Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλημέρα μελλοντικές μανουλίτσες! Τώρα είδα οτι άνοιξε το 2015! Επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας.. :P Λοιπόν εγώ όπως βλέπω έχω τη πιο μικρή εγκυμοσύνη μέχρι τώρα και μάλλον έτσι θα παραμείνει μιας και έχω 30/1 ΠΗΤ... Φυσικά αν πάμε με καισαρική (επειδή με κ.τ γέννησα και το πρώτο μου) θα πάμε μια δυο βδομάδες νωρίτερα... ειδωμεν..

Δεν έχω ιδιαίτερα νέα... γιατρό θα πάω τη Τρίτη που μας έρχεται να ακούσουμε επιτέλους καρδούλα..

Εγώ παιδιά δεν κάνω αυχενική δεν έκανα ούτε στο γιο μου γιατί με το σύζυγο δυστυχώς έχουμε το στίγμα της Μεσογειακής Αναιμίας και έτσι στη 11η εβδομάδα πάμε για λήψη τροφοβλάστη... εύχομαι να είναι όλα καλα!!!!

Βλέπω συζητάτε για προσπάθειες.. στο γιο μου προσπαθούσαμε 2 μήνες και επιασε το σποράκι τώρα αυτό που έρχεται μας ήταν έκπληξούλα μιας και δεν το προγραμματίσαμε... Όπως και να χει καλώς να ορίσει το θέλουμε και το δεχτήκαμε με χαρά αν και οικονομικά είμαστε σε περίεργη φάση!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες πως ειστε;;;

Γεια σου Λινακι με το καλο κ το 2ο μωρακι, οσο για το οικονομικο μην νομιζεις ολοι λιγο πολυ στα ιδια ειμαστε....εισαι τυχερη εχεις κ ετοιμα τα πραγματα αχ τι να πω κ εγω που πρεπει τωρα ποιυ δεν υπαρχει φραγκο να τα παρω ολα...:confused::confused: αλλα δεν με πειραζει γτ ειμαι πολυ ευτυχισμενη...

Τι ειναι η ληψη τροφοβλαστη;;; και γτ να μην κανεις κ την αυχενικη;;;

Εγω χθες ξεκινησα παλι δουλεια κ σημερα ρεπο πολυ χαρηκα....ευτυχως γτ ημουν χαλια ολη μερα εκανα εμετους κ φαντασου να εχεις πελατη κ να θες να τον ξερασεις...χιχι

Κορινα, hope, ροδο που ειστε;;;ελπιζω ολα καλα!!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια γειά σας κ από μενα!

Περιμένω το μωρό μου στις 12-1 σύμφωνα πάντα με τους υπολογισμούς των γιατρών!

Ακόμη δεν μπορώ να το πιστεψω βέβαια. Στις 30-6 έχουμε κ μεις την αυχενική μας διαφάνεια.

Κορίτσια έχει φουσκώσει καθόλου καμία σας; Και πόσα κιλά έχετε πάρει;

φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Ααααα ωραια μεγαλωνει σιγα σιγα η παρεα μας..:D:D

Καλως ηρθες Αγγελικη με το καλο κ εσυ το μωρακι σου!!! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;

Κοιτα εγω ειχα παντα λιγη κοιλιτσα παροτι ειμαι αδυνατη κ δεν καταλαβαινω διαφορα ε πρηζομαι πιο πολυ οσο βραδιαζει...απο κιλα τπτ γτ οτι τρωω το βγαζω...:rolleyes::rolleyes:

Κορινα το ειπες στον γιατρο σου;;

Εχει καποια αλλη πονοκεφαλους;; εγω χθες πηρα ενα ντεπον κ παλι σημερα ποναω!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααα ωραια μεγαλωνει σιγα σιγα η παρεα μας..:D:D

Καλως ηρθες Αγγελικη με το καλο κ εσυ το μωρακι σου!!! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;

Κοιτα εγω ειχα παντα λιγη κοιλιτσα παροτι ειμαι αδυνατη κ δεν καταλαβαινω διαφορα ε πρηζομαι πιο πολυ οσο βραδιαζει...απο κιλα τπτ γτ οτι τρωω το βγαζω...:rolleyes::rolleyes:

Κορινα το ειπες στον γιατρο σου;;

Εχει καποια αλλη πονοκεφαλους;; εγω χθες πηρα ενα ντεπον κ παλι σημερα ποναω!!!

Eυχαριστω Καλλιόπη!

Είμαι 10 εβδομάδων και 5 ημερων.

