Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Και εγω λιγακι εκανα πριν ηταν πλακα η κοιλια μου ..το βραδυ φουσκωνει πιο πολυ η δικια μου..μου αρεσουν οι μεγαλες κοιλιες αλλα δεν πιστευω να κανω ειμαι πολυ αδυνατη 49 κιλα.

Κ εγω εκανα κ μαλλον θα κανω μεγαλη το βραδυ νοιωθω οτι ειμαι 6 μηνων φαντασου...τι ωρα πας για αυχενικη;;;;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!

Πως είσαστε?

Εγώ είμαι ποοοοολυυυυυ χαρούμενη! Μόλις γύρισαν απο την αυχενική! Όλα καλά. Όλα τα οργανα έχουν πολύ καλη αναπτυξη. Τα ποσοστα για down είναι σύμφωνα με την ηλικία 1:424, αλλά σύμφωνα με τις μετρήσεις 1:1381. Για τα αλλα σύνδρομα επίσης πολύ καλά. Μου πήρε κ αίμα κ μάλλον μέχρι το τέλοςτης εεβδομάδας θα έχουν βγει και τα αποτελεσματα απο το papp-a για να δουμε τα συνδυαστικά. Εχω ενα αγχος αλλα νομιζω οτι ολα θα πανε καλα.

Αυτά τα νέα μου. Εύχομαι σε ολες το ίδιο καλες κ ακομη καλύτερες αυχενικες!


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πως είσαστε?

Εγώ είμαι ποοοοολυυυυυ χαρούμενη! Μόλις γύρισαν απο την αυχενική! Όλα καλά. Όλα τα οργανα έχουν πολύ καλη αναπτυξη. Τα ποσοστα για down είναι σύμφωνα με την ηλικία 1:424, αλλά σύμφωνα με τις μετρήσεις 1:1381. Για τα αλλα σύνδρομα επίσης πολύ καλά. Μου πήρε κ αίμα κ μάλλον μέχρι το τέλοςτης εεβδομάδας θα έχουν βγει και τα αποτελεσματα απο το papp-a για να δουμε τα συνδυαστικά. Εχω ενα αγχος αλλα νομιζω οτι ολα θα πανε καλα.

Αυτά τα νέα μου. Εύχομαι σε ολες το ίδιο καλες κ ακομη καλύτερες αυχενικες!

Πολυ καλα τα νεα σου hope συγχαρητηρια ... φυλο δεν ειδατε;;;

Καλα αποτελεσματα κ για την papp-a να σου φυγει κ αλλο ενα αγχος!!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εκανα κ μαλλον θα κανω μεγαλη το βραδυ νοιωθω οτι ειμαι 6 μηνων φαντασου...τι ωρα πας για αυχενικη;;;;

Εμενα δεν ειναι τοσο φουσκωμενη, λιγο πεταγεται..

18:45 εχω αυχενικη..μακαρι να ειναι ολα καλα γιατι εχω και κοντα 3 εβδομαδες να παω..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πως είσαστε?

Εγώ είμαι ποοοοολυυυυυ χαρούμενη! Μόλις γύρισαν απο την αυχενική! Όλα καλά. Όλα τα οργανα έχουν πολύ καλη αναπτυξη. Τα ποσοστα για down είναι σύμφωνα με την ηλικία 1:424, αλλά σύμφωνα με τις μετρήσεις 1:1381. Για τα αλλα σύνδρομα επίσης πολύ καλά. Μου πήρε κ αίμα κ μάλλον μέχρι το τέλοςτης εεβδομάδας θα έχουν βγει και τα αποτελεσματα απο το papp-a για να δουμε τα συνδυαστικά. Εχω ενα αγχος αλλα νομιζω οτι ολα θα πανε καλα.

Αυτά τα νέα μου. Εύχομαι σε ολες το ίδιο καλες κ ακομη καλύτερες αυχενικες!

Hope μπραβο τελεια νεα..φυλο δεν σου ειπε?


