Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

      Στις περισσότερες φυσιολογικές εγκυμοσύνες που η τιμή της χοριακής είναι κάτω από 1200 mlU/ml η τιμή της ορμόνης συνήθως έχει δυναμική διπλασιασμού κάθε 48-72 ώρες, και συνήθως αυξάνεται κατά 60% το λιγότερο. Καθώς η εγκυμοσύνη εξελίσσεται, ο ρυθμός αύξησης μειώνεται σημαντικά. Μεταξύ 1200 και 6000 mlU/ml, η ορμόνη συνήθως διπλασιάζεται σε 72-96 ώρες. Για τιμή από 6000 mlU/ml και πάνω χρειάζονται περισσότερες από 4 μέρες για να διπλασιαστεί η τιμή , αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχει πολύ σημασία να παρακολουθείς τα επίπεδα της χοριακής καθώς η αύξηση είναι φυσιολογικά μικρότερη και δεν σχετίζεται πλέον με την καλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Μάλιστα μετά από 2-3 μήνες η αύξηση θα μειωθεί ακόμη περισσότερο και τελικά τα επίπεδα της χοριακής θα πέσουν.

      Μην ανησυχείς οι γιατροί ξέρουν να τα υπολογίζουν και θα σου πει αν είναι φυσιολογική η αύξηση που θα δείτε.. αλλά μην τρελαθείς αν δεν δεις τιμές 2.500++ γιατί δεν διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες μέχρι τις 10.000..!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ά

Σοφάκι είναι πολύ πιο ευκολο να μεινεις εγκυος τωρα που δεν εχει έρθει ακομα η περιοδος σου!! Μπορειτε να αρχισετε προσπαθειες!! Τουλαχιστον εμενα ο γυναικολογος μου και αρκετες γνωστες μου αυτό μου εχουν πει!!! Είναι πολύ καλο που μπορει η πεθερά σου να σας βοηθήσει στην αρχη!! Τι θεση θα εχεις τωρα στην δουλεια σου;

μωρε φαντάζομαι αν έχεις ωορρηξία θα ναι εύκολο αλλά εγώ ακόμη δεν έχω και δε θέλω να ξεκινήω προσπάθειες πριν την πρώτη περίοοδο γιατί κάθε μήνα θα κάνω τεστ σαν την τρέλή χωρίς λόγο και θα περιμένω και θα αγωνιώ, οπότε περιμένω

προσπαθώ να μειώσω λίγο και τους θηλασμούς αλλά είναι ένας προγόμφιος πάνω αριστερά που δεν έχει σκάσει ακόμη και πονάει και βρίσκει παρηγοριά...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

kairo exw na grapsw edw mou elipse ligaki!!!!

ti kanete koritsia?ta mpempakia sas pws megalonoun?

Emena h Elena kala einai trexei skarfalwnei den kathetai pote alla den me pirazei arkei n amhn griniazei to kinigito to antexo th grinia den antexw..Ax auta ta dontia 1 vdomada twra konteuw na trelathw olo pane na vgoune ta pano kai olo stasima einai kai h mikrh ponaei fainete exei kati neura alo prama,ypomoni ti allo na kanoume tha vgoune kapoia stigmh!!

Thn exw mia vdomada xwris alifh kai einai se upoferth katasta sh einai ligo kokkino to prwsopaki ths alla apoti fainetai den exei fagoura ante makari mpas kai den ths thn xanavalw..auta koritsakia filia polla..

Giota kalh epituxia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Καλε ερημωσαμε. 24 ωρες και ουτε ενα μηνυμα!!!!

Εμεις καλα ειμαστε. Περασε ο παιδιατρος από το σπίτι. Η κορουλα μου περασε την ιωσουλα της και τωρα ειναι καλα, αλλα ας μεινει ο μικρος κανα δυο μερες ακομα στη γιαγια για σιγουρια. Ο οποιος μικρος εκανε δυο εμβολιακια, ψηλωσε, αλλα εννοειται οτι το βαρος μας χαμηλα ακομα. Δεν ανησυχουμε ομως. Αφου ο χειρουργος το δινει το φαϊ ακομα με το σταγονομετρο. Αντε να περασουν οι μερες να φαμε, γιατι πειναμε!!!!!!!!!!!!


