Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγω φοβαμαι να κανω κι αλλο. ωρες ωρες μου φαινεται βουνο κ πιστευω δεν θα εχω τις αντοχες να τα βγαλω περα με δυο!!!

:P:p:p:p:p:p Ε, ρε Αλις γελασα πολυ μολις το διαβασα... ξερεις εσυ...;)...

(παρολιγο να μας πεις, αποφασισα να μην κανω αλλο... αλλα μετα ηρθε ο ζουζουνιτσος και η ζουζουνιτσα και τα λοιπα ζωακια!!!)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ενα εχω να πω!! Οι αντοχες που εχουμε για τα παιδακια μας είναι πολυ παραπάνω απ οσο πιστευουμε!! Εχω γονατισει απο την κουραση, το τρεξιμο και το ξενυχτι αλλα χαλαλι τους!! Τα παντα αξιζουν για τακοριτσια μου!!!!!!!! Σας γραφω απο Αθηνα!!! Σημερα διαλεξαμε και τα υλικα για τις μπομπονιερες της μικρης μου πριγκιπισσας!!! Απιστευτο μου φαινεται το ποσο μεγαλωσε το μωρακι μου!! Ηρθε η ωρα να βαπτιστει!!!!!!! Η μεγαλη κανει εναν χαμο, οργωνει ολο το σπιτι δεν αφηνει την γιαγια σε ησυχία και γενικως ταλιμπανιζει!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

Giota, καλως σας βρηκα! Maria, οσο για τις εντοχες που ανεφερες... Ασε γιατι ειναι μια απο τις δυσκολες μερες σημερα. Οτι συνηλθα απο μαστιτιδα και νιωθω ακομα εξουθενωμενη, παρ' ολα αυτα ξερεις τωρα τι τρεξιμο εχεις να πεσει μεχρι να κοιμηθουμε. Σιγουρα ομως, αξιζει τον κοπο.

Δεν μπορω να πιω και καφε να με κρατησει :P Και ο decaf ομως, κατι κανει.

Καλο απογευμα σε ολες!!!


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Μαρια, με το καλο η βαφτιση... τι θεμα θα εχετε τελικα??? με γλυκα τι εκανες?

Αχ εμεις εχουμε κοψει πιπιλα εδω και δυο μερες δαγκωνει τα χερια της στον υπνο της... την λυπαμαι αλλα πρεπει να γινει και αυτο... και μετα το μεγαλο project: κοψιμο πανας... για να δουμε!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε βρε Μαρια, με το καλο η βαφτιση... τι θεμα θα εχετε τελικα??? με γλυκα τι εκανες?

Αχ εμεις εχουμε κοψει πιπιλα εδω και δυο μερες δαγκωνει τα χερια της στον υπνο της... την λυπαμαι αλλα πρεπει να γινει και αυτο... και μετα το μεγαλο project: κοψιμο πανας... για να δουμε!!!

πωπωπω!! εχω να γραψω κανα χρονο εδω :P:p:p

Παντα ομως σκςφτομαι με νοσταλγια οσα περασαμε εδω μεσα ..

Συμπεθερουλα καλη επιτυχια με την πιπιλα !! Θα το ξεπερασει γρηγορα νομιζω .. εγω ακομα δεν τις εχω πεταξει τις πιπιλες του απο δικη μου ανασφαλεια νομιζω (αλλα μπορει και να σκεφτομαι πως μεγαλωσε και δεν θελω :tongue:) . Ειναι δυνατο το κοριτσακι μας !! Οσο για το αλλο εμεις να δω ποτε θα την κοψουμε την ρημαδοπανα !! τον πιεσαν ενα διαστημα οι γιαγιαδες να την κοψει και πηγαινε και κρυβοταν και εκανε την "δουλιτσα" του, μια μερα μου λεει μαμα κανω κ@κ@! κανε παιδι μου του λεω ! μαμα μπιλινο μου λεει ναι του λεω στο μπιλινο ! και απο τοτε τουλαχιστον μου τα λεει :tongue::tongue: νομιζω παντως πως το καλοκαιρι που θα ζεστενετε θα ειναι καλυτερα και θα την κοψει!

τεσπα πολλα ειπα για πρωτη φορα μετα απο αιωνες !!

Απουσιολογεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εδωσα το παρων !!!!:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γλυκιες μανουλες ! Σημερα πηρα χαμπαρι το "καφε" σας και ειπα να σας γνωρισω λιγο καλυτερα (αν και αργα)

Στις 26 Φεβρουαριου γεννησαμε το πρωτο μας αγορακι (ο δευτερος μας ειναι 5 ημερων) και οπως καταλαβαινετε απο την ωρα του μηνυματος, τωρα εχουμε τους θηλασμους μας. (Τον Νκολακη καταφερα να τον θηλασω μεχρι 18 μηνων)

Εχω την τυχη να μενω στη Νεα Μακρη (μετακομισα προν δυομιση χρονια λογω του γαμου) και ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια.

