Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Α κ εγω εφτιαξα σημερα νυχακι ενα απαλο γαλλικο τελικα ηρθε κ η γυναικα μου καθαρισε τελειωσα κ με το παιδικο τωρα αναμενω!!!

LITTLE_STAR Εγω εκανα εξουσιοδοτηση στον αντρα μου μια στο μητρωο γτ θελω να βαλω το παιδι μου στο δικο μου βιβλιαριο και μια για τις παροχες μετα!!

Οτι τον εξουσιοδοτεις να καταθεσει τα χαρτια για το επιδομα λοχειας!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας!!!

Μεγειες τα νυχακια σας!!!Ζηλευω που στρωσατε κουνιτσες και τα συναφη.Εγω δεν προλαβα ακομη,λιγο σουπερ μαρκετ λιγο οτι σημερα προτιμησα να βγω βολτα ελπιζω τωρα που μαζευτηκα σπιτι να στρωσω και εγω χεχε!

Ντάλια 7 Τι εγινες τελικα?Πως πηγε ο υπερηχος?

LITTLE_STAR Για φυσιολογικο πας?Αν ναι και αν ο συζυγος θελει να ειναι μεσα εδω σε μας πρεπει να παρακολουθησει 2 απο τα 6 μαθηματα υποχρεωτικα ωστε να παρει το χαρτι που θα του επιτρεψει την εισοδο.Αν παλι δεν ειναι για την εισοδο του στον τοκετο τοτε και να μην ειναι παρων δεν εχει σημασια.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Μεγειες τα νυχακια σας!!!Ζηλευω που στρωσατε κουνιτσες και τα συναφη.Εγω δεν προλαβα ακομη,λιγο σουπερ μαρκετ λιγο οτι σημερα προτιμησα να βγω βολτα ελπιζω τωρα που μαζευτηκα σπιτι να στρωσω και εγω χεχε!

Ντάλια 7 Τι εγινες τελικα?Πως πηγε ο υπερηχος?

LITTLE_STAR Για φυσιολογικο πας?Αν ναι και αν ο συζυγος θελει να ειναι μεσα εδω σε μας πρεπει να παρακολουθησει 2 απο τα 6 μαθηματα υποχρεωτικα ωστε να παρει το χαρτι που θα του επιτρεψει την εισοδο.Αν παλι δεν ειναι για την εισοδο του στον τοκετο τοτε και να μην ειναι παρων δεν εχει σημασια.

Που γεννας κοριτσι και θελω υποχρεωτικη παρουσια στα μαθηματα?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο σπίτι και τα νέα από το γιατρό είναι τα εξής: Ο μπεμπουλίνος μου έχει πάρει θέση ευτυχώς και είναι περίπου 2800...μας είπαν ότι ο λώρος "διέρχεται περί τον τράχηλο" που σημαίνει ότι , ναι μεν δεν είναι σφιχτά γύρω από το λαιμό αλλά πρέπει να προσέχω , να μετράω κάθε μέρα πόσες φορές ακούω το μωρό κλπ, να μετράω την πίεση μου , τις επόμενες μέρες θα κάνω και την ενεσούλα κορτιζόνης.....Επίσης, μου είπε ότι στις 2 /1 θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο και αν είναι όλα καλά, θα δώσουμε περιθώριο μερικές μέρες...Α , και ότι ο πλακούντας είναι grade 2 (στο 3 είναι η γήρανση νομίζω....).....Ουφφφ...........ειδικά αυτό με το λώρο, ήταν ανάγκη ?? Τέλος πάντων......Υπομονή και μέτρημα :roll:


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο σπίτι και τα νέα από το γιατρό είναι τα εξής: Ο μπεμπουλίνος μου έχει πάρει θέση ευτυχώς και είναι περίπου 2800...μας είπαν ότι ο λώρος "διέρχεται περί τον τράχηλο" που σημαίνει ότι , ναι μεν δεν είναι σφιχτά γύρω από το λαιμό αλλά πρέπει να προσέχω , να μετράω κάθε μέρα πόσες φορές ακούω το μωρό κλπ, να μετράω την πίεση μου , τις επόμενες μέρες θα κάνω και την ενεσούλα κορτιζόνης.....Επίσης, μου είπε ότι στις 2 /1 θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο και αν είναι όλα καλά, θα δώσουμε περιθώριο μερικές μέρες...Α , και ότι ο πλακούντας είναι grade 2 (στο 3 είναι η γήρανση νομίζω....).....Ουφφφ...........ειδικά αυτό με το λώρο, ήταν ανάγκη ?? Τέλος πάντων......Υπομονή και μέτρημα :roll:

Αααα κ εσυ μεγάλο μωρο... Καλε μόνο ο δικός μου ειναι ετσι μικρούλης;;

Τι εννοείς έχει τυλιχτεί με τον λώρο;;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που γεννας κοριτσι και θελω υποχρεωτικη παρουσια στα μαθηματα?

