Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Και εμάς ο παπάς την ξαφέλφη μου δεν δέχτηκε να τη βαφτίσει Φανή γιατί το όνομα αυτό ήταν Καθολικό όπως η γιαγιά μου. Και την βάφτισαν Θεοφανία τελικά. Την βαφτιστήρα μου πάντως πριν 7 χρόνια ο παπάς τη βάφτισε αδιαμαρτύρητα Έρση.

Αλήθεια την βάφτισε Έρση;;;;

Γιατί εμένα ο άντρας μου έλεγε οκ, να τη βαφτίσουμε Ελίζα αλλά όχιιι Ελισάβετ και απο εκεί να βγαίνει το Ελίζα, του θυμίζει μια κακιασμένη ξαδέρφη του...

Όμως παιδιά, εμένα μου αρέσει και το Ελισάβετ, απο τα λίγα ολόκληρα ονόματα που μου αρέσουν και επιπλέον επειδή εγώ δεν έχω γιορτή ,πιστέψτε με οτι ποτέ δε μου άρεσε, ήθελα να μαι κι εγώ σαν τα άλλα παιδιά με τις γιορτές μου και τα όλα μου, οπότε έκανε πίσω ο αντρούλης και θα τη βαφτίσουμε Ελισάβετ, άλλωστε κατά τύχη είναι και το όνομα της γιαγιάς του που αγαπούσε πολύ...


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπράβο χειμώνα!!!! Να τα χαίρεσαι τα μικρούλια σου!!! Ε ναι, με δίδυμα κι εσύ μάλλον τέλος Φεβρουαρίου θα γεννήσεις οπότε απο τον επόμενο μήνα σιγά σιγά πρέπει να αρχίσουμε να διαμορφώνουμε το δωμάτιο, με την κοιλιά στο στόμα δε γίνεται!

Κι εγώ θα πάρω όλο το πακέτο μέσα απο το ίντερνετ, πήγα στο κατάστημα να δω την ποιότητα, μου άρεσαν οπότε θα τα παραγγείλω όλα μαζί, είναι πιο οικονομικά αν τα παραγγείλεις πακέτο και επειδή τα συναρμολογείς εσύ...οπότε Κυριακή έχουμε το παρτάκι για τα γενέθλια μας με τον αντρούλη και την αποκάλυψη φύλου στους συγγενείς και φίλους και αμέσως μετά βάφουμε και ξεκινάμε να παραγγέλνουμε...


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια την βάφτισε Έρση;;;;

Γιατί εμένα ο άντρας μου έλεγε οκ, να τη βαφτίσουμε Ελίζα αλλά όχιιι Ελισάβετ και απο εκεί να βγαίνει το Ελίζα, του θυμίζει μια κακιασμένη ξαδέρφη του...

Όμως παιδιά, εμένα μου αρέσει και το Ελισάβετ, απο τα λίγα ολόκληρα ονόματα που μου αρέσουν και επιπλέον επειδή εγώ δεν έχω γιορτή ,πιστέψτε με οτι ποτέ δε μου άρεσε, ήθελα να μαι κι εγώ σαν τα άλλα παιδιά με τις γιορτές μου και τα όλα μου, οπότε έκανε πίσω ο αντρούλης και θα τη βαφτίσουμε Ελισάβετ, άλλωστε κατά τύχη είναι και το όνομα της γιαγιάς του που αγαπούσε πολύ...

Ναι καλέ! Βαφτίζεται η δούλη του Θεού Έρση κτλ. Βέβαια να πω σε αυτό το σημείο οτι η βάφτιση έγινε στην Εκάλη και τα σκάσαμε χοντρά... Μπορεί να έπαιξε το ρόλο του και αυτό. Πάντως το Ελισάβετ είναι τέλειο όνομα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

όντως ρούνα μια τρέλα την έχουμε!!!χαχααχαχ!!!αν θες να κανουμε κράτηση μαζί στο κοντινότερο τρελοκομείο για να μας βάλουν στο ίδιο δωμάτιο!!!χααχαχα

Fysalida άστα να πάνε και η άσπρη μπλούζα δεν κάνει τίποτα,και με δεμένα χέρια,μπορώ να κρατήσω το τεστ με τα δάχτυλα των ποδιών....χαχαχαχαχα

Fey πολύ ωραίο το Δαμιανός και σπάνιο!!!

Xeimwnas μια χαρά τα διδυμάκια σου και σένα!!!γιατί είσαι τόσο χάλια όμως??ξαπλά σου είπε ο γιατρός να μείνεις?και μένα τέλος φεβρουαρίου με βλέπω πάντως με τις δύο ζουζούνες μου!!έχω αρχίσει ήδη δειλά δειλά το παιδικό δωμάτιο γιατί στο τέλος με βλέπω να μην μπορώ να κάνω τίποτα!!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο χειμωνα!!!!σε ποια εβδομαδα εισαι;μεγαλα τα παιδακια σου οντως!!!!με το καλο!!!!!

