Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια. Απο χθες ειχε χαλασει υ νετ μας. Θα ψαξω να σας βρω πως ειναι περιπου η κουβερτουλα γτ προσπάθησα να ανεβασω φωτο κ δε τ καταφερα.

Με τ καλο με τ καλο. Καλη συνεχειΑ στις επομενες.

Εγω νιωθω σαν καποιοσ να μ χτυοαει τ πορτα απο μεσα τ καταλαβαινεις αρκετα. Τ καταλαβε κ ο άντρας μ. Λογικα αυτες ειναι οι κλωτσιες. Δε ξερω.

Κλωτσιές νιώθεις. Δεν υπάρχει αμφιβολία!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πω πω , μ'αρέσουν όλα τα ονόματα που διαλέξατε για τα μωράκια σας!!!

Εγώ έχω κλίση προς τα πιο πρωτότυπα που όπως λέτε πλέον έχουν γίνει κοινά αλλά τα άλλα δεν τα σκέφτομαι με τίποτα.

Ίσως επειδή και εμένα και την αδερφή μου δεν μας ονόμασαν απο παππούδες αλλά έβαλαν τα ονόματα που άρεσαν στους γονείς μου, το ίδιο έκαναν και τα πεθερικά μου οπότε κανείς δεν έχει αξίωση να μπει το όνομά του.

δηλαδή σκεφτείτε οτι πριν 30 χρ΄'ονια που γεννήθηκα με βάφτισε η μαμά μου Φαίη ,αλλά Φαίη όμως, όχι Φωτεινή, Σοφία κτλ και όλοι παραξενεύτηκαν στο γάμο που άκουσαν το "παντρεύεται η δούλη του Θεού Φαίη" χαχα και η αδερφή μου είναι Δανάη.

Εμείς με τον αντρούλη μου απο την αρχή της σχέσης μας ονειρευόμασταν οτι θα κάνουμε κάποτε ένα κοριτσάκι, εγώ είχα διάφορα ονόματα που μου άρεσαν αλλά αυτά που με ξετρέλαιναν ήταν το Λυδία, το Νεφέλη και το Ελίζα...το Λυδία το απέκλεισε ο σύζυγος και πήγαμε στο δεύτερο, θα είναι η μικρή μας Ελίζα.

Απο μαμαδομπαμπάδες έχουμε και λέμε... μαμα: Αλίκη, μπαμπάς: Διαμαντής, Πεθερά: Γεωργία, πεθερός: Θεοφάνης...........μόνο της μαμάς μου μ'αρέσει αλλά δεν θα το βαζα γιατί στο δεύτερο παιδί θα πρεπε να συνεχίσω με ονόματα συγγενών και δε μ αρεσουν...

Ααααα και να μην το ξεχάσω maria2610 με ξετρέλαναν τα ονόματα των κοριτσιών σου!!!!

ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,και μένα το ελίζα μαρέσει πάρα πολύ!!!!!!μαρέσουν αυτά τα όχι παραδοσιακά ονόματα!και γω είμαι της ίδιας άποψης είμαι ως προς τα ονόματα παπούδων,και οι γονείς μου το ίδιο έκανα,έβαλαν άσχετα ονόματα στα παιδιά τους και όχι γονέων!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα μανούλες...:D:D:D

Σήμερα ανοιξιάτικος ο καιρός...μας λυπήθηκε!!!

Εμείς τον μπέμπη θα τον ονομάσουμε Δαμιανό.Είναι το όνομα του πεθερού μου και μου αρέσει πολύ γιατί είναι σπάνιο και αριστοκρατικό(ψωνάρα η αγορομάνα...;))


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ευχηθηκα και εγω στη wants baby να υποδεχτει στην ωρα του το υγιεστατο κοριτσακι της!!!!αντε ποια εχει σειρα τωρα;

αννα μου θα τα αισθανθεις μωρε....και μετα θα λες να σταματησουν να σε κλωτσανε...ειναι και x2 οι δικες σου κλωτσιες...:tongue::tongue::tongue:

μαρια πολυ γελασα με τα 9 τεστ εγκυμοσυνης...εισαι θεα..προσκυνω...:cool::cool:

εχεις απολυτο δικιο που λες για το ψυχοφθορο της υποθεσης αν δεν μπορεις ευκολα να συλλαβεις...και γιαυτο ολες οι μανουλες που εξαντλησαν τα αποθεματα τους,ψυχραιμιας,υπομονης και επιμονης στο συγκεκριμενο θεμα ειναι αξιεπαινες και γινονται εξαιρετικες μανουλες...:D

α fysalidoula με το θέμα τεστ εγκυμοσύνης έχω πολύ προιστορία!!!!έχω κάνει τόσα που στο τέλος ο άντρας μου μου είπε πως μάλλον έχω εθιστεί στο να κατουράω το πινελάκι!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χχαχα! Και εγώ 10 τέστ έκανα γιατί ήταν Σάββατο και δεν μπορούσα να πάω για β χωριακή. Τα τεστ ήταν δώρο με τα τεστ ωορρηξίας και τα έκανα όλα μέχρι την Δευτέρα. Την Κυριακή πήρα τηλέφωνο τη γιατρό μου και της λέω ''μάλλον είμαι έγκυος. Έχω κάνει 10 τεστ και είναι όλα θετικά''... Έμεινε άφωνη η γυναίκα... ''ένα είναι αρκετό'' μου λέει... αχαχαχα

ναι 9 και όχι τα ίδια είχα πάρει ένα απο κάθε είδος και μάρκα!!ψηφιακά,κανονικά,με γραμμούλα, με σταυρό,να δείχνει βδομάδες και ότι άλλο υπήρχε!!!!και μένα εγκεφαλικό έπαθε η γυναικολόγος όταν της το είπα!!!:tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι 9 και όχι τα ίδια είχα πάρει ένα απο κάθε είδος και μάρκα!!ψηφιακά,κανονικά,με γραμμούλα, με σταυρό,να δείχνει βδομάδες και ότι άλλο υπήρχε!!!!και μένα εγκεφαλικό έπαθε η γυναικολόγος όταν της το είπα!!!:tongue::tongue:

Είμαστε για δέσιμο και οι δυο... Χαχαχα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω , μ'αρέσουν όλα τα ονόματα που διαλέξατε για τα μωράκια σας!!!

Εγώ έχω κλίση προς τα πιο πρωτότυπα που όπως λέτε πλέον έχουν γίνει κοινά αλλά τα άλλα δεν τα σκέφτομαι με τίποτα.

Ίσως επειδή και εμένα και την αδερφή μου δεν μας ονόμασαν απο παππούδες αλλά έβαλαν τα ονόματα που άρεσαν στους γονείς μου, το ίδιο έκαναν και τα πεθερικά μου οπότε κανείς δεν έχει αξίωση να μπει το όνομά του.

δηλαδή σκεφτείτε οτι πριν 30 χρ΄'ονια που γεννήθηκα με βάφτισε η μαμά μου Φαίη ,αλλά Φαίη όμως, όχι Φωτεινή, Σοφία κτλ και όλοι παραξενεύτηκαν στο γάμο που άκουσαν το "παντρεύεται η δούλη του Θεού Φαίη" χαχα και η αδερφή μου είναι Δανάη.

Εμείς με τον αντρούλη μου απο την αρχή της σχέσης μας ονειρευόμασταν οτι θα κάνουμε κάποτε ένα κοριτσάκι, εγώ είχα διάφορα ονόματα που μου άρεσαν αλλά αυτά που με ξετρέλαιναν ήταν το Λυδία, το Νεφέλη και το Ελίζα...το Λυδία το απέκλεισε ο σύζυγος και πήγαμε στο δεύτερο, θα είναι η μικρή μας Ελίζα.

Απο μαμαδομπαμπάδες έχουμε και λέμε... μαμα: Αλίκη, μπαμπάς: Διαμαντής, Πεθερά: Γεωργία, πεθερός: Θεοφάνης...........μόνο της μαμάς μου μ'αρέσει αλλά δεν θα το βαζα γιατί στο δεύτερο παιδί θα πρεπε να συνεχίσω με ονόματα συγγενών και δε μ αρεσουν...

Ααααα και να μην το ξεχάσω maria2610 με ξετρέλαναν τα ονόματα των κοριτσιών σου!!!!

