Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Όσο για το αγενής λαός...είμαστε η αλήθεια είναι. Δεν χρησιμοποιώ ΜΜΜ για να κρίνω τους Αυστραλούς, αλλα την τελευταία εβδομάδα έχω δύο περιστατικά που μάλλον μου δείχνουν ότι είναι πιο "εντάξει" απο τις κυράτσες που περιγράφετε.

Περιμενα στην ουρά πισω απο δύο κοπέλες με καρότσια σε πολυκατάστημα. Είχαν πάρει πολλά ρουχα για τα μωράκια τους και εγώ μια βερμουδα εγκυμοσυνης. Αυτομάτως μόλις με είδαν μου ζήτησαν να περάσω μπροστά τους.

Το ίδιο έγινε και στο σουπερμαρκετ. Μια κοπέλα μου έδωσε τη σειρά της. Είχε μεν περισσότερα πράγματα απο μένα, αλλα όχι ότι δεν είχα και κανένα στο καλάθι μου. Επειδη 1.5 χρόνο δε μου έχει ξανατύχει, πιθανολογώ ότι οφείλεται στην κοιλάρα που έχω πετάξει.

μπράβο στους Αυστραλούς...και στα δικά μας εύχομαι αλλά αργούν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και εγω σημερα μπηκα στην 21η πητ 12/3 μου το εβγαλε με την αυχενικη διαφανεια ενω στην αρχη μου ειχε πει 15/3 και εκλεισα για β επιπεδου 10/3 περειμενω πως και πως να γινει αυτη η εξεταση!!!!

Αχ κορίτσια και εμένα βάση αυχενικής βγαίνει ΠΗΤ 13/3 από 19/3 που είναι βάση ΤΕΡ.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα μπηκα στην 21η πητ 12/3 μου το εβγαλε με την αυχενικη διαφανεια ενω στην αρχη μου ειχε πει 15/3 και εκλεισα για β επιπεδου 10/3 περειμενω πως και πως να γινει αυτη η εξεταση!!!!

άντε elenaki τον φάγαμε τον 5ο σχεδόν( 22η είναι 6ος), να νιώσουμε κι εμείς κανένα offside επιτέλους...;););)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια και εμένα βάση αυχενικής βγαίνει ΠΗΤ 13/3 από 19/3 που είναι βάση ΤΕΡ.

ναι στην αυχενική κι εμένα άλλαξε...άλλαξε το βρε Ρούνα στο πινακάκι να βλέπω να χάιρομαι...:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι στην αυχενική κι εμένα άλλαξε...άλλαξε το βρε Ρούνα στο πινακάκι να βλέπω να χάιρομαι...:D

Θα στο αλλάξω όταν πάω στο pc γιατί είμαι απο το κινητό. Πάντως εμένα η γιατρός μου μου είπε οτι παραμένουμε στο 19/3 γιατί τα μωράκια υπερηχογραφικά συχνά φαίνονται μεγαλύτερα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα γεννήσουμε νωρίτερα. Εσάς τι σας είπαν???


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα στο αλλάξω όταν πάω στο pc γιατί είμαι απο το κινητό. Πάντως εμένα η γιατρός μου μου είπε οτι παραμένουμε στο 19/3 γιατί τα μωράκια υπερηχογραφικά συχνά φαίνονται μεγαλύτερα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα γεννήσουμε νωρίτερα. Εσάς τι σας είπαν???

εμένα δεν το σχολίασε καν, ίσως γτ είναι πολύ κοντά 12 με 15.Εγώ ελπίζω για το νωρίτερο πάντως.Στη β' επιπέδου δε θα σιγουρευτεί η τελική περισσότερο;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα μπαινω στην 20 εβδομαδα!!!!στη μεσηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

daip μου την δευτερη κορουλα την γεννησα ιουνιο...αλλα αρχες...που στην ελλαδα οπως ξερεις εκεινη την περιοδο εχει ζεστη αλλα οχι καυσωνα ...συνηθως ετσι...αρα δεν το βιωσα καθολου τραγικα...με τη ζεστη...ναι μεν εσκαγα περισσοτερο...αλλα στα νορμαλ πλαισια...

