Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Έχω πολύ καιρό να γράψω εδώ αλλά....

ξέμεινα απο ΗΥ στο σπίτι και στη δουλειά πια τρέχω σαν τρελή.....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου οπως σας ειπα και στο φεις... τζιφος....:(:(:(...

Χοριακη αρνητικη αν και μου ειπε ο γιατρος πως καποιες φορες, σε ενα μικρο ποσοστο αργει λιγακι παραπανω να δειξει οποτε θα επαναλαβω την εξεταση την Δευτερα για επιβεβαιωση.. εκτος και αν μεχρι τοτε μου ερθει περιοδος...

Η αληθεια ειναι πως στεναχωρηθηκα παρα πολυ αλλα σκεφτηκα πως οκ, εχω την Νεφελιτσα μου και ισως η επομενη προσπαθεια να ειναι θετικη!!!

Γιωτα μου μην στεναχωριέσαι, εσύ την προσπάθειά σου την έκανες. Δεν πέτυχε αυτή τη φορά θα είναι η επόμενη η τυχερή... και όπως είπες έχεις ήδη την Νεφέλη.

Μικρή είσαι και μπορείς να κάνεις κι άλλη προσπάθεια οπότε σίγουρα θα κάνετε και δευτερο παιδάκι. Μην σε παίρνει από κάτω! Σκέψου άλλους που δεν έχουν ακόμα ούτε το πρώτο... κι εμείς έχουμε και χαιρόμαστε τα κοριτσάκια μας.. ε??? Κοίτα να χαρεις την μικρούλα όσο προλαβαίνεις γιατι ο καιρός περνάει νερό................... και θα κάνετε και το 2ο!!

Φιλάκια!!!

Καλημέρα σας είπα??????

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Αν και είμαι κι εγώ στεναχωρημένη γιατι η μαμά μου σήμερα τετοια ώρα κάνει μυελογραφημα γιατί οι εξετάσεις της βγήκαν χάλια και δεν ξέρουμε από τι..

Αχ κορίτσια μακάρι να είναι κατι αντιμετωπίσιμο.... μόνο αυτό γιατί κακά τα ψέματα αν μπλέξεις με τους γιατρούς...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδες.

Γιωτα δεν πειραζει μη στεναχωριεσαι, η επομενη φορα θα ειναι πιο τυχερη.

Ελεονορα περαστικα να ειναι...

Cate Παπανδρεου τον λενε στο Αγια Σοφια ειναι, αν θελει να σας δωσω το τηλ του (και χρησιμοποιηστε το ονομα μας του αντρα μου δηλαδη, το ξερεις ετσι?). Αλλα δεν ξερω μηπως πρεπει να ψαξει για ΩΡΛ?


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νατάσα μου. Ναι, το ξέρω το επίθετο! Πήγαν σήμερα σε κάποιον (τυχαία)στο Παίδων που τους φάνηκε καλός και λένε να το κάνουν εκεί. Αν όμως αλλάξουν γνώμη θα σε ξαναενοχλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Η μητέρα μου έκανε την εξέταση και τώρα περιμένουμε σε 10ημ τα πρωτα αποτελέσματα και τα τελικά σε 1 μηνα.. η εξέταση ήταν πολύ επώδυνη...αλλά πέρασε και μακάρι όλα να ειναι καλά...

Πήρα την παιδίατρο για να κλείσω ραντεβού να την δει την Σοφούλα και την ρώτησα αν κανει τυρακι να φαει και μου ειπε ναι για κίτρινι τυρί και σήμερα λέω το απόγευμα να φαμε τυρί με ψωμι.. για να δούμε πώς θα τα πάμε...

Γάλα δεν πίνει ρε κορίτσια σήμερα το πρωί ήπιε μόνο 110 τι να πω δεν ήθελε κοιμοταν..

και δεν είναι ότι δεν της αρεσει της το άλλαξα πάλι αλλα μάλλον από τα δοντια????

τι να πω..

Αυτά φιλάκια!!!

Γράψτε και κάτι εδώ στο cafe !!!!!!!!!!!!!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξαναμπήκαμέ σε πρόγραμμα κοιμάται νωρίς ξυπνάει νωρίς αλλά το μεσημεριανό τον ύπνο τον κάνει κατά τις 12...

