Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια λίγο βγήκαμε έξω και πήγαμε να τρακαρουμε την ώρα εκείνη η γυναίκα μου φώναξε γιατί τρόμαξε δεν χτυπήσαμε απλά από τον φόβο της πόνεσε η κοιλιά της. Τώρα κάθετ και σκάει ότι θα έκανε κακό στο έμβρυο. Μπορεί να γίνει τόσο εύκολα κακό;;

      Οχι δε παθαίνει κάτι. Μη στεναχωριεστε! 🙏Αλλιώς καμια γυναικα που έχει αλλα παιδιά ή που δουλεύει ενώ είναι έγκυος δε θα κρατούσε παιδι. Και θα σκύψουμε και θα περπατήσουμε και δουλειές θα κάνουμε και θα στεναχωρεθουμε και θα τρομάξουμε. Όλα στο στη σωστή αναλογία αλλά όλα θα συμβούν.

      πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

      Κανονικά διπλασιασμό θέλεις. Η χοριακη σταματάει να διπλασιάζεται μετά τις 10.000

      Σε ευχαριστώ!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κι από μένα.

Βλεπω πεσμενες ψυχολογιες κοριτσια. Ολος ο κοσμος νομιζω ετσι ειναι με ολα οσα συμβαινουν γυρω μας, μειωσεις απολυσεις κλπ.

Να σας πω ομως τη δικη μου άποψη. Οταν ηρθε το ΔΝΤ στη ζωη μας ηρθε κι ο μπεμπης μας και ξερετε ολες τι τραβηξαμε σαν οικογενεια για να φτασουμε εδω που ειμαστε σημερα. Και τα καταφεραμε. Ο μικρος μας εμαθε τι σημαινει να εισαι ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ και τελικα νικητης. Ολα λοιπον αντιμετωπιζονται, αρκει να εχουμε την υγεια μας και αγαπη και συμπαρασταση από τους δικους μας ανθρωπους. Οχι οτι εγω και ο αντρας μου δεν αγχωνομαστε με τις δουλειες μας, αλλα ξερουμε οτι τελικα οτι κι αν γινει θα παλεψουμε για να τα καταφερουμε.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλά Ιωαννα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα............................

Κι εγώ έτσι σκέφτομαι---και με κουράζει το γεγονός ότι αναγκαστικά λόγω δουλειας μου εξαρτώμαι από την μαμά μου (που έχει + εκείνη τα δικά της προβλήματα υγειας + μη) την πεθερά μου---και δεν ειμαι εκει να μεγαλώσω το παιδάκι μου.....και με πιανει κάτι όχι τύψεις όσο οτι νιώθω ανήμπορη να βοηθήσω γιατι είμαι αλλού reserzeeeeeeeeeee αναγκαστικα..... και σκέφτομαι αν τώρα ειμαι κομμάτια με το ενα μωράκι με το δευτερο πώς θα είμαστε?????

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια νιώθω εξαντλημένη τόσο που εχω σίγουρα παραμελήσει τον άντρα μου.... δεν του δίνω την προσοχή που θα έπρεπε και ειμαι όλο στην τσίτα... δεν το κάνω επίτηδες αλλά μου βγαίνει....

Πάλι το μωρό ξυπνούσε το βράδυ --- ε πόσο να αντέξω σήμερα το πρωί.. ημουν χαλια αλλα πάλι στην δουλεια δεν το δείχνω....

Αυτά.... σας μαύρισα??? sorry.... alla niwthw kapws....


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω πεσμενες ψυχολογιες βλεπω... απαπα..