Θα χαρω να τα λεμε κοριτσια! :-P

Καλως ηρθες!!!! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου !!!!!! :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα Jend! Ουτε εμεις εχουμε κοψει πανα, αλλα κρυβομαστε, απο οσο γνωριζω αυτο ειναι σημαδι οτι κοντευει η ωρα του γιο-γιο (οπως και το να σε προειδοποιει για το τι επεται να κανει!

Εγω μα τα θεματα και τις βαφτισεις ποτε δεν τα πηγαινα καλα (ευτυχως η κουνιαδα μου με κατατοπισε, ειδαλλως δεν θα εκανα τιποτα. Φετος παντως την βαφτιση θα την κανουμε στο χωριο του συζυγου μου (Ψαραδες λεγεται και ειναι στις Πρεσπες, απο τα πιο υπεροχα μερη που εχω δει ποτε), οποτε την γλυτωσα! Δεν θα εχω τιποτα το "παραπανω" , θα ειναι Δεκαπενταυγουστος, θα εχει κοσμο, σουπερ ταβερνουλες για γλεντια μετα, θα εχει την Πρεσπα μπροστα μας, ολα τα αλλα περισσευουν...

Απιστευτο αλλα σημερα απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι αλλαξα 12 πανες!!!

Καλο βραδυυυυυυ.


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

12 πανες????????? μπραβο ρε αυγη!!!! χαρα στο κουραγιο σου!!!

εμεις το παλευουμε με την πιπιλα, ολη την ημερα δεν δειχνει να εχει προβλημα αλλα εκεινος ο βραδυνος υπνος ειναι μεγαλο θεμα ρε γμτ.. δεν αποκοιμιεται με τπτ.. κλεινουν τα ματια της αλλα τιποτα.. και ολο λεει παει πιπια μου.. παει.. τεσπα ευχομαι να μην κρατησει πολυ ακομα για την λυπαμαι και μπορει να κανω καμια βλακεια.... (εχθες λεω θα της δωσω εστω μεχρι να αποκοιμηθει... αλλα ευτυχως κρατηθηκα...)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 πανες????????? μπραβο ρε αυγη!!!! χαρα στο κουραγιο σου!!!

εμεις το παλευουμε με την πιπιλα, ολη την ημερα δεν δειχνει να εχει προβλημα αλλα εκεινος ο βραδυνος υπνος ειναι μεγαλο θεμα ρε γμτ.. δεν αποκοιμιεται με τπτ.. κλεινουν τα ματια της αλλα τιποτα.. και ολο λεει παει πιπια μου.. παει.. τεσπα ευχομαι να μην κρατησει πολυ ακομα για την λυπαμαι και μπορει να κανω καμια βλακεια.... (εχθες λεω θα της δωσω εστω μεχρι να αποκοιμηθει... αλλα ευτυχως κρατηθηκα...)

Giota, πρωτα απο ολα να χαιρεσαι την μικρη σου! Οτι επιθυμειτε και επιθυμει να το ζησετε :P

Εμεις θεμα με πιπιλα δεν ειχαμε ποτε, αλλα σε οσα βιβλια εχω διαβασει για μεγαλωμα παιδιων (και ειναι αρκετα) σε κανενα δεν το παρουσιαζει σαν κανενα τρελο προβλημα. Ισα-ισα ενα ελεγε οτι κυνηγαμε να κοψουμε απο τα παιδια την παρηγορια τους οταν εμεις εχουμε τοσες κακες συνηθειες για παρηγορια (τσιγαρο, αλκοολ, κ.ο.κ.) Οσο για τα δοντια πρεπει να ανησυχουμε μονο οταν το θεμα τραβηξει τοσο μακρια οσο την εμφανιση των μονιμων δοντιων.

Οποτε μην στανεχωριεσαι και ιδιαιτερα, νομιζω οτι με θετικη πλυση εγκεφαλου και με τον καιρο θα κοπει και απο μονο του...


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 πανες????????? μπραβο ρε αυγη!!!! χαρα στο κουραγιο σου!!!

εμεις το παλευουμε με την πιπιλα, ολη την ημερα δεν δειχνει να εχει προβλημα αλλα εκεινος ο βραδυνος υπνος ειναι μεγαλο θεμα ρε γμτ.. δεν αποκοιμιεται με τπτ.. κλεινουν τα ματια της αλλα τιποτα.. και ολο λεει παει πιπια μου.. παει.. τεσπα ευχομαι να μην κρατησει πολυ ακομα για την λυπαμαι και μπορει να κανω καμια βλακεια.... (εχθες λεω θα της δωσω εστω μεχρι να αποκοιμηθει... αλλα ευτυχως κρατηθηκα...)