Έλενα καλά αποτελέσματα στη μαμα σου εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό. Τι ακριβώς έχει;

Για το γάλα μην πολύανησυχεις μωρέ... Λίγο το τυρί λίγο το γιαούρτι λίγο οι κρεμες κάτι παίρνουν. Εμείς γιαούρτι καθόλου πλέον του πήρα και παιδικά δεν τα θέλει κάνει πως αναγουλιαζει αλλά τρώει ότι άλλο μπορείς να φανταστείς... Ότι με δει να τρώω δαμασκηνα ξερα κομπόστα καλαμπόκι...μέχρι και ποπ κορν που κάναμε προχθές έφαγε...το φαγητό πότε το αλεθω πότε το τρώει έτσι ανάλογα. Το γάλα του το δίνω με δημητριακά καμιά φορά αν δεν το θέλει έτσι

εκλεισα και γιατρό να κάνουμε το MMR τώρα πριν επιστρέψω στη δουλειά, μην τυχόν και του κάνει παρενέργειες


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πάλι το πρωί ήπιε μόνο 100 μλ με τιποτα να πιει αλλο σαν να μην πεινούσε.

Και ήταν από το βράδυ στις 21:30 που έφαγε 150 μλ με φαριν λακτε... και το πρωι ξύπνησε μόνη της στις 07.30 αφού έτρεχα να προλαβω για να ετοιμαστώ.

Σοφία μου τι δημητριακά ΄του βάζεις πχ της ΓΙΩΤΗΣ?? ή τα δικά μας κορν φλεικς???


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

πήγαμε γιατρό σήμερα, κάναμε το MMR και ο θεός βοηθός, όπως έγραψα και στο fb...

είμαστε 80 εκατοστά και 10200, κατηγορια πτερού εμ βέβαια ένα ενα μπιζέλι πώς να παχύνει το τσιλιβιθρόνι;

πολύ κλάμα όμως, στράβωσε από την ώρα που τον ζύγισε, στο εμβόλιο πλάνταξε, είναι και στο χέρι και ίσως πονάει περισσότερο

κατά τ' άλλα μια χαρά μας βρήκε, το τσουτσουνάκι μας ακομη δεν έχει κατεβεί τελείως βέβαια αλλά είπε ότι έχουμε περιθώριο ακόμη


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πάλι το πρωί ήπιε μόνο 100 μλ με τιποτα να πιει αλλο σαν να μην πεινούσε.

Και ήταν από το βράδυ στις 21:30 που έφαγε 150 μλ με φαριν λακτε... και το πρωι ξύπνησε μόνη της στις 07.30 αφού έτρεχα να προλαβω για να ετοιμαστώ.

Σοφία μου τι δημητριακά ΄του βάζεις πχ της ΓΙΩΤΗΣ?? ή τα δικά μας κορν φλεικς???

τα δικά μας κορν φλέικς και all bran και σκέτη βρώμη με λίγο μέλι για γεύση


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κορίτσια και παιδάκια! Πως είστε? Παρ'όλο που σας διαβάζω που και που είτε εδώ είτε στο fb έχω να γράψω από το Δεκέμβριο. Η αλήθεια είναι ότι το fb μου έχει κάτσει στραβά και το αποφεύγω. Αφήστε που οι ώρες που έχω χρόνο να κάτσω λίγο στον υπολογιστή ειναι μεταμεσονύκτιες.

Εμεις καλά είμαστε, μεγαλώνουμε και ζωηρεύουμε όσο περνά ο καιρός, κάναμε και τα πρώτα βήματα!


eNortjKzUjI0MjIxMlWyBlwwFWACzQ,,96.png

eNortjKzUjI0tbQ0tlCyBlwwFcUC4A,,28.png

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις Ελεονορα.

Εμενα με τρεχουν τα παιδια. Δεν με αφηνουν σε ησυχια. Η κορη μου δεν αφηνει το μικρο σε χλωρο κλαρι. Δεν ειναι να μενουν μονα τους. Και καλα τον αγαπαει πολυ και θελει συνεχως να τον αγκαλιαζει!!!!!!! Κι αν της ξεφυγει καμια, από την πολυ αγαπη ειναι.........

Σε γενικες γραμμες καλα ειμαστε. Μεγαλωνουμε και ομορφαινουμε......


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Helloooooooo και απο μένα!!!!!!!!

Χρόνια πολλά στην Κατερίνα μας!!!!!

Και εμένα Νατάσα τα ίδια κάνει... Τον αγαπάει, του δίνει φιλάκια, αλλά τον ρίχνει και κάτω "καταλάθος :rolleyes:" και λέει "δεν θα το ξανακάνω μαμά"...

Κατά τα άλλα ο μικρός μου είναι με μύξα, γκρίνια, και διάρροια.. Λέω να τον πάω το απόγευμα στο Παίδων μιας και εφημερεύει να τον δουν.. 3 μέρες τώρα μόνο γάλα πίνει..

Γιώτααααααααααα ηρέμησε και κοίτα μπροστά!!!! Δεν χάθηκε ο κόσμος, την επόμενη φορά θα έρθει το bebe!!!!!! Δεν είναι ωραίο η μπουμπούκα σου να σε βλέπει στεναχωρημένη...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βρε κοριτσια; Εγω περιμενα να μπω και να εχω δεκάδες σελίδες να διαβάσω!!!!

