Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Είμαι πτώμα! Μόλις έκατσα στον καναπέ, τα μικρά χοροπηδάνε - γιατί άραγε;

Μάρτζι τελειώνεις την Παρασκευή ή μέχρι τέλος του μήνα είστε εσείς;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Εγώ βρε κορίτσια τελευταία νιώθω ότι βάρυνα αρκετά!! Είμαι όπως ήμουν στο πρώτο μου μωρό στον ένατο και ακόμα βρίσκομαι αρχές έβδομου! Κυρίως αισθάνομαι πως δε μου φτάνει ο αέρας και όταν ξαπλώνω πολλές φορές βαρυγκομάω , δεν μπορώ να ησυχάσω!! Πέπσι λογικά είναι νωρίς για να τα νιωθεις κι εσύ αυτά συν του ότι δεν έκανες κοιλιά από ότι θυμάμαι λογικά θα είσαι πολύ καλύτερα από εμενα το καλοκαίρι! Δεν έχουμε και καμία διδυμομανούλα να μας πει αν και λογικό μου φαίνεται με δύο μωρά! Θυμάμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου με έλεγαν όσοι το μάθαιναν και ειδικά οι "παθούσες" να προσέχω γιατί δεν έχει καμία σχέση η δίδυμη κύηση με τη μονή και σκεφτόμουν πως είμαι μια χαρά! Να που ήρθε η ώρα να καταλάβω τι εννοούν! Βέβαια έχει και τα καλά της! Δύο μωράκια να χοροπηδάνε συνέχεια μέσα στην κοιλιά μου η οποία βρίσκεται σχεδόν σε μία διαρκή κίνηση :P:p

Επίσης δεν μπορώ να περπατήσω πολύ ώρα, λαχανιάζω αμέσως! Ακόμα και μέσα στο σπίτι κάνω καμιά δουλειά και λαχανιάζω! Ούτε πιάτα μπορώ να πλύνω πια χωρίς να κουραστώ! Φυσικά μην φαντάζεστε ότι κάθομαι ολη μέρα! Που τέτοια πολυτέλεια! Οπότε αν αναλογιστώ όλα όσα κάνω είμαι μια χαρά! Γιατί όπως έχουμε ξαναπεί τρικούβερτους ύπνους μόνο στο μνήμα μας θα ρίξουμε :roll::roll:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Απ οτι βλεπω ειστε ολες καλα! Επιτελους φαινεται να εχει καλοκαιρινη μερα σημερα! Οι εγκυουλες καλα ειναι με τη ζεστη να ξεκουραζεστε!

Εμας τη Δευτερα ηρθε το κρεβατι που ειχαμε παραγγειλει για τον μικρο. Ευτυχως του αρεσε και κοιμαται κανονικα. Φοβομουνα μηπως το παρει στραβα που βγαλαμε την κουνια!

Διαβαζω για τις εγκυμοσυνες σας και αναρωτιεμαι αν θα νιωσω ποτε καλα με την ιδεα μιας ακομα εγκυμοσυνης. Μου αρεσει να βλεπω εγκυουλες αλλα δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου παλι εγκυο. Ελπιζω να μου περασει καποια στιγμη πριν να ειναι αργα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια κ απο μενα

Μπραβο Ιωαννα για το μικρουλη σου. Μια χαρα την πηρε την αλλαγη της κουνιας ε;

Εμεις εχτες γυρισαμε απο Γιαννενα. Δεν μπορεσα να κανω κ πολλα πραματα. Ολη μερα στο σπιτι. Απι καναπε σε κρεβατι. Ουτε για ενα καφε δεν πηγα. Πολλες ζαλαδες.

Μαρτζι πηγαμε στο mothercare το οποιο μου φανηκε πανακριβο κ να πω κ την αληθεια δε μου αρεσε κ τιποτα κ μετα επειδη ουτε εγω μπορουσα να περπατησω ουτε η μαμα μου πηγαμε μεχρι Ανεξαρτησιας. Εκει ειδαμε κατι κουβερτουλες αγκαλιας ισπανικες πολυ ομορφες. Μου ειπανε επισης οτι το πρωτο καιρο δεν χρειαζομαι κουβερτες κουνιας γιατι θα χανονται τα μωρα.