Λοιπον οπως σας ειπα και στο φεις ξεπαγωσαν μονο δυο εμβρυακια και αυτα εβαλα στην κοιλια μου.. βεβαια το ενα δεν ειναι καλης ποιοτητας και αυτο μας μειωνει τις πιθανοτητες... αν σκεφτειτε πως στην νεφελη ειχα βαλει 2 καλης ποιοτητας και ενα μετριας και επιασε μονο το ενα καταλαβαινετε ποσο λιγες πιθανοτητες εχω αυτη την φορα... τεσπα οτι ειναι να γινει θα γινει.. προς το παρων κανω κανονικα την θεραπεια και θα δουμε . εχει ερθει και η μαμα μου να με βοηθησει και εχω και εναν ανθρωπο να πω μια κουβεντα...

Η νεφελη πολυ γκρινια απο εχθες το απογευμα.. σκεφτομαι μηπως επειδη με βλεπει ξαπλα και δεν την παιρνω αγκαλια.. αν ειναι αυτο καηκαμε...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα να σκεφτεσαι θετικά!!!!Καμμιά περίπτωση δεν είναι ίδια με την προηγούμενη!!!

Σίγουρα η Νεφέλη καταλαβαίνει για την αγκαλιά, χεχεχε!! Μην ανησυχείς, για λίγες ημέρες θα χορτάσει αγκαλιές από μπαμπά και γιαγιά...

Προσπαθώ να μην "πέφτω", σίγουρα και απόλυτα πάνω από όλα η υγεία, και όπως λέει και η Νατάσσα και εγώ ξέρω πως θα το παλέψουμε με τον αντρούλη μου...

Έλενα, όλες οι μανούλες νιώθουμε λίγο πολύ έτσι...δλδ κουρασμένες...δεν έχω ακούσει ΚΑΜΜΙΑ μανούλα να μην παραπονιέται για κούραση...όσο για τους παραμελημένους συζύγους..αχχ....τί να κάνουμε όμως? Χθές ήμουν στο πόδι από τις 7 και μπορώ να σου πώ πως ξάπλωσα ξανά μόνο το βράδυ, και ήταν και Κυριακή εννοείται...ε και με το που ξάπλωσα ο καλός μου ήθελε γλύκες...σορυ, αλλά δεν αντέχω!Και πού να ήξερα πως με περιμένε και γερμανικό νούμερο πάλι 2:30-4:30..ουφ!!Δυστυχώς δεν μπορούν όλα να είναι τέλεια...αλλά το προσπαθούμε έτσι δεν είναι???


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, μόλις επιστρέψαμε από ικέα, λερόυ, κόσμος και βασιλόπουλο, τρελή έξοδος!! ο μάριος ξεσάλωσε, περπατούσε (μάλλον έτρεχε) εδώ κι εκεί σαν το παλαβό, λες και το χαμε φυλακισμένο! πήγαινε στα παιδάκια, έμπαινε στα μαγαζιά και φώναζε και χτυπούσε τους κάδους και τις γλάστρες

αντε μπας και κουραστεί και κοιμηθει νωρίς σήμερα γιατί το χει κάνει σύστημα να μην κοιμάται πριν τις 10 και δεν αντέχω...τι άλλο να κάνω δεν ξέρω, σήμερα ξύπνησε 9 και κοιμήθηκε 12-1 για μεσημέρι και η ώρα είναι 9 και 20 και τίποτα ακόμη, τι τον θηλάζω, τι τον αφηνω στο κρεβάτι, τι ξαπλώνουμε μαζί στο διπλό, τίποτα αν δε θέλει να κοιμηθεί δε θα κοιμηθεί ρε γμτ, τι άλλο δεν ξέρω, μόνο να μην τον κοιμίζω καθόλου γι αμεσημέρι αλλά κι αυτό δεν είναι λύση...

γιώτα καλή επιτυχία, ένα και καλό είπαμε θέλουμε..

στα κοριτσάκια που τα χει πάρει από κάτω νομίζω ότι είναι λόγω καιρού, μόλις φτιάξει λίγο θα τα δείτε όλα πιο θετικά, εγώ είμαι σχετικά καλά αλλά κοιμάμαι πάρα πολλές ώρες και μάλλον βοηθάει κι αυτό

μην ξεχάσετε να βάλετε μάρτη αύριο!!!!!!!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα να έχουμεεεεεε!!! Από χθές έλεγα να βάλω Μάρτη και το ξέχασα, αλλά θα επανορθώσω σήμερα!

