Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλησπερα φουσκες !!!

Καλε τοοσο πολυ ελειψα και γραψατε τοσα πολλα δεν το πιστευα !!

κοριτσια σημερα ειχε shopping therapy σε καλλυντικα κ εγω ! Γενικα εχω φρικαρει τοσο πολυ με την κλεισουρα που εφαγα λογω κρυωματος που δεν ξερω που να ξεσπασω !!

Ξεκινησα ξανα αντιβιωση για μια εβδομαδα λογω της περιδεσης !!

Φυσαλιδα εγω παω στο προγενεσις για αυχενικη κ εκει θα παω για β επιπεδου ! Εκλεισα 20 του μηνα !! Αντε ελα να παμε μαζι ;) !

Ποια αλλη κοπελα ειπε θα παει στις 20 για β' επιπεδου !?!

Για τον υπνο: και εγω μπρουμυτα κοιμαμαι ακομα ! Παντα κοιμομουν μπρουμυτα και ακομα δεν εχει αλλαξει η κοιλια τοσο πολυ για να με ζοριζει , απλα στρογγυλεψε αυτη που ηδη ειχα !

Οδοντιατρο θυμαμαι οταν τον ειχα ρωτησει μου ειχε πει οτι μπορει να κανει καποιες εργασιες αλλα δεν μπορει να βγαλει ακτινογραφια... για την ενεση δεν ειμαι σιγουρη να σου πω !!

οσο για τις ωραιοτατες κουνιες που ειδα εδω ... σημερα κοιταγα κ εγω ενα περιοδικο και βρηκα αυτη εδω !

Βεβαια τα καλα ειναι κ ακριβα και εκει καπου μπαινει και το στοπ !

http://en.pegperego.com/baby/tatamia

Υ.Γ Λες κ εχω να μπω μηνες !! πολυ μου λειψατε ! :rolleyes:

Και εμάς μας έλειψες!!!:tongue:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα φουσκες !!!

Καλε τοοσο πολυ ελειψα και γραψατε τοσα πολλα δεν το πιστευα !!

κοριτσια σημερα ειχε shopping therapy σε καλλυντικα κ εγω ! Γενικα εχω φρικαρει τοσο πολυ με την κλεισουρα που εφαγα λογω κρυωματος που δεν ξερω που να ξεσπασω !!

Ξεκινησα ξανα αντιβιωση για μια εβδομαδα λογω της περιδεσης !!

Φυσαλιδα εγω παω στο προγενεσις για αυχενικη κ εκει θα παω για β επιπεδου ! Εκλεισα 20 του μηνα !! Αντε ελα να παμε μαζι ;) !

Ποια αλλη κοπελα ειπε θα παει στις 20 για β' επιπεδου !?!

Για τον υπνο: και εγω μπρουμυτα κοιμαμαι ακομα ! Παντα κοιμομουν μπρουμυτα και ακομα δεν εχει αλλαξει η κοιλια τοσο πολυ για να με ζοριζει , απλα στρογγυλεψε αυτη που ηδη ειχα !

Οδοντιατρο θυμαμαι οταν τον ειχα ρωτησει μου ειχε πει οτι μπορει να κανει καποιες εργασιες αλλα δεν μπορει να βγαλει ακτινογραφια... για την ενεση δεν ειμαι σιγουρη να σου πω !!

οσο για τις ωραιοτατες κουνιες που ειδα εδω ... σημερα κοιταγα κ εγω ενα περιοδικο και βρηκα αυτη εδω !

Βεβαια τα καλα ειναι κ ακριβα και εκει καπου μπαινει και το στοπ !

http://en.pegperego.com/baby/tatamia

Υ.Γ Λες κ εχω να μπω μηνες !! πολυ μου λειψατε ! :rolleyes:

που είσαι βρε NeoGeo...χάθηκες...καλλυντικά κι εσύ ε;;;(κι έβλεπα κτ ωραία ρουχαλάκια...:?:-?:?)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τεστ το έκανα μετά από 10 μέρες καθυστέρησης! Παρόλο που μου είχε πει για το ενδομήτριο οτι ήταν παχύ. Δεν πίστευα οτι μπορεί να είχα μείνει έγκυος! Εγώ να δεις απελπισία. Μετά από 1 1/2 χρόνο ελεύθερων επαφών έγινε η δουλειά. Είχαμε κάνει και εξετάσεις και όλα ήταν καλά και η αιτία που μας είπαν πως δεν έμενα έγκυος ήταν το άγχος. Και τότε ήταν που απελπίστηκα γιατί σκέφτηκα πως το άγχος δεν θεραπεύεται... Όταν έμεινα έγκυος ήταν ο μήνας που πραγματικά δεν σκεφτόμουν την εγκυμοσύνη γιατί παντρευόταν ο κουμπάρος μας και είχα ετοιμασίες. Τελικά έμεινα έγκυος την ημέρα του γάμου του!

