Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Ναι..πρωτα ο αντρας μου και κατα τον οκτωμβιο λεω και εγω 6,5 μηνων να ειμαι περιπου..

Θέλεις να πας? μπορεις να τα αφησεις ολα πισω κ να φυγεις? εγω παντως με χιλια θα εφευγα....

Νομιζω δεν θα εχεις προβλημα εφοσον η εγκυμοσυνη σου ειναι υγιης!!!

Ποσες ωρες ειναι?


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κανετε κοριτσια? Αυχενικη εχω την πεμπτη μακαρι να ειναι ολα καλα εχω πολυ αγχος..

Και εγω στον γιατρο μου θα την κανω την αυχενικη ,κανει ολους τους μεγαλους υπερηχους..θα τον ρωτησω κιολας μεχρι ποτε μπορω να ταξιδεψω με αεροπλανο γιατι μαλλον ο αντρας μου παει αυγουστο γερμανια για δουλεια και μετα απο κανα δυο μηνες λεω να παω και εγω..

Πητ εχω 14/01/15..

Νομιζω οτι δε θα εχεις πρόβλημα. Μια γνωστή που γεννάει τον Αύγουστο ταξιδεύει σε όλη την εγκυμοσύνη 1 φορά το μήνα στο εξωτερικο με αεροπλάνο λόγω δουλειάς.

Μεγάλη απόφαση. Η κολλητή μου πριν 2 χρόνια πήρανε την απόφαση να φύγουν για Αγγλία όταν η κόρη της ηταν 6 μηνών. Ζοριστηκανε αρκετά,, αλλά δεν το μετάνιωσαν.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Έτοιμο το πινακάκι μας σε χρώματα του ουράνιου τόξου! Όταν με το καλό μάθουμε φύλο ίσως γίνει πιο μπλέ/ροζ χιχι :) Ελπίζω να έχουμε ισορροπία!

Mama Konstantinou για δώσε και εσύ την ΠΗΤ σου δεν την είδα κάπου :roll:

Αν ξέχασα καμιά συγχωρέστε με αλλά με τον ταρζανάκο μου δεν έχω και πολύ μυαλό!

Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά! Ο καύσωνας είναι πραγματικό βάσανο στην εγκυμοσύνη κυρίως το πρώτο και το τρίτο εξάμηνο!!

Βλέπω απο τα τρικεράκια σας κάποιες ήδη μπήκατε στο 2ο εξάμηνο!! Ουάουυυυ!! Ανυπομωνώ να μάθω νέα σας απο τις αυχενικές...

Πάτε καθόλου για μπάνιο;

Εγώ πήγα 2 φορές με την άδεια του γιατρού.

Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο.. μόνο υπνηλία...

Έχετε καθόλου λιγούρες; Εγώ στον πρώτο μου δεν είχα καθόλου λιγούρες.. τώρα όμως θέλω να τρωω βλακείες όλη μέραααα!! Χθες ήθελά γαριδάκια με μερέντα (μαζί) για να καταλάβετε... τελικά έφαγα μια σαλάτα με φέτα και παξιμάδι και σιώπησα.

Αύριο πάω να κλείσω ραντεβού για την αμνιοπαρακέντηση... Το μόνο μελανό σημάδι στην εγκυμοσύνη μου :(

Φιλάκια!!!!!!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Λινακι ωραιο το πινακακι μπραβο!!

Εγω πλεον εχω αρχισει να ισιωνω να μην λεω μεγαλα λογια τρωω με την ησυχια μου, μονο λογω ζεστης ζαλιζομαι δεν την μπορω καθολου την ζεστη!!

Λινακι αν εχεις ονο λιγουρες μια χαρα εισαι τωρα οσο για την αμνιοπαρακέντηση μην στεναχωριεσαι το εχεις ξανα περασει οποτε ξερεις κ την διαδικασια κ σιγουρα κ αυτη την φορα θα πανε ολα καλα!!

Κορινα εσενα φουσκωσε η κοπελιτσα στ τικερακι σου???

Εχετε κανει κοιλιτσα? εγω λιγακι...

