Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Εγώ κορίτσια παντρεύτηκα Σεπτέμβριο του 10. Δούλευα και δεν ήμουν ασφαλισμένη. Η άδεια που πήρα για το γάμο ήταν 2 εβδομάδες μέσα και η άδεια καλοκαιριού. Ο άντρας μου ήταν σε άδεια για 2 μήνες!!! Πριν τις γιορτές βρέθηκα άνεργη. Απο τότε δεν βρήκα πουθενά δουλειά γιατί ήμουν παντρεμένη δεν είχα παιδιά και άρα σύντομα θα ήθελα να κάνω... Και φυσικά δεν πήρα ποτέ κανένα επίδομα μιας και ήμουν ανασφάλιστη...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Neo geoooooooo!!!!!μπραβο σου κοριτσαρα,με το καλο με το καλο!!!!μια χαρα η μπεμπα!!!!!

Αντε να ξημερωσει η μερα να το δω και εγω το ζουζουνι!!!!!!

Εργασια και εγκυος δυσκολη υποθεση ,και εμενα ο εργοδοτης μου δεν εσειξε χαρα στην ειδηση της εγκυμοσυνης ,μην ξεχνατε οτι ειναι και η τριτη που περναω με τον ιδιο εργιδοτη,τι θα γινει στο μελλον δεν ξερω αλλα για τωρα μου φερθηκε νορμαλ...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, άσχετο με το εργασιακό θέμα και απευθύνομαι κυρίως στις ήδη μαμάδες. Αυτό το καρότσι για νεογέννητο...για πόσο το κρατάς; Ότι μου έχουν πει και ότι έχω διαβάσει είναι έως 6 μηνών...σοβαρά τώρα; Μετά άλλο καρότσι;;;


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Για πόσο διάστημα μιλάμε;

Θα έλεγα πορτ μπεμπέ απλά να κοιτάξεις το στρωματάκι του να είναι καλό. Το κοιμίζουν εκεί τους πρώτους 3 μήνες έτσι κι αλλιώς...και χωρίς να είναι εκτός σπιτιού τους.[/quote

για καμια εβδομααδα το υπολογιζω να μεινω....ελεγα να το βαλω κατευθιαν στην κουνια του με το που γυρισουμε κεφαλονια!!!γαυτο δεν αξιζει να χαλασω πολλα λεφτα για πορτ μπεμπε η καλαθουνα..


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, άσχετο με το εργασιακό θέμα και απευθύνομαι κυρίως στις ήδη μαμάδες. Αυτό το καρότσι για νεογέννητο...για πόσο το κρατάς; Ότι μου έχουν πει και ότι έχω διαβάσει είναι έως 6 μηνών...σοβαρά τώρα; Μετά άλλο καρότσι;;;

Μαλλον κάτι διάβασες λάθος...το πιο πιθανό είναι να λένε "απο 6 μηνών" ή "απο 3 μηνων"...αλλά μπαίνουν και απο νεογέννητα...εκτός απο τα "μπαστούνια" ελαφριά καλοκαιρινά καρότσια...άρα όλα τα καρότσια είναι μέχρι 15 κιλά εκτός αν δεν κάνω λάθος τα maclaren που είναι μέχρι 29!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για πόσο διάστημα μιλάμε;

Θα έλεγα πορτ μπεμπέ απλά να κοιτάξεις το στρωματάκι του να είναι καλό. Το κοιμίζουν εκεί τους πρώτους 3 μήνες έτσι κι αλλιώς...και χωρίς να είναι εκτός σπιτιού τους.[/quote

για καμια εβδομααδα το υπολογιζω να μεινω....ελεγα να το βαλω κατευθιαν στην κουνια του με το που γυρισουμε κεφαλονια!!!γαυτο δεν αξιζει να χαλασω πολλα λεφτα για πορτ μπεμπε η καλαθουνα..