αχ κι εμείς κορίτσια στα δύσκολα...με 2 ατυχίες τον πρωτο χρόνο προσπαθειών κι ένα χρόνο κατόπιν χωρίς αποτέλεσμα, είχαμε απελπιστεί, αλλά τον ιούνιο ήμασταν ένα μακρινό ταξίδι και μάλλον ξεαγχωθήκαμε, ήταν γουρλίδικο το μέρος;, έγινε το θαυμα και για μας...Στις 20/6 κι εμείς μετά από τεστ ωορρηξίας(πρώτη φορά το χρησιμοποίησα) και γύρω στις 12/7 έκανα τη χοριακή...:D:D:D!!!Μαζί με ένα σημαδειακό όνειρο που είχα δει μία εβδομάδα νωρίτερα από τα νέα ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι ήρθε η σειρά μας...το γράφω και συγκινούμαι ακόμη...:|:neutral::|


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Έλενα, δεν ξέρω τι θα πει ο γιατρός μου αλλά στο μεγάλο υπέρηχο εμένα μου είπε οτι πλέον αν με ρωτάνε πότε ήταν η πρώτη μέρα της τελευταίας μου περιόδου για να υπολογίσουν την ημερομηνία τοκετού εγώ πλέον θα λέω οτι έχω ΠΗΤ 27/02/15 γιατί το βρήκε 4 μέρες μεγαλύτερο το μωρό όπως το έβρισκε και ο γιατρός μου σε κάθε υπέρηχο...

Κι εγώ ξέρω πότε ακριβώς είχα ωορηξία γιατί έκανα τεστ ωορηξίας αλλά φυσικά δε μπορώ να ξέρω πότε έγινε η εμφύτευση και νομίζω οτι έγινε νωρίς γιατί το τεστ εγκυμοσύνης έβγαινε θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.

Κατά τα άλλα το μωράκι το βρήκε υγειέστατο, όοολα μας πολύ καλά, στα πάντα είναισ το μέσο όρο (βέβαια πήρε ως δεδομένο οτι είναι 4 μέρες μεγαλύτερο), είναι ένα γλυκούλικο μικρό κοριτσάκι, δε μπορώ να το πιστέψω οτι έχει πάρει μορφή το νινί μου!!!

Απο Δευτερα (μετά το πάρτυ αποκάλυψης φύλου δηλαδή) θα βάψουμε το δωμάτιο για να ναι στεγνο και έτοιμο το Δεκέμβρη που θα παραγγείλω τα έπιπλα.


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Τελείωσα με την δικιά μας ντουλάπα αλλά με έπιασε ένας πόνος στην κοιλιά άλλο πράγμα...μόνο κάτι μπλούζες μου κάνουν και τα μπουφάν μου που κάποια δεν κλείνουν.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο γιός μου πάντα έβγαινε 1 εβδομάδα με 10 μέρες μεγαλύτερος στους υπέρηχους αλλά ποτέ δεν μου άλλαξαν την ΠΗΤ.Αυτό έχει να κάνει με την ανάπτυζη του μωρού.Η μπέμπα συμβαδίζει με την αρχική ημερομηνία.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο γιό μου έμεινα στο 2ο μήνα του γάμου μας έγκυος με μία επαφή.Μετά απο 3,5 χρόνια ξανακάνουμε προσπάθεια και με μία επαφή μένω αμέσως έγκυος και δυτυχώς αποβάλω αυτόματα...ο άντρας μου μου λέει όταν ξανααισθανθείς έτοιμη προσπαθούμε...μετά απο 6 μήνες το πέρνω απόφασισει και ξαναρχίζουμε τις προσπάθειες αλλά το μωρό δεν ερχόταν...τελικά χρειάστηκε να κάνω μιά μικροεπέμβαση τον Μάιο ,μετα απο ένα 6μηνο προσπαθειών ,για την αφαίρεση ενώ πολύποδα για να δώ το θετικό τεστ!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Έλενα, δεν ξέρω τι θα πει ο γιατρός μου αλλά στο μεγάλο υπέρηχο εμένα μου είπε οτι πλέον αν με ρωτάνε πότε ήταν η πρώτη μέρα της τελευταίας μου περιόδου για να υπολογίσουν την ημερομηνία τοκετού εγώ πλέον θα λέω οτι έχω ΠΗΤ 27/02/15 γιατί το βρήκε 4 μέρες μεγαλύτερο το μωρό όπως το έβρισκε και ο γιατρός μου σε κάθε υπέρηχο...

