Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Πέπσι μου το ρώτησα και εγώ αυτό στο Παπαγεωργίου και μου είπαν πως είναι κάτι σαν το μεγάλο υπέρηχο αλλά το κάνουν και πολλοί γυναικολόγοι στο ιατρείο τους αλλά αυτοί θέλουν αναλυτικό σημείωμα κάτι για αντιστάσεις νομίζω μου είπαν κ τέτοια! Πάντως εγώ στο πρώτο θυμάμαι ότι το έκανε η γυναικολόγος μου αν εννοούν αυτό και βλέπαμε κάτι μπλε και κόκκινα στον τελευταίο μήνα θαρρώ ίσως και λίγο νωρίτερα που πριν δεν τα βλέπαμε αυτά! Την Τετάρτη πάντως που θα το κάνω στο Ιπποκράτειο θα έχω καλύτερη εικόνα!!

ααααααααα και μη φωνάζεις! Και εγώ αποφάσισα πλέον ξεκούραση έστω και αν αυτό σημαίνει ότι θα βρωμίσουμε!! Αλλά ό Θράσος σήμερα είχε άλλα σχέδια ! Ξύπνησε από τις εννιά παρά πάνω που πήγε εμένα να με πάρει ο βαθύς ύπνος και έκανε ότι βλακεία του κατέβαινε, σκαρφάλωνε παντού, έπαιρνε πράγματα και πάνω που κατάφερα να τον κοιμήσω δύο παρά και να ηρεμήσω κι εγω λίγο πιάνει ένα μπουρίνι 2,20 σηκώθηκα πανικόβλητη να κλείσω παράθυρα ξύπνησε και αυτός και έκλαιγε και ούτε μισή ώρα κοιμήθηκε! Προσπάθησα να τον ξανακοιμήσω, τον κοίμισα και σε πέντε λεπτά ξύπνησε κλαίγοντας και ήθελε να σηκωθεί!! Τώρα τρώει!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Kορίτσια, τα έχω παίξει τελείως! Σήμερα απορώ κι εγώ πώς σηκώθηκα στις 4.45! Ολο το βράδυ ζαλιζόμουν (αδιαθέτησα ολίγον τι άσχημα και με πονάει μέρες τώρα το δεξί νεφρο). Σηκώθηκα και ετοιμάστηκα με μια χάλια διάθεση. Πώς πήγα, πώς γύρισα ένας Θεός ξέρει! Πτώμα είμαι.........Πολύ δύσκολο δρομολόγιο. Τώρα θα ξαναπαω στο τέλος του μήνα!

Τέτοια κούραση δεν έχω ξαναζήσει αλλά , βρε κορίτσια, πώς θα πάμε να μείνουμε εκεί το χειμώνα; Καθόλου δεν μου άρεσε..........Τέσπα.......Ας μην το σκέφτομαι από τώρα!

Μαρμίν, καταλαβαίνω πως θες να γεννήσεις φυσιολογικά! Αν συντρεξουν οι κατάλληλες προυποθέσεις, μακάρι να τα καταφέρεις. Βλέποντας και κάνοντας.......

Αλήθεια, πόσο έχουν φτάσει σε βάρος τα μωράκια σου;

Εσύ Πέπσι την έκανες τη β επιπέδου; Λογικά θα την έκανες.

Εσύ τι κανόνισες με το γιατρό σου; Τι σου είπε για την γέννα; Σε ποια εβδομάδα θα μπεις για καισαρική;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, κορίτσια μου, να μην την φοβόσαστε την καισαρική. Αν πρέπει να γίνει, βεβαίως και θα γίνει και θα είναι για το καλό των παιδιών μας!

Δεν τολμώ να σκεφτώ τι θα μπορούσαμε να είχαμε πάθει εγώ και το παιδάκι μου, αν δεν μπαίναμε καισαρική την ώρα που έπρεπε να μπούμε. Η πίεσή μου είχε ανέβει επικίνδυνα προφανώς και προ του χειρουργείου. Φαντάζεστε να περιμέναμε να έρθει φυσιολογικά το παιδί και στο μεταξύ να ανέβαινε η πίεση στα ύψη!