Παρκοκρέβατο για να σου μέινε κι όλαςι!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που απο την προσωπική μου εμπειρία είναι απαραίτητο σε όλες τις μαμάδες για ταξίδια αλλα και αργότερα μέσα στο σπίτι είναι το παρκοκρέβατο...μπαινει σε βαλίτσα για μεταφορά ,βολέυει στα ταξίδια για ύπνο και μέσα στο σπίτι για να είναι ανετο το μωράκι μέσα...εγώ είχα πάρει αυτό και ένα είχε η πεθερά μου σπίτι της...αξίζει τα λεφτά του!!!

http://www.bimbomarket.it/gb/en/dolce-sogno-travel-cot-red-233-P43814.htm

Με μπάρα με παιχνιδάκια ,αλλαξιέρα για να αλλάξεις το μωρό ,αναιβένει πιο ψηλά για μωρά μέχρι τον 5ο και σάκο για μεταφορά!!!

Όταν είναι κανονικά κάνει μέχρι 4 χρονων!

jimdin το χω δει και εγω αυτο θα μου το κανει δωρο μια φιλη μου πισττευω οτι ειναι πολυ βολικο....και πολυ χρησιμο!!!!εγω θα το παρω για να το εχω στην μαμα μου αυτο!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κάτι διάβασες λάθος...το πιο πιθανό είναι να λένε "απο 6 μηνών" ή "απο 3 μηνων"...αλλά μπαίνουν και απο νεογέννητα...εκτός απο τα "μπαστούνια" ελαφριά καλοκαιρινά καρότσια...άρα όλα τα καρότσια είναι μέχρι 15 κιλά εκτός αν δεν κάνω λάθος τα maclaren που είναι μέχρι 29!!!

Και περίπου πότε είναι 15 κιλά;


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φουσκες !! Νιωθω λες και εχασα 150 κιλα αγχους ακους φυσαλιδα ?!Ετσι θα σαι και συ αυριο !!!!!

Ολα καλα με το κοριτσακι μας ! 443 γρ και 26 εκ. !! Ολα καλα δοξα τον Θεο !! Μπορω επισημως να ξεκινησω τα ψωνια ! Που πηγαινα στα jumbo χαζευα και δεν ψωνιζα !!!

Ωραια αυτα που λετε για το βιβλιαρακι !! Που μπορω να το βρω κ εγω? Ειναι αυτο που εχει και στα λητω ?!

Για το μπεργκεραδικο που λες JimDin μαλλον εννοεις το american house στην 2ας μεραρχιας !! Εχουμε γινει καθημερινοι σχεδον θαμωνες !! Απο κει τα παιρνω τα κιλα τα χουν σε προσφορα !

8-)8-)8-):cool:

κοριτσακι υπεροχα τα νεα σου μπραβο να ειναι γερο και δυνατο το κοριττσακι σου!!!!τωρα βουρ στα ψωνια!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όχι αρνητικές σκέψεις!!!

Εξάλλου εδώ που φτάσαμε, έχουμε φάει τα δύσκολα. Από εδώ και πέρα, τα περισσότερα αντιμετωπίζονται.

Έχουμε όλες υγιή μωράκια μέσα μας. Που κι αυτό δεν είναι λίγο.

Και το χειρότερο που έχει ειπωθεί είναι λίγο ζάχαρο παραπάνω.

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε λοιπόν είναι να χαιρόμαστε την εγκυμοσύνη μας. :)

κελιτσα συμφωνω μαζι σου...ολα καλα μεχρι στιγμης και ολα καλα θα πανε τα δυσκολα τα φαγαμε!!!απλα μια προσοχη την θελουμε να μην κανουμε υπερβολες με τις δουλειες!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


jimdin το χω δει και εγω αυτο θα μου το κανει δωρο μια φιλη μου πισττευω οτι ειναι πολυ βολικο....και πολυ χρησιμο!!!!εγω θα το παρω για να το εχω στην μαμα μου αυτο!!!!

