Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!! Το μωρο μου δεν είναι μωρό πια είναι νήπιο!!!!!! Ενας χρόνος!!! Και δεν την εχω ευχαριστηθει ούτε στο ελάχιστο!! Ουτε που τον καταλαβα αυτό τον χρονο, αν με ρωταγες θα σου ελεγα πως με το ζορι μου φαίνεται να εχει περασει ενας μηνας!!! Η καρδουλα μου το ευχαριστήθηκε!!! Επαιξε, γελασε.. Ηταν μια πανεμορφη μικρη πειρατίνα!!!!!! Και εγω το διασκέδασα μαζι της!!! Ειχα παρει 2 παυσίπονα για να αντέξω!!!το ειχα δηλώσει πως την χθεσινη μερα θα την ευχαριστηθώ!!!!!!

Τι κάνουν τα αρρωστα μπεμπάκια;

Σοφάκι είναι πολύ πιο ευκολο να μεινεις εγκυος τωρα που δεν εχει έρθει ακομα η περιοδος σου!! Μπορειτε να αρχισετε προσπαθειες!! Τουλαχιστον εμενα ο γυναικολογος μου και αρκετες γνωστες μου αυτό μου εχουν πει!!! Είναι πολύ καλο που μπορει η πεθερά σου να σας βοηθήσει στην αρχη!! Τι θεση θα εχεις τωρα στην δουλεια σου; Πόσο μου λειπει και εμένα η δουλιτσα μου; Χαιρομαι την κάθε στιγμή με την κορη μου, αλλα πολύ θα ηθελα να ειχα καταφερει να βρω απογευματινή δουλεια!!!

Γιωτακι ομορφο είναι το Ναυπλιο αυτή την εποχή!! Θα είναι μια ομορφη αλλαγή!!

Για τα κιλα δεν εχω λογια!!! Μπράβοοοοο!! Μάλλον εγω ειμαι η πιο χονδρή πλεον με το 1.64 και τα 78κιλα!! Ποσο καιρο θα βαζετε αλοιφουλα και κολλύριο; Ηθελα ν σε ρωτησω κιολλας!! Την ειδε παιδοοφθαλμίατρος ετσι; Θέλουμε να παμε και την Μαρινα για τσεκ απ καθώς και για να ελένξουμε την αλλεργικη επιπεφυκίτιδα που μαλλον εχει, μηπως μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του;

Νατασσα το ένα μετα το άλλο!! Περαστικά σας!!! Πως ειστε σημερα; Εγω θα ελεγα να ανακοινωσετε την βάπτιση και περιμενετε καμμια εβδομαδα να δειτε ποιος θα σας πει και μετα αν χρειαστει αρχίζεται να ρωτατε!!Θα το κανετε αργοτερα το παρτακι σας, μην ανησυχεις!! Εσεις να ειστε καλα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενα περαστικα να ειναι και να σκεφτεσαι αυτο που ειπες και εσυ... ησασταν απλα στο οφθαλμολογικο... βεβαια νομιζω οταν μια μαμα βλεπει το παιδι της ετσι δεν τα σκεφτεται αυτα, της φαινονται ολα δυσκολα...

Σοφακι πολυ χαιρομαι που επιστρεφεις στην δουλεια, να ηξερες ποσο τυχερη εισαι.. (μαλλον το ξερεις δηλαδη..)

Εμεις εδω τα ιδια και τα ιδια.. η επαναληψη εχει γινει μιζερια... θελω κατι συνταρακτικο να σπασει τα συνηθισμενα αλλα δεν ξερω και τι ειναι αυτο που θελω... Μου ειπε ο Λαμπρος να παμε σκ στο Ναυπλιο να ξεφυγουμε λιγο αλλα και αυτο ακομα με κουραζει.. θα δουμε... (γρηγορη ακους????... ο πεθερος σε θελει αλλα η πεθερα σε εχει στην αποσταση... χαχαχαχα)

kale ti blepoun ta omorfa kai mpirmpilomatika matakia mouyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

ελατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

να σας ταρταρουμε και το κατιτις μας !!! αχαχαχαχ

οπως σε βολεψει γιωτουλα μου αν και καλο θα σας εκανε μια εκδρομουλα ..

