Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Marmin, γενικώς τα φάρμακα που μου δίνει ο ομοιοπαθητικός είναι συμβατά με την εγκυμοσύνη. Ένα συγκεκριμένο μόνο που είναι κυριως χαλαρωτικό (κατά του άγχους) έγραφε πάνω πως δεν χρησιμοποιείται σε έγκυες και θηλάζουσες! Εγώ μόλις το είδα, ρώτησα την παιδίατρο και είπε να μην το πάρω. Αυτός είπε πως δεν δημιουργεί κανένα θέμα, αλλά δεν επέμενε να το πάρω. Τελικά δεν το πήρα και όταν πήγα τον επόμενο μήνα και του είπα πως δεν είδα καμία βελτίωση, απέδωσε την αποτυχία στο ότι δεν πήρα το φάρμακο.

Τεσπα. Δεν συνεχίζω άλλο με την χαζο- ομοιοπαθητική. Μα να μην δω μια μικρή βελτίωση; Άφήστε που έχω κόψει καφέ και χοιρινό. Κι άντε, το χοιρινό δεν πειράζει. Ο καφές όμως; Ειδικά τώρα που ξεκινάω τη δουλειά μου είναι απαραίτητος! Θα μου πείτε, ας έβλεπα αποτέλεσμα και δεν θα με ένοιαζε καθόλου για τον καφέ.

Τώρα θα πάω σε δερματολόγο που έχει πολύ καλή φήμη στην πόλη. Για να δούμε τι θα μου πει κι αυτή!

Μαρμιν, την Πέμπτη ξεκινάω με το καλό. Τότε θα σας πω εντυπώσεις, αν προλάβω βέβαια να μπω!

Μαρμιν, πότε γεννάς; Τι ημερομηνία σου έχει δώσει; Πού θα γεννήσεις αυτή τη φορά;

Αλήθεια πώς αισθάνεσαι που θα κάνεις διδυμάκια; Μα ποιος θα το περίμενε αυτό! Σαν ψέμα μου φαίνεται!

Πέπσι μου, εσένα δεν σου κάνω τις ίδιες ερωτήσεις, γιατί εσύ στο πίσω μέρος του μυαλού σου σίγουρα θα είχες πως μπορεί να έχεις δίδυμα. Όμως για πες μου, γιατί τότε δεν πολυμιλούσαμε. Πώς ένιωσες όταν έκανες υπέρηχο και σου είπαν για διδυμάκια; Φαντάζομαι τη χαρά σας.

Α, και κάτι που θέλω να ρωτήσω και τις δυο : τα παιδάκια σας είναι στον ίδιο σάκο ή σε διαφορετικό;

Κούρεψα μόνη μου σήμερα τη μικρή. Σαν αγοράκι είναι τώρα!

Καλημέρα!!!

Μάρτζι πολλές απορίες ε;;; Όπως το είπες!! Σαν ψέμμα!! Απίστευτο καταρχήν που έμεινα έγκυος τόσο γρήγορα και τόσο εύκολα!! Δεν πίστευα ποτέ ότι θα το έλεγα αυτό!! Και πριν προλάβω να συνέλθω από την πρώτη χαρά έρχεται το νέο!! Δίδυμα!! Στην αρχή δε σου κρύβω πως σοκαρίστηκα λίγο αλλά κυρίως για το πως θα το ανακοινώσω στους γονείς μου! Ειδικά ο μπαμπάς μου πίστευα πως θα αγχωνόταν πολύ κυρίως για το πως θα τα καταφέρω με την υγεία μου!! Παραδόξως όμως όχι απλά το πήραν καλά χάρηκαν κι όλας!! Ο δε άντρα μου .... γελάνε ακόμα και τώρα και τα αυτιά του!! Τρελλαμένος με τα αγορια δε θα τον πείραζε λέει να κάναμε και άλλους δύο "Θράσους" αλλά ας γεννηθεί το κοριτσάκι και τα λέμε τότε!!! Πάνω από όλα όμως να είναι γερά και δυνατά σαν το γιοκα μου!! Είναι σε ξεχωριστούς σάκους, με δικό τους πλακούντα και αμνιακό! Αυτό σημαίνει ότι δε θα είναι ίδια σα δύο σταγόνες νερό αλλά όμως είναι πολύ προστατευμένα μέσα στην κοιλίτσα μου και είναι η καλύτερη από άποψη επικυνδινότητας περίπτωση διδύμων!!

Η πητ μου είναι 8 Σεπτέμβρη αλλά τα δίδυμα λένε δεν πάνε μέχρι τέλους! Χθες πάντως που είχα γυναικολόγο με είπε πως για δίδυμα είναι μεγάλα, πως κάνω μεγάλα μωρά εγώ και ότι με βλέπει στις 36 εβδομάδες να γεννάω! Πάλι σε νοσοκομείο θα γεννήσω! Και θέλω πολύ να καταφέρω με φυσιολογικό τοκετό! Προς το παρόν πηγαίνω κάθε μήνα και τώρα πια κάθε είκοσι μέρες εκεί που γέννησα και το πρώτο μου μωρό και με παρακολουθούν! Αυτό που μου είπαν είναι πως δεν πανε τις δίδυμες κυήσεις κατευθείαν για καισαρική αλλά εάν υπάρχουν οι προϋποθέσεις γίνεται και φυσιολογικός τοκετός! Όταν κοντεύει ο καιρός κ θα πάρουν θέση πιστεύω θα ξέρουμε καλύτερα!! Προσωπικά ελπίζω να καταφέρω να γεννήσω εκεί που γέννησα και το Θρασούλη μου! Ίδωμεν!

