Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Γιατι επαπειλουμενη?

Λόγω διδύμων! Πήγα δούλεψα στην αρχή αλλά μετά δεν άντεχα κ πήρα αναρρωτική κ τώρα πήρα κανονική άδεια κ ίσως πάω να δουλέψω λίγες μέρες από βδομάδα


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Γεια σας!

Ελειψα γιατί δεν είχα υπολογιστή!

Τι μου κάνετε; Δεν είδα πολλή κίνηση.

Πέπσι μου, πήγα σήμερα στον ογα κι έκανα ό,τι μου είπες! Σε ένα μήνα θα το έχω πάρει το επίδομα! Ευχαριστώ πολύ!

Α, δεν σου είπα. Απάντησαν και στο μειλ που είχα στείλει. Πολύ γρήγοροι είναι τελικά!

Μαρμιν μου, με την κορτιζόνη ήδη εχω δει μία μικρή βελτίωση αλλά αισθάνομαι πως έχω χρόνο ακόμη!

Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου! Μιας που κόψαμε το θηλασμό λέω να πάω να κάνω το παλιό μου χρώμα. Να γίνω πάλι χαζή ξανθιά. Εβλεπα παλιές φωτογραφίες και πολύ μου άρεσα με εκείνο το μαλλί. Τώρα με τούτο το σκούρο κάπως αισθάνομαι σαν να μεγαλοδείχνω, σαν να είμαι πολύ σοβαρή, δεν ξέρω.

Μαρμιν, πότε περπάτησε ο μικρός σου;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ελειψα γιατί δεν είχα υπολογιστή!

Τι μου κάνετε; Δεν είδα πολλή κίνηση.

Πέπσι μου, πήγα σήμερα στον ογα κι έκανα ό,τι μου είπες! Σε ένα μήνα θα το έχω πάρει το επίδομα! Ευχαριστώ πολύ!

Α, δεν σου είπα. Απάντησαν και στο μειλ που είχα στείλει. Πολύ γρήγοροι είναι τελικά!

Μαρμιν μου, με την κορτιζόνη ήδη εχω δει μία μικρή βελτίωση αλλά αισθάνομαι πως έχω χρόνο ακόμη!

Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου! Μιας που κόψαμε το θηλασμό λέω να πάω να κάνω το παλιό μου χρώμα. Να γίνω πάλι χαζή ξανθιά. Εβλεπα παλιές φωτογραφίες και πολύ μου άρεσα με εκείνο το μαλλί. Τώρα με τούτο το σκούρο κάπως αισθάνομαι σαν να μεγαλοδείχνω, σαν να είμαι πολύ σοβαρή, δεν ξέρω.

Μαρμιν, πότε περπάτησε ο μικρός σου;

Καλημερα! Ώστε για αυτό ελειψες! Τα μαλλάκια σου βαψτα αφού σου αρέσουν αλλά πόσο ακόμα να μικροδείχνεις;

Επίδομα φέτος πήρες πρώτη φορά;

Ο γιος μου περπάτησε κανονικά περιπου 11,5 μηνών! Τα πρώτα του βηματάκια χωρίς να κρατάει τα έκανε πριν κλείσει τον 11ο αλλά αρρώστησε από πυώδη αμυγδαλίτιδα κ σταμάτησε! Το πουλάκι μου υπέφερε πολύ τότε δεν ξέρω αν το θυμάστε! Κ τώρα με πυρετό τον έχω :(


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. μαρτζι να τα βαψεις τα μαλλακια σου αν σε κανει να νιωθεις πιο καλα..

Εγω κανει να τα βαψω? Τα ειχα κοκκινα πριν μεινω εγκυος και τωρα ξεθωριασαν και βγηκε και ριζα χαλια..δεν λεω να τα βαψω τωρα μετα το πρωτο τριμηνο λεω..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.. μαρτζι να τα βαψεις τα μαλλακια σου αν σε κανει να νιωθεις πιο καλα..