ελα ξεκουβαλα και ας μην μας δεις !!! χαχαχα

οταν μας κανουν τετοιες προτασεις δεν λεμε οχι κοπελιαααααααααα;);););)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Το μωρο μου δεν είναι μωρό πια είναι νήπιο!!!!!! Ενας χρόνος!!! Και δεν την εχω ευχαριστηθει ούτε στο ελάχιστο!! Ουτε που τον καταλαβα αυτό τον χρονο, αν με ρωταγες θα σου ελεγα πως με το ζορι μου φαίνεται να εχει περασει ενας μηνας!!! Η καρδουλα μου το ευχαριστήθηκε!!! Επαιξε, γελασε.. Ηταν μια πανεμορφη μικρη πειρατίνα!!!!!! Και εγω το διασκέδασα μαζι της!!! Ειχα παρει 2 παυσίπονα για να αντέξω!!!το ειχα δηλώσει πως την χθεσινη μερα θα την ευχαριστηθώ!!!!!!

Τι κάνουν τα αρρωστα μπεμπάκια;

Σοφάκι είναι πολύ πιο ευκολο να μεινεις εγκυος τωρα που δεν εχει έρθει ακομα η περιοδος σου!! Μπορειτε να αρχισετε προσπαθειες!! Τουλαχιστον εμενα ο γυναικολογος μου και αρκετες γνωστες μου αυτό μου εχουν πει!!! Είναι πολύ καλο που μπορει η πεθερά σου να σας βοηθήσει στην αρχη!! Τι θεση θα εχεις τωρα στην δουλεια σου; Πόσο μου λειπει και εμένα η δουλιτσα μου; Χαιρομαι την κάθε στιγμή με την κορη μου, αλλα πολύ θα ηθελα να ειχα καταφερει να βρω απογευματινή δουλεια!!!

Γιωτακι ομορφο είναι το Ναυπλιο αυτή την εποχή!! Θα είναι μια ομορφη αλλαγή!!

Για τα κιλα δεν εχω λογια!!! Μπράβοοοοο!! Μάλλον εγω ειμαι η πιο χονδρή πλεον με το 1.64 και τα 78κιλα!! Ποσο καιρο θα βαζετε αλοιφουλα και κολλύριο; Ηθελα ν σε ρωτησω κιολλας!! Την ειδε παιδοοφθαλμίατρος ετσι; Θέλουμε να παμε και την Μαρινα για τσεκ απ καθώς και για να ελένξουμε την αλλεργικη επιπεφυκίτιδα που μαλλον εχει, μηπως μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του;

Νατασσα το ένα μετα το άλλο!! Περαστικά σας!!! Πως ειστε σημερα; Εγω θα ελεγα να ανακοινωσετε την βάπτιση και περιμενετε καμμια εβδομαδα να δειτε ποιος θα σας πει και μετα αν χρειαστει αρχίζεται να ρωτατε!!Θα το κανετε αργοτερα το παρτακι σας, μην ανησυχεις!! Εσεις να ειστε καλα!!!

να την χαιρεσαι μαρακι μου !! περασατε ομορφα ε??

βαλε μας καμια φωτο να δουμεεεεεεε

καλα το εκανες και το ευχαριστηθηκες !!! ετσι πρεπει !! και οσο για αυτο που λες ειναι γεγονος!! ποτε μεγαλωσαν κιολας ????

οσο για τα κιλα ΕΓΩ ΕΔΩ σου κανω συμπαρασταση λεμεεεεε χαχαχα αν και εσυ τρως για 2 πια !! ενω εγω σε συναγωνιζομαι μονη χαχαχα

εμεις ειμαστε καλα πια , αν και ελεγα να τον ξαναπαω να τον δει ετσι για προληπτικους λογους!! αληθεια δεν σας εχω ρωτησει : εσεις συνεχιζετε ρε κοριτσια με τον καθαρισμο της μυτης ?? εμενα αυτη η γιατρος ολο καλες πλυσεις μου λεει να κανω και ολο μαχη δινουμε πολλακις μεσα στην ημερα με τους ορους

σημερα πηγα και του πηρα και στολη για το καρναβαλι..

δεν βρηκα σκαθαρι :tongue::tongue::tongue: του πηρα (τωρα που πηγα εγω τα ειχαν παρειολαααα) κλοουν ! σκεφτηκα οτι δεν θα πολυκαταλαβαινει αλλβστε φετος και ειπα ας του παρω κατι να εχει να φορεσει αν κανει καλο καιρο και βγουμε σε κανα ναυπλιοοο

ακους συμπεθερα?????

εγω παλι εχω τρεξιμο με την δουλεια η μαλλον εγω την τρεχω γιατι μαλλον ειμαι και μαζοχα :-(:sad::-( δεν ξερω ! αλλα η αληθεια ειναι πως το απολαμβανωωωωωωω

ελενα καλη αναρωωση και περαστικουλιααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Μαρία μου να τα εκατοστήσει η κορούλα σου και με το καλό να έρθει και η αδερφούλα της!!!