Γιαννενα.Υποχρεωτικα δυο μαθηματα θελουν μονο οι μπαμπαδες οι οποιοι προκειται να παρευρεθουν στον τοκετο.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο σπίτι και τα νέα από το γιατρό είναι τα εξής: Ο μπεμπουλίνος μου έχει πάρει θέση ευτυχώς και είναι περίπου 2800...μας είπαν ότι ο λώρος "διέρχεται περί τον τράχηλο" που σημαίνει ότι , ναι μεν δεν είναι σφιχτά γύρω από το λαιμό αλλά πρέπει να προσέχω , να μετράω κάθε μέρα πόσες φορές ακούω το μωρό κλπ, να μετράω την πίεση μου , τις επόμενες μέρες θα κάνω και την ενεσούλα κορτιζόνης.....Επίσης, μου είπε ότι στις 2 /1 θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο και αν είναι όλα καλά, θα δώσουμε περιθώριο μερικές μέρες...Α , και ότι ο πλακούντας είναι grade 2 (στο 3 είναι η γήρανση νομίζω....).....Ουφφφ...........ειδικά αυτό με το λώρο, ήταν ανάγκη ?? Τέλος πάντων......Υπομονή και μέτρημα :roll:

Ειναι πολυ δυσκολο να συμβει κατι με τον λωρο για αυτο και ειναι και τοσο μακρυς.Η φυση προνοει για παν ενδεχομενο.Μετρημα και ολα καλα θα πανε!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιαννενα.Υποχρεωτικα δυο μαθηματα θελουν μονο οι μπαμπαδες οι οποιοι προκειται να παρευρεθουν στον τοκετο.

Δημοσιο η ιδιωτικο? Διοτι για το δημοσιο ηξερα οτι ισχυει αυτο.. Εγω γενναω Ιασω..μαλλον θα τους τηλ.


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δημοσιο η ιδιωτικο? Διοτι για το δημοσιο ηξερα οτι ισχυει αυτο.. Εγω γενναω Ιασω..μαλλον θα τους τηλ.

Ααα οχι κοριτσακι.Μη σε παρω στο λαιμο μου.Εγω γενναω σε δημοσιο, σε ιδιωτικο δε ξερω τι γινεται αλλα εννοειται παρε τηλ να εισαι σιγουρη μη βρεθεις προ εκπληξεως.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα κ εσυ μεγάλο μωρο... Καλε μόνο ο δικός μου ειναι ετσι μικρούλης;;

Τι εννοείς έχει τυλιχτεί με τον λώρο;;

Κοίτα, τον υπέρηχο μου τον έκανε άλλος γιατρός, ο οποίος έγραψε στην έκθεση ότι είναι γύρω από τον τράχηλο ο λώρος..όμως όταν κατά τη διάρκεια του υπερήχου τον ρωτούσαμε και εγώ και ο άντρας μου , αν είναι λουροδεμένο, μας έλεγε, όχι όλα είναι μια χαρά...Όταν μετά πήγαμε στο γιατρό μας και είδε τον υπέρηχο , μας είπε ότι , ναι μεν είναι γύρω από τον τράχηλο αλλά δεν τον σφίγγει ...που σημαίνει ότι πρέπει να έχουμε το νου μας στις κινήσεις του για να βεβαιωνόμαστε κάθε μέρα ότι όλα είναι καλά...


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και απο εμένα! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κ να ερθουν με το καλό τα μωράκια μας! Εμένα πλησιάζουν οι μέρες 27/12 μπαινω μέσα με τεχνιτούς πόνους κ ολα πανε καλά θα γεννησω φυσιολογικά αλλιώς καισαρική!! Αχ το άγχος ειναι τρελό!!! Ολα να πάνε καλά για όλες μας!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κ να ερθουν με το καλό τα μωράκια μας! Εμένα πλησιάζουν οι μέρες 27/12 μπαινω μέσα με τεχνιτούς πόνους κ ολα πανε καλά θα γεννησω φυσιολογικά αλλιώς καισαρική!! Αχ το άγχος ειναι τρελό!!! Ολα να πάνε καλά για όλες μας!

Mε εναν πονο σου ευχομαι..αντε Πρωτοχρονια με το μωρακι σου και εσυ!

Καλες γιορτες σε ολες μας και υγεια πανω απο ολα με γερα μωρακια!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...