Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κ να ερθουν με το καλό τα μωράκια μας! Εμένα πλησιάζουν οι μέρες 27/12 μπαινω μέσα με τεχνιτούς πόνους κ ολα πανε καλά θα γεννησω φυσιολογικά αλλιώς καισαρική!! Αχ το άγχος ειναι τρελό!!! Ολα να πάνε καλά για όλες μας!

Με το καλο να υποδεχτεις την μπουμπου σου....Ολα καλα θα πανε!!!:D:D

Ν ασκεφτεσαι οτι θα κανεις Πρωτοχρονια μαζι της...το πιο ωραιο δωρο!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και απο εμένα! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κ να ερθουν με το καλό τα μωράκια μας! Εμένα πλησιάζουν οι μέρες 27/12 μπαινω μέσα με τεχνιτούς πόνους κ ολα πανε καλά θα γεννησω φυσιολογικά αλλιώς καισαρική!! Αχ το άγχος ειναι τρελό!!! Ολα να πάνε καλά για όλες μας!

Μαζί γεννάμε???? Πες μου ότι γεννάς και στο Ρεα.....

Με το καλό....να πάνε όλα κατ' ευχήν!!


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαζί γεννάμε???? Πες μου ότι γεννάς και στο Ρεα.....

Με το καλό....να πάνε όλα κατ' ευχήν!!

Με το καλό κ σε σένα !!! Να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας υγιή μωρά κ οι 2 ! Γεννώ Ιασώ! Κ εσύ 27 ;;; Έφτασαν οι μερες !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιες ευχομαι καλα Χριστουγεννα και με το καλο τα μωρακια!

Να σας ρωτησω, εχει αποκλειστικη μαια ο γιατρος σας?Με μαθηματα ανωδυνου τι κανατε?πειραζει αν παω μονη?Διοτι ο συζυγος το βρισκει τελειως περιττο να ερθει και εγω δεν εχω καμια ορεξη να το πιεζω, αν δεν το θελει απο μονος του..:?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπελιες ευχομαι καλα Χριστουγεννα και με το καλο τα μωρακια!

Να σας ρωτησω, εχει αποκλειστικη μαια ο γιατρος σας?Με μαθηματα ανωδυνου τι κανατε?πειραζει αν παω μονη?Διοτι ο συζυγος το βρισκει τελειως περιττο να ερθει και εγω δεν εχω καμια ορεξη να το πιεζω, αν δεν το θελει απο μονος του..:?

Εγώ μόνη μου πήγα παντως μόνο σε ένα ήρθε που μας το ζήτησαν από εκει...μην τον πιέσεις!!!!

Εμενα του γιατρού μου η μαία ειναι έγκυος κ λογικά θα έχει γεννήσει...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!Χρόνια πολλά και καλά!Να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με γερά μωρά!

Η χτεσινή μέρα ήταν για μένα γεμάτη συγκινήσεις...Πήρα αγκαλιά την μπέμπα μου για πρώτη φορά!Έχει βγει από τη θερμοκοιτίδα και είναι τώρα στη μονάδα απλής παρακολούθησης.Χτες το μεσημέρι την τάισα με μπιμπερό πρώτη φορά και το απόγευμα δοκίμασα να τη θηλάσω.Αμέσως τα κατάφερε το μανάρι μου!Δεν το πίστευα!Σήμερα δε σταμάταγε με τίποτα ,μοτεράκι πήγαινε το στόμα της.Πιστεύω είναι θέμα ημερών να την πάρουμε σπίτι αν και οι γιατροί δε σου λένε ποτέ το πότε..Πρέπει λέει να σιγουρευτούμε οτι μπορεί και τρώει χωρίς ρινογαστρικό σωλήνα και μετά φεύγει από το νοσοκομείο.Άντε να δούμε πότε θα μαζευτούμε σπίτι μας γιατί μας έχουν φάει οι δρόμοι.Να πάρω την μπέμπα μου και θα κάνω χρόνια να ξαναπεράσω έξω από το Ιασώ!Το μπούχτισα!

Ειδικά τώρα που είναι στην απλή παρακολούθηση έχει ταίσματα 4 φορές τη μέρα από τους γονείς (εγώ προσπαθώ να πηγαίνω τουλάχιστον σε 2 κάθε μέρα)

Κατά τ'άλλα κούραση και αυπνία κορίτσια.Κάθε 3 ώρες βγάζω γάλα με το θήλαστρο που το πηγαίνω στο νοσοκομείο για να της δίνουν όταν δεν την ταίζω εγώ.

