Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

N ase rwtise, kaneis energeiakes epithewriseis???

οχι... πρεπει να εχεις πανω απο 10 χρονια προυπηρεσια για να παρεις αδεια και εγω δεν εχω... γκρρρρρ... αλλα τωρα ακουσα πως μαλλον θα το αλλαξουν και θα το κανουν νομιζω 5 χρονια οποτε θα το προσπαθησω.. παντως δεν ειναι ευκολο να παρεις αδεια, θελει διαβασμα , εξετασεις κτλ..


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

shmera lew to apogeyma na ths dwsv kofto makaronaki me saltsa anti gia krema

Ti lete?????

To giaourti den ths aresei---proxthes mou to kserase.....

Ayta... Giwtoyla kai pali kala apotelesmata!!!

Σορυ που δεν σου απαντησα... κοιμομουν και μετα ξεχαστηκα ν σε παρω πισω...:oops:

και η νεφελη αυτες τις μερες κανει απεργια απο το φαγητο.. γαλα περιπου 70 γρ το πρωι...φρουτα σχεδον καθολου... μεσημεριανο ελαχιστο..και ετσι κανα δυο φορες τς εχω κανει σουπα το απογευμα με ζουμι απο μοσχαρι η κοτοπουλο και πεπονακι η αστρακι και αυτο το τρωει πολυ ευχαριστα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που δεν σου απαντησα... κοιμομουν και μετα ξεχαστηκα ν σε παρω πισω...:oops:

και η νεφελη αυτες τις μερες κανει απεργια απο το φαγητο.. γαλα περιπου 70 γρ το πρωι...φρουτα σχεδον καθολου... μεσημεριανο ελαχιστο..και ετσι κανα δυο φορες τς εχω κανει σουπα το απογευμα με ζουμι απο μοσχαρι η κοτοπουλο και πεπονακι η αστρακι και αυτο το τρωει πολυ ευχαριστα...

Γιώτα, μάλλον θα βγάζετε δοντάκια...εμείς βγάζουμε το 3ο κάτω δόντι, θα τα κάνουμε αισίως 7 !Γι αυτό έχουμε και ανησυχία...χθές ξύπνησε στις 10 και έκανε το στόμα της και μιλάμε ενώ κοιμόταν όρθια, έκλαιγε στον ύπνο της!Της έδωσα πονσταν και μετά από 20 λεπτά ξανακοιμήθηκε...

Σας ειπα που έκαναν και τα 2 πυρετό ε? Από Πέμπτη έκαναν 38.5, σήμερα τα πηγαμε παιδίατρο η Νεφ κλασσικά κόκκινο αυτί και παίρνουμε ζιναντολ και εισπνοεές και ο Νικόλας μόνο εισπνοεές. Πάντως όσες τυχερές κατάφεραν και δεν αρρωστήσαν τα μωράκια τους δλδ να πάρουν αντιβίωση, σίγουρα θα είναι καλύτερα και του χρόνου...ο Νικόλας είχε περάσει βρογχιολίτιδα 9 μηνών και μου είπε είχε πει η γιατρός ότι θα έχει ευαισθησία μέχρι τα 3. Ο Νικόλας δεν έχει κάνει ποτέ ωτίτιδα ενώ η Νεφ κατευθείαν κάνει...και πάντα στο αριστερό αυτί...

Καθαρά Δευτέρα αν έχει καλό καιρό λέω να τα πάρουμε μαζί με χαρταετό και να παρουμε και τα φαγητά μας και να κάνουμε πικ-νικ να πάμε παραλία...λέμε τώρα, φοβερά σχέδια...αν έχει 9 μποφορ θα πετάξουμε μόνοι μας!Αν έχει καλό καιρό αύριο, θα το κάνουμε αύριο χαχαχαχχα!!

Φιλάκια σε όλες, Ελενα περαστικά στον αντρούλη σου, Νατ με το καλό να επιστρέψει ο καλός σου και Γιωτούλα ξεκούρασηηηηηηηηηηηη...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ εμείς...χθες μέσα όλη μέρα, σήμερα ξεκουνηθήκαμε και πήγαμε σε ένα χωριο εδώ κοντά είχε εκδηλώσεις, αποκριάτικο πάρτυ με κλόουν και ξυλοπόδαρους στην πλατεία, βέβαια ο μάριος νύσταζε, δεν το πολυφχαριστήθηκε, κοιμήθηκε στον καφέ, τον φχαριστήθηκα εγώ τον καφεδάκο μου όμως ;) πήραμε πακέτο φαγητό και επιστρέψαμε σπίτι

αντε να βγει κι αυτός ο μήνας να ηρεμήσουν όλα τα μωράκια, εμείς φτηνά τη γλιτώσαμε φέτος, μόνο 2 φορές έκανε πυρετό μια μέρα κι αυτό ήταν