Κι εγώ ξέρω πότε ακριβώς είχα ωορηξία γιατί έκανα τεστ ωορηξίας αλλά φυσικά δε μπορώ να ξέρω πότε έγινε η εμφύτευση και νομίζω οτι έγινε νωρίς γιατί το τεστ εγκυμοσύνης έβγαινε θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.

Κατά τα άλλα το μωράκι το βρήκε υγειέστατο, όοολα μας πολύ καλά, στα πάντα είναισ το μέσο όρο (βέβαια πήρε ως δεδομένο οτι είναι 4 μέρες μεγαλύτερο), είναι ένα γλυκούλικο μικρό κοριτσάκι, δε μπορώ να το πιστέψω οτι έχει πάρει μορφή το νινί μου!!!

Απο Δευτερα (μετά το πάρτυ αποκάλυψης φύλου δηλαδή) θα βάψουμε το δωμάτιο για να ναι στεγνο και έτοιμο το Δεκέμβρη που θα παραγγείλω τα έπιπλα.

Τέλεια τα νέα σας!!!Με το καλό η μπέμπα λοιπόν!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κι εμείς κορίτσια στα δύσκολα...με 2 ατυχίες τον πρωτο χρόνο προσπαθειών κι ένα χρόνο κατόπιν χωρίς αποτέλεσμα, είχαμε απελπιστεί, αλλά τον ιούνιο ήμασταν ένα μακρινό ταξίδι και μάλλον ξεαγχωθήκαμε, ήταν γουρλίδικο το μέρος;, έγινε το θαυμα και για μας...Στις 20/6 κι εμείς μετά από τεστ ωορρηξίας(πρώτη φορά το χρησιμοποίησα) και γύρω στις 12/7 έκανα τη χοριακή...:D:D:D!!!Μαζί με ένα σημαδειακό όνειρο που είχα δει μία εβδομάδα νωρίτερα από τα νέα ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι ήρθε η σειρά μας...το γράφω και συγκινούμαι ακόμη...:|:neutral::|

Με το καλό το μωράκι σας κοριτσάκι!!!!Τι όνειρο είχες δεί?

Εγώ το μήνα που έμεινα έγκυος είδα οτι πήγα με τον άντρα μου στν Μυτιλήνη στο μοναστήρι του Αγίου Ραφαήλ.Για αυτό η μπέμπα θα πάρει σαν δεύτερο όνομα το όνομά του!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α ρε φουλ κορες λεμε !!

Εμεις ημασταν εντατικα 1 1/2 χρονο με επαφες σε γονιμες και αλλο ενα χρονο περιπου χωρις τεστ ωορρηξιας ,θερμοκρασιες και τετοια, σκεφτομασταν αν δεν μας καθοταν κ τωρα το καλοκαιρι να πηγαιναμε για υποβοηθουμενη!

Ειχαμε κανει εξετασεις κ ειχαν βγει ολες καλες !

Τον πρωτο μηνα που φυγαμε διακοπες τσουπ μας εκατσε !! Δεν ειχα ουτε προαισθημα , ουτε ονειρα αλλα ουτε και συμπτωματα !!!

Το μονο που ειχα πολυ πριν την αναμενομενη περιοδο ηταν τα ουλα μου που ματωναν κ οταν πλησιαζε ο καιρος δεν ειχα τα συμπτωματα της περιοδου καθολου ! Ουτε λιγουρες και ορεξη για γλυκα ουτε πριξιμο ουτε τιποτα !

την επομενη της Αγιας Μαρινας εκανα το τεστ με 1 ημερα καθυστερησης και βγηκε θετικο !!!

Απορω ρε κοριτσια πως την παλευετε να περιμενετε τοσες ημερες καθυστερησης ?! Εκτος κ αν δεν εχετε σταθερο κυκλο !!! Εμενα ηδη 2-3 μερες πριν με ετρωγε ...


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

α ρε φουλ κορες λεμε !!

Εμεις ημασταν εντατικα 1 1/2 χρονο με επαφες σε γονιμες και αλλο ενα χρονο περιπου χωρις τεστ ωορρηξιας ,θερμοκρασιες και τετοια, σκεφτομασταν αν δεν μας καθοταν κ τωρα το καλοκαιρι να πηγαιναμε για υποβοηθουμενη!

Ειχαμε κανει εξετασεις κ ειχαν βγει ολες καλες !

Τον πρωτο μηνα που φυγαμε διακοπες τσουπ μας εκατσε !! Δεν ειχα ουτε προαισθημα , ουτε ονειρα αλλα ουτε και συμπτωματα !!!