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Δε μου είπε φύλο. Ήθελα πολύ να μάθω, αλλά ήξερα οτι αυτός ο γιατρός δε λέει εαν δεν είναι 100% σίγουρος. Μου ειπε να πάω σε ενα μηνα , αλλά του είπα οτι δε θα αντεξω κ οτι θέλω να πάω σε δυο εβδομαδες. Οπότε κάνω υπομονή. Ίσως μου το πει τοτε.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Έτοιμο το πινακάκι μας σε χρώματα του ουράνιου τόξου! Όταν με το καλό μάθουμε φύλο ίσως γίνει πιο μπλέ/ροζ χιχι :) Ελπίζω να έχουμε ισορροπία!

Mama Konstantinou για δώσε και εσύ την ΠΗΤ σου δεν την είδα κάπου :roll:

Αν ξέχασα καμιά συγχωρέστε με αλλά με τον ταρζανάκο μου δεν έχω και πολύ μυαλό!

Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά! Ο καύσωνας είναι πραγματικό βάσανο στην εγκυμοσύνη κυρίως το πρώτο και το τρίτο εξάμηνο!!

Βλέπω απο τα τρικεράκια σας κάποιες ήδη μπήκατε στο 2ο εξάμηνο!! Ουάουυυυ!! Ανυπομωνώ να μάθω νέα σας απο τις αυχενικές...

Πάτε καθόλου για μπάνιο;

Εγώ πήγα 2 φορές με την άδεια του γιατρού.

Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο.. μόνο υπνηλία...

Έχετε καθόλου λιγούρες; Εγώ στον πρώτο μου δεν είχα καθόλου λιγούρες.. τώρα όμως θέλω να τρωω βλακείες όλη μέραααα!! Χθες ήθελά γαριδάκια με μερέντα (μαζί) για να καταλάβετε... τελικά έφαγα μια σαλάτα με φέτα και παξιμάδι και σιώπησα.

Αύριο πάω να κλείσω ραντεβού για την αμνιοπαρακέντηση... Το μόνο μελανό σημάδι στην εγκυμοσύνη μου :(

Φιλάκια!!!!!!!!

Καλημερα κοριτσια!!!

Τι κανετε???

Εγω ετρεχα αυτες τις ημερες με κατι δουλειες και δεν προλαβα να σας διαβασω...

Linaki ΠΗΤ εχω 27/1/2005 αλλα επειδη θα ειμαι με καισσαρικη,θα γεννησω 17/1/2005!

Απο λιγουρες κοριτσια,θελω να φαω τα παντα....ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ....απο το πρωι θελω ΓΕΜΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........

Link to comment
Share on other sites

Λήψη τροφοβλάστη θα κάνω αλλά βαριέμαι να το γράφω και το λέω άμνιο χιχι :)

Ευχαριστώ για την ευχή... μακάρι να πάνε όλα καλά...

Σε έβαλα στο πινακάκι. Και εγώ μάλλον 18/01 θα γεννήσω λόγω καισαρικής αλλά αφήνω την πραγματική μου ΠΗΤ για να φαίνεται η πραγματική ηλικία της κύησης :rolleyes: Αλήθεια δεν σκέφτεται καμιά μανούλα που έκανε ξανά καισαρική το ενδεχόμενο για vbac?? εγώ το σκέφτομαι και όταν ηρεμίσω λίγο με τον προγεννετικό έλεγχο λέω να μιλήσω με τη γιατρό μου...

Εγώ έχω κάνει μια κοιλιά λες και είμαι 4 μηνών!! κάνει μπαμ οτι είμαι έγκυος και δεν το έχω ανακοινώσει σε κανένα πέρα απο πεθερικά και τη μαμά μου και κάποιους πολύ στενούς φίλους αλλά βλέπω πως όλοι με κοιτάνε περιέργα. Άρχισαν να πέφτουν οι ερωτήσεις τύπου "πότε με το καλό λέτε για 2ο" και μια γνωστή σε ένα γάμο με ρώτησα στα ίσια αν είμαι έγκυος. (Είπα όχι.. εδώ δεν το ξέρουν οι δικοί μας άνθρωποι σε αυτή θα το λεγα;):P

Εγω Linaki τον ρωτησα αν μπορω να γεννησω φυσιολογικα και μου ειπε πως καλυτερα οχι,το δοκιμαζει με τις κοπελες που ειναι πχ η τριτη του γεννα και στην μια απο τις προηγουμενες εχει γεννησει φυσιολογικα,αυτο που με κανει να τον εμπιστευτω ειναι οτι αποφευγει παρα πολυ τις καισσαρικες και δεν τις θελει καθολου.Στον πρωτο μου τοκετο μπηκα 23:40 στο μεαιυτηριο και κατεληξα στις 6:00 στο χειρουργειο και ολες αυτες τις ωρες δεν εφυγε λεπτο απο διπλα μου,οποτε νιωθω σιγουρια μαζι του.

