Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημερα απο τα πατρια εδαφη!!! Φυσαλιδα σημερα το ραντεβου, εγω να δεις χεσ!μ₩ που εχω οι μνημες απο τη προηγουμενη κυηση δε φευγουν με τιποτα, πιο ευκολα με βλεπω να μπαινω στι Αιγινητειο παρα απεναντη στο ιατρειο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα ομορφοκοιλουμπινάκια(κάθε μέρα γίνομαι πιο αηδία:D:D:D)

fysalida, stroumf, dimrous,susana το βόδι το φάγατε...μία ουρίτσα έμεινε.

Καλά αποτελέσματα να έχετε και η Παναγία σήμερα που γιορτάζει να σας βοηθήσει.

(εγώ τα λέω αυτά;, σε λίγο θα στείλω βιογραφικό στη μητρόπολη:tongue:)

Εχθές γέννησε μία φίλη μου με την οποία όλο αυτό τον καιρό ήμασταν συχνά στα τηλέφωνα με τα εγκυμοσυνιακά θέματα που μας απασχολούσαν κι έφτασε κιόλας ο καιρός της και ξεμπέρδεψε.Αχ! να κοιμόμουν σήμερα και αύριο να ήταν Μάρτιος να είχα και γώ τον μικρούλη μου αγκαλίτσα.:)

Κι εγώ κορίτσια τώρα δεν εργάζομαι-θύμα της κρίσης-και κατόπιν είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες οπότε δεν ήμουν ενεργή στο ψάξιμο(όχι ότι είχε και τίποτα αξιόλογο να κυνηγήσω).Θεωρώ ότι είμαι τυχερή που αυτούς τους μήνες έχω την ηρεμία μου και απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου(τα 9 κιλάκια είναι η πιο τρανή απόδειξη).Όμως αν ξεπεταχτεί ο μπέμπης μου θα ήθελα να έχω πάλι τη δουλειά μου κι ας γκρινιάζω.Βοηθάει το να νιώθεις ότι προσφέρεις πιο ενεργά και στο σπίτι, γιατί και ο άντρας όταν το 'χει όλο επάνω του πιστεύω είναι πιο αγχωμένος. Αλλά και στο μέλλον, όταν μεγαλώσουν τα παιδιά, μετά τι; Θα κάθομαι να βλέπω τούρκικα; :twisted::twisted::twisted:

Oπότε κι εσείς που εργάζεστε, μη νιώθετε άσχημα καθόλου, τα καλά φαίνονται μακροπρόθεσμα!!!:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

χειμωνα πως εχασες τοσα πολλα κιλα????οποτε δικαιολογιμενα οσα παρεις τωρα!!!!

Ουτε εγω εχω καταλαβει :) και πεμπτη εχω ραντεβου με διαιτολογο να μου δωθει διατροφη για διαβητη κυησης :o :O ...

Link to comment
Share on other sites

Ολες εχουν τελειωσει με τη β επιπεδου σχεδον!!! Τελεια τα ζουζουνια μας!!!! Απο βδομαδας θα συζηταμε μονο για τα ψωνια!!!

Καλε σιγα με τις δουλειες!!! Μην κουραζεστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω καταλαβει :) και πεμπτη εχω ραντεβου με διαιτολογο να μου δωθει διατροφη για διαβητη κυησης :o :O ...

xeimwnas τι κάνεις? πως πάνε τα μωράκια σου???εμφάνισες και συ διαβήτη κύησης?εγώ έχω ήδη 10 μέρες με ινσουλίνη!αλλά και πάλι κάποιες φορές είναι πάνω απο το κανονικό!

κορίτσια απο συσπάσεις πως πάτε??εγώ χωρίς να κάνω τίποτα,ένα φαγητό μόνο η κοιλιά απο το απόγευμα και μετά είναι πέτρα!!!:(


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια ξέχασα να σας πω ένα κολπάκι που εφαρμόζω και πιάνει! Όταν ξαπλώνω και χαλαρώνω στον καναπέ και βάλω το χέρι μου απαλά στην κοιλιά μου το τερατάκι μου έρχετε ακριβώς εκεί που βάζω το χέρι μου και αρχίζει να κλωτσάει. Όσο τι χαιδεύω τόσο περισσότερο ανταποκρίνεται!!! Για κάντε το!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

xeimwnas τι κάνεις? πως πάνε τα μωράκια σου???εμφάνισες και συ διαβήτη κύησης?εγώ έχω ήδη 10 μέρες με ινσουλίνη!αλλά και πάλι κάποιες φορές είναι πάνω απο το κανονικό!