Οσο για τον πόνο; Διαρκεί ακριβώς μιάμιση μέρα! Τόσο πόνεσα εγώ που είμαι και πολύ μίζερος άνθρωπος με τους πόνους!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια, τα έχω παίξει τελείως! Σήμερα απορώ κι εγώ πώς σηκώθηκα στις 4.45! Ολο το βράδυ ζαλιζόμουν (αδιαθέτησα ολίγον τι άσχημα και με πονάει μέρες τώρα το δεξί νεφρο). Σηκώθηκα και ετοιμάστηκα με μια χάλια διάθεση. Πώς πήγα, πώς γύρισα ένας Θεός ξέρει! Πτώμα είμαι.........Πολύ δύσκολο δρομολόγιο. Τώρα θα ξαναπαω στο τέλος του μήνα!

Τέτοια κούραση δεν έχω ξαναζήσει αλλά , βρε κορίτσια, πώς θα πάμε να μείνουμε εκεί το χειμώνα; Καθόλου δεν μου άρεσε..........Τέσπα.......Ας μην το σκέφτομαι από τώρα!

Μαρμίν, καταλαβαίνω πως θες να γεννήσεις φυσιολογικά! Αν συντρεξουν οι κατάλληλες προυποθέσεις, μακάρι να τα καταφέρεις. Βλέποντας και κάνοντας.......

Αλήθεια, πόσο έχουν φτάσει σε βάρος τα μωράκια σου;

Εσύ Πέπσι την έκανες τη β επιπέδου; Λογικά θα την έκανες.

Εσύ τι κανόνισες με το γιατρό σου; Τι σου είπε για την γέννα; Σε ποια εβδομάδα θα μπεις για καισαρική;

Μαρτζούλα μου λογικό να κουραστείς! Τόσες ώρες να πας, άλλες τόσες να γυρίσεις και σηκώνεσαι και από τα άγρια χαράματα! Γιατί για να σηκωθείς από τις 5 παρά αφού φαντάζομαι στο σχολείο πρέπει να είστε κατά τις οχτώ άρα πρέπει να είναι ένα δίωρο δρόμος μέσα στο νερό! Ευτυχώς σχεδόν τελείωσες προς το παρόν, όσο για του χρόνου μην το σκέφτεσαι μπορεί να ξαναμείνεις έγκυος :tongue::tongue: ειδικά τώρα που υποχώρησαν τα συπτώματα :wink: Αλήθεια και του χρόνου θα είσαι στο ίδιο σχολείο; Αποκλείεται να σε πάνε αλλού; Φαντάζομαι έκανες χαρτιά για μετάθεση ή δεν ξέρω πως τα λέτε αυτά! Βγήκαν ήδη τα αποτελέσματα;

Ραντεβού με τη γυναικολόγο μου έχω τη Δευτέρα οπότε και θα σας πω το βάρος μας! Πάντως δύο Ιουνίου που είχα πάει το κοριτσάκι μου ήταν 960 νομίζω και το αγοράκι 810, αν όχι αυτά ακριβώς τα νούμερα πάντως κάπου εκεί!!

Πάντως, κορίτσια μου, να μην την φοβόσαστε την καισαρική. Αν πρέπει να γίνει, βεβαίως και θα γίνει και θα είναι για το καλό των παιδιών μας!

Δεν τολμώ να σκεφτώ τι θα μπορούσαμε να είχαμε πάθει εγώ και το παιδάκι μου, αν δεν μπαίναμε καισαρική την ώρα που έπρεπε να μπούμε. Η πίεσή μου είχε ανέβει επικίνδυνα προφανώς και προ του χειρουργείου. Φαντάζεστε να περιμέναμε να έρθει φυσιολογικά το παιδί και στο μεταξύ να ανέβαινε η πίεση στα ύψη!