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

helloooo erimia ontos edo mesa! alla afou ta leme sto fb tha ta ksanagrafoume k edw gia na ta ksanadiabazoume afou ta exoume pei?? mperdema! kala alli fasi to cafe alla se posa simeia na grafeis pia! xaxaxa koritsia kante ena fb na ta leme apo ekei

tespa baremaraaaaa simeraaaaaaaaaaaaaaa!!! 4 mines ipomoni k erxetai to kalokairaki!!!!! de tha bazoume kolo mesa milame meta apo tetoia kleisoura!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμείς όλη μέρα στο σπίτι...σκοτωνόμαστε...έχει παλιόκαιρο έξω, μούντα

τώρα φύγανε να πάνε στην πεθερά μου μια βόλτα τι χαρά ;)

έπιασα ζυμάρι να κάνω λουκουμάδες το βράδυ

καλό το fb αλλά όπως είπε και μια άλλη κοπέλα όλα χάνονται μόνο οι φωτογραφίες μένουν, τίποτα άλλο, απλά εκεί είναι λίγο πιο πριβέ τα πράγματα, εδώ μπαίνουν και μας διαβάζουν όλοι


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εχω πολυ αγωνια για σημερα.. ειναι η μεγαλη μερα μας.. το μεσημερι στις 3 εχω το ραντεβου με τον γιατρο και δεν περναει η ωρα με τιποτα.. Το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω με τποτα ολο στριφογυριζα και τελικα ηρθα σαλονι εβαλα τηλεοραση και ετσι με πηρε ο υπνος... Ευτυχως κοιμαται ακομα η μικρη και εχω λιγο ησυχια.. Τελικα λεω καλα εκανα που εκανα το παρτυ γιατι ειχα ολες τις μερες να απασχολω το μυαλο μου με αλλα πραγματα και δεν σκεφτομουν τα σημερινα.. Το μονο που ευχομαι ειναι μην εχω καμια δυσαρεστη εκπληξη με την αποψυξη των εμβρυων (υπαρχει παντα ο κινδυνος να μην ξεπαγωσουν ζωντανα).

Αντε λιγες ωρες μας εμειναν θα περασουν...

Ευχηθειτε μου καλη τυχη φιλεναδες μου....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!

Γιωτούλα είμαστε μαζί σου, περιμένουμε να ακούσουμε τα καλύτερα νέα!!!Είμαι σίγουρη πως θα είναι αυτά που περιμένουμε όλοι!!!

Σήμερα εδώ είχαμε το Κυνήγι του Θησαυρού, βέβαια ο καιρός ήταν χάλια με αποτέλεσμα να μην κάτσουμε ούτε ώρα έξω, αλλά οκ ντυθήκαμε αποκριάτικα και περπατήσαμε και λίγο...

Από την προηγούμενη εβδομάδα, που έφυγε η μαμά μου, ζούμε ένα δράμα. Κόλλησε αυτή την κολοίωση με τον πυρετό και τον βήχα, ο παθολόγος που πήγε στην αρχή της είπε μονο αντιπυρετικά ο μ...ας και παραλίγο να την γυρίσει σε πνευμονία! Ευτυχώς πήγε έγκαιρα σε πνευμονολόγο και της έγραψε αντιβίωση και εισπνεόμενα και πάει καλύτερα..πωπω κορίτσια, την άκουσα μία μέρα στο τηλ και ήμουν και στην δουλειά και πήγα τουαλέτα και έκλαιγα...δεν μπορούσε να μιλήσει από τον βήχα...εντωμεταξύ και η αδερφή μου και ο πατέρας μου άρρωστοι ,με πυρετό και βήχα αλλά πιο ελαφριά..σήμερα μου λέει η αδερφή μου πίστεψα ότι η μαμά δεν θα τα καταφέρει ,τετοια εξάντληση. Και ρε γμτ όταν είσαι και μακρία νιώθεις εντελώς άχρηστος...πωπω να είναι περαστικά γιατί κορίτσια στεναχωρήθηκα πάρα πολύ που ήμουν μακρία,. αλλά δυστυχώς δεν είχα επιλογή :-(

Τέλοσπαντων, μόνο να συνέλθει γιατί σας λέω πολύ στεναχώρια...

Την άλλη Δευτέρα είναι Καθαρή Δευτέρα ε?

Τί θα κάνετε εσείς? Το μόνο να έχει καλό καιρό ρε γμτ, τώρα εννοείται μπαίνει η άνοιξη και ο καιρός πάλι κουλός είναι...

Ουφ....

Καλό βράδυ να έχουμε...!!!

Φιλάκια σε όλες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Γιωτούλα μου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!!

Μετά πρέπει να ξεκουραστείς + να προσέχεις για τον 1ο μήνα ε????

Άντε όλα καλά θα πάνε. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.. όσο μπορείς..

Πώς τα περάσατε????

Εμεις με αδέρφια + ξαδερφια και εννοείται πολύ φαι....χχχχχχ

Από αύριο πάλι στο πρόγραμμά μας!!!

Εχω μια βαρεμάρα όσο σκέφτομαι ότι αυριο πάλι τρέξιμο+ δουλεια... και είναι τόσο μουντός αυτός ο παλιόκαιρος.... δεν μου κάνει όρεξη για τίποτα...

Είμαι στεναχωρημένη γενικα.. με αυτά που ακούω για τις δουλειές .... πολλές απολύσεις..

Με πήρε και μια φίλη μου και μου είπε πως απέλυσαν τον άντρα της... ήταν χάλια..