Καλε που χαθηκατε οι άλλες???:D:D:D


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω συμπτωματα.ακομη δεν εχω οπως και στο αναστασακι μου.. μονο κουραση νιωθω.. αυτο βεβαια οφειλεται και στον αιματοκριτη μου που εινα 31 :). κατα τ αλλα οταν εχεις και δευτερο παιδακι ο υπνος ειναι πολθτελεια.. γι αυτο οσες ειστε εγκυες στο πρωτο σας παιδακι κοιταξτε να το χαρειτεε.. χαααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια και στις αυχενικες. εμεις.θα τη κανουμε 18/07.. και στη κοπελα που θα κανει αμνιο.. σιγουρα ολα θα πανε καλα.. Αληθεια γιατι δε κανεις νωριτερα ληψη τροφοβλαστη;

Link to comment
Share on other sites

Λήψη τροφοβλάστη θα κάνω αλλά βαριέμαι να το γράφω και το λέω άμνιο χιχι :)

Ευχαριστώ για την ευχή... μακάρι να πάνε όλα καλά...

Σε έβαλα στο πινακάκι. Και εγώ μάλλον 18/01 θα γεννήσω λόγω καισαρικής αλλά αφήνω την πραγματική μου ΠΗΤ για να φαίνεται η πραγματική ηλικία της κύησης :rolleyes: Αλήθεια δεν σκέφτεται καμιά μανούλα που έκανε ξανά καισαρική το ενδεχόμενο για vbac?? εγώ το σκέφτομαι και όταν ηρεμίσω λίγο με τον προγεννετικό έλεγχο λέω να μιλήσω με τη γιατρό μου...

Εγώ έχω κάνει μια κοιλιά λες και είμαι 4 μηνών!! κάνει μπαμ οτι είμαι έγκυος και δεν το έχω ανακοινώσει σε κανένα πέρα απο πεθερικά και τη μαμά μου και κάποιους πολύ στενούς φίλους αλλά βλέπω πως όλοι με κοιτάνε περιέργα. Άρχισαν να πέφτουν οι ερωτήσεις τύπου "πότε με το καλό λέτε για 2ο" και μια γνωστή σε ένα γάμο με ρώτησα στα ίσια αν είμαι έγκυος. (Είπα όχι.. εδώ δεν το ξέρουν οι δικοί μας άνθρωποι σε αυτή θα το λεγα;):P


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια?

Τι κάνετε?

Εγώ προσπαθώ ακόμη να συνελθω απο τη γαστρεντερίτιδα. Πολύ δύσκολα βρε κορίτσια!

Έχω κ το άγχος για την αυριανή αυχενική, αν και λέω ευτυχώς που έφτασε αυτή η ωρα. Έχω να δω το μωρακι πολλές μέρες κ δεν αντεχω άλλο! Ας ελπίζω οτι αύριο τέτοια ωρα θα έχω ηρεμήσει κ θα έχω ακούσει καλά νέα.

Linaki είμαι αισιόδοξη για εσένα οτι θα πάνε όλα καλά με τη λήψη τροφοβλάστης!


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πας? μπορεις να τα αφησεις ολα πισω κ να φυγεις? εγω παντως με χιλια θα εφευγα....

Νομιζω δεν θα εχεις προβλημα εφοσον η εγκυμοσυνη σου ειναι υγιης!!!

Ποσες ωρες ειναι?

Μπορω καλλιοπη γιατι εδω δεν θα τα βγαζουμε περα, ενθουσιαστηκα κιολας με την ιδεα του καινούργιου και ανυπομωνω..ο αντρας μου μεγαλωσε γερμανια ,ξερει τελεια γερμανικα αρα για αυτον δεν ειναι προβλημα..

Νομιζω ειναι 2-2,5 ωρες για να πας γερμανια..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Λινακι ωραιο το πινακακι μπραβο!!

Εγω πλεον εχω αρχισει να ισιωνω να μην λεω μεγαλα λογια τρωω με την ησυχια μου, μονο λογω ζεστης ζαλιζομαι δεν την μπορω καθολου την ζεστη!!

Λινακι αν εχεις ονο λιγουρες μια χαρα εισαι τωρα οσο για την αμνιοπαρακέντηση μην στεναχωριεσαι το εχεις ξανα περασει οποτε ξερεις κ την διαδικασια κ σιγουρα κ αυτη την φορα θα πανε ολα καλα!!

Κορινα εσενα φουσκωσε η κοπελιτσα στ τικερακι σου???

Εχετε κανει κοιλιτσα? εγω λιγακι...

Καλε που χαθηκατε οι άλλες???:D:D:D

Και εγω λιγακι εκανα πριν ηταν πλακα η κοιλια μου ..το βραδυ φουσκωνει πιο πολυ η δικια μου..μου αρεσουν οι μεγαλες κοιλιες αλλα δεν πιστευω να κανω ειμαι πολυ αδυνατη 49 κιλα.


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...