισαρική να πάω ήθελα να μείνουν τα μωράκια μου όσο περισσότερο γίνεται μέσα αν δεν υπάρχει φυσικά λόγος να βγουν νωρίτερα! Γενικά δε με ενέπνευσε και πολύ το παπαγεωργίου λίγο σαν αγγαρία μου φάνηκε η όλη υπόθεση! Ευτυχώς έχω καβατζούλα το Ιπποκράτειο που εκεί κάνουν πιο καλή και ολοκληρωμένη δουλειά και θα πράξω αναλόγως όταν έρθει η ώρα μου! προς το παρόν έχω βαρύνει αρκετά, λαχανιάζω με το παραμικρό, βαρυανασαίνω, νιώθω να μη μου φτάνει ο αέρας πολλές φορές και έτσι αποφάσισα να κάνω ξαπλοθεραπεία και υπνοθεραπεία! Για αυτό τώρα θα σας αφήσω και θα πάω για νάνι με το νινάκι μου!!! :P:p

Φιλάκια!!

ΥΓ Μαρτζούλα τι ώρα κοιμάσαι; αν θυμάμαι καλά ξυπνάς στις πέντε σωστά;;; Αύριο τελειώνεις τελικά;;; Και η μικρούλα σου έγινε κι ολας 78 πόντους ε;; ψιλό κοριτσάκι! Πολλά φιλάκια να της δώσεις! αααααααα μισό, στέλνει και ο Θράσος μου :tongue::tongue::tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, στο Ιπποκράτειο τι σου είπαν για τη γέννα; Θα πας με καισαρική και σε ποια εβδομάδα; Φαντάζομαι προγραμματισμένα θα πας κι εκεί, σωστά; Πάντως εμένα πολύ λογικά μου φάνηκαν αυτά που σου είπαν στο Παπαγεωργίου. Αναλόγως πράττουν......Για δίδυμη κύηση το ανώτερο είναι στην 36η εβδομάδα, σωστα; Θυμάμαι που η Κάντυ κάπου τότε είχε γεννήσει κι είχε αποφύγει τη θερμοκοιτίδα!

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις; Θα επιδιώξεις φυσιολογικό τοκετο; Το συζήτησες καθόλου με τη γιατρό σου και αν ναι, αυτή τι σου πρότεινε;

Οσο για μένα, ναι! ξυπνάω στις 5 και γυρίζω κατά τις 3 φυσικά εξουθενωμένη! Αυριο είναι η τελευταία μέρα για μένα! Ευτυχώς ο διευθυντής είναι πάνω από όλα άνθρωπος και δεν με αφήνει να ανέβω ξανά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

Μαρτζι μεγαλωσατε κ σεις!!!

Μαρμιν οσο πλησιαζει ο καιρος λογικο ειναι να κουραζεσαι περισσοτερο. Αρα θελει κ περισσοτερη ξεκουραση. Ακους;;;;;

Μαρτζι στα Γιαννενα μαλλον θα ξαναρθουμε αρχες Ιουλιου οποτε αν ειμαστε καλα θα παω κ σε αυτο το μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικολόγος μου με είπε ότι το πρώτο μωρό έρχεται με το κεφάλι κ αν δεν αλλάξει αυτό μπορώ να γενησω φυσιολογικά αφού έχω ήδη μία φυσιολογική γεννα κ μάλιστα με μεγάλο μωρό! Στο δε ιπποκράτειο μου είπαν ήδη από το πρώτο ραντεβού ότι δεν πάνε αποκλειστικά με καισαρική. Ουσιαστικά κάνουν ότι κ οι γυναικολόγοι στα ιδιωτικά ιατρεία με παρακολουθούν κάθε τρεις βδομάδες μου προγραμματίζουν υπερήχους που γίνονται εκεί μέσα κ ανάλογα πως θα προχώρησει η εγκυμοσύνη πράττουν! Πάντως κ την καισαρική δεν την προγραμματίζουν από τόσο νωρίς αλλά θέλουν να μπεις στο μήνα σου δηλαδή σιγουρα μετά τις 36 εβδομάδες εκτός φαντάζομαι αν δουν κάτι στον υπέρηχο ανάπτυξης! Αυτό δηλαδή που κάνουν είναι ότι δε βάζουν όλες τις κυήσεις σε ένα καλούπι μόνο κ μόνο επειδή είναι δίδυμες αλλά τις κοιτάζουν κάθε μια ως ξεχωριστή περίπτωση,αυτό τουλάχιστον έχω κατάλαβει ως τώρα!

Στο Παπαγεωργίου δε μου άρεσε που τις παν όλες με καισαρική λες κ είναι ανίκανοι να αντιμετωπίσουν με φυσιολογικό τοκετό μια δίδυμη κύηση κάτι που άλλοτε έκανε η μαμή ούτε καν μαία! Δηλαδή αν μου ελεγαν βλέποντας κ κάνοντας θα έλεγα οκ αλλά με τρόμαξε κ το ότι προγραμματίζουν το χειρουργείο από την 33η εβδομάδα


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...