Οσο για τον πόνο; Διαρκεί ακριβώς μιάμιση μέρα! Τόσο πόνεσα εγώ που είμαι και πολύ μίζερος άνθρωπος με τους πόνους!

Δε θα σου πω ότι δεν την φοβάμαι και καθόλου ειδικά αφού πρέπει να με κοιμίσουν τελείως! Αν ήταν με ραχιαία ή επισκληρίδιο δε θα με πείραζε τόσο πιστεύω!! Εννοείται πως αν υπάρχει λόγος δεν πρόκειται να το σκεφτώ ούτε δευτερόλεπτο! Απλά δε μου αρέσει να το προγραμματίζουν εξ' αρχής μόνο και μόνο επειδή είναι δίδυμα! Ήδη σήμερα στο σούπερ γνώρισα 3 που γέννησαν δίδυμα με φυσιολογικό τοκετό! Και μάλιστα πρόωρα!! Και επίσης δε μου αρέσει να τον προγραμματίζουν πολύ νωρίς! αν τα μωράκια δηλαδή είναι καλά και δεν υπάρχουν σημάδια γιατί να τα πάρουμε άρον άρον πριν καν μπουν στο μήνα τους;; Τεσπα! είναι νωρίς ακόμα και πιστεύω ότι από εβδομάδα θα διαφωτιστεί αρκετά το τοπίο!! Ώστε μόνο μισή μέρα κράτησαν οι πόνοι σου; Είναι και αυτό κάτι που με προβληματίζει γιατί με δύο θα ήθελα να είμαι στο πόδι όσο το δυνατόν συντομότερα και να θηλάσω όσο γρηγορότερα! Δεν πιστεύω πως είμαι άνθρωπος που αν δε μου έρθουν βολικά με το θηλασμό θα μπορεσω να μπω στη διαδικασία αντλήσεων κτλ για να αυξήσω την παραγωγή! Αλλά ας είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!! Και γιατί όχι; Μέχρι στιγμής είμαι πολύ καλύτερα από όσο περίμενα, ήλπιζα και ευχόμουν!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σας βάζω κάτι που διάβασα στο φέις και το βρήκα ενδιαφέρον!

Δημοσιεύουμε μια πραγματική έκθεση ενός μαθητή του Δημοτικού. Την έδωσε ή ίδια ή μητέρα του, ανώνυμα φυσικά, για να δείξει και στους άλλους γονείς πώς... απέχουν πολύ από τα παιδιά και πώς χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή ή σχέση μεταξύ τους. Το θέμα της έκθεσης ήταν: «Τι επιθυμώ πολύ και θα ζητούσα από τον Θεό να μου το δώσει». Η έκθεση του μαθητή είναι απλή, περιεκτική και κυρίως συγκλονιστική!

«Θεε μου, απόψε σου ζητάω κάτι που το θέλω πάρα πολύ.

Θέλω να με κάνεις τηλεόραση!

Θέλω να πάρω τη θέση της τηλεόρασης που είναι στο σπίτι μου.

Να έχω το δικό μου χώρο. Να έχω την οικογένεια μου γύρω από εμένα.

Να με παίρνουν στα σοβαρά όταν μιλάω. Θέλω να είμαι το κέντρο της προσοχής και να με ακούνε οι άλλοι χωρίς διακοπές η ερωτήσεις. Θέλω να έχω την ίδια φροντίδα που έχει η τηλεόραση όταν δεν λειτουργεί.

Όταν είμαι τηλεόραση, θα έχω την παρέα του πατέρα μου όταν έρχεται σπίτι από τη δουλειά, ακόμα κι αν είναι κουρασμένος.

Και θέλω τη μαμά μου να με θέλει όταν είναι λυπημένη και στενοχωρημένη, αντί να με αγνοεί...

Θέλω τ' αδέλφια μου να μαλώνουν για το ποιός θα περνάει ώρες μαζί μου.

Θέλω να νοιώθω ό,τι η οικογένειά μου αφήνει τα πάντα στην άκρη, πότε-πότε, μόνο για να περάσει λίγο χρόνο με μένα.