Πως ειστε; Εμεις ειμαστε μια χαρα!! Η ταλιμπαν περα του ότι διαλυει τα παντα εχει αρχισει και να τρεχει πλεον οποτε καταλαβαίνεται!! Εξακολουθω να μην προλαβαινω ουτε τουαλέτα να παω!!! Εχει χαλασει και ο υπολογιστης του ανδρα μου και μου πηρε το λαπτοπ μου, οποτε δεν εχω μεσο πλεον να μπω!!!

· Τα καλα νεα είναι πως η Μαρινα αρχισε να πινει γαλα!!!!!!!!!! Ναι, απιστευτο και όμως αληθινο!! Και το καλυτερο είναι πως αυτό το μηνα που μειναμε σταθερες στα 10 δοντακια μας και αρχισαμε να εχουμε 1-2 κενωσεις την ημερα αντι για 4 πηραμε 620 γρμ!!! Τοσο πολύ ειχε να παρει από 4μηνων!!!!!!! Πλεον ειμαστε 75 ποντους και 9 κιλα!!!!!! Φυσικα εξακολουθώ να παλευω για το κάθε της γευμα, νευριαζει πολύ ευκολα και δεν ξερω από πού το πηρε αυτό. Και πλεον εχουμε την κακιστη συνήθεια να χτυπαμε το κεφαλι μας!! Στον τοιχο, στο πατωμα, στο τραπεζακι, στο σωμα και στο κεφαλι της μαμας, παντου!!!Και σκαμε και σφαλιαρες στην μαμα και στον μπαμπα φυσικα. Παλευω να το αγνοησω αλλα δεν βλεπω να πολυπετυχαινει αυτή η τεχνικη!!!

Η μικρη μου Αρτεμις (κατα πασα πιθανοτητα) κλωτσαει συνεχεια!! Απο τον Β' επιπεδου ειδαμε πως μοιαζει στον μπαμπα της!! Το κακο ειναι πως υπερυχογραφικα ειμαι σχεδον 12 μερες πισω. Ελπιζω να καταφερω τουλαχιστον να φτασω στον ενατο ωστε να μην αντιμετωπισει σοβαρα προβληματα!! Εγω ποναω αρκετα, τρεχω πολυ περισσοτερο, κανω υπομονη, σκεφτομαι θετικα και ελπιζω το καλυτερο... Περα απο αυτο ο πλακουντας ειναι χαμηλα ακομα και αυτο ανησυχει λιγο τον γιατρο. Μου λεει να μην σηκωνω βαρη!!Αλλα με ενα 13μηνο ταλιμπανακι, καροτσι και τσαντα πως να μην σηκωνω;;;; Οσο για το οικονομικο δεν εχω λογια, με εναν μισθο και ενοικιο ειμαστε αρκετα ασχημα!! Βοηθουν και οι δικοι μας, ειδικα οι δικοι μου!! Ειμαι ανεξαρτητη απο τα 18 μου, δουλευα για τις σπουδες μου και εδινα και λεφτα στο σπιτι μου!! Τωρα στα 32 μου δεχομαι τοση βοηθεια απο τους δικους μου!! Δεν χρειαζεται να αναφερω ποσο ασχημα με κανει αυτο να νιωθω!!!!

Πως ειστε εσεις; Τι νεα; Για την κουραση δεν εχω λογια!!! Μπορει να μην εχω καταφερει να βρω απογευματινη δουλεια ακομα και να ειμαι σπιτι.Αλλα μα το Θεο όλα αυτά τα χρονια που ειχα δυο δουλειες ή δουλεια και σχολη λιγοτερο κουραζομουν!! Δεν ξερω.. μεγάλωσα τοσο πολύ;; Με την Μαρινα δεν καθομαι δευτερολεπτο ολη μερα.. Ξυπναμε στις επτα το πρωι, ευτυχως πλεον κοιμαται 1-1,5 ωρα το μεσημερακι και προλαβαινω να κανω καμμια αθορυβη δουλεια!! Σε καναπε όμως δεν θα κατσω αν δεν παει 19.00 η ωρα και αυτό μονο για λιγα λεπτα μη νομιζεται!! Μʼ αρεσει που λογω της καταστασης μου πρεπει να ξεκουραζομαι κιολλας!!!

Ιωαννα ζωη σε εσας!!!

Γιωτακι!!

Νατασσα με το καλο και του χρονου!!!! Πως περασατε;

Κατερινάκι χρονια πολλα!!! Ότι καλυτερο!!!

Έλενα βγηκαν οι απαντησεις της μαμας σου;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...