Που πάμε ρε κορίτσια???? Τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο...

Τουλάχιστον να είμαστε καλά!!! Να είμαστε υγιείς εμείς και η οικογένειά μας....

Αυτά...

Καληνύχτα!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Δευτέρα σήμερα και πάλι στην ρουτίνα….αχ ξέρω πως μπορεί να με πείτε τρελή ή χειρότερα αχάριστη, αλλά βρε κορίτσια έχω κουραστεί πολύ και όχι τόσο σωματικά όσο ψυχολογικά. Στην δουλειά, επειδή οι ρυθμοί έχουν πέσει ,είναι όλα τα αφεντικά- 3 ζωή να χουν- με τα μούτρα στο πάτωμα. Και εκτός από αυτό, δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε. Είναι πολύ κουραστικό να θέλεις να κάνεις κάτι και να μην βρίσκεις. Εντωμεταξύ δεν θέλω να δείχνω πως χαζεύω κιόλας ή δεν έχω δουλειά, οπότε κάθομαι και ασχολούμαι με κάτι βλακείες εντελώς..ουφ!! Αυτό που με έχει κουράσει είναι που ,λόγω των παιδιών που αρρωσταίνουν έχω λείψει κάποιες ημέρες και έτσι δεν μου πάει να ζητήσω πχ μια μέρα άδεια, να κάτσω σπίτι μόνη μου, να κάνω μια βόλτα να ξεφύγω λίγο…

Εντωμεταξύ περιμένω να έρθει καλοκαίρι να γίνει προκήρυξη για την δουλειά την καλοκαιρινή που θα είναι 5μηνη αλλά με καλή αμοιβή και κυρίως εξωτερική, δλδ όχι σε γραφείο. Και θα πληρώνει και πολύ καλύτερα. Χθές μου είπαν κάτι γνωστοί ότι ήδη κάλεσαν κάποιους που ξεκινάνε νωρίς, οπότε λογικά θα γίνει όπως κάθε χρόνο. Αυτό περιμένω, να δούμε άσπρη ημέρα.

Σκέφτομαι για το Πάσχα, μου είχαν πει οι γονείς μου να πάμε στο χωριό, αλλά βρε κορίτσια, να ξεκινήσω από εδώ με 2 μωρά να πάω Πελλοπόνησο, και αν έχει και κωλόκαιρο, και το κυριότερο το πολύ για 3 ημέρες, αφού δεν μπορώ να πάρω άλλη άδεια. Προτιμώ να μείνω σπίτι..και ας είμαστε και μόνοι, Και να πάμε καλοκαίρι καλύτερα, που σίγουρα ο καιρός είναι καλύτερος και μπορούμε να πάμε και με καράβι…

Πωπω σας ζάλισα, αλλά εδώ τα γράφω και τα σκέφτομαι κιόλας, σας έχω πεί κάνω ψυχανάλυση δωρεάν

Και το τελευταίο που με απασχολεί…η δουλειά του άντρα μου είναι ακόμα πεσμένη. δεν ξέρω τι θα γίνει. Παλιά έμπαιναν μέσα στο γραφείο 10 άτομα την ημέρα και έλεγαν για να χτίσουν, να μετρήσουν...τώρα ούτε 10 άτομα τον μήνα! Απελπισία…και με την απελευθέρωση του επαγγέλματος, χαθήκαμε εντελώς…

Ωραίαααααα…καλά αρχίσαμε για Δευτέρα, για πείτε και εσείς τις απόψεις σας…α μην ξεχάσω!Εδώ και 2 νύχτες η Νεφ έχει βαλθεί να με ξεπατώσει, ξυπνάει από τις 10 και μετά ανά μισάωρο μέχρι τις 2:30 όπου δεν κοιμάται και πάμε μέχρι 4 και 5 για να κοιμηθεί πάλι…βλέπω άσπρα ούλα κάτω και πρησμένα, αν δεν βγούν σύντομα δόντια…χαθήκαμε!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

kalhmera koritsiaaa!!

ti kanete?den sas diavazw kai pollh kala ioanna mou giati ta vlepeis toso maura???vaivea to simantikotero einai h douleia tou antra sou ekei na epikentrothite.To xerw oti einai diskolo na pas taxidi me 2 paidia kai gia toses liges meres alla metra th xara pou tha sou dwsei na eisai pali sto xwrio sou me tous anthrwpous sou pisteuw pws axizei.....

Giota kana neo pes mas kale anisixoume kai meis mazi sou!!!!!

emeis edw mia apo ta idia spiti volta den mporoume na pame me auto to kairo opote perimenoume ama sxolasei o mpampas mas na mas paei pouthena..

exei stamatisei ligo to gala kai mou kanei entuposh ap kei pou epine 300aria zhtima na pinei 220 mallon dontajkia ante giati san lagoi eimaste me ta 2....filakia kai kalh vdomada na exoume


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...