την πρωτη την γεννησα μαρτιο...ιδια φαση με τωρα...αρα το καλοκαιρι που περασαμε,ηταν στους ερχικους μηνες της κυησης και δεν το ενιωσα παλι πολυ εντονο...

εχετε τοση ζεστη ηδη στην αυστραλια ε;η περιοχη που μενεις κανει υψηλες θερμοκρασιες; υπομονη κοριτσακι μου...ανοιξε τα εαρ κοντισιον...με προσοχη ομως...κανε μπανακια και θα περασει!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

στην αυχενικη μου εβγαζε το μωρο μια εβδομαδα μεγαλυτερο και μου ειχε κανει την πητ γυρω στις 20 μαρτιου...τωρα στον υπερηχογραφικο ελεγχο...το μωρο συμβαδιζε ακριβως με την εβδομαδα του +1 μερα...αρα η πητ πηγε παλι στο 25-με 26...

νομιζω με το β επιπεδου θα εχουμε πιο σιγουρα αποτελεσματα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Θα στο αλλάξω όταν πάω στο pc γιατί είμαι απο το κινητό. Πάντως εμένα η γιατρός μου μου είπε οτι παραμένουμε στο 19/3 γιατί τα μωράκια υπερηχογραφικά συχνά φαίνονται μεγαλύτερα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα γεννήσουμε νωρίτερα. Εσάς τι σας είπαν???[/QUO

δεν μου το ξεκαθαρισε και με μπερδεψε....:?

τωρα με την β επιπεδου θα μας πουν πιο σιγουρα πιστευω...να ρωτησω και κατι αλλο ρε κοριτσακια στην β επιπεδου εκτος απο τον υπερυχο κοιλιας κανουν και κολπικο????


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν το σχολίασε καν, ίσως γτ είναι πολύ κοντά 12 με 15.Εγώ ελπίζω για το νωρίτερο πάντως.Στη β' επιπέδου δε θα σιγουρευτεί η τελική περισσότερο;

Εμένα η γιατρός μου δεν θα μου την αλλάξει με τίποτα! Μου εξήγησε πως στον υπέρηχο φαίνεται απλά η ανάπτυξη και όχι πότε γεννάς. Βέβαια εγώ ξέρω ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη και ίσως για αυτό. Εκείνος ο μήνας ήταν γενικά πολύ περίεργος και ουσιαστικά η πρώτη ένδειξη πως είμαι έγκυος ήρθε πριν καν γίνει η εμφύτευση!!! Αν σου τα διηγηθώ δεν θα το πιστεύεις. Για αυτό λοιπόν παρακολουθήσαμε την κύηση από την αρχη και είμαστε σίγουρη για την ηλικία κύησης...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα η γιατρός μου δεν θα μου την αλλάξει με τίποτα! Μου εξήγησε πως στον υπέρηχο φαίνεται απλά η ανάπτυξη και όχι πότε γεννάς. Βέβαια εγώ ξέρω ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη και ίσως για αυτό. Εκείνος ο μήνας ήταν γενικά πολύ περίεργος και ουσιαστικά η πρώτη ένδειξη πως είμαι έγκυος ήρθε πριν καν γίνει η εμφύτευση!!! Αν σου τα διηγηθώ δεν θα το πιστεύεις. Για αυτό λοιπόν παρακολουθήσαμε την κύηση από την αρχη και είμαστε σίγουρη για την ηλικία κύησης...

ρουνα και εγω ειχα σημαδια εμφυτευσης μονο που και οχι αιμα και τετοια απλα παρα πολλα βλενωδη υγρα σε καφε αποχρωση αλλα οταν λεμε πολλα μιλαμε για παρα πολλα και το θυμαμε χαρακτηριστικα γιατι εκεινη την ημερα ηταν ο γαμος της καλυτερης μου φιλης και εγω ειχα απελπιστη δεν προλαβενα να αλλαζω σερβιετακια φυσικα ουτε καν το μυαλο μου δεν πηγαινε οτι θα ηταν η εμφυτευση νομιζα οτι εχω ωορρηξια


