Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ - ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015

mommy!!! baby-bottle-icon.png

nice: ΠΗΤ 14/01/2015....Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png (2200gr) 2/12/2014 baby2?: ΠΗΤ14/01/2015..Γέννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png(2820gr)11/12/2014

hope1234: ΠΗΤ 06/01/2015.....Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png22/12/2014

panmarne:ΠΗΤ 07/1/2015..Γεννησε αγοράκιbaby-laughing-icon.png(3600gr)27/12/2014

giouli16: ΠΗΤ 12/01/15...Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png(3100gr)27/12/2014

korina89: ΠΗΤ 11/01/15....Γεννησε αγοράκιbaby-laughing-icon.png(2980gr)28/12/2014

mommy to be Baby-carriage-icon.png

Rock_Me: ΠΗΤ 10/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

s.ria: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

Calliope*: ΠΗΤ 14/01/2015.......αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

gioulie: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

mama-mpempouli: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

bibitsou: ΠΗΤ 18/01/2015 .....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

cookie_mother: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Οhbaby2015: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

rodo83: ΠΗΤ 21/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

ravT: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ντάλια7: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

mara30: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

marako: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

Katerina88: ΠΗΤ 26/01/2015 .....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

mama kon/ou: ΠΗΤ 27/01/2015 .....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ζωή*: ΠΗΤ 27/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

LITTLE_STAR: ΠΗΤ 11/02/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια, πως πατε σημερα??

Εγω αν εξαιρεσω το ονειρο που ειδα οτι ολες γεννατε και εγω ειμαι ακομα εδω με τη κοιλουμπα μια χαρα κοιμηθηκα χαχα.

Σημερα εχω πολλα τσιμπηματα απο κατω παρολα αυτα.Στεκομαι απλα πανω απο τη κατσαρολα και με τσιμπαει απο κατω για δευτερολεπτα.Ελπιζω να ειναι καλο σημαδι.Ενα ξεσκονισμα εκανα εν τω μεταξυ εκτος το μαγειρεμα και με πεθανε η μεση.Μεχρι πριν μια βδομαδα ημουν ασταματητη τωρα δυσκολα τα πραγματα.Ουτε βολτα δε μπορω να βγω.Εκτος τα τσιμπηματα ισως η μπεμπα βρηκε το δρομο της γιατι νιωθω ενα μπουκωμα χαμηλα κατω στο περπατημα.

Ανυπομονω και για τον γιατρο αυριο.Σε φαση που προτιμω να μου πει σε κραταω γιατι γεννας(που δεν παιζει γιατι απο συσπασεις μηδεν η ετσι νομιζω τουλαχιστον) παρα να μαθω ποσα κιλα εφτασε η χοντρουλα μου!!

korina89 Κι αλλη νεα μανουλα?? Να σου ζησει!!Γερο και τυχερο το μωρακι σας!!!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα νεα της Κορινας

Δεν ειχε ιντερνετ για αυτο και δεν εμπαινε κ δεν μπορει να μπει να μας πει τα νεα της!!!

Γεννησε εχθες το πρωι 28/12 με καισαρική έναν κουκλο 2980 κιλα και 52 εκατοστα

Εσπασαν τα νερα της το προηγούμενο βραδυ και αφου πηγαν στην κλινικη της εκαναν υπερηχο και το πρωι εκανε καισαρική...

Περασε ολους τους πονους εφτασε να εχει συσπασεις ανα 2 λεπτα.

Δεν το περιμενε τοσο ξαφνικα γτ ηταν 38 εβδομαδων ακριβώς

Εκανε επισκληριδιο δεν την επιασε και της εκαναν ολικη αναισθησια

Την ποναει λιγο η τομη

Ειχε προγραμματισει καισαρικη για 2/1

Και θηλαζει τον μικρο της!!!

Στελνει τις ευχες της στα υπολοιπα κοριτσια που γεννησαν!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα νεα της Κορινας

Δεν ειχε ιντερνετ για αυτο και δεν εμπαινε κ δεν μπορει να μπει να μας πει τα νεα της!!!

Γεννησε εχθες το πρωι 28/12 με καισαρική έναν κουκλο 2980 κιλα και 52 εκατοστα

Εσπασαν τα νερα της το προηγούμενο βραδυ και αφου πηγαν στην κλινικη της εκαναν υπερηχο και το πρωι εκανε καισαρική...

