Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      @Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

      Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

      χαχαχαχ παρούσα !

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια!.,!

Εδω συννεφια, αν θα βρεξει αγνωστο!

Κορινα, απλά να εισαι προσεκτικη. Αν εχεις καλη εγκυμοσυνη γιατι να μην κανεις καποια βασικα;; Απλανοχιμυπερβολες! Εγω 4 μηνες την εβγαλα ξαπλωμενη! Και ακομη δεν κανω σχεδον τιποτα...

Οσο για τα τραβηγματα, μην αγχωνεσαι, μεγαλωνει η μητρα σου γι αυτο τα νοιωθεις αυτα!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια!.,!

Εδω συννεφια, αν θα βρεξει αγνωστο!

Κορινα, απλά να εισαι προσεκτικη. Αν εχεις καλη εγκυμοσυνη γιατι να μην κανεις καποια βασικα;; Απλανοχιμυπερβολες! Εγω 4 μηνες την εβγαλα ξαπλωμενη! Και ακομη δεν κανω σχεδον τιποτα...

Οσο για τα τραβηγματα, μην αγχωνεσαι, μεγαλωνει η μητρα σου γι αυτο τα νοιωθεις αυτα!!

Ευη μου προσεχω..απλα σκυβω οταν θελω να αλλαξω ,να δεσω κορδονια και για να παρω κατι που επεσε..απλα ειμαι σκουντουφλης και ολο κατι μου πεφτει..και περπαταω λιγο να παω σουπερ μαρκετ ,φαρμακειο να κανω την ενεση..αλλα βαρια πραγματα.δεν κανω..ουτε ηλεκτρικη ουτε σφουγκαρισμα τα κανει ο αντρουλης..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Κορινα, μην υπερβάλλεις! Και θα περπατήσεις και θα σκύψεις (αν χρειαστεί) και μια χαρά θα είσαι! Μην σκέφτεσαι τι δεν πρέπει να κάνεις! Ενταξει, δεν είπαμε να περπατάς και ώρες, αλλά μια βολτίτσα θα την κάνεις! Απλά θα είσαι προσεκτική. Να μην κάνεις απότομε ςκινήσεις κι όταν θες να σκύψεις, θα λυγίζεις και τα γόνατά σου και θα κάθεσαι σιγά σιγά μέχρι να φτάσεις αυτό που θές! Δεν θα σκύβεις με τα πόδια τεντωμένα!!!!! Και το κέντημα είναι ΦΟΒΕΡΟ! Κι εγώ κένταγα με τις ώρες σε σημείο που μετά ένιωθα τύψεις γιατί πιανόμουν και φοβόμουν μην το παρακάνω!

Πέπσι, πολύ έπεσε ο αιματοκρίτης! Θα σου δώσει συμβουλές όμως ο γιατρός. Μάλλον σίδηρο θα δώσει!

Μαρμιν, εγώ έτρωγα ανάλατα 40 μέρες μετά τη γέννα για να πέσει η πίεση. Σε πληροφορώ πως μια χαρά είχα συνηθίσει. Δεν είναι και τόσο χάλια, αν το πάρεις απόφαση! Οσο για τα αδέλφια σου, μάλλον δεν φταίει η αδελφή σου, αλλά η μαμά σου που αγγαρεύει εσένα. Αν το έλεγε πρώτα στην αδελφή σου κι εκείνη έλεγε όχι, τότε ναι! θα είχε άδικο! Τώρα όμως;