αχ ...πως θα περιμενω μεχρι τις 20/11;θελω και εγω τωρα....

Αχ και εγώ ανυπομονώ... 13/11 έχω και οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα... Και έχω να πάω γιατρό από 9/10!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα δεν τη σκέφτηκα τη σιχαμένη Ελίζα απο την Κάντυ χμμμμ ελπίζω να μην πάρει απο την κακία της :P

Εχμμμ έδωσε λίγα χρήματα παραπάνω η μαμά στον παπά και όλα έγιναν γιατί πιο πριν δε δεχόταν να με βαφτίσει μ'αυτό το σατανικό όνομα :P

Όσο για τεστ εγκυμοσύνης....αφήστε το κορίτσια ,ο άντρας μου ακόμα τα κλαίει τα λεφτά...πήγαινα και έπαιρνα κρυφά τεστ γιατί θα με έβριζε...σκεφτείτε οτι έπιασα με την πρώτη προσπάθεια αλλά ξόδεψα 50 τεστ μέχρι να δω θετικό χαχαχα και έδειξε και θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο...ο,τι να ναι είμαι, δε μπορούσα να περιμένω με τίποτα...και τώρα όπου κι αν ψάξεις στο σπίτι πέφτουν τεστ εγκυμοσύνης χαχα

μπρος το χρήμα τι να σου κάνει ο εξω από δω,ε;;; :D:D:D

ρε κορίτσια γτ κάνατε τest; εγώ πήγαινα κατευθείαν για χοριακή.Αφού στο διαγνωστικό που πήγαινα μου κάνανε και καλύτερη τιμή μετά τις πρώτες 5 φορές..(και πήγαινα αρχικά πριν την καθυστέρηση και με ρωτούσαν πάντα ''εξωσωματική,ε;'' :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tελειο ονομα και το Ελισσαβετ και το Νεφελη Και το Λυδια και ολα οσα ειπατε!!!Το Ηλεκτρα δεν ειδα να αρεσει σε κανεναν μηπως εχει δικιο ο αντρας μου που δε το θελει???:?

Εμενα η μαμα μου εχει το ονομα του αντρα μου και απο τα πεθερικα θα δωσουμε ενα απο τα 2 ονοματα ,και εκτος απο αυτο τυχαια αφου ειχα αποφασισει εγω το Ηλεκτρα μου λεει ο μπαμπας μου οτι παλια ηθελε να κανει και 3η κορη και να την πει ΗΛΕΚΤΡΑ!!!και γι αυτο εβαλε σε ενα σαιτ στο ιντερνετ το ψευδωνυμο της μαμας μου ετσι!!!οποτε της λεω "και αντρα με το ονομα σου διαλεξα,και το ψευδωνυμο σου θα βαλω τι αλλο θες???χιχιχιχι¨!!!!

χειμωνα 1 και 1 εχεις???τι τελεια μακαρι να εχω κι εγω ετσι!!!μονο εμεις μειναμε με αναγουλες και εμετους βλεπω!!!μαλλον τα διδυμα θα φταινε τι να πω!

Πολυ γελασα με τα 9 και 10 τεστ!!!!:D:D:D

Και πιο πολυ θα γελουσα με τη φατσα των γυναικολογων σας!!!!:D:D:D

κι εγω εχω ξοδεψει πολλαααα τεστ αλλα σταδιακα γιατι καθε μηνα 2-3 μερες πριν την περιοδο εκανα και απο ενα να βρισκεται μπας και.....Αλλα ποτε δεν ειχα δει θετικο!!!Δεν περιμενα καν την καθυστερηση ωστε να εχω την ελπιδα οτι μπορει να εκανε λαθος το τεστ και να μη μου ερθει!!!!Λογικο ε????????


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελα ρουνα...13/11 μπορει να φαινεται μακρια αλλα ειναι κοντα...το 20 πως σου φαινεται;ωραιο νουμερο ε;ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

μαρια...κατι θα βρουν εκει για την περιπτωση σου....ποια εισαι ...ο θυληκος μαγκαιβερ;:D:D:D:D:D

σας εχω πει οτι οταν πειναω ,η μπεμπα απο μεσα διαμαρτυρεται με κλωτσιδακια;μαλλον δεν μπορει να ακουει τα εντερα να βρυχονται....χαχαχαχ,ματακια μου γλυκα....τωρα με εχει ταραξει....ωρα για μπρεικ....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλε εκανα ενα πρωινο να σας διαβασω παλι!!! :) ... Αντε να μεγαλωνει κ η παρεα των κοριτσιων, αν κ εγω εχω ενα κ ενα. :) ... Ο Γιωργος μας απο τον Αγ. Γεωργιο που θελει ο μπαμπας κ η Αρτεμις απο την μαμα μου! Πηγαμε λοιπον χθες για β' επιπεδου. 329gr το ενα κ 365gr το αλλο!!! 2 ωρες καναμε να τα δουμε παλι. Ολο σβουρες εκαναν κ εβαζαν τα χερακια στο προσωπο κ το εκρυβαν. Ευτυχως ολα καλα. Αν κ μετα απο την εξεταση εγω ειμουν χαλια, εκανα εμετο κ ολη την υπολοιπη μερα κοιμομουν. Εγω δε θα βαψω το δωματιο, θα παρω χρωματιστα quilt κ χρωματιστες κουρτινες. Λεω σιγα σιγα να αρχισω τα ψωνια γιατι κ μενα μου εχει πει οτι πιθανον να γεννησουμε τελος Φεβρουαριου. Λογω οικονομικων λεω να μην κανω περιττα εξοδα κ θα παραγγειλω κ απο ιντερνετ αρκετα πραγματακια. Α! Εγω αραμενω στη ξαπλα κ αναμενω.