Μαρμιν να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις ειδικα τωρα με τις ζεστες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μαρμιν να απαντήσω στις ερωτήσεις που μου κάνεις! Ναι, έχω δει μεγάλη βελτίωση με την κορτιζόνη! Εχω βέβαια ακόμη ενοχλήσεις, αλλά καμία σχέση με πριν!

Θα πάω στη δουλειά μέχρι τις 20 Ιούνη και μετά μάλλον δεν θα χρειαστεί να ξαναπάω, μιας και δεν έχω κανένα αντικείμενο και δεν χρειάζεται να βγάλω αποτελέσματα!

Πώς να μην κουράζεσαι βρε κοπέλα μου; Δίδυμα είναι αυτά! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Εγώ θυμάμαι στην προηγούμενη παρέα που είχαμε, όταν μας έλεγε η Κάντυ πως όταν κλωτσούσαν τα μωρά της, ένιωθε σαν να είναι μέσα της χταπόδια!!!! Μου έχει μείνει αυτή η περιγραφή!

Πέπσι μου, ούτε εμένα μου άρεσε τίποτα στα mother! Ξέρω όμως πως τα φορμάκια έχουν εξαιρετική ποιότητα!

Εγώ είχα πάρει 2 ισπανικές αγκαλιάς! Πολύ με βόλεψαν. Ακόμη με αυτές τη σκεπάζω την μικρή! Η πεθερά μου έφερε μια ισπανική κούνιας που πιστευω θα με βολέψει πιο μετά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μαρμιν να απαντήσω στις ερωτήσεις που μου κάνεις! Ναι, έχω δει μεγάλη βελτίωση με την κορτιζόνη! Εχω βέβαια ακόμη ενοχλήσεις, αλλά καμία σχέση με πριν!

Θα πάω στη δουλειά μέχρι τις 20 Ιούνη και μετά μάλλον δεν θα χρειαστεί να ξαναπάω, μιας και δεν έχω κανένα αντικείμενο και δεν χρειάζεται να βγάλω αποτελέσματα!

Πώς να μην κουράζεσαι βρε κοπέλα μου; Δίδυμα είναι αυτά! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Εγώ θυμάμαι στην προηγούμενη παρέα που είχαμε, όταν μας έλεγε η Κάντυ πως όταν κλωτσούσαν τα μωρά της, ένιωθε σαν να είναι μέσα της χταπόδια!!!! Μου έχει μείνει αυτή η περιγραφή!

Πέπσι μου, ούτε εμένα μου άρεσε τίποτα στα mother! Ξέρω όμως πως τα φορμάκια έχουν εξαιρετική ποιότητα!

Εγώ είχα πάρει 2 ισπανικές αγκαλιάς! Πολύ με βόλεψαν. Ακόμη με αυτές τη σκεπάζω την μικρή! Η πεθερά μου έφερε μια ισπανική κούνιας που πιστευω θα με βολέψει πιο μετά!

Kαλημέρα!

Μάρτζι κοντεύεις δηλαδή αλλά φαντάζομαι πόσο κουράζεσαι!! Αλήθεια η μικρή πως το αντιμετώπισε που λείπεις τόσες ώρες; Πολύ χαίρομαι που είδες διαφορά με την κορτιζόνη ελπίζω σύντομα να είσαι τελείως καλά!! Πολύ με άρεσε αυτό με τα χταπόδια! Δεν το θυμόμουν καθόλου!! Πάντως η αλήθεια είναι πως σχεδόν συνέχεια υπάρχει κίνηση στην κοιλιά μου που φυσικά μου αρέσει πολύ αφενός γιατί νιώθω πως έτσι επικοινωνούμε και αφετέρου γιατί ξέρω πως είναι καλά!!