αχ, πολύ ωραίο το Ελίζα ωραία επιλογή Φαίη μου...(αν και μου θυμίζει την Ελίζα από την Κάντυ Καντυ :twisted: ). Ποιός παπάς παιδάκι μου δέχτηκε να σε βαπτίσει με ξένο όνομα; Ακούω κτ παραξενιές από παπάδες σήμερα...πόσο μάλλον 30 χρόνια πίσω...:rolleyes:.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα μανούλες...:D:D:D

Σήμερα ανοιξιάτικος ο καιρός...μας λυπήθηκε!!!

Εμείς τον μπέμπη θα τον ονομάσουμε Δαμιανό.Είναι το όνομα του πεθερού μου και μου αρέσει πολύ γιατί είναι σπάνιο και αριστοκρατικό(ψωνάρα η αγορομάνα...;))

Καλημέρα Φαίη! Εμάς ο καιρός μέχρι πριν λίγο ήταν σούπερ. Ξαφνικά συννέφιασε πάλι... Αλλά κρύο δεν κάνει. Ωραίο το ονοματάκι σας και αριστοκρατικό όντως!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε εκανα ενα πρωινο να σας διαβασω παλι!!! :) ... Αντε να μεγαλωνει κ η παρεα των κοριτσιων, αν κ εγω εχω ενα κ ενα. :) ... Ο Γιωργος μας απο τον Αγ. Γεωργιο που θελει ο μπαμπας κ η Αρτεμις απο την μαμα μου! Πηγαμε λοιπον χθες για β' επιπεδου. 329gr το ενα κ 365gr το αλλο!!! 2 ωρες καναμε να τα δουμε παλι. Ολο σβουρες εκαναν κ εβαζαν τα χερακια στο προσωπο κ το εκρυβαν. Ευτυχως ολα καλα. Αν κ μετα απο την εξεταση εγω ειμουν χαλια, εκανα εμετο κ ολη την υπολοιπη μερα κοιμομουν. Εγω δε θα βαψω το δωματιο, θα παρω χρωματιστα quilt κ χρωματιστες κουρτινες. Λεω σιγα σιγα να αρχισω τα ψωνια γιατι κ μενα μου εχει πει οτι πιθανον να γεννησουμε τελος Φεβρουαριου. Λογω οικονομικων λεω να μην κανω περιττα εξοδα κ θα παραγγειλω κ απο ιντερνετ αρκετα πραγματακια. Α! Εγω αραμενω στη ξαπλα κ αναμενω.

Καποιο κοριτσι, δε θυμαμαι συγγνωμη, εχει αναφερει για τον ιδρωτα. Εγω κοροτσια απο τοτε που εχω μεινει εγκυος ο ιδρωτας μου εχει ασχημη μυρωδια, δεν αντεχετε. Μετα απο πολυ ψαξιμο μου εχουν πει κ ειναι πολυ αποτελεσματικο, κομπρεσουλες με χαμομηλι μετα το μπανιο, στα σημεια που ειναι το μεγαλυτερο προβλημα και τελος. Αληθεια ισχυει. Μια δυο φορες που ξεχασα να κανω ηταν σκετη αηδια. Ετσι βρηκα τη λυση!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ, πολύ ωραίο το Ελίζα ωραία επιλογή Φαίη μου...(αν και μου θυμίζει την Ελίζα από την Κάντυ Καντυ :twisted: ). Ποιός παπάς παιδάκι μου δέχτηκε να σε βαπτίσει με ξένο όνομα; Ακούω κτ παραξενιές από παπάδες σήμερα...πόσο μάλλον 30 χρόνια πίσω...:rolleyes:.

Και εμάς ο παπάς την ξαφέλφη μου δεν δέχτηκε να τη βαφτίσει Φανή γιατί το όνομα αυτό ήταν Καθολικό όπως η γιαγιά μου. Και την βάφτισαν Θεοφανία τελικά. Την βαφτιστήρα μου πάντως πριν 7 χρόνια ο παπάς τη βάφτισε αδιαμαρτύρητα Έρση.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ, πολύ ωραίο το Ελίζα ωραία επιλογή Φαίη μου...(αν και μου θυμίζει την Ελίζα από την Κάντυ Καντυ :twisted: ). Ποιός παπάς παιδάκι μου δέχτηκε να σε βαπτίσει με ξένο όνομα; Ακούω κτ παραξενιές από παπάδες σήμερα...πόσο μάλλον 30 χρόνια πίσω...:rolleyes:.