Καποιο κοριτσι, δε θυμαμαι συγγνωμη, εχει αναφερει για τον ιδρωτα. Εγω κοροτσια απο τοτε που εχω μεινει εγκυος ο ιδρωτας μου εχει ασχημη μυρωδια, δεν αντεχετε. Μετα απο πολυ ψαξιμο μου εχουν πει κ ειναι πολυ αποτελεσματικο, κομπρεσουλες με χαμομηλι μετα το μπανιο, στα σημεια που ειναι το μεγαλυτερο προβλημα και τελος. Αληθεια ισχυει. Μια δυο φορες που ξεχασα να κανω ηταν σκετη αηδια. Ετσι βρηκα τη λυση!!!

τέλεια xeimwnas, μπράβο, πέρασε κι αυτό!!!άντε με το καλό ν σου φύγουν και οι έμετοι!!!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπρος το χρήμα τι να σου κάνει ο εξω από δω,ε;;; :D:D:D

ρε κορίτσια γτ κάνατε τest; εγώ πήγαινα κατευθείαν για χοριακή.Αφού στο διαγνωστικό που πήγαινα μου κάνανε και καλύτερη τιμή μετά τις πρώτες 5 φορές..(και πήγαινα αρχικά πριν την καθυστέρηση και με ρωτούσαν πάντα ''εξωσωματική,ε;'' :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Η περίοδός μου ήταν ρολόι Φαίη μου και έτσι ούτε τεστ ούτε χοριακή είχα ξανακάνει. Τα 10 τεστ τα είχα σπίτι και έτσι στη μοναδική ευκαιρία που μου παρουσιάστηκε τα έκανα όλα! Μάλιστα τα έχω φυλάξει...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η περίοδός μου ήταν ρολόι Φαίη μου και έτσι ούτε τεστ ούτε χοριακή είχα ξανακάνει. Τα 10 τεστ τα είχα σπίτι και έτσι στη μοναδική ευκαιρία που μου παρουσιάστηκε τα έκανα όλα! Μάλιστα τα έχω φυλάξει...

θα τα βάλεις σε αυτό το βιβλίο που θα κάνουμε στο μωράκι με όλες τις στιγμές του....;;;:D:D:D (μαζί με τις πρώτες τρίχες και δόντι;)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελα ρουνα...13/11 μπορει να φαινεται μακρια αλλα ειναι κοντα...το 20 πως σου φαινεται;ωραιο νουμερο ε;ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

μαρια...κατι θα βρουν εκει για την περιπτωση σου....ποια εισαι ...ο θυληκος μαγκαιβερ;:D:D:D:D:D

σας εχω πει οτι οταν πειναω ,η μπεμπα απο μεσα διαμαρτυρεται με κλωτσιδακια;μαλλον δεν μπορει να ακουει τα εντερα να βρυχονται....χαχαχαχ,ματακια μου γλυκα....τωρα με εχει ταραξει....ωρα για μπρεικ....

Μια από τα ίδια και εγώ με το γουργούρισμα της κοιλιάς. Αυτή τη στιγμή μάλιστα που πεινάω μου συμβαίνει!! Μάλλον τρομάζουν τα καημένα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

θα τα βάλεις σε αυτό το βιβλίο που θα κάνουμε στο μωράκι με όλες τις στιγμές του....;;;:D:D:D (μαζί με τις πρώτες τρίχες και δόντι;)

Χαχαχα! Εννοείται... Εμένα η πεθερά μου μαζί με τα μαλλιά και το δόντι είχε και τον αφαλό παρακαλώ...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Εννοείται... Εμένα η πεθερά μου μαζί με τα μαλλιά και το δόντι είχε και τον αφαλό παρακαλώ...

χαχαχα...ξέρεις τι λένε στα μέρη μου; η νύφη σαν να γεννηθεί της πεθεράς θα μοιάσει...οπότε σε βλέπω να βάζεις και τα τεστ...αν μην τι άλλο θα πρωτοτυπήσεις!!!:D:D:D

Τώρα για την πείνα κορίτσια, λέτε να μη κλωτσάει το δικό μου γτ δεν προλαβαίνω να πεινάσω;;;;;Θα το δοκιμάσω και αυτό...:?:???::?


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...