Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Κοριτσια μιλις γυρισα. Αργησαμε λιγο. Τ μωρο μια χαρα ολα ειναι 550 γραμμαρια πηρε αλλα 100 γραμαρια. Κ εγω μαλλον 2. Μ ειπε πτι ο Πλακούντας ειναι μια χαρα εχω ολες τ προοπτικές για φυσιολογικο τοκετο. Αλλα ο τραχηλος ειναι 28 κ δε ειναι πολυ καλο μ ειπε να ξεκινησω ουτροτζεσταν κ ξεκουραση.. στεναχωρηθηκα και αγχωθηκα κοριτσια. Αν φτιαξει με τ ουτροτζεσταν οκ αλλα αν δε φτιαξει;;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Επισης εκανα πολλες συσπασεις κ τοτε είχα ενα μεγαλο πετρωμα πρωτη φορα κ μ τ επιβεβαιωσε οτι ειναι συσπαση. Μ εκανε κ κολπικο υπερυχο απο εκει ειδε τ λεπτομέρειες περι τραχηλου κ μ ειπε οτι τ μωρο τ πολυ να παει 3500.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι κακό βρε αυτό. Για τις συσπάσεις της μήτρας δεν είναι αυτό; Κυρίως προληπτικά το δίνουν για τον πρόωρο τοκετό. Μην αγχωθείς γι αυτό τώρα, είναι βλακεία...ειλικρινά.


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης εκανα πολλες συσπασεις κ τοτε είχα ενα μεγαλο πετρωμα πρωτη φορα κ μ τ επιβεβαιωσε οτι ειναι συσπαση. Μ εκανε κ κολπικο υπερυχο απο εκει ειδε τ λεπτομέρειες περι τραχηλου κ μ ειπε οτι τ μωρο τ πολυ να παει 3500.

Και δε σου φτάνει;;; Τι θες να βγάλεις; 4 κιλά;;;:tongue:


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι κακό βρε αυτό. Για τις συσπάσεις της μήτρας δεν είναι αυτό; Κυρίως προληπτικά το δίνουν για τον πρόωρο τοκετό. Μην αγχωθείς γι αυτό τώρα, είναι βλακεία...ειλικρινά.

Προγεστερονη ειναι τ επαιρνα κ τ πρωτουσ μηνες. Ειναι και γαι τ συσπασεις. Αλλα εμενς θα μ τ δωσει για να μ ανοιξει αλλο ο τραχηλος κ για να γλυτώσουμε τ περιδεση. Αν τ καταφερω επειδη είναι κοντος ο τραχηλος θα γεννησω φυσιολογικα κ ευκολα αν πανε ολα καλα.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενννοειται οτι μ φτανει κ μ περισσευει!! Απλα τ ανάφερα. Μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τελους για όλες

Όλα τέλεια είναι στρουμφάκι μου μην αγχώνεσαι καθόλου. Μια χαρά είναι το μπεμπάκι σου και αυτό είναι το σημαντικό. Όσο για τον τράχηλο η τιμή είναι οριακή αλλά όχι τρομακτική. Κάνε ότι σου πει ο γιατρός και να ξεκουράζεσαι και όλα τέλεια θα πάνε.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Προγεστερονη ειναι τ επαιρνα κ τ πρωτουσ μηνες. Ειναι και γαι τ συσπασεις. Αλλα εμενς θα μ τ δωσει για να μ ανοιξει αλλο ο τραχηλος κ για να γλυτώσουμε τ περιδεση. Αν τ καταφερω επειδη είναι κοντος ο τραχηλος θα γεννησω φυσιολογικα κ ευκολα αν πανε ολα καλα.

κι εγώ έπαιρνα προγεστερόνη μέχρι την αυχενική γτ είχα αιματάκι!όλα καλά θα πάνε στρουμφίτα....:)!!! Μακάρι όλες μέχρι 3.500 να γεννήσουμε...εσύ μαγνήσιο είχες ξεκινήσει;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, να κάνω μια παρένθεση; Χωρίς να θέλω να πάρω λίγο από τη λάμψη των σημερινών β' επιπέδου.

Έχω 2-3 μέρες που με πιάνουν κάτι ξαφνικοί πόνοι...είτε χαμηλά στην κοιλιά, είτε στο πλάι. Για δευτερόλεπτα. Και μετά σταματάνε και με πιάνει τέτοια ταχυπαλμία που όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη, νιώθω το χτύπο της καρδιάς μου μέχρι την "ουρά".