Και το τελευταίο, κάνε με έτσι ώστε να τους κάνω όλους ευτυχισμένους και χαρούμενους.

Θεέ μου, δε ζητάω πολλά.

Θέλω μόνο να γίνω σαν μια τηλεόραση!»

Τη δασκάλα πού την διάβασε (καθώς βαθμολογούσε) την έκανε να κλάψει. Ο σύζυγος της που μόλις είχε μπει στο σπίτι, τη ρώτησε: «τι συμβαίνει;» Αυτή απάντησε: «Διάβασε αύτη την έκθεση, την έχει γράψει ένας μαθητής μου». Ο σύζυγος αφού τη διάβασε είπε: «Θεέ μου, το καημένο το παιδί. Τι αδιάφοροι γονείς είναι αυτοί!» Τότε η δασκάλα τον κοίταξε και είπε:«Αυτή ή έκθεση είναι του γιου μας!..».

Και μάλιστα παιδάκι του Δημοτικού!!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Μαρτζι υπομονη..παλι στο ιδιο σχολειο θα εισαι?για δευτερο παιδακι το σκεφτεσαι?

Εγω σημερα εκανα γιουβαρλακια και ειναι τελεια..3 πιατα εφαγα μεχρι τωρα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Φοβερή η έκθεση του γιου της δασκάλας! Αχ! τα καημένα τα παιδάκια μας...........

2 ώρες μακριά είναι το σχολείο! Ο δρόμος επικίνδυνος, με πολλές στροφές και λακούβες! Εκεί θα είμαι του χρόνου. Δεν έκανα τα χαρτιά για μετάθεση γιατί εκείνη την περίοδο συνέβη ένα άσχημο περιστατικό ανάμεσα στη μάνα μου και τον άντρα μου! Τα πήρα τόσο κρανίο που αποφάσισα να μην επιδιώξω να είμαι εδώ αλλά κάπου μακριά για να έχω την ησυχία μου! Ετσι, με πολύ καθαρό μυαλό είπα πως δεν έρχομαι........Αν δεν μείνω έγκυος (που το θέλω πολύ, όχι για να μην πάω στη δουλειά αλλά γιατι θέλω ένα παιδάκι ακόμη) θα πάμε και καθόλου δεν μετανιώνω. Οι συνεχείς εντάσεις και οι παραλογισμοί με κούρασαν πάρα πολύ.

Μαρμιν, μιάμιση μέρα κράτησαν οι πόνοι! Γέννησα Τετάρτη απόγευμα και θήλασα για πρώτη φορά Παρασκευή απόγευμα! Εσυ, όμως, αν κάνεις καισαρική, μπορεί να αναρρώσεις πιο γρήγορα, γιατί εγώ είχα και την υψηλή πίεση που με χειροτέρευε!

Δεν είναι απαραίτητο να γίνει ολική νάρκωση στην καισαρική. Γίνεται και επισκληρίδιο, αλλά φαντάζομαι πως εσύ δεν μπορείς να κάνεις λόγω του θέματός σου! Αλλά, μιας και το ανέφερα, θελω να σε ρωτήσω : η φυσιολογική γέννα δεν επιβαρύνει περισσότερο την υγεία σου; Είναι κάτι που δεν γνωρίζω και μόλις τώρα προέκυψε η απορία μου.

Φαντάζομαι πως παίρνουν τα δίδυμα πιο νωρίς για να είναι ασφαλείς και αυτά αλλά και η μαμά τους! Γιατί αν όλα είναι καλά ως την 36η εβδομάδα και μπορούν να τα πάρουν με ασφάλεια και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να μπουν θερμοκοιτίδα, γιατί να διακινδυνέψουν το πιο μετά, που κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί το τι θα γίνει; Πιστεύω πως υπάρχει μια λογική σε αυτό.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!

Φοβερή η έκθεση του γιου της δασκάλας! Αχ! τα καημένα τα παιδάκια μας...........