Περασε ολους τους πονους εφτασε να εχει συσπασεις ανα 2 λεπτα.

Δεν το περιμενε τοσο ξαφνικα γτ ηταν 38 εβδομαδων ακριβώς

Εκανε επισκληριδιο δεν την επιασε και της εκαναν ολικη αναισθησια

Την ποναει λιγο η τομη

Ειχε προγραμματισει καισαρικη για 2/1

Και θηλαζει τον μικρο της!!!

Στελνει τις ευχες της στα υπολοιπα κοριτσια που γεννησαν!!!

Πωπω εφαγε τους πονους η καημενη για να καταληξει καισαρικη.Ταλαιπωρηθηκε.Δεν την επιασε και η ναρκωση.Περασμενα ξεχασμενα.Τις καλυτερες ευχες μου!:D:D:D:D:D:D


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello!Ναι μου ειπε ο γυναικολογος διοτι εχω μυωπια. Φορας γυαλια?

Έχω κι εγώ αλλά χαμηλούς βαθμούς....2,5 στο ένα κ 3,5 στο άλλο , αστιγματισμό όχι μυωπία..ίσως γι'αυτό δεν μου είπε κάτι......χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες...προφανώς κ τη μαμά μου χωρίς το υγρό την εξέτασε γι'αυτό δεν θυμόταν να ταλαιπωρήθηκε ...


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

κορινα οτι καλυτερο ευχομαι να σας ζησει...

Εμεις σημερα πηγαμε στο γιατρο 2980 η μικρη περιπου..στις 7 του μηνα θα παμε στο νοσοκομειο για καρδιοτοκογραφο κ να δουμε πως παμε αν προετοιμαζομαστε εχουμε διαστολη κ τλ.. εκτος απροοπτου ολα αυτα βεβαια...:D


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες -τις πιο γλυκές ευχές σε όσες κρατάτε αγκαλίτσα τα μωράκια σας και με το καλό να τα κρατήσουμε κι εμείς σφιχτά στις αγκαλίτσες μας :)

Κι εγώ σε γλυκιά αναμονή, ακόμη δουλεύω -όπως σας έχω πει είμαι ψυχολόγος οπότε κάνω γραφείο κανονικά μέχρι....να γεννήσω! Με βοηθάει να χαλαρώνω και να αισθάνομαι ακόμη λειτουργική :)

Οι μέρες είναι οικογενειακές, αύριο θα αλλάξουμε χρόνο σπίτι μας με τις οικογένειες και φίλους και ευτυχώς μαμά και πεθερά ανέλαβαν τα πάντα!

Θα ήθελα την βοήθειά σας για τα εξής!

1) Τι χαρτιά χρειαζόμαστε για το μαιευτήριο (πρόσφατη ληξιαρχική πράξη γάμου...);

2) Θα κρατήσετε βλαστοκύτταρα και ομφάλιο λώρο;

3) Με τι ρουχαλάκια θα βγάλετε τα μωράκια σας; (έχω βάλει στο βαλιτσάκι εσωρουχάκι μακρυμάνικο, φορμάκι μακρυμάνικο και ζεστή κουβερτούλα μαζί με γαντάκια, σκουφάκι και καλτσάκια. Αλλά με τόσο κρύο... που θα βγει ο γλυκούλης μου;;;;

Σας φιλώ γλυκά!! Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε και για να δούμε... λέτε να είναι ανάμεσα μας η πρώτη μανούλα και το πρώτο μωράκι του '15??


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.!!

Πριν λιγο γυρισα απο το νοσοκομειο.Αδειο σημερα.Καναμε μονο νον στρες και οχι υπερηχο.Μου ειπε ειναι αριστο και τωρα θα ξαναπαω την Τεταρτη για νον στρες,υπερηχο και για να συννενοηθουμε ειπε μιας και θα ναι 3 μερες πριν την πητ μου.Τωρα αν συμβει κατι ενδιαμεσα χαλαρα μου πε να παω προς τα κει χεχε.

cookie_mother Και εγω το κρυο σκεφτομαι.Μηδεν ειχε σημερα το πρωι εδω. Εμας η καινουρια χρονια θα μας βρει τα δυο μας με τον αντρουλη μου στο σπιτι μιας και οι δικοι μας θα δουλευουν και εγω δεν ειμαι για ρεβεγιον σε μαγαζια με πολυ κοσμο.Καλυτερα!Μια χρονια στην ηρεμια μας.