Εγω κανει να τα βαψω? Τα ειχα κοκκινα πριν μεινω εγκυος και τωρα ξεθωριασαν και βγηκε και ριζα χαλια..δεν λεω να τα βαψω τωρα μετα το πρωτο τριμηνο λεω..

Μμμμ! Θαρρώ πως δεν κάνει αλλά επειδή γενικά δεν τα βαφω δεν ξέρω σίγουρα


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αφου εγινε η δουλεια σου μαρτζι αυτο ειναι καλο. Γενικα τα εμαιλ των πολιτων τα απανταμε.

Κορινα για τα μαλλια ο γιατρος μου ειχε πει μετα τις 14 βδομαδες. Τα νυχια αφοβα απλα να σαι σε ανοιχτο χωρο να μη μυριζεις το βερνικι νυχιων.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ξανακυλήσαμε!

Μετά από ΄μία ολόκληρη εβδομάδα που είχε να θηλάσει, απόψε ξαναθήλασε! Εχω την εντύπωση πως βγάζει δοντάκια, γιατί έβαζε τον αντίχειρα στο στόμα, έβγαζε σαλακια κι έκλαιγε. Αρχικά της δίνω 220γρ γάλα, το ήπιε όλο! Μετά από καμία ώρα, έκλαιγε με λυγμούς. Της φτιάχνω κι άλλο γάλα, γιατί μου έδωσε την εντύπωση πως δεν χόρτασε!Ηπιε άλλα 100 γρ! Συνέχισε να κλαίει. Μιλάμε για γερό κλάμα! Της έδωσα λοιπόν στήθος και ηρέμησε, η καημένη! Απλά δεν θέλω να το ξαναμάθει γιατί πρωί, βράδυ βάζω την κορτιζονούχα αλοιφή!

Μαρμιν, περαστικά στο Θράσο!

Γρήγορα περπάτησε! Εγώ τη δική μου τη βλέπω να αργεί πάντως.

Κορίνα, εμένα ο γιατρός με άφηνε μόνο ανταύγειες να κάνω. Βαφή όχι! Καλα, και στο θηλασμό απαγορεύεται διά ροπάλου η βαφή.

Εντυπώσεις από τη δουλειά; Ξεπατώθηκα! Όχι στο σχολέιο, εκεί ήταν ξεκούραστα! Αλλα 2 ώρες να πας, δύο να γυρίσεις σε χάλια δρόμο, ε, όσο να' ναι...........

Αφου έφυγα από το σπίτι στις 5.45 τα ξημερώματα και επέστρεψα στις 3.30. Στο σχολείο ήμουν από τις 8 ως τις 1. Από τις 11 όμως είχαμε τελειώσει και θα μπορούσαμε να φύγουμε αλλά έπρεπε να περιμένουμε και το υπόλοιπο γκρουπ που τελείωνε στις 1.30.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ευχαριστούμε Μάρτζι!!! Τελικά ήταν πάλι τα λαιμά του! Τώρα είναι απύρετος από τις εννιά το βράδυ χθες που του έδωσα αντιπυρετικό!!

Όταν λες ξανακύλησε τι εννοείς; Προφανώς μόνο πιπίλιζε ε; Φαντάζομαι πως εξάντλησες τα πάντα πριν της δώσεις αλλά προσπάθησε να μην το ξανακάνεις! Όταν αποθήλασε ο δικός μου αυτό που μου είπαν είναι οτι δεν του δινω με τίποτα αν ζητήσει!!

Εδώ έχει συννεφόκαμα! Η βροχή που έριξε ήταν ίσα για να μας ζεστάνει περισσότερο!!

Αααααααααααα και δε σας είπα! Την ευαισθησία στα λαιμά ο γιοκας μου την πηρε από ποιόν άλλον φυσικά;; από τον μπαμπάκα του!!!