Καλά έκανες και το ευχαρηστήθηκες Μπράβο!!!!

Μακάρι να είχαμε έρθει κι εμείς!!!!

Εμείς τελικά μεταξύ μας μείναμε και τώρα λέω δειλά δειλά να βλέπουμε λίγο περισσότερο κόσμο.. κολλύριο μέχρι τις 22 Μαρτίου θα βάζουμε που θα πάμε και να μας δει από κοντά.

άντε να τα χαιρόμαστε τα μπεμπάκια μας----για εμενα πάντα μπεμπάκια θα είναι!!!!

και το καφε μας ετοιμάζεται και για άλλα???? ε????

Αντε να ακούμε πάντα τέτοια ευχάριστα!!!

Να κάνουμε λίστα με τι νέες εγκυμοσύνες!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να τα εκατοστησετε. Νομιζω τελικα οτι τα παρτυ των παιδιων μας ειναι τα καλυτερα της ζωης μας.

Εμεις ευτυχως ειμαστε καλυτερα. Επεσε ο πυρετος της μικρης, η διαθεση της μια χαρα, δεν τρωμε πολυ αλλα ποτε δεν ηταν και πολυ φαν. Ο μικρος βεβαια ειναι ακομη σε καραντινα. Παντως μπορω να πω οτι ξεκουραστηκα, η μικρη στο κρεβατι κι εγω παρεα μαζι της και μικρος στη γιαγια.

Τζενη προσπαθω να πεισω το συζυγο να κανουμε τη βαφτιση στο Ναυπλιο αλλα δεν ξεκουμπαει με τιποτα!!!!!!

Ελεονορα περαστικα σας και παλι. Σιγα σιγα θα φυγει ο χειμωνας θα περασουν και οι ιωσεις θα ξεμυτισουμε κι εμεις τα ευαισθητουλια.

Εβαλα τα πειρατακια μου στο προφιλ. Καμαρωστε μας.......


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια κορίτσια!!!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Σας χρωστάω την ιστορία του γάμου και της βάπτισης και φυσικά φωτος.... δεν το έχω ξεχάσει....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααα!! Τι κανετε βρε κοπελιες?πως παει!!!

Μαρια τα πρωτα γενεθλια εεεε αλλοοοοο πραμα τι ευτυχία μπραβο κοριτσακι!!!

Ελενακι καλη αναρωση και υπομονη σου ευχομαι!!!!μακαρι να του περασει γρηγορα το κακομοιρακι!! Εμενα η Κωσταντίνα οταν γεννήθηκε ειχε ο ματακι της θεματακι περι κλειστου δακρυκου πόρου και γαι 6 μηνες της εκανα μασαζακι!! και ακου δεν την ειχα παει οφθαλμιατρο ακολουθησα τη συμβούλη του παιδιατρου μετα όμως που την ειδε οφθαλμίατρος μου είπε οτι δεν ειναι κλειστος ο πόρος, δηλαδη παιζει να το ταλαιπωρούσα αδικα το παιδι αααααααααααααααααα τα χω παρει μ΄αυτο ασε!! Αλλη φορα στον ειδικο κατεθείαν!!!

Νατασα σε θαυμαζω για το κουραγιο και τη δυναμη σου μπραβο σου!!!!

Στη δουλεια εχουμε πανικο πως δε ξερω και γω!!!

Η μικρουλα μου θεριεύει καθε μερα και περισσότερο!! ΑΑΑΑΑΑ και αυτα τα δόντια θα πηδηχτω απ' το παραθυρο γκρινιααααααααααααααααααααααααα!!!!!!ποτε θα βγουνε οεο??!! Εσεις πως φροντίζεται τα δοντακια τους ποτε τα παμε οδοντίατρο για πεστε οι παλιές!!!!

Ο αντρας μου ψιλοχοντροψήνετε για εκδρομή στο Πήλιο 25 Μαρτίου αλλα εγω δε ξέρω βαριεμαι τα τσιπραγκαλα να μαζεψω !!! σας φιλω καλημέρααααααα!!! αντε γραφτε και τίποτα εδω επιτελους!!! όλο στο φεις τα λετε ααααααααααααα θα ανοιξω και γω λογαριασμο είδατε τι μου κανετε που ήμουν κατα.:?:?


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Τζενάκι μου, εγω την εντυσα πειρατινα που ταιριαζει με τον ατίθασο και δυναμικό χαρακτήρα της!!!!!!! Θα βαλω στο φεις!!! Σκαθαρακι πρεπει να είναι γλυκα!!!