Τι είναι αυτό; Ξέρετε; Να ανησυχήσω; Να πάρω το γιατρό;


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Στρουφάκι μου μιά χαρά τα νέα του μπέμπη! Όσο για τον τράχηλο προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορεί.Εχω ακούσει οτι με προγεστερόνη και ξεκούραση μπορεί να ανεβει κι όλας...πάρε μια αδειουλα και απο την δουλειά αν χρειαστεί. Και στην τελική να μην στεναχωριεσαι καθολού γιατι και περίδεση να χρειαστει δεν είναι τίποτα.Νομίζω και κάποια αλλη εγκυούλα εδω έχει κανει, και μιά φίλη μου ακόμα και η μαμά μου και μια χαρα γέννησαν! Ο μπεμπάκος είναι καλά και αυτό μετράει!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


stoumfaki ολα καλα σημασια εχει οτι εχεις ενα γερο παιδακι και μια χαρα θα πατε μεχρι τελος τις εγκυμοσυνης σου!!!! να ξεκουρασεσε πολυ και να προσεχεις να σκεφτσεσε θετικα και ολα καλα θα πανε!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, να κάνω μια παρένθεση; Χωρίς να θέλω να πάρω λίγο από τη λάμψη των σημερινών β' επιπέδου.

Έχω 2-3 μέρες που με πιάνουν κάτι ξαφνικοί πόνοι...είτε χαμηλά στην κοιλιά, είτε στο πλάι. Για δευτερόλεπτα. Και μετά σταματάνε και με πιάνει τέτοια ταχυπαλμία που όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη, νιώθω το χτύπο της καρδιάς μου μέχρι την "ουρά".

Τι είναι αυτό; Ξέρετε; Να ανησυχήσω; Να πάρω το γιατρό;

Να πάρεις το γιατρό.Δεν είναι κάτι αλλά θα σου φύγει το άγχος!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!! Μ πηρε απο κατω θα δω τ θα μ πει κ η γιατρος μου! Μου πε να μ περιμένω μεχρι τ 5 δεκεμβρη π εχω ραντεβου να παω νωριτερα για χαπια.

Ναι ειναι οριακος ο τραχηλος. Παιρνω ηδη 6 μαγνησια τ μερα.

Ουφ. Ελπιζω να φταιξει. Στα σχολια λεει μετριες πιθανοτητες για προωρο τοκετο.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, να κάνω μια παρένθεση; Χωρίς να θέλω να πάρω λίγο από τη λάμψη των σημερινών β' επιπέδου.

Έχω 2-3 μέρες που με πιάνουν κάτι ξαφνικοί πόνοι...είτε χαμηλά στην κοιλιά, είτε στο πλάι. Για δευτερόλεπτα. Και μετά σταματάνε και με πιάνει τέτοια ταχυπαλμία που όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη, νιώθω το χτύπο της καρδιάς μου μέχρι την "ουρά".

Τι είναι αυτό; Ξέρετε; Να ανησυχήσω; Να πάρω το γιατρό;

κοριτσακι παρε τον γιατρο θα τον παιρνεις για τολιγοτερο παντα και οχι για το περισσοτερο εμενα ετσι μου λεει παντα ο γιατρος μου!!!γαυτο μην το αφηνεις!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!! Μ πηρε απο κατω θα δω τ θα μ πει κ η γιατρος μου! Μου πε να μ περιμένω μεχρι τ 5 δεκεμβρη π εχω ραντεβου να παω νωριτερα για χαπια.

Ναι ειναι οριακος ο τραχηλος. Παιρνω ηδη 6 μαγνησια τ μερα.

Ουφ. Ελπιζω να φταιξει. Στα σχολια λεει μετριες πιθανοτητες για προωρο τοκετο.

Θα φτιάξει κοριτσάκι μην ανησυχείς! Και εμένα δίνει ποσοστά για πρόωρο τοκετό και σε όλες νομίζω. Εμένα ο τράχηλος είναι 3,5 και δίνει για πριν τις 37 εβδομάδες 3,9% για πριν τις 34 0,8% για πριν τις 31 0,3% και για πριν τις 28 0,1%.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...