Ώστε Πέμπτη πας στη δουλειά ε;; Και εσείς πηγαίνετε μέχρι τέλος Ιουνίου ή ως τις δεκαπέντε; Πάντως όπως και να έχει γλίτωσες λίγες μέρες από το αν πήγαινες Δευτέρα που νόμιζα εγώ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Nα' μαι κι εγώ! Δεν σχολιάζω τίποτα γιατί βιάζομαι. Θα σας πω μόνο πως πήγα στη δερματολόγο και κόβω την ομοιοπαθητική! Νευροδερματίτιδα τελικά είναι που εμφανίζεται σε περιόδους μεγάλου άγχους! Ε, δεν πέρασα και λίγα μετά το εξωμήτριο. Ολο αυτό το άγχος, λέει, ξέσπασε εκεί. Σε άλλους ξεσπά στο στομάχι, σε άλλους στο έντερο, άλλο το ρίχνουν στο φαί. Σε εμένα και σε πολλές άλλες γυναίκες (πίστευα πραγματικά πως είμαι η μοναδική!) βρηκε να εμφανιστεί εκεί. Μου είπε πως οι θεραπείες των 4 ημερών που έκανα δεν ήταν ολοκληρωμένες σε καμία περίπτωση και όλο αυτό τον καιρό χωρίς θεραπεία το δέρμα μου συνήθισε στη νέα κατάσταση. Γι αυτό θα χρειαστούμε μπορεί και 3 μήνες θεραπείας. Δε σημαίνει ότι θα θεραπευτώ. Σε περιόδους άγχους θα εμφανίζεται, αλλά θα βάζω κατευθείαν αλοιφή και δεν θα το αφήνω να προχωράει. Αυτά. ΑΠό αυριο ξαναγυρίζω στην κορτιζόνη λοιπόν κι ας ελπίσουμε να βρω γιατρειά!

Θα τα ξαναπούμε την παρασκευή!

Α, η μικρή έχει να θηλάσει από την Κυριακή τα ξημερώματα. Το στήθος είναι οκ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Nα' μαι κι εγώ! Δεν σχολιάζω τίποτα γιατί βιάζομαι. Θα σας πω μόνο πως πήγα στη δερματολόγο και κόβω την ομοιοπαθητική! Νευροδερματίτιδα τελικά είναι που εμφανίζεται σε περιόδους μεγάλου άγχους! Ε, δεν πέρασα και λίγα μετά το εξωμήτριο. Ολο αυτό το άγχος, λέει, ξέσπασε εκεί. Σε άλλους ξεσπά στο στομάχι, σε άλλους στο έντερο, άλλο το ρίχνουν στο φαί. Σε εμένα και σε πολλές άλλες γυναίκες (πίστευα πραγματικά πως είμαι η μοναδική!) βρηκε να εμφανιστεί εκεί. Μου είπε πως οι θεραπείες των 4 ημερών που έκανα δεν ήταν ολοκληρωμένες σε καμία περίπτωση και όλο αυτό τον καιρό χωρίς θεραπεία το δέρμα μου συνήθισε στη νέα κατάσταση. Γι αυτό θα χρειαστούμε μπορεί και 3 μήνες θεραπείας. Δε σημαίνει ότι θα θεραπευτώ. Σε περιόδους άγχους θα εμφανίζεται, αλλά θα βάζω κατευθείαν αλοιφή και δεν θα το αφήνω να προχωράει. Αυτά. ΑΠό αυριο ξαναγυρίζω στην κορτιζόνη λοιπόν κι ας ελπίσουμε να βρω γιατρειά!

Θα τα ξαναπούμε την παρασκευή!

Α, η μικρή έχει να θηλάσει από την Κυριακή τα ξημερώματα. Το στήθος είναι οκ!

αποθηλάσατε κι εσείς! Μπράβο! Γιατί Παρασκευή;

Τρεις μήνες ε; μια ανακούφιση όμως φαντάζομαι θα τη δεις σχετικά γρήγορα ε;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σήκωσα κ τα χειμωνιάτικα!

Πού χάθηκες εσύ κορίτσι; όλα καλά;

Ολα καλα, θελω σαν τρελη να καλοκαιριασει, δεν μπορω αλλο. Μεχρινα ζεστανει θα μικρυνει η μέρα. Η αυλη μου ειναι σαν σεληνιακο τοπιο απο το χωμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! ολοι καλα? αντε να περασει η αυριανη μερα να κατσουμε ενα 3ημερο

Κορινα πως πας?

Καλημέρα! Ιωάννα δουλεύεις;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...