Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!

Ειμαι και εγω μανουλα Ιανουαριου 2015,ειμαι 31 χρονων και εχω ηδη ενα αγορακι.Σημερα γινομαι 9 εβδομαδων,την Πεμπτη καναμε υπερηχο και ακουσαμε καρδουλα!!!

Σας ανακαλυψα εχθες το βραδυ καθως χαζευα στο cafe,και πολυ χαρηκα που σας βρηκα και θα μοιραζομαστε τα νεα μας!!!

Φιλια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!

Δουλευω σπαστο αυτο τον καιρο κ δεν πορω να μπαινω συνεχεια...

Καλως ηρθες mama konstantinou με το καλο το μωρακι σου!!

Hope εγω το λεω δεν με νοιαζει...ετσι κ αλλιως η πεθερα εκει που θα το ελεγε σε 2-3 ατομα τλκ το εχουν μαθει οοολα τα Χανια να ναι καλα :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πως ειστε οι υπολοιπες...εγω απο προχθες νοιωθω πολυ καλα δεν ξερω αν οφειλετε στο οτι δεν παιρνω την προγεστερονη τη μερα...θα δειξει:rolleyes::rolleyes:

εχω την αλληηη παρασκευη 4/7 αυχενικη κ μου φαινεται τοοοσο μακρυα....κ εχω ηδη 2 εβδομαδες να το δω...πολυ δεν ειναι?:confused::confused::confused:


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

mama konstantinou καλωσόρισες και εσύ!!! να χαίρεσαι το παιδάκι σου πόσο είναι; με το καλό και το 2ο!

Σήμερα κορίτσια ακούσαμε επιτέλους καρδούλα και είδαμε το νινί που έχει αρχίσει να μοιάζει σιγά σιγά με ανθρωπάκι και όχι φασόλι! :) Τι υπέροχο θαύμα!!!

Αφήστε τα κιλά, τα σπυράκια και την κατάθλιψη κοιτάξτε να απολάυσετε αυτούς τους λίγους υπέροχους μήνες, ζούμε ένα θαύμα μέσα μας μεγαλώνει ένας άνθρωπος που σε λίγο καιρό (όχι πολύ μακρυά) θα σας φωνάζει μαμά ασαλιά (μαμά αγκαλιά) και θα χώνεται στην αγκαλιά σας! Όλα χαλάλι ειλικρινα!!

Εγώ βάζω υπόθετα προγεστερόνης και δεν με ενοχλούν Calliope!!! Γενικά είμαι καλά δεν έχω πολύ έντονα συμπτώματα..Άντε να περάσουν οι μέρες γρήγορα να δούμε ξανά το νινί μας!!! Και εγώ σε ένα μήνα έχω ραντεβού ξανά....

Όσο για την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης δεν το έχω πει σχεδόν σε κανένα... Στο γιο μου σε αυτή τη βδομάδα ήξεραν όλοι πως ήμουν έγκυος και μου προκαλούσε έξτρα άγχος.. σκεφτόμουν αν γινόταν κάτι πως θα έπρεπε να ενημερώσω ένα σορώ κόσμο... τώρα το ξέρουν τα πεθερικά μου, η μαμά μου και 1-2 πολύ καλοί φίλοι κανείς άλλος..Θα το ανακοινώσω αν πάνε όλα καλά με την αμνιοπαρακέντηση.... δηλαδή γύρω στους 4 μήνες. Αν παρεξηγηθούν κάποιοι τι να πω; σκασίλα μου...


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες mama kwnstantinou. Να χαιρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να δεχθεις το δεύτερο.

Calliope όντωςεείναι πολύς ο καιρός. Εγώ έχω 10 μέρες και θα ξαναπαω στις 30 για την αυχενική. Σκέφτομαι συνέχεια αν είναι όλα καλά κ ποσο να έχει μεγαλώσει.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Mama kostantinou καλως ηρθες..να χαιρεσαι το παιδακι σου ,με το καλο και το 2ο..

Εγω κοριτσια το ειπα σε γονεις ,πεθερικα, γιαγιαδες ..και μετα το εμαθαν θειοι ξαδερφια, κουμπαροι ..στο χωριο που μενουμε το εμαθαν ολοι οι γνωστοι..στο δικο μου που μενουν και οι γονεις μου δεν μαθευτηκε ακομα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

mama konstantinou καλωσόρισες και εσύ!!! να χαίρεσαι το παιδάκι σου πόσο είναι; με το καλό και το 2ο!

.

Καλησπερα κοριτσια!Σας ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!!!

Linaki ο μικρος μου σε 3 εβδομαδες γινεται 3 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

εχω την αλληηη παρασκευη 4/7 αυχενικη κ μου φαινεται τοοοσο μακρυα....κ εχω ηδη 2 εβδομαδες να το δω...πολυ δεν ειναι?:confused::confused::confused:

Καλιοπη εγω και στην πρωτη αγκυμοσυνη,αλλα και τωρα εκανα μια φορα τον μηνα υπερηχο,οποτε νομιζω οτι δεν ειναι πολυ.

Βεβαια ο καθε γιατρος εχει την δικη του σειρα.

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!

Μama Kon. αγχωνομαι γτ περυσι ειχα μια παλλινδρομη ε ενταξει φοβαμαι λιγο αλλα οκ θα περιμενω να περασουν οι μερες ;););)

Εκτος απο την hope ποια αλλη ειναι για αυχενικη?