κορίτσια απο συσπάσεις πως πάτε??εγώ χωρίς να κάνω τίποτα,ένα φαγητό μόνο η κοιλιά απο το απόγευμα και μετά είναι πέτρα!!!:(

Εγώ πρόβλημα με συσπάσεις για την ώρα δεν έχω και δεν παίρνω και μαγνήσιο. Μήπως κουράζεσαι πολύ? Εσύ μαγνήσιο παίρνεις?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούλιαααα δεν πρόλαβα να σας διαβάσω, τώρα που θα γυρίσω σπίτι θα δω τα νεα σας απο τους μεγάλους υπερήχους!!!

Εγώ ξεκουράστηκα λίγο και σήμερα πήγα να κάνω καμπύλη ζακχάρου με την κουμπάρα μου που είναι κι αυτή εγκυούλα!

Είμαι σίγουρη για τα χάλια των αποτελεσμάτων μου χιχι αλλα τέλος πάντων...αργά το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα. Επανέρχομαι λοιπόν


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόβλημα με συσπάσεις για την ώρα δεν έχω και δεν παίρνω και μαγνήσιο. Μήπως κουράζεσαι πολύ? Εσύ μαγνήσιο παίρνεις?

Παίρνω ρούνα 2 την ημέρα ένα πρωί ένα βράδυ!!δεν κάνω τίποτα απολύτως για να κουραστώ είμαι όλη μέρα σε ένα καναπέ,έχω ριζώσει δηλαδή κυριολεκτικά εκεί και το μόνο που κάνω είναι ένα φαγητό κάθε 2 μέρες!!!και πάλι η κοιλιά πέτρα!!άσε άμα βγω βόλτα σε σούπερ μάρκετ και έτσι εκεί είναι ακόμα χειρότερα!!!:(:(


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

εδδδδδωωωωω εεεειιιιιμμμμμαααααιιιιι κκκκκαααααιιιιι τρρρεεεεμμμμωωωω...

τι με εχει πιασει;γιατι τοσο αγχος...δεν το περιμενα...η μπουμπου μου, μου δινει θαρρος με την αισθητη της παρουσια...(πολλες κλωτσιες) και ελπιζω να εννοει "μανα ξεκολλα ...ολα καλα!!!!"

μαρακι μου εχεις συσπασουλες ε;εγω να πω την αληθεια...εχω νομιζω τις αναμενομενες συσπασεις...δηλαδη 3 -4 γερες μεσα στην ημερα...με πετρωμα μονο...και δεν παιρνω μαγνησιο...ρωτα τον γιατρο...νομιζω μονο αν εχεις πολλες μεσα στην ημερα θα σου πει για ελεγχο...γιατι ενας αριθμος συσπασεων στην εβδομαδα που ειμαστε ειναι φυσιολογικος μιας και προετοιμαζεται η μητρα.

ρουνα ωραιο το κολπακι με το χαιδεμα...αλλα δεν πιανει παντα...χεχεχεχε...οποτε θελει η κυριαααααααααααααααααααα....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φυσαλίδα είχε καμιά ενημέρωση για την άλλη εξέταση??Εγώ τίποτα ακόμα!Λογικά αφού έχουμε 1 μέρα διαφορά πρώτα θα πάρουν εσένα...πάντως απο το προγέννεσις μου είπα απο 15 μέρες και πάνω ίσως και 17!Όχι τίποτα άλλο αλλά στις 27/11 έχω ραντεβού με τον γιατρό!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

τιποτα jim din...καμια ενημερωση...μου ειχαν πει σε 10 μερες εμενα....που ειναι πες την δευτερα που μας ερχεται...θα σου πω εννοειται οταν μαθω....αχ παναγιτσα μου,γιορταζεις και σημερα......

ευχαριστω για τις ευχες...πλησιαζει η ωρα.....

dim rous τι ωρα εχεις εσυ;

το στρουμφακι 5:30...αντε καρδουλες...καλα αποτελεσματα σε ολες μας!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ήταν μέρα για τα ψώνια της εβδομάδας σήμερα!Είχα πάλι παρεάκι μου τον μικρό τον κράτησα και σήμερα να συνέλθει τελείως και απο Δευτέρα πάλι σχολείο!

Ο μπαμπάς θα λείπει ΣΚ για αγώνες και δεν είναι και το καλύτερο μου...οκ είναι κοντά τα πεθερικά μου και θα έχω εδώ τα βράδια τον αδελφό μου αλλά εγώ και ο μικρός θελουμε εκείνον αλλά δεν γίνεται αλλιώς αφου έχει σχέση με την δουλειά του...ήθελε να μας πάρει μαζί του αλλά τόσες ώρες ταξίδι με το καράβι δεν θέλω να το κάνω τώρα...ευτυχώς είναι οι τελευταίοι για αυτή την σεζόν!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...