1)Για τα χαρτια που ρωτας δε ξερω να σε βοηθησω σε περιπτωση που εισαι σε ιδιωτικο.Εμας στο δημοσιο μονο ταυτοτητες θελει και βιβλιαριο υγειας.

2)Εμεις δε θα κρατησουμε ουτε το ενα ουτε το αλλο.Ισως αν ειχα λιγο περισσοτερο χρονο γιατι το αμελησαμε να κρατουσα βλαστοκυτταρα αλλα τωρα δε προλαβαινω να επικοινωνησω μαζι τους ωστε να μου στειλουν τα σακουλακια.

3)Οσο για τα ρουχαλακια που θα τη βγαλω και εγω τα ιδια με σενα εχω μονο που το εσωρουχακι που εβαλα ειναι κοντομανικο γιατι μας ειπε η μαια οτι ειναι πιο πρακτικα απο τα μακρυμανικα.(α θα χω και μια ζακετουλα στη βαλιτσα για παν ενδεχομενο).

Calliope*

Εσυ με τον γιατρο πως πηγες σημερα?


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειχα παει ΙΑΣΩ για το μαθημα προγεννητικου, καλα ηταν αλλα τα περισσοτερα τα ηξερα απο σεμιναριο θηλασμου της πατσουρου στο youtube! Χαμος στο ΙΑΣΩ, κοσμος στα δωματια, γενικοτερα panic....

Ολα οκ κ με την βυθοσκοπηση...με κολλυριο εγινε αλλα ενταξει, αντεξα!!

Ουτε εγω ασχοληθηκα με βλαστοκυτταρα κλπ..πολλα τα λεφτα...

Και εγω με μακριμανικο εσωρουχακι, φορμακι ζακετουλα, σκουφακι και κουβερτουλα θα το βγαλω!


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα τα νεα μου ειναι τα ιδια εκανα non stress ειχα τις συσπασουλες αλλα οχι τπτ το ιδιαιτερο το μωρο εφτασε τα 3000 gr κ εκτος απροοπτου ραντεβου την Δευτερα το πρωι να γνωρισω τον πριγκηπα μου κ εγω!!!

Την Παρασκευη που θα παω για τον προεγχειρητικο ελεγχο θα βρω κ τον αναισθησιολογο να κανονησουμε για την ωρα μου ειπαν για ραχιαια κ βλεπουμε μηπως αν με δουν σε κριση απλα να μου κανουν μεθη αλλα οχι ολικη πφφφ!!!

cookie_mother και εμεις ηρεμα στο σπιτι της πεθερας θα τα περασουμε

Τωρα 1) Εμας μας ζητησαν σε ιδιωτικη κλινικη μονο ταυτοτητες δικη μου κ συζυγου

2)οχι δεν θα κρατησουμε γτ εχω ακουσει διαφορα κ δεν θελω!!

3)Εγω πηρα φορμα εξοδου συν τα ρουχα του απο μεσα!!!

s.ria Κ εγω ελπιζω να κρατηθει μεχρι το νεο ετος δεν θελω η αληθεια ειναι να ερθει τωρα αχαχαχα!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα νεα μου ειναι τα ιδια εκανα non stress ειχα τις συσπασουλες αλλα οχι τπτ το ιδιαιτερο το μωρο εφτασε τα 3000 gr κ εκτος απροοπτου ραντεβου την Δευτερα το πρωι να γνωρισω τον πριγκηπα μου κ εγω!!!

Την Παρασκευη που θα παω για τον προεγχειρητικο ελεγχο θα βρω κ τον αναισθησιολογο να κανονησουμε για την ωρα μου ειπαν για ραχιαια κ βλεπουμε μηπως αν με δουν σε κριση απλα να μου κανουν μεθη αλλα οχι ολικη πφφφ!!!

cookie_mother και εμεις ηρεμα στο σπιτι της πεθερας θα τα περασουμε

Τωρα 1) Εμας μας ζητησαν σε ιδιωτικη κλινικη μονο ταυτοτητες δικη μου κ συζυγου

2)οχι δεν θα κρατησουμε γτ εχω ακουσει διαφορα κ δεν θελω!!

