Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Οταν λέω κολπική εξέταση εννοώ με δείγμα κολπικουου υγρού. Ενα κωλοβακτηριδιο είναι.

Αχ! Μπανακι! Τι ωραία. Εμένα ο γιατρός μου είπε οτι μπορω να κάνω, αρκεί να είναι καθαρη η θάλασσα κ να πηγαίνω νωρίς το πρωι η αργά το απόγευμα και καθόλου το μεσημέρι. Ίσως αύριο πάμε κ εμείς για μπάνιο.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οταν λέω κολπική εξέταση εννοώ με δείγμα κολπικουου υγρού. Ενα κωλοβακτηριδιο είναι.

Αχ! Μπανακι! Τι ωραία. Εμένα ο γιατρός μου είπε οτι μπορω να κάνω, αρκεί να είναι καθαρη η θάλασσα κ να πηγαίνω νωρίς το πρωι η αργά το απόγευμα και καθόλου το μεσημέρι. Ίσως αύριο πάμε κ εμείς για μπάνιο.

Ναι κ εγω αυτη την εξεταση λεω ε ενταξει δεν ειναι κατι κακο το εχω παθει κ εγω κ δεν ειχε περασει με αντιβιωση αλλα με τον καιρο...οσο μπορεις να πλενεσαι εξωτερικα με χαμομηλι...τρωγε κ γιαουρτακια και να πινεις κ χαμομηλι που βοηθαει!!:D:D

Ετσι μεχρι τις 2 ή μετα τις 5 μου ειπε κ εμενα....Εσυ απο που εισαι?


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω εκανα καλλιεργεια κολπικου υγρου.. ενας μυκητας.βρεθηκε ο καντιτα.. ο γιατρος μου εδωσε κολπικο υποθςτο και θα επαναλαβουμε.. ηταν πολυ καιησυχαστικος.. πλεον ολες οι κοπελες τη κανουν αυτη την εξεταση.. για μπανακια στη θαλασσα τι σας ειπαν; αγγελικη απο ποιο χωριο της χιου.εισαι;..η μαμα μου ειναι απο.καρδαμυλα κι εχω συγγενεις στο νησι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια γειά σας κ από μενα!

Περιμένω το μωρό μου στις 12-1 σύμφωνα πάντα με τους υπολογισμούς των γιατρών!

Ακόμη δεν μπορώ να το πιστεψω βέβαια. Στις 30-6 έχουμε κ μεις την αυχενική μας διαφάνεια.

Κορίτσια έχει φουσκώσει καθόλου καμία σας; Και πόσα κιλά έχετε πάρει;

φιλάκια!

Ααααα ωραια μεγαλωνει σιγα σιγα η παρεα μας..:D:D

Καλως ηρθες Αγγελικη με το καλο κ εσυ το μωρακι σου!!! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;

Κοιτα εγω ειχα παντα λιγη κοιλιτσα παροτι ειμαι αδυνατη κ δεν καταλαβαινω διαφορα ε πρηζομαι πιο πολυ οσο βραδιαζει...απο κιλα τπτ γτ οτι τρωω το βγαζω...:rolleyes::rolleyes:

Κορινα το ειπες στον γιατρο σου;;

Εχει καποια αλλη πονοκεφαλους;; εγω χθες πηρα ενα ντεπον κ παλι σημερα ποναω!!!

Καλησπερα κορίτσια.. καλως ηρθατε οι καινουργιες..αντε να μαζευομαστε και να γεμιζουμε σελιδες..

Εγω πρηστηκα αλλα νομιζω μπορει να ειναι και απο την δυσκοιλιοτητα που εχω..

Καλλιόπη πηρα το γιατρο και μου ειπε να συνεχισω τα φακελακια και θα κανουν δραση..θα δειξει..παντως δυσκολα τα πραγματα..

Σημερα εκανα γιουβαρλακια και ειναι τελεια.. εφαγα 3 πιατα μεχρι τωρα..

Εγω κοριτσια ειμαι 24,5 και μενω σερρες..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλους πονοκεφαλους ειχα και εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη.... προσπαθουσα να κοιμαμαι οποτε ειχα την ευκαιρια για να αποφευγω τα παυσιπονα.

Θαλασσα και εμενα μου εχει επιτρεψει νωρις το πρωι η αργα το απογευμα και μου ειπε να αλλαζω μαγιο μολις βγω απο τη θαλασσα για να μην αρπαξω μυκητες.

Εγω ειμαι 26,5 και ειμαι απο Κυπρο -Λεμεσο.

Η ληψη τροφοβλαστη ειναι κατι σαν αμνιοκεντηση γινεται γυρω στις 11-12 εβδομαδες. Δεν χρειαζεται να κανω αυχενικη γιατι αν υπαρχει θεμα θα φανει απο τα αποτελεσματα της αμνιο.

Καλωσορισατε νεες εγκυουλες με το καλο ολες να κρατησουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας!!!

Οσο για τη κοιλιτσα εγω ειχα ηδη κιλακια απο πριν κα ετσι φαινομουν εγκυος απο πριν....