Ευχαριστώ κοριτσακι μου!! Κάθεται με το κολλυριο ή την ενοχλει;

Ευχαριστω πολύ για τις ευχές!! Δεν το πιστευω πως μεγαλωσε ετσι το ζουζουνακι μου!!! Ποτε προλαβε;

Νατασσα κουραγιο!!Εχεις μεγάλη δύναμη μεσα σου!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα και του πηρα και στολη για το καρναβαλι..

δεν βρηκα σκαθαρι :tongue::tongue::tongue: του πηρα (τωρα που πηγα εγω τα ειχαν παρειολαααα) κλοουν ! σκεφτηκα οτι δεν θα πολυκαταλαβαινει αλλβστε φετος και ειπα ας του παρω κατι να εχει να φορεσει αν κανει καλο καιρο και βγουμε σε κανα ναυπλιοοο

ακους συμπεθερα?????

Aκουω καλεεεεε και τι να πω... στολη κλοουν πηραμε και εμεις χαχα.. οχι της νεφελης δικια μου και του λαμπρου (ο μπαμπας κλουουν και η μαμα κλοουνιτσα :tongue:)... γιατι το ναυπλιο μου επεφτε βαρυ αλλα για παρτυ πεταξα την σκουφια μου ..... που θα παει ομως καποια στιγμη θα γινει και το ταξιδακι χαχαχα.. και να φανταστεις πως παλια (προ νεφελης εποχη) που δεν σας ξεραμε ερχομασταν συνεχεια ... αλλα τοτε ειχαμε χρονο ελευθερο και καναμε οτι θελαμε..


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατα τ'αλλα εγω εδω χαπακωνομαι και περμενω την μεγαλη μερα.....

θα κανω μια εξετση την παρασκευη και απο αυτη θα δουμε αν η εμβρυομεταφορα θα γινει την κυριακη η την δευτερα.. ε, μια μερα πανω κατω δεν λεει και τιποτα...

Αντε να δουμε ..... :P:p:p:p


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι κανετε? Εμεις μια χαρουλα αλλα μας την εχει βαρέσει η κλεισουρα αααααααααααααααα θελω να ρθει η άνοιξη τωρα!!!

Ελιταααααααααααααααααααααααα που εισαι φανταστικη δυδιμομανουλαα!! Τι κανουν τα γλυκα μας χριστουγεννιατικα μωρακια????? Τι γίνετε με την αδεια σου θα σαι με τα παιδακια σου τον επομενο....

Γιωτουλαααα αντε κοριτσακι δυναμη.....ωραια ιδέα το μασκε σας.....

Κοριτσια σορυ για την ορθογραφία μολις ήρθα στη δουλεια και βιαζομαι

να ξερετε παντως οτι καθε μερα πριν ξεκιησω να δουλευω διαβαζω τα νέα σας αλλλλααα κλαψ σπαανια προλαβαίνω να γράψω

φιλακια ποοοοοοολλλλλλααααα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

καλημέραααααααα

εμείς πήραμε πάλι τους δρόμους (τα ξένα σπίτια εννοώ) γιατί στο σπίτι δεν αντέχεται η μίρλα...χθες πάντως κοιμήθηκε καλά το βράδυ κι εγώ μαζί του

καλά χθες θα τη σκότωνα τη μάνα μου της τον άφησα στις 2 για να πάω οδοντίατρο για να τον ταίσει και να τον κοιμίσει και φυσικά στις 4 που γύρισα ήταν ακόμη ξύπνιος...πήγε 5 για να κοιμηθεί (απορώ πώς άντεξε ξύπνιος από τις 9!) και φυσικά το βράδυ κοιμήθηκε 11

λέμε λέμε για τις πεθερές αλλά και οι μάνες είναι....όλο πρωτοβουλία ρε παιδί μου...

σήμερα θα πάμε να γνωρίσουμε τη λορέτα (βλ. μανούλες ιανουαρίου) και τον αργυράκο της!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατα τ'αλλα εγω εδω χαπακωνομαι και περμενω την μεγαλη μερα.....

θα κανω μια εξετση την παρασκευη και απο αυτη θα δουμε αν η εμβρυομεταφορα θα γινει την κυριακη η την δευτερα.. ε, μια μερα πανω κατω δεν λεει και τιποτα...

Αντε να δουμε ..... :P:p:p:p

Όλα καλά θα πάνε!!! αναμένουμε εναγωνίως....


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...