Σοφία μου, ο ύπνος βοηθά πίστεψε με!!

Χθές μπήκε στο νοσοκομείο η γιαγιά του Βασίλη, είναι 90 φεύγα, και στα τελευταία της. Μας βλέπω να πηγαίνουμε Ρέθυμνο αλλά όχι για καρναβάλι…και σκεφτόμουν βρε κορίτσια. Αν δεν έχετε πού να αφήσετε τα παιδιά σας, θα τα πέρνατε μαζί σας σε κηδεία? Γιατί σκέφτομαι αν συμβεί κάτι, να πώ του Βασίλη να πάει μόνος…τι λέτε???


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου τι κανετε!!! Εγω στο τρέξιμο σας καταλαβαίνω απολυτα με τη κουραση και τα σχετικα και γω είναι στιγμες που θελω να ουρλιαξω..... καλα το τι τραβαει ο Χρήστος δε λέγεται αλλα και κείνος έχει μια χαλαρότητα ωρες-ωρες που μου τη βαράει!!!!,

Ιωάννα μακαρι να ζήσουμε και μεις 90 χρόνια αλλα πουυυυυυυυυυυυυ.... Εννοειται οτι δε κανει τα παιδακια να παραβρίσκονται, κατα τη γνωμη μου, σε τετοια γεγονοτα και να βλεπουν τέτοιες εικόνες!!!Ας παει μόνος του ο Βασίλης, καλε σκεφτεσαι μη σε παρεξηγήσουν.... ελεος... δυο μωρα έχεις!!!

Γιωτουλα μουυυυ, θετική σκέψη πααααανω απ΄όλα ..... μακαρι ολα να είναι καλα, αντε περιμένουμε νεότερα υπομονη με τη ξάπλα!!!! και με τη Νεφελίτσα τη ζουζουνα σου που θελει αγκαλίτσες το μαναράκι μου κρίμα μωρε!!!

Φιλακια καλημερες πολλεςς και ζεστες πολυ κρύο σημερα!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τελίκα όπως το φοβόμασταν , η γιαγιά του Βασίλη δεν άντεξε…σήμερα είναι η κηδεία και όπως σας είπα δεν πήγα, μου είπε και ο Βασίλης πως επειδή και το σπίτι της γιαγιάς είναι κάτω από της πεθεράς μου, δεν θα ήταν ότι καλύτερο για τα μωρά. Αφήστε πού κάνει και ψοφόκρυο..μπρρρρρρρρρρ…άνοιξη σου λέει μετά!!

Οπότε σήμερα θα είμαι μόνη με τα μωράκια μου, θα γυρίσει βέβαια ο Βασίλης, αλλά πιστεύω μετά τις 9 το βράδυ. Βέβαια, όταν είναι μόνος του γυρίζει γρήγορα δεν κάθεται πολύ, οπότε μπορεί να έρθει και πιο νωρίς από ότι υπολογίζω..

Σήμερα πληρώθηκα, πάω να τα ακουμπήσω σε παιδικό και ενοίκιο…χαχαχα ούτε 2 ώρες δεν θα μείνουν στο πορτοφόλι λέμε…

Φιλάκια σε όλες, Γιωτούλα ξεκουράσουυυυυυυυυυυυυυ….


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου ζωη σε εσας... Νομιζω αφου μπορεσε και ειδε και δισεγγονα ηταν πολυ τυχερη η γιαγια.... Καλα έκανες και δεν πηγες και εσυ με τα παιδια.. δεν ειχες κατι να προσφερεις και φυσικα δεν ειναι καταστασεις για μικρα παιδια αυτες... ειδικα για τον Νικολα που σιγουρα καταλαβαινει πολυ περισσοτερα απ'οσα νομιζεις....