Ιωάννα μη στενοχωριέσαι θα έρθει η ώρα που θα είσαι έτοιμη και θα κάνεις και δεύτερο παιδάκι! Έχω συναδέλφισσα που όταν τη γνώρισα πριν έξι χρόνια δεν σκεφτόταν για δεύτερο και ας ήταν σχετικά μεγάλος ο γιος της (τότε ήταν 3 ) δηλαδή δεν έλεγε αργότερα αλλά το απέκλειε!! Και τώρα περιμένει να γεννήσει μαζί με εμένα!! Ο γιος της ο μεγάλος κοντεύει τα δέκα!! Αφού όταν έμαθα πως είναι έγκυος απόρησα!! Σκέφτηκα το ήθελε άραγε ή έτυχε;; Αλλά τελικά μάλλον ήταν προγραμματισμένο!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ..χαλια υπνο εκανα ειχε πολυ ζεστη και με το που ξαπλωσα να κοιμηθω σαν να με γαργαλουσε κατι στο λαιμο και να νιωθω οτι δυσκολευομαι να παρω ανασα..

Εγω μπηκα σε μια σελιδα για προικες μωρου και εχει ωραιες κουβερτουλες..

Δευτερα εχω ραντεβου στον γιατρο και ανυπομωνω να δω οτι ολα ειναι καλα με το σπορακι μου..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Κορίνα τι θα πει "μπήκα σε μια σελίδα και έβλεπα προίκες μωρού;" !! Βάλε κ τη σελίδα να χαζεύουμε και εμείς!!

Σήμερα το γιαβράκι μου ξύπνησε στις έξι!! Νύσταζε όμως αλλά λέω ας τον αφήσω! Έτσι κι αλλιώς σηκώθηκα για τουαλέτα και να πάρω τα χάπια μου και μετά από λίγο σηκώθηκε κι αυτός! Αν καθόμουν δίπλα του θα ξανακοιμόταν αλλά δεν άντεχα! Ήθελα τσίσα :cool::cool::cool: Τεσπα μετά βγήκαμε μπαλκονι είχε και ωραία δροσούλα! Πιο πριν τον άλλαξα κι όλας! Οπότε στις 7 ήρθε αγκαλιά μου και τι ωραία ήτο!!! 7,30 ήμασταν στην κρεβατοκάμαρα! Ένα θα σας πω εγώ σηκώθηκα πριν κανα 20λεπτο και ο κανακάρης μου κοιμάται ακόμα!!! Έτσι και σας γράφω!!

Πεπσι πολύ πολύ πολύ ζέστη!! Άντε να δούμε τι θα κάνουμε περαιτέρω εκτός από υπομονή και κλιματιστικά βεβαίως βεβαίως!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε ζέστη το πρωί, κρύο το απόγευμα! Χάλια ο καιρός!

Σήμερα θα παμε να κάνουμε το εμβόλιο μας και με την ευκαιρία να κάνω κάποιες ερωτήσεις που θέλω στην παιδίατρο! Με ανησυχεί λιγο που βλέπω την μικρή να βάζει συνέχεια το δάχτυλο στο αυτάκι της! Σκέφτομαι μήπως την φαγουρίζει ή είναι μία κακή συνήθεια, που όμως πώς να την κόψω;

Ε΄πίσης συνεχίζουμε να έχουμε μπόλικη νινίδα. Να μας γράψει καμία αλοιφούλα ή να μας δώσει κάποιες συμβουλές! Σκέφτομαι να της απλώνω baby oil. Να δω τι θα πει και η παιδίατρος!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε ζέστη το πρωί, κρύο το απόγευμα! Χάλια ο καιρός!

Σήμερα θα παμε να κάνουμε το εμβόλιο μας και με την ευκαιρία να κάνω κάποιες ερωτήσεις που θέλω στην παιδίατρο! Με ανησυχεί λιγο που βλέπω την μικρή να βάζει συνέχεια το δάχτυλο στο αυτάκι της! Σκέφτομαι μήπως την φαγουρίζει ή είναι μία κακή συνήθεια, που όμως πώς να την κόψω;

Ε΄πίσης συνεχίζουμε να έχουμε μπόλικη νινίδα. Να μας γράψει καμία αλοιφούλα ή να μας δώσει κάποιες συμβουλές! Σκέφτομαι να της απλώνω baby oil. Να δω τι θα πει και η παιδίατρος!