2 ώρες μακριά είναι το σχολείο! Ο δρόμος επικίνδυνος, με πολλές στροφές και λακούβες! Εκεί θα είμαι του χρόνου. Δεν έκανα τα χαρτιά για μετάθεση γιατί εκείνη την περίοδο συνέβη ένα άσχημο περιστατικό ανάμεσα στη μάνα μου και τον άντρα μου! Τα πήρα τόσο κρανίο που αποφάσισα να μην επιδιώξω να είμαι εδώ αλλά κάπου μακριά για να έχω την ησυχία μου! Ετσι, με πολύ καθαρό μυαλό είπα πως δεν έρχομαι........Αν δεν μείνω έγκυος (που το θέλω πολύ, όχι για να μην πάω στη δουλειά αλλά γιατι θέλω ένα παιδάκι ακόμη) θα πάμε και καθόλου δεν μετανιώνω. Οι συνεχείς εντάσεις και οι παραλογισμοί με κούρασαν πάρα πολύ.

Μαρμιν, μιάμιση μέρα κράτησαν οι πόνοι! Γέννησα Τετάρτη απόγευμα και θήλασα για πρώτη φορά Παρασκευή απόγευμα! Εσυ, όμως, αν κάνεις καισαρική, μπορεί να αναρρώσεις πιο γρήγορα, γιατί εγώ είχα και την υψηλή πίεση που με χειροτέρευε!

Δεν είναι απαραίτητο να γίνει ολική νάρκωση στην καισαρική. Γίνεται και επισκληρίδιο, αλλά φαντάζομαι πως εσύ δεν μπορείς να κάνεις λόγω του θέματός σου! Αλλά, μιας και το ανέφερα, θελω να σε ρωτήσω : η φυσιολογική γέννα δεν επιβαρύνει περισσότερο την υγεία σου; Είναι κάτι που δεν γνωρίζω και μόλις τώρα προέκυψε η απορία μου.

Φαντάζομαι πως παίρνουν τα δίδυμα πιο νωρίς για να είναι ασφαλείς και αυτά αλλά και η μαμά τους! Γιατί αν όλα είναι καλά ως την 36η εβδομάδα και μπορούν να τα πάρουν με ασφάλεια και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να μπουν θερμοκοιτίδα, γιατί να διακινδυνέψουν το πιο μετά, που κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί το τι θα γίνει; Πιστεύω πως υπάρχει μια λογική σε αυτό.

Καλημέρα Μαρτζούλα!!

Να σου πω ένα δίκιο το έχεις! Μακριά κ αγαπημένοι!!

Όντως επισκληρίδιο μου απαγόρεψε ο γιατρός μου! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα την ίδια απορία και εγώ σχετικά με το φυσιολογικό τοκετό αλλά ο γιατρός μου με είπε οτι μπορώ άνετα να κάνω αλλά αν χρειαστεί καισαρική μόνο με ολική νάρκωση!!! Αν φτάσουμε 36η εβδομάδα και υπάρχει λόγος θα μπορούσα να το δεχτώ απλά είμαι λίγο επιφυλακτική όσον αφορά το Παπαγεωργίου γιατί μου ανέφεραν την 34η και όχι την 36η εβδομάδα αλλά ίσως να φταίει και ότι δε με παρακολουθούν από την αρχή όπως στο Ιπποκράτειο αλλά πήγα στην 29η εβδομάδα! Φυσικά όχι από δική μου ευθύνη! Τηλεφώνησα και στα δύο την ίδια μέρα, το ιπποκράτειο με έκλεισε μετά από τρεις εβδομάδες και το Παπαγεωργίου μετά 5 περίπου μήνες!! Σήμερα είμαι 29 εβδομάδων ακριβώς και απλά θέλω να πάει όσο περισσότερο γίνεται για να είναι ασφαλή τα μωράκια μου!!! Για μένα έτσι κι αλλιώς όσο περνάει ο καιρός απλά μεγαλώνει το μαρτύριο μου ειδικά όταν πιάνουν οι ζέστες αλλά δε με νοιάζει αρκεί να είναι ασφαλή αυτά!!