Το μονο που ειχα πολυ πριν την αναμενομενη περιοδο ηταν τα ουλα μου που ματωναν κ οταν πλησιαζε ο καιρος δεν ειχα τα συμπτωματα της περιοδου καθολου ! Ουτε λιγουρες και ορεξη για γλυκα ουτε πριξιμο ουτε τιποτα !

την επομενη της Αγιας Μαρινας εκανα το τεστ με 1 ημερα καθυστερησης και βγηκε θετικο !!!

Απορω ρε κοριτσια πως την παλευετε να περιμενετε τοσες ημερες καθυστερησης ?! Εκτος κ αν δεν εχετε σταθερο κυκλο !!! Εμενα ηδη 2-3 μερες πριν με ετρωγε ...

Εγώ πάντως όχι!Και στις 3 εγκυμοσύνες το τεστ το έκανα πριν την περίοδο.:D:D:D

Αν θέλει ο θεός όλα γίνονται!Μια γνωστή μου προσπαθούσε 2.5 χρόνια για παιδί...μέχρι σπερματέχυση έκανε και απέτυχε.Τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος φυσιολογικά και τώρα έχει ένα κούκλο 4 χρονών!Μακάρι όλα τα κορίτσια που θέλουν ένα μωρό να το κρατήσουν σύντομα στην αγκαλιά τους!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχααχχ JimDin ετσι ειναι .... που να βρεις υπομονη ....

Εγω ειχα παντα πολυ σταθερο κυκλο !! 25η βραδυ αντε 26η ειχα αδιαθετησει!!

Μια - δυο φορες ειχα κανει τεστ νωριτερα γιατι ειχα προαισθημα ... αρνητικο !! Οποτε αυτη την φορα σκεφτομουν , τζαμπα λεφτα και παλι αρνητικο θα δειξει ! Γι αυτο την 27η το εκανα αμεσως !

Κ για να μην περασω την φρικη του Not Pregnant εβαλα τον αντρα μου να δει το αποτελεσμα οπου κ εμεινε αφωνο το αγορι μου...!!! ;)


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το μωράκι σας κοριτσάκι!!!!Τι όνειρο είχες δεί?

Εγώ το μήνα που έμεινα έγκυος είδα οτι πήγα με τον άντρα μου στν Μυτιλήνη στο μοναστήρι του Αγίου Ραφαήλ.Για αυτό η μπέμπα θα πάρει σαν δεύτερο όνομα το όνομά του!

Jim Dim είναι περίπλοκο κι έχει να κάνει με προσωπικούς συμβολισμούς το όνειρο οπότε και να σας το γράψω δεν έχει νόημα... :)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Έλενα, δεν ξέρω τι θα πει ο γιατρός μου αλλά στο μεγάλο υπέρηχο εμένα μου είπε οτι πλέον αν με ρωτάνε πότε ήταν η πρώτη μέρα της τελευταίας μου περιόδου για να υπολογίσουν την ημερομηνία τοκετού εγώ πλέον θα λέω οτι έχω ΠΗΤ 27/02/15 γιατί το βρήκε 4 μέρες μεγαλύτερο το μωρό όπως το έβρισκε και ο γιατρός μου σε κάθε υπέρηχο...

Κι εγώ ξέρω πότε ακριβώς είχα ωορηξία γιατί έκανα τεστ ωορηξίας αλλά φυσικά δε μπορώ να ξέρω πότε έγινε η εμφύτευση και νομίζω οτι έγινε νωρίς γιατί το τεστ εγκυμοσύνης έβγαινε θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.

Κατά τα άλλα το μωράκι το βρήκε υγειέστατο, όοολα μας πολύ καλά, στα πάντα είναισ το μέσο όρο (βέβαια πήρε ως δεδομένο οτι είναι 4 μέρες μεγαλύτερο), είναι ένα γλυκούλικο μικρό κοριτσάκι, δε μπορώ να το πιστέψω οτι έχει πάρει μορφή το νινί μου!!!

Απο Δευτερα (μετά το πάρτυ αποκάλυψης φύλου δηλαδή) θα βάψουμε το δωμάτιο για να ναι στεγνο και έτοιμο το Δεκέμβρη που θα παραγγείλω τα έπιπλα.

άντε με το καλό η μπεμπουλα σας...τι τυχερή που πέρασες κι αυτό το σκαλοπάτι!!!έχω 2 εβδομάδες για τον β'επιπέδου και μου φαίνονται βουνό...Α, by the way, το πάρτυ για το φύλο το βρήκα τέλειο!!!:D:D:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...