του χρόνου που θα πάμε παιδικό θα ναι σίγουρα χειρότερα λέω

ξεκίνησα να βλέπω παιδικούς, είδα τρεις ιδιωτικους, ενθουσιάστηκα με τον ένα γιατί αφενός είναι καινούριος και αφετέρου έχει κάτι τεράστιες φωτεινές αίθουσες, θα δω και δυο δημοτικούς που έχει στη θέρμη και λένε ότι είναι καλοί κι αυτό ήταν, αυτό από σεπτέμβρη, μέχρι τότε θα τον κρατάει η πεθερούλα μου, θα της τον αφήνω το πρωί εγώ

και δεν ξέρω αν σας το πα...σε λιγότερο από ένα μήνα επιστρέφω! χαίρομαι αν και φαντάζομαι ότι η καθημερινότητα μου θα ναι πιο κουραστική...άντε να δω που θα με πάνε...η θέση μου καλύφθηκε από μια άλλη κοπέλα τον προηγούμενο μήνα....


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλα νευρα βλεπω... εγω παιρνω ορμονες εσεις τα παιξατε?? χαχαχα.. ακους εκει μαλωνω αλλα δεν μαλωνει αυτος ....ηρεμια κοριτσια... δεν βγαινει και τιποτα με τους καυγαδες... εγω πια αν εχω νευρα παω καμια βολτα στο τετραγωνο, κανω κανενα κους κους με τις φιλες μου και ηρεμω ετσι...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κουκλες.

Καναμε κι εμεις χτες το παρτακι μας, σβησαμε τα κερακια μας. Ειχαμε μαζευτει αρκετοι, 20 μεγαλοι 10 παιδακια. Ωραια ηταν. ξεφυγαμε λιγο και η κορη μου ολο το βραδυ ελαμπε από ευτυχια. Ο μικρος δεν ξερω ποσα καταλαβε, αλλα ηταν από αγκαλια σε αγκαλια και πολυ ηρεμος. Να ΄μαστε καλα και του χρονου να το ξανακανουμε......


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απαπα.. τι καιρος και αυτος... Πολυ βροχη σημερα, ειμαι που ειμαι με ριχνει ακομα ο σκ@#@τοκαιρος.... τουλαχιστον ας χιονιζε λιγακι να το χαιρομασταν λιγακι!!!

Αχ βρε κοριτσια δεν περνανε οι μερες.. σας ζαλιζω και εσας αλλα δεν περνανε οι ρημαδες.. ελπιζω μεχρι το σαββατο να ξερουμε γιατι δεν αντεχω να περασω και αλλο σκ στην αναμονη.....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απαπα.. τι καιρος και αυτος... Πολυ βροχη σημερα, ειμαι που ειμαι με ριχνει ακομα ο σκ@#@τοκαιρος.... τουλαχιστον ας χιονιζε λιγακι να το χαιρομασταν λιγακι!!!

Αχ βρε κοριτσια δεν περνανε οι μερες.. σας ζαλιζω και εσας αλλα δεν περνανε οι ρημαδες.. ελπιζω μεχρι το σαββατο να ξερουμε γιατι δεν αντεχω να περασω και αλλο σκ στην αναμονη.....

Καλησπέρα!!!

Αχ αντε Γιώτα μου να έχεις καλά αποτελέσματα!!!

Εμείς εδώ με το ζουζούνι δεν με αφηνει να γραψω...χχχχχχχχχχχχχχ

Ο αντρας μου ειναι πλεον καλα και ευτυχως δεν κολλησαμε κι εμεις.,

Εχθές το βραδυ με ειχαν πιασει οι ανασφάλειες μου .. με τη δουλεια --- με τα εξοδα γενικα μια ψυχολογια σ...ά. Δεν θέλω να με παιρνει απο κάτω αλλα......

Θελω επειγόντως Διακοπεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

έστω κι ενα Σ/Κ καπου .........

Ηα Σοφία μου καλα ειναι αλλα το βραδυνο γάλα δεν το πινουμε.... με μπιμπερό και της το κανω κρεμα... σήμερα της πηρα το MILLUPA για να δούμε.. για να πιει αυτη το γαλα πρεπει να νυστάζει και για να γίνει αυτο πρέπει να παει 10.30 εσαάς???? νυσταγμένα το πίνουν ή και ξύπνια?????

Καλό βραδυ να εχουμε!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωτα καλα αποτελεσματα να εχεις.

Ελεονορα, εμενα ο μικρος παλιοτερα μονο κοιμισμενος το επιανε το μπουκαλι. Από οταν μπηκαμε στα κρεατικα βαρεθηκε το γαλα. Και σηκωνομουνα αξημερωτα για να τον πιανω στον υπνο να πινει λιγο. Τωρα μετα το χειρουργειο πειναει πολυ (χασαμε φανταστειτε σε μια βδομαδα που ημαστε μεσα 1,5 κιλο, νηστεια). Τωρα που ακομα τα γευματα μας δεν ειναι ολοκληρα συμπληρωνω με γαλα και το πινει, αφου πειναει!!!! Του πηρα και το pediasure που ειναι εμπλουτισμενο να παρει λιγο τα πάνω του.