Από πονοκεφάλους τίποτε και γενικά όλα τα συμπτώματα έχουν εξαφανιστεί, αφού ώρες ώρες φοβάμαι μη έχει συμβεί κάτι γιατί εχω 2 βδομάδες που δεν το χουμε ακούσει το μωρό... Την τετάρτη που μας έρχεται θα πάμε στο γιατρό μας για να το ακούσουμε πάλι πριν την Α/Δ.

Επίσησ, το ντεπόν δεν διαρκεί τόσο διάστημα, είναι λογικό να πονάς και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω Καλλιόπη!

Είμαι 10 εβδομάδων και 5 ημερων.

Από πονοκεφάλους τίποτε και γενικά όλα τα συμπτώματα έχουν εξαφανιστεί, αφού ώρες ώρες φοβάμαι μη έχει συμβεί κάτι γιατί εχω 2 βδομάδες που δεν το χουμε ακούσει το μωρό... Την τετάρτη που μας έρχεται θα πάμε στο γιατρό μας για να το ακούσουμε πάλι πριν την Α/Δ.

Επίσησ, το ντεπόν δεν διαρκεί τόσο διάστημα, είναι λογικό να πονάς και σήμερα.

Το ξερω δεν διαρκει αλλα δεν θελω να παρω κατι αλλο γτ μου ειπε ο γιατρος οτι μπορω να παιρνω κ παναντολ..

Α εγω ειμαι 10+2 αλλα συνεχιζουν καποια συμπτωματα...με πρωταρχικους τους εμετους αλλα δεν μπορωωω θελω να σταματησουν ολα...

Εγω το ειδα πριν μια βδομαδα κ θα το ξαναδω 4/7 στην αυχενικη , ανυπομονω....

Απο που εισαι εσυ κ ποσο χρονων

Εγω μενω χανια κ ειμαι 29


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.. Γωγω με λενε, 35 χρονων με ενα κοριτσακι ακομη 4,5 χρονων.. Την Αναστασια μου..

Ειμαι στην ενατη εβδομαδα με πητ 27/01 αλλα και γω θα γεννησω 15/01 περιπου λογω προηγουμενης καισαρικης.. σημερα πηγαμε τριτη φορα στο γιατρο και ξαναειδαμε το μπεμπε.. ηταν 22 χιλιοστα με.175 παλμους.. εμεις μερα συλληψης περιπου 05/05 με μονο μια επαφη στι; 03/05.. Απο συμπτωματα περα της κοθρασης τιποτα οπως και στην αναστασια μου.. το μονο κακο οτι οι εξετασεις μου ηταν λιγο περιεργες..

χαμηλος αιματοκριτης 32 και πολυ υψηλος σιδηρος.. 195.. θα δουμε τωρα που θα τις.επαναλαβω.. αυτααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα σε όλες...ξυπνησα στις 7 λογω στομαχιου κ αναγουλας κ ξανακοιμηθηκα στις 9 παλι καλα που με πηρα ο υπνος παλι...

Καλως ηρθες Γωγω να σου ζησει η κορουλα κ καλως να ερθει το καινουριο μελος της οικογενειας σας..Νομιζω οτι ο αιατοκριτης πεφτει στην εγκυμοσυνη..θα σου πει κ ο γιατρος!!

Γεια σου ροδο τι εκανες με την αδεια? το εψαξες καθολου?


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Εχθες ηταν απο τις δύσκολες μέρες! Πονοκέφαλος, πολλές καούρες και εμετοί! Σήμερα ξύπνησα καλυτερα. Για τον πονοκέφαλο το μονο που με βοήθησε κάπως ηταν μια παγωμένη πετσέτα στο κεφάλι! Απο μικρή όταν περίμενα περίοδο είχα έντονο πονοκέφαλο και έπαιρνα αρκετά και δυνατά παυσίπονα, οποτε τώρα τι να μου κανει το ντεπονακι?

Πάντως σήμερα νιώθω πολύ καλυτερα προς το παρόν.

Εγώ κιλά δεν πήρα ακόμη αλλά νομιζω οτι έχω φουσκώσει! Το τζιν μου με πιέζει πολύ. Ευτυχώς δηλαδή, γιατί πριν μείνω έγκυος είχα βάλει κιλά. Εκοψα το τσιγάρο και τα κιλά μπήκαν χωρίς να το καταλάβω.

Κορίτσια να σας ρωτησω κάτι? Εσάς ο γιατρός σας σας έγραψε κολπικες εξετάσεις?