Θελω να μαθω το φυλοοοοο...εσεις κοριτσια τι θελετε?

Εκτος απο το να ειναι γερο πανω απο ολα και υγιεις προς στο κοριτσι εχω μια επιθυμεια!!!:D:D:D:D

Ο αντρας μου αγορι!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δεν παλευεται η ζέστη σήμερα. Με έπιασε κ εμένα η προκοπή μου να κάνω δουλειές σήμερα κ έχω σκάσει.

Εμένα κορίτσια δε με νοιάζει για το φύλο. Ο γιατρός που πηγαίνω αργεί πολύ να πει το φύλο. Ίσως δεν μας το πει στην αυχενική. Ο, τι και να είναι θα χαρώ. Έχω όμως ενα προαίσθημα οτι θα είναι αγόρι. Οποτε σκέφτομαι στιγμές απο το μέλλον παντα το σκέφτομαι ως αγόρι. Ο άντρας μου πιστεύει οτι είναι κορίτσι.

Έχω τόση χαρά που δεν με απασχολεί το φύλο. Το μονο που θέλω είναι να είναι καλά και γερο.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Εγω πριν λιγο εφαγα αυγα και σαλατουλα..

Εμενα επειδη πηγα πολυ νωρις στον γιατρο 5w ακριβως μεχρι την 7w με εβλεπα καθε εβδομαδα αλλα λεφτα δεν που πηρε μονο την πρωτη φορα..μετα πηγα μετα απο 3 εβδομαδες και τωρα εχω σε 8 μερες αυχενικη θα εχουν περασει σχεδον 3 εβδομάδες..

Εχω αυχενικη 3/7 ελπιζω να δουμε φυλο..εγω απο την αρχη ειχα προαισθημα για αγορι θα δειξει..και το σκεφτομουν σαν αγορι γι αυτο μου καλαρεσε η ιδεα αλλα και κοριτσι να ειναι τρελενομαι για κοριτσακια..μακαρι να δειξει..πιο πολυ ομως τωρα θελω αγορακι γιατι συνηθισα στην ιδεα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!!

Τι κανετε?

Εγω σημερα ειμαι παρα πολυ καλα,αν εξαιρεσεις οτι ποναει η μεση αλλα ειμαι οκ!

Εδω και 2 εβδομαδες ημουν χαλια,εμμετους,ζαλαδες,απιστευτη αισθηση κουρασης αλλα απο χθες αρχισα να νιωθω καλυτερα και σημερα μεχρι τωρα ειμαι καλα!!!

Και εγω κοριτσια παρακαλαω να ειναι ενα γερο παιδακι αλλα θα ηθελα να ειναι αγορακι για 2 λογους:οικονομικα τα εχω ολα οσα χρειαζονται και δεν θα χρειαστει να αγορασω τιποτα,οποτε δεν θα ζοριστουμε οικονομικα... και επειδη το πρωτο μου παιδακι ειναι αγορακι νομιζω οτι θα κανουν καλυτερη παρεουλα.Βεβαια και κοριτσακι να ειναι θα ειναι μεγαλη μου χαρα!

Καλιοπη σε καταλαβαινω απολυτα για το αγχος που νιωθεις,πριν αποκτησω τον μικρο μου ειχα μια αποβολη και οταν εμεινα εγκυος ετρεμα μην συμβει κατι αλλα ολα πηγαν καλα!

Κορινα καλα αποτελεσματα για την αυχενικη σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!να σας ρωτησω...στον προγεννητικο σας ειχαν γραψει καλλιεργεια κολπικου υγρου?που την κανατε,εξω ή στο γιατρο?

Γεια σου ρόδο. Την ίδια ερώτηση είχα κανει κ εγώ. Αν διαβάσεις πριν λιγα ποστ.

Εμένα ο γιατρός μου έγραψε κ μου είπε οτι εαν δεν παιρνει δείγμα ο μικροβιολόγος( απο οτι φαίνεται δεν παίρνουν όλοι), να του ζήτησω το stick και να πάω να μου πάρει δείγμα ο ίδιος ο γιατρός.

Απο ότι κατάλαβα κάποιοι μικροβιολόγος σου δίνουν το stick και σου ζητούν να πας μονη σου στην τουαλέτα να πάρεις δείγμα. Ο γιατρός μου πάντως μου είπε να μη δεχτώ.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Εμενα ο γιατρος δεν μου εγραψε τετοια εξεταση..

Κοριτσια σε μια βδομαδα αυχενικη..ανυπομωνω να δω το μπεμπε και οτι ολα πανε καλα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα κοριτσια τι ζεστη ειναι αυτη? δεν παλευεται ημουν κ με το μηχανακι κ καηκαααα!!!

Εχετε κ εσεις τοση πολυ?

Mama konst κ εγω ελπιζω να πανε ολα καλα απλα επειδη δουλευω πολλες ωρες κ ορθια δεν θελω να γινει κατι!!!

Υπομονη εγω πλεον νοιωθω πολυ καλυτερα!!!:D:D

ροδο εμενα οχι δεν μου ειπε να κανω!!!

Κορινα την Δευτερα εχεις? πρωι ή απογευμα? να μπεις να μας πειςς νεα κ αν ειδατε κ φυλο!!!:D:D:D


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...