3)Εγω πηρα φορμα εξοδου συν τα ρουχα του απο μεσα!!!

s.ria Κ εγω ελπιζω να κρατηθει μεχρι το νεο ετος δεν θελω η αληθεια ειναι να ερθει τωρα αχαχαχα!!

Μπραβο τους που δεν θελουν να σε υποβαλλουν σε ολικη.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!! Τι κάνετε ; Εμείς ειμαςτε καλα, ήταν να βγούμε σήμερα αλλά η μικρή έκανε λίγο ίκτερο κ θα μείνουμε άλλη μια μέρα μέσα . Που λέτε για το θηλασμό εγω την θηλάζω αλλά το βραδυ της δίνουμε κ λιγο συμπλήρωμα εδώ μέσα . Σήμερα αγόρασα κ θηλαστρο κ έβγαλα τωρα το απόγευμα γάλα να της το παω στο θάλαμο που ειναι οι λάμπες που μένουν τα μωρά με ίκτερο . Ο θηλασμός θέλει υπομονή να ξέρετε , με υπομονή μπορεις να θήλασεις κ να έχεις αποτελέσματα.


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Κι εγώ τη μικρή μου με μακρυμάνικο ζιπουνάκι,βελουτέ φορμάκι,σκουφάκι,και κουβερτούλα την έβγαλα πριν 3 μέρες.Σήμερα όμως που έχει περισσότερο κρύο θα έβαζα άλλη μία κουβερτούλα.

Εμάς στο Ιασώ μας ζήτησαν ληξιαρχική πράξη γάμου (πρόσφατη),πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και φωτοτυπίες των ταυτοτήτων των 2 γονέων.Αυτά τα ζητάνε για να δηλώσεις το παιδί στο ληξιαρχείο παράρτημα του οποίου λειτουργεί στο ισόγειο του Ιασώ.Με τη ληξιαρχική πράξη γέννησης που θα σας δώσουν ενώ ακόμα θα νοσηλεύεστε θα πάτε σε ένα ΚΕΠ να βγάλετε ΑΜΚΑ του μωρού που το παίρνετε αμέσως.(θα πρέπει να έχετε μαζί σας και το ΑΜΚΑ του γονέα που θα ασφαλίσει το μωρό και ταυτότητα).Με 25 ευρώ σας φέρνει τη ληξιαρχική πράξη γέννησης του μωρού το νοσοκομείο στο δωμάτιό σας.Αλλιώς την παραλαμβάνετε από το δημαρχείο Αμαρουσίου που είναι πιο πάνω από το Ιασώ.Εμείς επιλέξαμε το δεύτερο.Το ΑΜΚΑ του μωρού στο ζητάνε όταν παραλαμβάνεις το μωρό.Αν δεν έχεις προλάβει να το βγάλεις σου κρατάνε 100 ευρώ σαν εγγύηση και στα επιστρέφουν μόλις τους το προσκομίσεις.Για τα 100 ευρώ έχω μία επιφύλαξη μήπως αφορά μόνο μωρά που νοσηλεύονται σε θερμοκοιτίδα όπως το δικό μας και όχι όλα.Πάντως με το που μπήκα να γεννήσω μας έδωσαν όλα τα ενημερωτικά έντυπα για το τι χαρτιά χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το θηλασμό: Εμείς τρώμε κανονικότατα και η μικρή φαίνεται να το απολαμβάνει κιόλας!Γουργουρίζει και αναστενάζει όταν τρώει!

Τρώει λαίμαργα και λίγο μου έχει τραυματίσει τις θηλές κι έτσι χτες προμηθεύτηκα τις θηλές σιλικόνης που θα τις χρησιμοποιήσω μέχρι να περάσει ο ερεθισμός.

Αυτά από εμάς...

κορίνα 89 :να σου ζήσει!!!

Γιούλη :με το καλό σπίτι σας!

'Αντε να παίρνετε σειρά κι οι υπόλοιπες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...