Θέλ ω την συμβουλή σας για τον αποθηλασμό! Δεύτερη βραδια σήμερα που της δίνω φρέσκο γάλα. Πίνει γύρω στα 120-140 ml και μετά κλάιει σπαρακτικά αναζητώντας στήθος! Της έδωσα και στήθος αναγκαστικά. Πίνει κι από εκεί και μετά κοιμάται! Πώς να της το κόψω αυτό; Προσπαθησα να μην την βάλω στο στήθος αλλά δεν ξέρετε πώς έκανε! Κλάμα πολύ λέμε! Επίσης και τα μεσημέρια (τα 2 τελευταία) θέλει πάλι στήθος. Το πρώι τρώει κανονικά από το μπουκάλι! Τι στο καλό;;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μάρτζι μου υπομονή! Ο αποθηλασμός είναι δύσκολη υπόθεση ειδικά αν δεν είναι έτοιμο το μωρό άστα βράστα!! Έχεις δοκιμάσει να τραβήξεις το στήθος λίγο πριν κοιμηθεί τελείως; αν και πιστεύω πως πάλι θα κλάψει! Κάντο και αν κλάψει δυνατά της ξαναδίνεις αν κλαψουρίσει κάνε λίγο την Κινέζα! Δοκίμασε το δυο τρεις φορές κ περισσότερες αν χρειαστεί να δεις πως θα πάει! ή αν προσπαθήσει να την κοιμήσει ο άντρας σου;; Δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω! Κι εγώ δυσκολεύτηκα και πιστεύω πως αν δεν είχα μείνει έγκυος ακόμα θα θήλαζε! Μάλλον μειώθηκε η ποσότητα ίσως άλλαξε κ η γεύση που λένε και έτσι το πήρε απόφαση!! Αλήθεια εσύ από Δευτέρα θα είσαι σπίτι τελικά τα βράδυα ή θα λείπεις; Γιατί αν δεν είσαι τότε θα αποθηλάσει αναγκαστικά!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα! Όταν κάθεται ο σύζυγος δεν έχω πολύ χρόνο για σερφάρισμα αλλά από οτι φαίνεται δεν είμαι η μόνη!:roll::roll:

κιττυ τι εγινε ψες με την επιτροπή; για χθες δεν ηταν;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Marmin, δεν θα χρειαστεί να μένω εκεί τα βράδια! Το πήρα απόφαση να πηγαινοέρχομαι. Θα κουράζομαι πολύ αλλά θα είμαι σπίτι στις 4 τουλάχιστον! Πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε με τον αποθηλασμό σιγά σιγά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Marmin, δεν θα χρειαστεί να μένω εκεί τα βράδια! Το πήρα απόφαση να πηγαινοέρχομαι. Θα κουράζομαι πολύ αλλά θα είμαι σπίτι στις 4 τουλάχιστον! Πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε με τον αποθηλασμό σιγά σιγά!

Αχ ωραία! Έτσι δε θα λείψεις πολύ στο κοριτσάκι σου κ θα έχει κ το περιθώριο να αποθηλάσει ομαλά!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υποφέρω τρελα από την δερματίτιδα. Και πολύ άντεξα, αν σκεφτείτε ότι από το Δεκέμβρη το παλεύω χωρίς κορτιζόνη. Συνεχίζω με την ομοιοπαθητική χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα. Ο ομοιοπαθητικός μου πρότεινέ ένα φάρμακο που όμως αντενδείκνυται για θηλασμο και δεν το πήρα! Βρίσκει λοιπόν πάτημα ο γιατρός και αποδίδει το μηδέν της θεραπείας στο ότι δεν πήρα το φάρμακο αυτό. Λέω λοιπόν να σταματήσω το θηλασμό, να το παιδέψω λίγο ακόμη κι αν δεν δω αποτέλεσμα να ξαναγυρίσω στην κορτιζόνη. Αχ, είμαι πολύ απογοητευμένη. Φοβάμαι πως δεν θα θεραπευτώ ποτέ. Η ζωή μου με αυτό το πρόβλημα είναι χάλια! Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια, δεν μπορώ να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου, συνέχεια έχω ενοχλήσεις! Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Αν δεν δω αποτέλεσμα το πολύ ως τέλη Ιούνη θα ξαναγυρίσω στην κλασική ιατρική. Ξέρω ότι ούτε εκεί θα δω γιατρειά αλλά πλέον το γεγονός ότι θα είμαι ξανά καλά, έστω και για 10 μέρες, μου φαίνεται οπτασία!

__________________


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Να τους ζησει. Καλα να περασετε!!!!!!

Μαρμιν προσεξες οτι επεσες σε διψηφιο νουμερο και κατω απ την κατοσταδα; αντε εφτασε ο καιρος!!!!!

Να δεις, Πέπσι, που κι εσύ θα φτάσεις γρήγορα στο διψήφιο νούμερο και δεν θα το πιστέυεις πόσο γρήγορα πέρνα ο καιρός!:P

Αχ, θα ήθέλα κι εγώ να ξαναμείνω έγκυος, αλλά προς το παρόν το βλέπω χλωμο με τα θέματα που αντιμετωπίζω! :-(


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κορίτσια μου? Εγω ειμαι πιασμενη..δεν κοιμαμαι καλα ,στρυφογυρναω συνεχεια γιατι πιανομαι ,με πονανε οι γοφοι ,τα ποδια και απο εχθες εχω τσιμπηματα χαμηλα και στην ευαισθητη περιοχη..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...