Και εχουμε αρκετη γκρινια αυτες τις μερες, ποναει πειναει βγαζει δοντια????? Ασε που οταν γυρισαμε από το νοσοκομειο κοιμαται μονο στο κρεβατι μας!!!!!! Και οταν τον παω μεσα ξυπναει και βαζει τις φωνες!!!!!! Ανασφαλειες? Κακομαθημενο?


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωτα καλα αποτελεσματα να εχεις.

Ελεονορα, εμενα ο μικρος παλιοτερα μονο κοιμισμενος το επιανε το μπουκαλι. Από οταν μπηκαμε στα κρεατικα βαρεθηκε το γαλα. Και σηκωνομουνα αξημερωτα για να τον πιανω στον υπνο να πινει λιγο. Τωρα μετα το χειρουργειο πειναει πολυ (χασαμε φανταστειτε σε μια βδομαδα που ημαστε μεσα 1,5 κιλο, νηστεια). Τωρα που ακομα τα γευματα μας δεν ειναι ολοκληρα συμπληρωνω με γαλα και το πινει, αφου πειναει!!!! Του πηρα και το pediasure που ειναι εμπλουτισμενο να παρει λιγο τα πάνω του.

Και εχουμε αρκετη γκρινια αυτες τις μερες, ποναει πειναει βγαζει δοντια????? Ασε που οταν γυρισαμε από το νοσοκομειο κοιμαται μονο στο κρεβατι μας!!!!!! Και οταν τον παω μεσα ξυπναει και βαζει τις φωνες!!!!!! Ανασφαλειες? Κακομαθημενο?

Ε, όχι και κακομαθημένο, απλά μπερδεμένος μάλλον ο κακομοίρης από τα φώτα στα νοσοκομεία. Σιγά σιγά θα ξαναμπεί σε ρουτίνα.... Κι εμείς πολλή γκρίνια, ο βήχας, δόντι, θέλει να περπατήσει; Ποιός να ξέρει, λεπτό δεν κάθεται πουθενά.

Πώπω, χάσατε 1,5 κιλό, ε; Θα το πάρετε, τώρα που θα τρώτε όλα. Για αυτές τις περιπτώσεις είναι το pediasure, όχι οι τρελές μάνες που το δίνουν γιατί το παιδί τους είναι χαμηλά στις καμπύλες.

Εμένα Ελεονώρα κοιμισμένος δεν έπινε ποτέ τίποτα, ούτε καν θήλαζε. Άμα δεν πεινάει, τον αφήνω να πιεί όσο θέλει. Το πρωί θα αναπληρώσει.... Ε, για αυτό παραμένει στυλάκι, βέβαια και λίγο ελλιποβαρής. Αλλά δεν θέλω το φαγητό ή το γάλα να καταλήξει άγχος ή μάχη για κανέναν από τους δυο μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το Σαββατο θα ξερουμε... αντε δεν περνανε οι μερες με τιποτα και αυτα τα χαπια μου εχουν κανει νευρα και στομαχι κροσια....

Νατασα συμφωνω με την Κατερινα, ο μικρουλης ειναι ταλαιπωρημενος και φυσικα πως να μπει το παιδακι σε σειρα με τοσα που περασε... Κακομαθημενος οχι... καλομαθημενος ισως και φυσικα απολυτα δικαιολογημενα!!!!!!!!

Και η δικια μου κοιμισμενη δεν εφαγε ποτε τιποτε, ουτε θηλασμο..


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου οπως σας ειπα και στο φεις... τζιφος....:(:(:(...

Χοριακη αρνητικη αν και μου ειπε ο γιατρος πως καποιες φορες, σε ενα μικρο ποσοστο αργει λιγακι παραπανω να δειξει οποτε θα επαναλαβω την εξεταση την Δευτερα για επιβεβαιωση.. εκτος και αν μεχρι τοτε μου ερθει περιοδος...

Η αληθεια ειναι πως στεναχωρηθηκα παρα πολυ αλλα σκεφτηκα πως οκ, εχω την Νεφελιτσα μου και ισως η επομενη προσπαθεια να ειναι θετικη!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νατάσσα μου, μήπως μπορείς να μου πεις το όνομα του παιδοχειρούργου στο Παίδων, γιατί έχω μια φίλη που το μωράκι της έχει τρυπούλα στον ουρανίσκο και για να την κλείσουν της ζητάει μόνο ο γιατρός 6500 στο Ιασώ, χώρια η παραμονή του παιδιού στο νοσοκομείο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...