χαχα δεν τη σκέφτηκα τη σιχαμένη Ελίζα απο την Κάντυ χμμμμ ελπίζω να μην πάρει απο την κακία της :P

Εχμμμ έδωσε λίγα χρήματα παραπάνω η μαμά στον παπά και όλα έγιναν γιατί πιο πριν δε δεχόταν να με βαφτίσει μ'αυτό το σατανικό όνομα :P

Όσο για τεστ εγκυμοσύνης....αφήστε το κορίτσια ,ο άντρας μου ακόμα τα κλαίει τα λεφτά...πήγαινα και έπαιρνα κρυφά τεστ γιατί θα με έβριζε...σκεφτείτε οτι έπιασα με την πρώτη προσπάθεια αλλά ξόδεψα 50 τεστ μέχρι να δω θετικό χαχαχα και έδειξε και θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο...ο,τι να ναι είμαι, δε μπορούσα να περιμένω με τίποτα...και τώρα όπου κι αν ψάξεις στο σπίτι πέφτουν τεστ εγκυμοσύνης χαχα


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε εκανα ενα πρωινο να σας διαβασω παλι!!! :) ... Αντε να μεγαλωνει κ η παρεα των κοριτσιων, αν κ εγω εχω ενα κ ενα. :) ... Ο Γιωργος μας απο τον Αγ. Γεωργιο που θελει ο μπαμπας κ η Αρτεμις απο την μαμα μου! Πηγαμε λοιπον χθες για β' επιπεδου. 329gr το ενα κ 365gr το αλλο!!! 2 ωρες καναμε να τα δουμε παλι. Ολο σβουρες εκαναν κ εβαζαν τα χερακια στο προσωπο κ το εκρυβαν. Ευτυχως ολα καλα. Αν κ μετα απο την εξεταση εγω ειμουν χαλια, εκανα εμετο κ ολη την υπολοιπη μερα κοιμομουν. Εγω δε θα βαψω το δωματιο, θα παρω χρωματιστα quilt κ χρωματιστες κουρτινες. Λεω σιγα σιγα να αρχισω τα ψωνια γιατι κ μενα μου εχει πει οτι πιθανον να γεννησουμε τελος Φεβρουαριου. Λογω οικονομικων λεω να μην κανω περιττα εξοδα κ θα παραγγειλω κ απο ιντερνετ αρκετα πραγματακια. Α! Εγω αραμενω στη ξαπλα κ αναμενω.

Καποιο κοριτσι, δε θυμαμαι συγγνωμη, εχει αναφερει για τον ιδρωτα. Εγω κοροτσια απο τοτε που εχω μεινει εγκυος ο ιδρωτας μου εχει ασχημη μυρωδια, δεν αντεχετε. Μετα απο πολυ ψαξιμο μου εχουν πει κ ειναι πολυ αποτελεσματικο, κομπρεσουλες με χαμομηλι μετα το μπανιο, στα σημεια που ειναι το μεγαλυτερο προβλημα και τελος. Αληθεια ισχυει. Μια δυο φορες που ξεχασα να κανω ηταν σκετη αηδια. Ετσι βρηκα τη λυση!!!

Μπράβο βρε χειμώνα!!! Τέλεια τα νέα σου πολύ χαίρομαι!!! Τεράστια τα μωράκια σου!!! Τώρα βουρ για αγορές. Και εγώ μετά τη β επιπέδου λέω να αρχίσω και με πολύ οικονομία... Έχουμε και μια γεννα να πληρώσουμε!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ειιιιιιιι εσεις...κυριος...με την ασπρη μπλουζα και τα δεμενα χερια πισω...εχουμε 2 δικες εδω...ρουνα και μαρια λεγονται...για παρτε τες να τις συνεφερετε...γιατι εχουν εθισμο με το πινελακι των τεστ εγκυμοσυνης....:D:D:D:D:D(πλακα κανω κοριτσια μου ε;)

εμενα μου φαινεται οτι θα ξαναβρεξει μεχρι το βραδυ...αλλα οντως εχει ζεστη...αυτο με τις εποχες που εχουν χαθει εντελως...πολυ με προβληματιζει παντως...οταν ημουν μικρακι...ζουσαμε τις εποχες με τα χαρακτηριστικα τους...αυτο που ζουμε τα τελευταια χρονια ειναι κατι εντελως διαφορετικο....βεβαια ολα εχουν το λογο τους...που γινονται και εμεις ευθυνομαστε τρελα...δυστυχως....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...