Θέλω να ευχηθώ σε όλες σας ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!!

Με το καλό τα μωράκια σας!Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Οα μκαλή μέρα!

Χρόνια πολλά σε όλες μας. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας.

Εγώ είμαι ακόμη στην κλινική.

Γέννησα τη Δευτέρα. 6:45 με πήρανε για το χειρουργείο αφού είχε προηγηθεί κλύσμα και καθετήρα. 7:10 είδα την κοριτσαρα μου. Μου έκαναν αναισθησία ραχιαία. Δεν πόνεσε καθόλου.

Η αίσθηση όμως ήταν το χειρότερο από όλη τη διαδικασία. Η αίσθηση ότι δε μπορώ να ελέγξω τις κινήσεις μου μου έφερε έναν πανικό αλλά ο γιατρος μου με ηρέμησε. Την μπέμπα αφού την είδα την πήρανε αμέσως μέσα για να ελέγξουν το ζάχαρο της. Ευτυχώς όλα καλά. Μετά με ράψετε. Κράτησε λιγότερο από μισάωρο. Στην συνέχεια με πήγανε στην ανάνηψη όπου ήρθε και οαντρουλης μου. Εκεί άρχισε να περνάει ηαναισθησια και εγώ να νιώθω καλύτερα. Δύο ώρες αργότερα πήγα στο δωμάτιο και μου έφεραν τη μπέμπα. Μέχρι το μεσημέρι πονούσε αλλά μετά με τις παυσίπονα ήμουν ο.κ. Το πρώτο παυσίπονα που μου έβαλαν δε με έπιασε πολύ καλά ζήτησα κάτι πιο δυνατό. Με το υπόθετο βολταρεν ήμουν πολύ καλά. Το μόνο δύσκολο ήταν ότι με είχε πιάσει πολύ η αναισθησία και όλη τη μέρα ήμουν σαν κοτόπουλο.

Την επόμενη το πρωί μου έβγαλαν τον καθετήρα και άρχισα να περπατάω. Ήμουν πολύ καλά. Όποτε πονούσε ζητούσα παυσίπονα. Περίπου 2-3φορες τη μέρα. Τη μπέμπα την είχα κοντά μου συνέχεια εκτός από το πρώτο βράδυ. Το πρώτο βράδυ έμεινε η μαμά μου μαζί αλλά δε χρειαζόταν.

Τώρα ξημερώνει τέταρτο 24ωρο. Πονάω λίγο στα ράμματα αλλά σηκώνομαι και κυκλοφορώ άνετα. Εχθές έκανα και μπάνιο.

Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν πιο εύκολο από ο,τι περίμενα.

Περιμένουμε να μας πουν αν θα βγούμε σήμερα η αύριο.

Αυτά τα νέα μας. Αν θέλετε κάτι να ρωτήσετε ευχαρίστως. Όποτε μπορέσω θα απαντήσω.

Φιλάκια και καλή αναμονή

Σύντομα θα ζήσετε ένα θαύμα.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες και Χρόνια Καλά σε όλες σας και όλο τον κοσμο!

Απο τα αξημερωτα ορθια,περιμενω πως και πως να αρχισω τις ετοιμασιες για το γιορτινο μου τραπεζι μιας και ειναι πρωτη χρονια που επιτελους θα γινει σπιτι μου.Εδω και πεντε χρονια περνουσα γιορτες σερβιροντας στο μαγαζι των γονιων μου!!Θα γινω πτωμα απο τη κουραση,τη βλεπω τη δουλεια αλλά χαλαλι!

baby2?

Ευχομαι συντομα να την παρετε και σπιτακι σας!!:D:D

hope1234 Να σας ζησει!!!!Γερο να ειναι!(Το ποσο ασχημο ειναι το οτι δεν ελεγχεις τις κινησεις σου ειτε με ραχιαια ειτε με επισκληριδιο)αυτο ειναι που μου ειπανε και μενα και τρομαξα χεχε.

Καλη αναρρωση ευχομαι και σε σενα και γρηγορα σπιτακι σας για χουχουλιαρικες γιορτες!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

baby2? Μπράβο!!! Όλα πηγαίνουν καλά λοιπόν...Λίγο κούραση τώρα και μετά σπιτάκι πια!!

hope1234 Συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει το μπεμπάκι σας!