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

ρουνα και εγω ειχα σημαδια εμφυτευσης μονο που και οχι αιμα και τετοια απλα παρα πολλα βλενωδη υγρα σε καφε αποχρωση αλλα οταν λεμε πολλα μιλαμε για παρα πολλα και το θυμαμε χαρακτηριστικα γιατι εκεινη την ημερα ηταν ο γαμος της καλυτερης μου φιλης και εγω ειχα απελπιστη δεν προλαβενα να αλλαζω σερβιετακια φυσικα ουτε καν το μυαλο μου δεν πηγαινε οτι θα ηταν η εμφυτευση νομιζα οτι εχω ωορρηξια

Εγώ έμεινα έγκυος 19 Ιουνίου. Το ξέρω γιατί είχα κάνει τεστ ωορρηξίας. Εγώ δεν είχα σημάδια εμφύτευσης, απλά δυο μέρες μετά την ωορρηξία μου και συνεπώς τη σύλληψη, έκανα υπέρηχο κάτω κοιλίας σε ένα μικροβιολιγικό για να δω τα νεφρά μου επειδή είχα πάθει πυελονεφρίτιδα με 42 πυρετό! Σε αυτό τον υπέρηχο φαίνεται και η μήτρα και αυτός ο γιατρός μου είπε πως έχω ινωμύομα. Εγώ τρελάθηκα και την επόμενη μέρα πήγα στη γυναικολόγο μου. Φυσικά δεν είχα τίποτα αλλά είχα πολύ παχύ ενδομήτριο και μου είπε πως μπορεί να ακούσω ευχάριστα... Εγώ δεν το πήρα στα σοβαρά γιατί εκείνο το μήνα είχα κάνεο ωορρηξία 20η μέρα του κύκλου αντί για 15η που έκανα πάντα. Και μετά από μια εβδομάδα έμαθα πως ήμουν έγκυος...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμεινα έγκυος 19 Ιουνίου. Το ξέρω γιατί είχα κάνει τεστ ωορρηξίας. Εγώ δεν είχα σημάδια εμφύτευσης, απλά δυο μέρες μετά την ωορρηξία μου και συνεπώς τη σύλληψη, έκανα υπέρηχο κάτω κοιλίας σε ένα μικροβιολιγικό για να δω τα νεφρά μου επειδή είχα πάθει πυελονεφρίτιδα με 42 πυρετό! Σε αυτό τον υπέρηχο φαίνεται και η μήτρα και αυτός ο γιατρός μου είπε πως έχω ινωμύομα. Εγώ τρελάθηκα και την επόμενη μέρα πήγα στη γυναικολόγο μου. Φυσικά δεν είχα τίποτα αλλά είχα πολύ παχύ ενδομήτριο και μου είπε πως μπορεί να ακούσω ευχάριστα... Εγώ δεν το πήρα στα σοβαρά γιατί εκείνο το μήνα είχα κάνεο ωορρηξία 20η μέρα του κύκλου αντί για 15η που έκανα πάντα. Και μετά από μια εβδομάδα έμαθα πως ήμουν έγκυος...[/QU

εγω παλι δεν καταλαβα τιποτα στις 8 ημερες καθυστερησης πηρα το τεστ και βγηκε θετικο βασικα ηταν ο μονος μηνας που δεν πιστευα οτι θα ημουν εγκυος λογο φορτου εργασιας και εγω και ο αντρας μου ειχαμε τις πιο λιγες επαφες αλλα τελικα το θαυμα εγινε προσπαθουσαμε 8 μηνες και ειχα απελπιστη νομιζα οτι ειχαμε προβλημα αλλα μολις το εβγαλα εντελως απο το μυαλο μου τσουπ εγινε το μικρο μας θαυματακι!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φουσκες !!!

Καλε τοοσο πολυ ελειψα και γραψατε τοσα πολλα δεν το πιστευα !!

κοριτσια σημερα ειχε shopping therapy σε καλλυντικα κ εγω ! Γενικα εχω φρικαρει τοσο πολυ με την κλεισουρα που εφαγα λογω κρυωματος που δεν ξερω που να ξεσπασω !!

Ξεκινησα ξανα αντιβιωση για μια εβδομαδα λογω της περιδεσης !!