Φιλιά σε όλες κ μη χάνεστε! Και όσες διαβάζετε λέτε και ένα γεια που και που δεν βλάπτει!!! :tongue::tongue: Αν και εδώ που τα λέμε και εγώ πολλές φορές μπαίνω μόνο να σας διαβάσω και απαντώ όταν προλάβω όπως τώρα που σας διάβασα ψες και απάντησα σήμερα γιατί ο υιός μου δεν ξεκολλούσε από πάνω μου ούτε στον ύπνο μου αλλά και εγώ δεν ήθελα να τον αποχωριστώ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρμίν, την είχα από τις 10 μέχρι τις 12 να προσπαθώ να την κοιμίσω. Με τίποτα. Το κλάμε πήγαινε σύννεφο! Της έφτιαξα κι άλλο γαλατάκι, ήπιε 100 γρ, δώσ' του πάλι κλάμα. Τελος πάντων. Βλάκεια έκανα, αλλά τη λυπήθηκε η ψυχή μου! Δεν θα της ξαναδώσω από εδώ και πέρα. Όταν θα είναι έτσι, θα φωνάζω τη μάνα μου να έρχεται.

Σήμερα, ήπιε 230 γρ γάλα και παιδευτήκαμε πάλι να κοιμηθεί! Δεν έκλαιγε βέβαια καθόλου, αλλά δεν την έπαιρνε με τίποτα ο ύπνος! Τελικά απόκοιμήθηκε στο κρεβάτι και την μετέφερα στην κούνια! Ας ελπίσουμε να κοιμηθεί ως το πρωί, αν και δεν το βλέπω!

Κι εδώ έχει πολλή ζέστη!

Φιλιά σε όλες!

Αλήθεια, βρε Κορίνα, τι έδειξαν οι εξετάσεις; Την Παρασκευή δεν ήταν να τις πάρεις;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα η μαλλον καλησπερα. Ακομη γιαννενα ειμαστε. Ευτυχως δεν εβρεξε ακομη....

Μαρτζι ευτυχως με την αδεια ολα καλα. Για καλη μου τυχη ελειπε παλι ο διευθυντης της κλινικης κ ετσι υπογραψε α/α ο υποδιευθυντης δηλ ο γιατρος της εξωσωματικης.

Μεχρι τωρα ενιωθα γαργαλητο στη κοιλια ενω απο χθες νιωθω κ κλοτσιες μαλλον απο τον γιο.

Μαρτζι εδω στα γιαννενα εκτος το mothercare υπαρχει αλλο πολυκαταστημα; κουβερτουλες κ σεντονακια απο που ειχες ψωνισει;

Link to comment
Share on other sites

Πέπσι μου, εγώ από mother care δεν πήρα τίποτα! Μου φάνηκαν ακριβά!

Κουβέρτες, σεντονάκια και πανούλες αγόρασα από τα tres jolie, το cotton (κοντά στο τρες ζολι), το gellino (στην καφετέρια καπλάνειο, λίγο πιο πάνω) και επίσης είχα πάρει και μια κουβέρτα από το hondos center!

Ναι, που δεν θα έβρεχε στα Γιάννενα! Ειδες τελικά τι έριξε; Βρε, τι τραβάμε με αυτό τον παλιόκαιρο! Πότε θα καλοκαιριάσει;;;

Αρχισαν τις κλωτσιές τα μικρά; Αντε, τώρα θα τα αισθάνεσαι κάθε μέρα! Τι όμορφο συναίσθημα που είναι! Και από πού συμπεραίνεις εσύ, κυρία μου, πως είναι ο υιός που έκανε αισθητή την παρουσία του;;; Μήπως έχουμε από τώρα αδυναμίες;;;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια..

Μαρτζι μου ολες οι εξετασεις ειναι καλες, φαντασου πρωτη φορα μετα απο χρονια εχω 39 αιματοκριτη, και ψηλο σιδηρο..εχω επισης αντισωματα σε κυτταρομεγαλοιο και ερυθρα..περιμενω αυριο να βγει και η εξεταση για την ελλειψη ενζυμου που θελει ο γιατρος για να μου δωσει σαλοσπιρ και να σταματησω τις ιννοχεπ που κανω προληπτικα.

Σημερα εχει πολυυυυ ζεστη..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...