Τέλεια οπότε εκεί να το κοιμίσεις καλέ με ένα στρωματάκι θα είναι μια χαρά και σκέψου οτι μπαίνει σε βαλιτσα για την μεταφορά!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε με τις δουλειές, τα είπαμε. Όσο μπορούμε και παράλληλα όπου μπορούν να βοηθούν κι οι μπαμπάδες. :)

Εμένα μου μαγείρεψε στο καινούριο τηγάνι που πήραμε σήμερα γιατί ήταν ενθουσιασμένος. Πήραμε μετά από 2 χρόνια ένα τηγάνι της προκοπής...μαγειρεύεις ακόμα και χωρίς λάδι, σαν ψητό γίνεται. :)


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια οπότε εκεί να το κοιμίσεις καλέ με ένα στρωματάκι θα είναι μια χαρά και σκέψου οτι μπαίνει σε βαλιτσα για την μεταφορά!

http://www.bimbomarket.it/gb/en/car-seat-for-urban-whit-based-P29125.htm# το κακο ειναι οτι τα θελω ολαααα ειμαι ασυμφορη βασικα δεν ξερω τι θα με βολεψει...παντως το παρκοκρεβατο θα το παρω σιγουρα πως σου φαινετε αυτο το καθησματακι αυτοκινητου?????λες να ειναι αξιοπιστο???


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε με τις δουλειές, τα είπαμε. Όσο μπορούμε και παράλληλα όπου μπορούν να βοηθούν κι οι μπαμπάδες. :)

Εμένα μου μαγείρεψε στο καινούριο τηγάνι που πήραμε σήμερα γιατί ήταν ενθουσιασμένος. Πήραμε μετά από 2 χρόνια ένα τηγάνι της προκοπής...μαγειρεύεις ακόμα και χωρίς λάδι, σαν ψητό γίνεται. :)[/quote

ετσι οσα μπορουμε να κανουμε!!!!τυχερουλα ποτε το γλιτωσες τομαγειρεμα σημερα εμενα μου εφτιαξε η μαμα μου λουκουμαδες!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

American House....πωπωωωωωωωω

Λύκειο πήγαινα στον Πειραιά και καταλαβαίνεις...τι αναμνήσεις. Και είναι όλα πεντανόστιμα. Και φυσικά τα τρως στον επάνω όροφο να βλέπεις και λίγο θαλασσίτσα. :D

Ναιιι ! Τον τελευταιο καιρο τα εχουμε τσακισει με τον αντρα μου και το μπιφτεκκι του ειναι το ιδιο οπως τοσα χρονια !!!

Neo Geo... Συγχαρητήρια που είναι όλα καλά!!! Ήρεμα με τα ψώνια...έρχονται εκπτώσεις λέμε!!! Παίρνε ότι βρίσκεις σε προσφορά και φυσικά ότι έχεις ψυχολογικά ανάγκη. :cool:

Το Γενάρη θα τα ριμάξουμε όλα!!! Προς το παρόν, φτιάχνουμε λίστες και κάνουμε έρευνα αγοράς. :P

Ε ναι βρε παιδι μου συγκρατημενα θα παρω αυριο φορμακια κουβερτες πετσετες σελτεδακια κλπ !!

Τα χοντρα θα τα παρω γεναρη !

Μπραβο μπραβοοο κ εγω ανυπομονώ για αυριο!!

Αντε με το καλο και εσυ :D:D!!! Ολα καλα !!! Τοσο αγχος και μετα φευγεις με χαμογελο σαν χαζος !!!χεχεχεχεχε

Μπράβο σας και στις δυο κουκλίτσες! Μαμά και κόρη. Τώρα βουρ στα μαγαζια!!!
κοριτσακι υπεροχα τα νεα σου μπραβο να ειναι γερο και δυνατο το κοριττσακι σου!!!!τωρα βουρ στα ψωνια!!!!!
Με το καλό η Μπέμπα σου ευχάριστα τα νέα σου!!!

Ναιιιιιι επιτελους !! Σας ευχαριστω ολες κοριτσιααααααα :)))

Με το καλο και στις υπολοιπες !!!!

Σαν την κουκουβαγια νιωθω η μανα !! :D:D:D


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...