Φυσαλιδα εγω παω στο προγενεσις για αυχενικη κ εκει θα παω για β επιπεδου ! Εκλεισα 20 του μηνα !! Αντε ελα να παμε μαζι ;) !

Ποια αλλη κοπελα ειπε θα παει στις 20 για β' επιπεδου !?!

Για τον υπνο: και εγω μπρουμυτα κοιμαμαι ακομα ! Παντα κοιμομουν μπρουμυτα και ακομα δεν εχει αλλαξει η κοιλια τοσο πολυ για να με ζοριζει , απλα στρογγυλεψε αυτη που ηδη ειχα !

Οδοντιατρο θυμαμαι οταν τον ειχα ρωτησει μου ειχε πει οτι μπορει να κανει καποιες εργασιες αλλα δεν μπορει να βγαλει ακτινογραφια... για την ενεση δεν ειμαι σιγουρη να σου πω !!

οσο για τις ωραιοτατες κουνιες που ειδα εδω ... σημερα κοιταγα κ εγω ενα περιοδικο και βρηκα αυτη εδω !

Βεβαια τα καλα ειναι κ ακριβα και εκει καπου μπαινει και το στοπ !

http://en.pegperego.com/baby/tatamia

Υ.Γ Λες κ εχω να μπω μηνες !! πολυ μου λειψατε ! :rolleyes:


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμεινα έγκυος 19 Ιουνίου. Το ξέρω γιατί είχα κάνει τεστ ωορρηξίας. Εγώ δεν είχα σημάδια εμφύτευσης, απλά δυο μέρες μετά την ωορρηξία μου και συνεπώς τη σύλληψη, έκανα υπέρηχο κάτω κοιλίας σε ένα μικροβιολιγικό για να δω τα νεφρά μου επειδή είχα πάθει πυελονεφρίτιδα με 42 πυρετό! Σε αυτό τον υπέρηχο φαίνεται και η μήτρα και αυτός ο γιατρός μου είπε πως έχω ινωμύομα. Εγώ τρελάθηκα και την επόμενη μέρα πήγα στη γυναικολόγο μου. Φυσικά δεν είχα τίποτα αλλά είχα πολύ παχύ ενδομήτριο και μου είπε πως μπορεί να ακούσω ευχάριστα... Εγώ δεν το πήρα στα σοβαρά γιατί εκείνο το μήνα είχα κάνεο ωορρηξία 20η μέρα του κύκλου αντί για 15η που έκανα πάντα. Και μετά από μια εβδομάδα έμαθα πως ήμουν έγκυος...[/QU

εγω παλι δεν καταλαβα τιποτα στις 8 ημερες καθυστερησης πηρα το τεστ και βγηκε θετικο βασικα ηταν ο μονος μηνας που δεν πιστευα οτι θα ημουν εγκυος λογο φορτου εργασιας και εγω και ο αντρας μου ειχαμε τις πιο λιγες επαφες αλλα τελικα το θαυμα εγινε προσπαθουσαμε 8 μηνες και ειχα απελπιστη νομιζα οτι ειχαμε προβλημα αλλα μολις το εβγαλα εντελως απο το μυαλο μου τσουπ εγινε το μικρο μας θαυματακι!!!!!

Εγώ το τεστ το έκανα μετά από 10 μέρες καθυστέρησης! Παρόλο που μου είχε πει για το ενδομήτριο οτι ήταν παχύ. Δεν πίστευα οτι μπορεί να είχα μείνει έγκυος! Εγώ να δεις απελπισία. Μετά από 1 1/2 χρόνο ελεύθερων επαφών έγινε η δουλειά. Είχαμε κάνει και εξετάσεις και όλα ήταν καλά και η αιτία που μας είπαν πως δεν έμενα έγκυος ήταν το άγχος. Και τότε ήταν που απελπίστηκα γιατί σκέφτηκα πως το άγχος δεν θεραπεύεται... Όταν έμεινα έγκυος ήταν ο μήνας που πραγματικά δεν σκεφτόμουν την εγκυμοσύνη γιατί παντρευόταν ο κουμπάρος μας και είχα ετοιμασίες. Τελικά έμεινα έγκυος την ημέρα του γάμου του!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...