Kαλημέρα!!!

Δεν το πιστεύω!! Σήμερα μου έβγαλε το μήνυμα σου!!! Χθες που μπήκα δεν είδα τίποτα!! Τεσπα!! Πώς πήγε στον παιδίατρο; Βάλατε γραμμαριάκια; Τι είπε για τις απορίες σου; Αν θυμάμαι καλά νινιδα είχε και της Τσέρρυ αλλά θαρρώ νεογέννητο όμως δε θυμάμαι τι έκανε :roll::roll:

Εμείς σήμερα πήγαμε Εκκλησία και κοινώνησε ο Θρασούλης μου γιατί είχαμε και καιρό να πάμε! Την προηγούμενη Κυριακή και Δευτέρα που ήταν και μεγάλες γιορτές ήταν αρρωστούλης οπότε δεν τον πήγα!!! 28 εβδομάδων σήμερα και γίναμε μελιτζάνες!!! Κοντεύει ο καιρός και δε νομιζω πως το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα! Το μόνο που μου το θυμίζει είναι πως βαραίνω όλο και περισσότερο αλλά δεν παραπονιέμαι γιατί δύσκολα ξεδύσκολα τα ψιλοκάνω όλα, και δουλειές και βολτίτσες και η ζέστη ζέστη!! Δυσκολα θα είναι φέτος γιατί με τον υιό δεν μπορώ να ανοίξω κλιματιστικό αφού συνέχεια ανοίγει το παράθυρο και βγαίνει στο μπαλκόνι και φυσικά εγώ το κλείνω αυτός το ανοίγει και ας είναι έξω!! Τεσπα! Το μόνο που θα μας σώσει είναι να βρω το κλειδί για να κλειδώνω το παράθυρο (οι κλειδαριές έχουν και κλειδάκι) γιατί το κλασσικό κλείδωμα φυσικά το ανοίγει!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Ησυχία έχουμε τελευταία!!! Χθες συνειδητοποίησα πως μου έμειναν περίπου δύο μήνες δεν το λες και λίγο αλλά βγάλε καμιά δεκαπενταριά μέρες που θα λείπουν οι γονείς μου αρχές Ιουλίου και άρα δε θα έχω καμία απολύτως βοήθεια με το νινί μου άρα σχεδόν παύση εργασιών συν μία που μάλλον θα λείψουμε οικογενειακώ καμιά βδομαδούλα μέσα στον Ιούλιο πάνε τρεις εβδομάδες!!! Οπότε πρέπει να οργανωθώ από τώρα!! Επομένως θα αδειασοκαθαρίσω τα συρτάρια που θα μπουν τα ρούχα των μωρών κ είμαι σε δίλημμα! Να βάλω τώρα τη μαμά μου να πλύνει τα ρούχα και να τα τακτοποιήσω στα συρτάρι ή κατά της 15 Ιουλίου που θα επιστρέψουν;; Βέβαια τότε θα έχω να ετοιμάζω και τα πράγματα μας για να φύγουμε!! Ουφ! Μάλλον θα το κάνω από τώρα αν και φοβούμαι λίγο! Πολύ νωρίς μου φαίνεται αλλά κάλιο νωρίς παρά ποτέ :roll::roll::roll:

Έσφιξαν και οι ζέστες και μαζί μας ήρθαν και τα κουνούπια κ δεν ξέρω πως να τα αντιμετωπίσω στο σπίτι ούσα έγκυος και με νινί! Εσείς αλήθεια τι κάνετε σε αυτό το θέμα;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι κανετε? Εγω σημερα εχω γιατρο και εχω αγχος γιατι εχω 3 εβδομαδες να δω το μωρακι μου..

Μαρμιν εγω λεω να τα πλυνετε και να τα τακτοποιησετε τα ρουχαλακια γιατι θα λειπει μετα η μαμα σου και να μην τα εχετε τελευταια στιγμη θα εχει και πολυ ζεστη τοτε..

Η σελιδα που βλεπω κουβερτουλες λεγεται ΠΡΟΙΚΟΝ μου αρεσε μια κουβερτα με μικυ και μιννη..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...