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες...πως ειστε?

Εγω δουλευα κ θα δουλεψω κ απογευμα..

Αφηστε χθες τεντωθηκα πολυ κ αποτομα κ με πονουσε ο αφαλος μου ο γιατρος μου ειπε δεν ειναι κατι...επισης σταματησα μονη τα ουτροτζεσταν γτ καταλαβα οτι αυτα μου προκαλουν εμετους κ ζαλαδες....τα παιρνω μονο το βραδυ...

εσεις τι νεα?


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,καλη βδομαδα!

Πως ειστε?εμενα με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου οτι θα γινω ασχημη εγκυος,εχω γεμισει σπυρακια,δεν τρωω κ σωστα λογω ναυτιας κ εχω ηδη παρει ενα κιλο κ ειμαι ηδη γεματουλα.φανταζομαι οτι ειμαι ετσι κ απο τις ορνονες,ε???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,καλη βδομαδα!

Πως ειστε?εμενα με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου οτι θα γινω ασχημη εγκυος,εχω γεμισει σπυρακια,δεν τρωω κ σωστα λογω ναυτιας κ εχω ηδη παρει ενα κιλο κ ειμαι ηδη γεματουλα.φανταζομαι οτι ειμαι ετσι κ απο τις ορνονες,ε???

Αχ! Ρόδο μου! Εγώ ήμουν έτσι όλο το Σάββατο! Νομιζω οτι είναι οι ορμόνες!

Να θυμάσαι οτι τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν αρκετά εύκολα. Μην στεναχωριεσαι! Εγώ πριν μείνω έγκυος είχα βάλει 8 κιλά μέσα σε 7 μηνες λόγω του οτι εκοψα το τσιγάρο! Τώρα κ με την εγκυμοσύνη δεν ξέρω που θαφτασω αλλά παντα σκέφτομαι οτι το περιττό βαρος είναι κάτι που είναι στ χερι μας να το ελέγξουμε. Οποτε όλα θα γίνουν με τη σειρα τους. Ένας στόχος τη φορά.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ! Ρόδο μου! Εγώ ήμουν έτσι όλο το Σάββατο! Νομιζω οτι είναι οι ορμόνες!

Να θυμάσαι οτι τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν αρκετά εύκολα. Μην στεναχωριεσαι! Εγώ πριν μείνω έγκυος είχα βάλει 8 κιλά μέσα σε 7 μηνες λόγω του οτι εκοψα το τσιγάρο! Τώρα κ με την εγκυμοσύνη δεν ξέρω που θαφτασω αλλά παντα σκέφτομαι οτι το περιττό βαρος είναι κάτι που είναι στ χερι μας να το ελέγξουμε. Οποτε όλα θα γίνουν με τη σειρα τους. Ένας στόχος τη φορά.

Τουλαχιστον εδω δεν παρεξηγουμε η μια την αλλη,λεμε ο,τι νιωθουμε.αν τα πω αλλου,νομιζω οτι θα με πουν αχαριστη και δεν ειμαι!νοωθω υπερτυχερη με αυτο που μου συμβαινει οπως κ ολες μας πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κορίτσια.. εγω σημερα πηγα πρωι οαεδ για ανανεωση καρτας ανεργιας και μετα jumbo ,και μετα βολτες στην πολη..κουραστηκα τοσες ωρες ..χαζευα μωρουδιακα και τρελαθηκα τα ηθελα ολα..πηρα 4 πανες αγκαλιας..

Χθες ολη μερα με πονουσε η δεξια πλευρα στην κοιλια μαλλον μπορει να κρυωσα γιατι το σαββατο εκανα μπανιο και βγηκα κατευθειαν εξω και ειχε αερακι η απο το εντερο λεω εγω ..τον γιατρο δεν τον πηρα τηλ. Γιατι πιστευω και ευχομαι δεν ειναι κατι..σημερα μου περασε..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθες είχα όλο το απόγευμα πονοκέφαλο. Σήμερα είμαι καλά.

Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμη κ νομιζω οτι θα αργησω πολύ ακόμη μέχρι να το κάνω!

Ερώτηση: έχετε ανακοινωσει την εγκυμοσύνη σας?


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθες είχα όλο το απόγευμα πονοκέφαλο. Σήμερα είμαι καλά.

Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμη κ νομιζω οτι θα αργησω πολύ ακόμη μέχρι να το κάνω!

Ερώτηση: έχετε ανακοινωσει την εγκυμοσύνη σας?

Στη δουλεια οχι.εγω εκτος απροοπτου σκοπευω να το πω μετα την αυχενικη στις 17.εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλεια οχι.εγω εκτος απροοπτου σκοπευω να το πω μετα την αυχενικη στις 17.εσυ?

Εγώ το έχω πει στη δουλειά κ σε κάποιους κοντινούς φίλους κ συγγενείς. Για μερικού το έχω μετανιώσει, αλλά η χαρά μου στην αρχή ήταν πολύ μεγάλη και μερικές φορές ενώ ήθελα δεν κρατήθηκα.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...