Σου εύχομαι πάντως να κάνει και εσύ πολύ πολύ σύντομα ένα δεύτερο παιδάκι που το θέλεις τόσο!! Θα χαρεί και η Αννούλα σου πολύ να έχει ένα αδελφάκι είμαι σίγουρη!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Kαλά, για την μικρή δεν ξέρω αν θα χαρεί τόσο πολύ στην περίπτωση που θα έρθει αδελφάκι! Είναι τόσο καλομαθημένη που πιστεύω πως θα της κακοφανεί να χάσει την αποκλειστικότητα και την τόσο μεγάλη αδυναμία που της έχουμε! Αλλά έτσι είναι όλα τα παιδάκια! Στην αρχή τους φαίνεται κάπως, μετά όμως συνηθίζουν!

Ναι, η 34η εβδομάδα είναι πολύ νωρίς! Και σίγουρα αν όλα πάνε καλά, γιατί να τα πάρουν τόσο νωρίς; Αλλά η 36η-37η μου φαίνεται οκ!

Υποφέρω από τη μέση!!!! Δεν μπορώ να σκύψω, να τεντωθώ ή να κάτσω. Μαλλον θα πάω στο νοσοκομείο να δω τι θα μου πουν! Χθες το βράδυ τα είδα όλα από τον πόνο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Kαλά, για την μικρή δεν ξέρω αν θα χαρεί τόσο πολύ στην περίπτωση που θα έρθει αδελφάκι! Είναι τόσο καλομαθημένη που πιστεύω πως θα της κακοφανεί να χάσει την αποκλειστικότητα και την τόσο μεγάλη αδυναμία που της έχουμε! Αλλά έτσι είναι όλα τα παιδάκια! Στην αρχή τους φαίνεται κάπως, μετά όμως συνηθίζουν!

Ναι, η 34η εβδομάδα είναι πολύ νωρίς! Και σίγουρα αν όλα πάνε καλά, γιατί να τα πάρουν τόσο νωρίς; Αλλά η 36η-37η μου φαίνεται οκ!

Υποφέρω από τη μέση!!!! Δεν μπορώ να σκύψω, να τεντωθώ ή να κάτσω. Μαλλον θα πάω στο νοσοκομείο να δω τι θα μου πουν! Χθες το βράδυ τα είδα όλα από τον πόνο!

Περαστικά σου Μαρτζούλα! Να μας πεις τι έγινε!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κουκλες τι κανετε;

Μαρτζι πως ειναι η μεση; δεν εκανες χαρτια για μεταθεση ε; σιγουρα αυτο θα ηρεμησει την κατασταση σε συζυγο κ μαμα. Θα καταλαβει ο καθενας τι ειχε κ τι εχασε!!!

Εμεις καλα ειμαστε. Καναμε κ το β επιπεδου. Ολα πηγανε πολυ καλα κ τωρα ξεκιναμε το ευχαριστο τρεξιμο της ερευνας αγορας.

Οι υπολοιπες που χαθηκατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα είμαι πτώμα! Το νινί μου κάτι έπαθε σήμερα και ούτε κοιμήθηκε όπως έπρεπε ήταν και πολύ δραστήριο! Εγώ να σέρνομαι έχασα και την υπομονή μου του φώναξα πετούσε πράγματα αυτός πετούσα κι εγώ και αναρωτιέμαι τι θα κάνω αργότερα με τρία; το μόνο που με παρηγορεί είναι πως είμαι έγκυος και μήπως φταίει αυτό!!

Τουλάχιστον έχω ευχάριστα από τη γυναικολόγο! Πάμε τέλεια λέει! Το κοριτσάκι 1460 και το αγοράκι 1100 στο περίπου και τα δύο! Το μόνο "κακό" ότι έρχονται κ τα δύο ισχυακά κάτι που βέβαια μπορεί να αλλάξει στην πορεία!! Σήμερα ήταν με τα κεφαλάκια δίπλα δίπλα!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...