Εγω το εχω πει στους κοντινους και εχθες με ρωτησαν πρωτη φορα αν ειμαι εγκυος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια?

Τι κάνετε?

Εγώ προσπαθώ ακόμη να συνελθω απο τη γαστρεντερίτιδα. Πολύ δύσκολα βρε κορίτσια!

Έχω κ το άγχος για την αυριανή αυχενική, αν και λέω ευτυχώς που έφτασε αυτή η ωρα. Έχω να δω το μωρακι πολλές μέρες κ δεν αντεχω άλλο! Ας ελπίζω οτι αύριο τέτοια ωρα θα έχω ηρεμήσει κ θα έχω ακούσει καλά νέα.

Linaki είμαι αισιόδοξη για εσένα οτι θα πάνε όλα καλά με τη λήψη τροφοβλάστης!

Ωχ!Περαστικα hope....Πως εισαι σημερα?

Ολα καλα εχθες με την αυχενικη,ετσι?

Λινακι και εσυ ολα καλα,ε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω καλλιοπη γιατι εδω δεν θα τα βγαζουμε περα, ενθουσιαστηκα κιολας με την ιδεα του καινούργιου και ανυπομωνω..ο αντρας μου μεγαλωσε γερμανια ,ξερει τελεια γερμανικα αρα για αυτον δεν ειναι προβλημα..

Νομιζω ειναι 2-2,5 ωρες για να πας γερμανια..

Κορινα ευχομαι να σας πανε ολα καλα στο καινουργιο σας ξεκινημα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Πως είσαστε?

Εγώ είμαι ποοοοολυυυυυ χαρούμενη! Μόλις γύρισαν απο την αυχενική! Όλα καλά. Όλα τα οργανα έχουν πολύ καλη αναπτυξη. Τα ποσοστα για down είναι σύμφωνα με την ηλικία 1:424, αλλά σύμφωνα με τις μετρήσεις 1:1381. Για τα αλλα σύνδρομα επίσης πολύ καλά. Μου πήρε κ αίμα κ μάλλον μέχρι το τέλοςτης εεβδομάδας θα έχουν βγει και τα αποτελεσματα απο το papp-a για να δουμε τα συνδυαστικά. Εχω ενα αγχος αλλα νομιζω οτι ολα θα πανε καλα.

Αυτά τα νέα μου. Εύχομαι σε ολες το ίδιο καλες κ ακομη καλύτερες αυχενικες!

Μπραβοοοοοοοο!!!

Το τελευταιο καιρο,οσο πλησιαζει η ωρα και για μενα εχω αρχισει να αγχωνομαι για το αν πηγαινουν ολα καλα...Αντε να ερθει και η δικια μου η ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν ειναι τοσο φουσκωμενη, λιγο πεταγεται..

18:45 εχω αυχενικη..μακαρι να ειναι ολα καλα γιατι εχω και κοντα 3 εβδομαδες να παω..

Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη ειναι λογικο να φαινεται νωριτερα.. εγω εχω πςρει εναμιση.κιλο.. δε.το καταλαβαινει καποιος ακομη.. ειναι σα να χω φαει αρκετα.. σε λιγο ομως θα.φαινεται γ ια τα καλα..

αληθεια διακοπουλες θα πατε;

Link to comment
Share on other sites

1. hope1234.....ΠΗΤ: 06/01/2015.....

2. korina89.......ΠΗΤ: 14/01/2015.....

2. gioulie.........ΠΗΤ: 14/01/2015.....

3. Calliope*.........ΠΗΤ: 15/01/2015.....

4. rodo83.........ΠΗΤ: 21/01/2015.....

5. mama kon/ou.ΠΗΤ: 27/01/2015 .....

6. Linaki2012.....ΠΗΤ: 28/01/2015....


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...