πως της την εκοψες ?? δηλαδη της ειπες ας πουμε πως την πηρε καποιος η κατι τετοιο?? εγω του ελεγα οτι την πηρε ο αγιος βασιλης και οοολλο την ζητουσε γιατι και εμενα την επαιρνε στον υπνο του παντα. μετα μια μερα ειδε στην τηλεοραση ενα παιδακι που ειχε πιπιλα και ολο μου την ζητουσε και του ειπα πως την πηγε σ αυτο το παιδακι που ηταν πιο μικρο και την ηθελε . η αληθεια ειναι πως αρκετο καιρο την ζηταγε και μαλιστα ενα μεσημερι που εκλαιγε παρα πολυ η μαμα μου του την εδωσε :mad::-x:-x:-x αλλα θελω να σου πω πως ειναι νωρις μαλλον ακομα ! δωστης τον χρονο της και θα τα καταφερετε .. και μην τρελενεσαι ...εμεις την θελουμε και ετσι :tongue::tongue:

δεν θυμαστε που σας ελεγα πως βαζει το χερι του ?? το εκανε και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα Jend! Ουτε εμεις εχουμε κοψει πανα, αλλα κρυβομαστε, απο οσο γνωριζω αυτο ειναι σημαδι οτι κοντευει η ωρα του γιο-γιο (οπως και το να σε προειδοποιει για το τι επεται να κανει!

Εγω μα τα θεματα και τις βαφτισεις ποτε δεν τα πηγαινα καλα (ευτυχως η κουνιαδα μου με κατατοπισε, ειδαλλως δεν θα εκανα τιποτα. Φετος παντως την βαφτιση θα την κανουμε στο χωριο του συζυγου μου (Ψαραδες λεγεται και ειναι στις Πρεσπες, απο τα πιο υπεροχα μερη που εχω δει ποτε), οποτε την γλυτωσα! Δεν θα εχω τιποτα το "παραπανω" , θα ειναι Δεκαπενταυγουστος, θα εχει κοσμο, σουπερ ταβερνουλες για γλεντια μετα, θα εχει την Πρεσπα μπροστα μας, ολα τα αλλα περισσευουν...

Απιστευτο αλλα σημερα απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι αλλαξα 12 πανες!!!

Καλο βραδυυυυυυ.

μακαρι να ειναι μηνυμα πως θα την κοψει...μωρε θελω να τον παω παιδικο απο σεπτεβρη και πρεπει να την κοψει αλλιως δεν θα τον πιεζα και ιδιαιτερα

αλλα λεω καλοκαιρι ειναι που θα παει θα τα καταφερουμε!!:confused::confused::confused:

και αυτο με την βαπτιση πολυυυ μ αρεσε ! φανταζομαι εικονα ! ειναι τελεια μου εχουν πει τα μερη εκεινα ! μια χαρα θα τα πατε !! και μεσα στο κατακαλοκαιρο!! με το καλο !!! και πως βρε θηριο βρεθηκε το παλικαρι σου εδω κατω ????

χιχι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικα ειναι οντως ζορικα τα δυο παιδια... και ελεγα οτι οι μαμαδες απλα ειναι γκρινιαρες, χα,χα,χα

αλλα αν αφησεις το σπιτι λιγο χαλια (σαν το δικο μου) μια χαρα τα καταφερνεις και μαλιστα χωρις υστεριες κ.τ.λ. :P

και στα δικα σας Γιωτα!!!

jend, συγνωμη σημερα ειδα την ερωτηση πως βρεθηκε ο συζυγος εδω. ειχαν ηδη ερθει Αθηνα οι γονεις του, οποτε δεν δυσκολευτηκα ιδιαιτερα να τον βρω!!!!


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα φιλες μου!!! Τι νεα??? καμια δεν γραφει πια εδω......

Εμεις λοιπον ειμαστε καλα, χαιρομαστε που σας βλεπουμε καθε μερα στο φατσοβιβλιο, αλλα καποιες φορες μας πιανει η μελαγχολια και κοιταμε και τα παλια!!! Εχθες λοιπον εδειχνα στην Νεφελη φωτογραφιες απο εδω με τα παιδακια μωρα και ελεγα αυτος ειναι ο αντρεας, αυτος ειναι ο δημητρης κλπ και μου λεει η μικρη οκι μαμα ατα μωλα... αντεας μεγαλος!!!! (αυτα ειναι μωρα.. οι φιλοι μου ειναι μεγαλοι!!!)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...