Η μικρη Νεφελη ειναι απελπισια δυο μερες τωρα.... ΔΕΝ τρωει... ΔΕΝ πινει γαλα (το βραδυνο με τα χιλια ζορια μονο..) ΔΕΝ θελει να κοιμηθει... βρηκε τις μερες τι να πω... δυο βραδια στην σειρα ξυπνουσε συνεχεια, αλλα συνεχεια... βεβαια σηκωνοταν ο λαμπρος και η μανα μου αλλα και παλι...

Ελπιζω να μην συνεχισει ετσι γιατι καηκαμε λεμε....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ax Giota kai emeis ta idia...oson afora ton ypno...xthes eixame glenti, 3 fores xipnise katholi tin diarkeia...koutoulaw leme...

N ase rwtise, kaneis energeiakes epithewriseis???

Emena pleon teleytaia ta 2-3 ksypnhmata einai monima... afhste poy to vradyno ths gala den to pinei sas to eipa??? ti ths to dinw 22.30 ti ths to dinw stis 12 to brady pali den pinei den thelei to bibero to brady... kai ti kanw????

Ths bazw sta 150 ml anti nero gala me araih biskotokrema.. ginomaste xalia alla toulaxiston den menei nystikia.. kai to brady pali ksypnaei... eleossssssssssss

shmera lew to apogeyma na ths dwsv kofto makaronaki me saltsa anti gia krema

Ti lete?????

To giaourti den ths aresei---proxthes mou to kserase.....

Ayta... Giwtoyla kai pali kala apotelesmata!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου, τι μου κανετε σας γράφω απ΄το σπίτι!!! Ειμαι λιγο αδιαθετη κι δε πηγα δουλεια το βράδυ μου το περασα και γω όπως εσεις 3:30 σηκωθηκα η κόρη και ξανακοιμηθηκαμε στις 6 με γαλατακι φυσικα ειμαι...... μη χαρακτηρίσω!!! εχω και περίοδο, αφου ηρθε η κοπελα που ραταει τη Κωνσταντίνα και τωρα την εδιωξα!!! Εφκιαξα και 1 λεμονοπιτα και της εδωσα να παρει λιγο!! Γιωτουλα μου της λειπεις μαλλον της Νεφελίτσας σου, αλλιως ειχε συνηθισει μαλλον? μακαρι να στρωσει να στενοχωριέσαι και συ που τη βλεπεις ανα στατωμένη!!!

Ιωαννα ζωη σε σας να ζηστε να τη θυμοσαστε τη γαγια!!! Και με τα λεφτα ασε μια απ΄τα ιδια ο δικος μου ο μισθος μεχρι τις 3 του μηνα ειναι εξαφανισμένος!!!!! Αυτα κοριτσακια παω να φκιαξω γιγαντες !!!! Θα ρθει ο ανηρ πεινασμένος!!!!

Ελεονωρα μου τι περνας το ξερω και μενα η μικρη δε κοιματε τα βραδια πλεον σερι και δεινοπαθω πολυ η κουραση ευτυχως μας ξεκουραζουν τα αγορακια μας μεσα- μεσα....Υπομονη να γιανει το δικο σου αγορακι να κοιμηθεις και συ λιγακι!!!!!αυτο που δε σου τρωει δε το σχολιαζω ειναι δραμα!!!!!!!! Το ζω σε κατι φασεις εντονα με τη δικη μου τσαπερδονα!!!!!

ΦΙΛΚΙΑ


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλησπέρα τι μου κανετε??

Που χαθήκατε όλες???

Εμείς μια από τα ίδια... Ο άντρας μου είναι στην ανάρρωση οπότε προσέχουμε πολύ..

Γιωργία μου περαστικά και σε σένα.

Που θα πατε 3-μερο???

Όπου κι ανα πάτε καλά να περάσετε!!!!

Καλό βράδυ να έχουμε!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...