Πρέπει να αποφεύγω να διαβάζω για καισαρικές γιατί αγχώνομαι χωρίς λόγο....Ούτε 48 ώρες δεν έχουν μείνει πια και για εμάς...

Και πάλι χρόνια πολλά κορίτσια!! Με υγεία πάνω από όλα!


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια με εναν πονο να υποδεχτουμε τα μωρα μας...

Οτι καλυτερο στις νεες μανουλες ευχομαι να σας ζησουν, τι ωραια που θα κανετε Πρωτοχρονια μαζι...


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οα μκαλή μέρα!

Χρόνια πολλά σε όλες μας. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας.

Εγώ είμαι ακόμη στην κλινική.

Γέννησα τη Δευτέρα. 6:45 με πήρανε για το χειρουργείο αφού είχε προηγηθεί κλύσμα και καθετήρα. 7:10 είδα την κοριτσαρα μου. Μου έκαναν αναισθησία ραχιαία. Δεν πόνεσε καθόλου.

Η αίσθηση όμως ήταν το χειρότερο από όλη τη διαδικασία. Η αίσθηση ότι δε μπορώ να ελέγξω τις κινήσεις μου μου έφερε έναν πανικό αλλά ο γιατρος μου με ηρέμησε. Την μπέμπα αφού την είδα την πήρανε αμέσως μέσα για να ελέγξουν το ζάχαρο της. Ευτυχώς όλα καλά. Μετά με ράψετε. Κράτησε λιγότερο από μισάωρο. Στην συνέχεια με πήγανε στην ανάνηψη όπου ήρθε και οαντρουλης μου. Εκεί άρχισε να περνάει ηαναισθησια και εγώ να νιώθω καλύτερα. Δύο ώρες αργότερα πήγα στο δωμάτιο και μου έφεραν τη μπέμπα. Μέχρι το μεσημέρι πονούσε αλλά μετά με τις παυσίπονα ήμουν ο.κ. Το πρώτο παυσίπονα που μου έβαλαν δε με έπιασε πολύ καλά ζήτησα κάτι πιο δυνατό. Με το υπόθετο βολταρεν ήμουν πολύ καλά. Το μόνο δύσκολο ήταν ότι με είχε πιάσει πολύ η αναισθησία και όλη τη μέρα ήμουν σαν κοτόπουλο.

Την επόμενη το πρωί μου έβγαλαν τον καθετήρα και άρχισα να περπατάω. Ήμουν πολύ καλά. Όποτε πονούσε ζητούσα παυσίπονα. Περίπου 2-3φορες τη μέρα. Τη μπέμπα την είχα κοντά μου συνέχεια εκτός από το πρώτο βράδυ. Το πρώτο βράδυ έμεινε η μαμά μου μαζί αλλά δε χρειαζόταν.

Τώρα ξημερώνει τέταρτο 24ωρο. Πονάω λίγο στα ράμματα αλλά σηκώνομαι και κυκλοφορώ άνετα. Εχθές έκανα και μπάνιο.

Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν πιο εύκολο από ο,τι περίμενα.

Περιμένουμε να μας πουν αν θα βγούμε σήμερα η αύριο.

Αυτά τα νέα μας. Αν θέλετε κάτι να ρωτήσετε ευχαρίστως. Όποτε μπορέσω θα απαντήσω.

Φιλάκια και καλή αναμονή

Σύντομα θα ζήσετε ένα θαύμα.

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Με το καλό στο σπίτι σας!

Link to comment
Share on other sites

Οα μκαλή μέρα!

Χρόνια πολλά σε όλες μας. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας.

Εγώ είμαι ακόμη στην κλινική.

Γέννησα τη Δευτέρα. 6:45 με πήρανε για το χειρουργείο αφού είχε προηγηθεί κλύσμα και καθετήρα. 7:10 είδα την κοριτσαρα μου. Μου έκαναν αναισθησία ραχιαία. Δεν πόνεσε καθόλου.