Εγώ εκανα και μου βρήκαν ενα μικρόβιο. Πήρα αντιβιωση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα και τώρα ο γιατρός μου είπε να μη δώσω αλλη σημασίακαι ιίσως να το ξαναδουμε αργότερα, αλλά να μην αγχωνομαι. Βέβαια με αλλες φίλες που Μίλησα, μου ειπαν οτι αυτές δεν έκαναν καθόλου κολπικες εξετασεις. Με έχει αγχωσει πολύ αυτό το θέμα.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω δεν διαρκει αλλα δεν θελω να παρω κατι αλλο γτ μου ειπε ο γιατρος οτι μπορω να παιρνω κ παναντολ..

Α εγω ειμαι 10+2 αλλα συνεχιζουν καποια συμπτωματα...με πρωταρχικους τους εμετους αλλα δεν μπορωωω θελω να σταματησουν ολα...

Εγω το ειδα πριν μια βδομαδα κ θα το ξαναδω 4/7 στην αυχενικη , ανυπομονω....

Απο που εισαι εσυ κ ποσο χρονων

Εγω μενω χανια κ ειμαι 29

Eγώ σε δύο μήνες θα κλείσω τα 26, αρά μάλλον 26 πρέπει να με λέω πια. Από Χίο είμαι.

Όσο για τα φάρμακα κ μενα μου 'πε να παίρνω ό,τι έχει σαν δραστική ουσία την παρακεταμόλη μόνο και τίποτα άλλο χωρίς να τον ρωτήσω.

Μεγαλώνει η παρέα κορίτσια, τι ωραία!

:P

Πείτε μου πως θα βάλω αυτά τα ωραία με τις κοιλίτσες πλιζ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Εχθες ηταν απο τις δύσκολες μέρες! Πονοκέφαλος, πολλές καούρες και εμετοί! Σήμερα ξύπνησα καλυτερα. Για τον πονοκέφαλο το μονο που με βοήθησε κάπως ηταν μια παγωμένη πετσέτα στο κεφάλι! Απο μικρή όταν περίμενα περίοδο είχα έντονο πονοκέφαλο και έπαιρνα αρκετά και δυνατά παυσίπονα, οποτε τώρα τι να μου κανει το ντεπονακι?

Πάντως σήμερα νιώθω πολύ καλυτερα προς το παρόν.

Εγώ κιλά δεν πήρα ακόμη αλλά νομιζω οτι έχω φουσκώσει! Το τζιν μου με πιέζει πολύ. Ευτυχώς δηλαδή, γιατί πριν μείνω έγκυος είχα βάλει κιλά. Εκοψα το τσιγάρο και τα κιλά μπήκαν χωρίς να το καταλάβω.

Κορίτσια να σας ρωτησω κάτι? Εσάς ο γιατρός σας σας έγραψε κολπικες εξετάσεις?

Εγώ εκανα και μου βρήκαν ενα μικρόβιο. Πήρα αντιβιωση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα και τώρα ο γιατρός μου είπε να μη δώσω αλλη σημασίακαι ιίσως να το ξαναδουμε αργότερα, αλλά να μην αγχωνομαι. Βέβαια με αλλες φίλες που Μίλησα, μου ειπαν οτι αυτές δεν έκαναν καθόλου κολπικες εξετασεις. Με έχει αγχωσει πολύ αυτό το θέμα.

Εμένα μου 'πε θα κάνω μετά τη αυχ διαφάνεια για αν δούμε αν όλα είναι καλά και αν μπορώ να γεννήσω κολπικά. Αφού σου πε κιναυτός μην αγχώνεσαι κάτι θα ξέρει. Τρωγε καλα και όλα θα φτιάξουν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγα σιγα μαζευομαστε:D:D....αυτη την ουσια σε ποια αλλα παυσιπονα την βρισκουμε σιγουρα ντεπον....

Α κ εσυ απο νησι εισαι...εκανες κανενα μπανακι στο επιτρεπει?

Ηοpe εμενα όχι παροτι εχω θεμα με μικροβια...δεν ξερω κανει να κανεις κολπικες εξετασεις τους πρωτους μηνες?

Τι μικροβιο αν επιτρεπετε?

Παρεα παμε κ εγω χθες ημουν πολυ χαλια!!!:(:(:(


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου πως θα βάλω αυτά τα ωραία με τις κοιλίτσες πλιζ!!

Πατησε πάνω στο δικο μου τικερακι κ θα σε βγαλει στην σελιδα ... ή πατα εδω http://global.thebump.com/tickers/default.aspx βαλε την τελευταια σου περιοδο κ μετα θα πας πινακα ελεγχου - επεξεργασια υπογραφης κ θα αντιγραψεις την διευθυνση url


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...