Η αίσθηση όμως ήταν το χειρότερο από όλη τη διαδικασία. Η αίσθηση ότι δε μπορώ να ελέγξω τις κινήσεις μου μου έφερε έναν πανικό αλλά ο γιατρος μου με ηρέμησε. Την μπέμπα αφού την είδα την πήρανε αμέσως μέσα για να ελέγξουν το ζάχαρο της. Ευτυχώς όλα καλά. Μετά με ράψετε. Κράτησε λιγότερο από μισάωρο. Στην συνέχεια με πήγανε στην ανάνηψη όπου ήρθε και οαντρουλης μου. Εκεί άρχισε να περνάει ηαναισθησια και εγώ να νιώθω καλύτερα. Δύο ώρες αργότερα πήγα στο δωμάτιο και μου έφεραν τη μπέμπα. Μέχρι το μεσημέρι πονούσε αλλά μετά με τις παυσίπονα ήμουν ο.κ. Το πρώτο παυσίπονα που μου έβαλαν δε με έπιασε πολύ καλά ζήτησα κάτι πιο δυνατό. Με το υπόθετο βολταρεν ήμουν πολύ καλά. Το μόνο δύσκολο ήταν ότι με είχε πιάσει πολύ η αναισθησία και όλη τη μέρα ήμουν σαν κοτόπουλο.

Την επόμενη το πρωί μου έβγαλαν τον καθετήρα και άρχισα να περπατάω. Ήμουν πολύ καλά. Όποτε πονούσε ζητούσα παυσίπονα. Περίπου 2-3φορες τη μέρα. Τη μπέμπα την είχα κοντά μου συνέχεια εκτός από το πρώτο βράδυ. Το πρώτο βράδυ έμεινε η μαμά μου μαζί αλλά δε χρειαζόταν.

Τώρα ξημερώνει τέταρτο 24ωρο. Πονάω λίγο στα ράμματα αλλά σηκώνομαι και κυκλοφορώ άνετα. Εχθές έκανα και μπάνιο.

Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν πιο εύκολο από ο,τι περίμενα.

Περιμένουμε να μας πουν αν θα βγούμε σήμερα η αύριο.

Αυτά τα νέα μας. Αν θέλετε κάτι να ρωτήσετε ευχαρίστως. Όποτε μπορέσω θα απαντήσω.

Φιλάκια και καλή αναμονή

Σύντομα θα ζήσετε ένα θαύμα.

Hope1234 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κ να ειναι καλότυχη και γερή!!!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως τα περασατε αυτες τις μερες??

Εγω ηρεμα γτ εχω πολλα πονακια σημερα το πρωι με επιασε κρυος ιδρωτας απο εναν πονο αλλα μου περασε κ δεν με ξανα επιασε...την Τριτη εχω πάλι ραντεβου με τον γιατρο!!

baby2? Με το καλο να την παρεις σπιτι την μικρη σου..ενταξει ταλαιπωρησε αλλα το κανεις για το μωρο σου αυτο να σκεφτεσαι κ να παιρνεις κουραγιο!!!

Ευχομαι να κανετε μαζι πρωτοχρονια στο σπιτι σας!!:D:D

hope1234 Λογικα θα εισαστε σπιτι τωρα...θηλασες αμεσως οταν γεννησες?

Εγω μπερδευτηκα εκανες ραχιαια ή επισκληριδιο? ειναι διαφορετικη αλλα που διαφερουν? γτ κ εμενα ο γιατρος για ραχιαια μου ειπε!!

panmarne Εφτασε και η δικη σου σειρα...εχεις αγχος???

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε??


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

giouli16 Ααααα κ εσυ γεννας αυριο πωπωπωπω καλη επιτυχια κ με το καλο κ το δικο σου μωρο...εσυ εχεις αγχος???

Κοριτσιαααα απο οτι βλεπω οι περισσοτερες μπαινετε με καισαρικη!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαςςς!!!!Πως περασατε?Εγω χαλαρα,φαγαμε του σκασμου,ηπιαμε και τωρα παλι βαρεμαρα.

Πονακια ειχα και εγω προχθες αλλα αυτο ηταν,σταματησαν.Τωρα που κοιτουσα τα νον στρες μου η μητρα μου κοιμαται ακομα.Ελπιζω να μη παρω ολες τις μερες μου.Κουραστηκα. Θελω να μπει το νεο ετος και να ερθει και η μπουμπου.

Πολλες καισαρικες οντως και να δω απο ποια θα ακουσω και εγω η ερμη μια εμπειρια φ.τοκετου κλαψ!

Ειχα διαβασει για τη ραχιαια αλλα τωρα δε θυμαμαι.Νομιζω ειναι καλυτερη της επισκληριδιου.

Ανασες παραλειψαμε να κανουμε στα μαθηματα και το επομενο που θα μας τις δειξει ειναι 2 μερες πριν την πητ μου.Επειδη δε ξερω αν θα το προλαβω εχει βρει καμια σας μηπως κανα βιντεο μπας και τις μαθω απο πουθενα αλλου?


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...