Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Η αιματολογος που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη,μου είχε πει πως υπάρχουν κάποιοι παραγοντες που παίζουν ρόλο στο αν πρέπει μια γυναίκα να κάνει προληπτικά αντιπηκτικες ενέσεις στην εγκυμοσύνη.Καπνισμα,ηλικια,φάρμακα εξωσωματικής, κληρονομικότητα.Αν δεν έχεις θρομβοφιλια,θα κάνεις μικρή δόση ηπαρινης,για προληπτικούς λόγους.Αυτο βέβαια μετά από συνεννόηση με την αιματολογο και τον γυναικολόγο

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άντε ας θυμηθούμε τα παλιά....

Μαράκι να σου ζήσει κι απο δω

Και οι υπολοιπες πάρτε το απόφαση αν όντως θέλετε και δεύτερο (και τρίτο.....για μερικές μερικές).

ΦΙΛΙΆ ΠΟΛΛΆ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα υπερπολυτεκνη βρήκε η Ρια!!!!

Μαρακι να σου ζησει και η δεύτερη κουκλιτσα!!! Να χαίρεστε την όμορφη οικογένεια σας και να έχετε μόνο χαρές!!!!!!!!!

Αντε οι υπόλοιπες!!!!! Βάλτε μπρος!!!! Να μεγαλώσει η παρέα!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

den xerw th me epiase kai to anoixa eixa na to anoixw para polu kairo!!!!!!!!!!!

vaivea to xerw pws p;eon den mpainei kamia alla egw tha grapsw etsi mou th varesai mesimeriatika xaxaxaxaxax..

Se mia vdomada h Elena ginetai 1,5xronon to lew kai to xanalew kai den to pisteuw pws megalosai etsi?tha megalosei kiallo e?den tha einai pia to mwro mou?

Apo th mia skeutomai na kanw to deutero twra pou einai nwris akoma na megalosoun mazi na exei parea na paizei apo thn allh thn koitaw kai nomizw pws tha thn pligosw an erthei allo mwro sto spiti tha nomizei pws den thn agapaw to idio,na mou peis akoma den emeines eguos kai skeutesai tetoia pragmata kiomws einai to mono pou skeitomai(mh me vrisete polu alla etsi aisthanomai ti na kanw to katapinw ennoeitai kai sunaixizw).apo thn allh den mporw na fantastw th zwh mou xwris ta aderfia mou eimaste kai 3 zwh na xoume opote den tha mporousa na ths sterisw ena toso terastio sunaisthima ta aderfia sou!!!!mhpos eimai trelh mhpws taxw xamena?mallon e?

auta loipon o monologos mias trelhs xaxaxaxaxa.filakia!!!!!!!!!!!!!!


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!!!!! Και σε εσάς ευχομαι και δευτερο, και τρίτο και τέταρτο και πέμπτο (Ρία) για οποια το επιθυμει!!! Δεν προλαβαινω πλεον να μπω ουτε στο φεις ουτε εδώ!! Φαντατστειτε πως τώρα τελειωσα τις δουλειες και παω να ξαπλώσω για καμμια ωρίτσα πριν ξυπνήσει η μικρή για θηλασμό!! Εχουμε αρχίσει να πακετάρουμε και τα επιπλα, την ημερομηνία περιμένουμε μονο, οπότε καταλαβαίνεται πως ειμαστε!!

Η μικρή μου είναι μια χαρουλα, είναι καλο και βολικο μωράκι, ακριβως το αντιθετο της Μαρίνας μου!! Τρωει καλά πιάνοντας σωστα το στήθος, ρευεται, κάνει κακα αβέρτα και το κυριοτερο αυτό το παιδι κοιμάται!!! Τωρα καταλαβαίνω πως είναι να εχεις ένα παιδι που κοιμάται!!! Μεγαλώνει καλά!! Η Μαρίνα μου από την άλλη αντιδράει!! Εχει περάσει την μικρή για παιχνίδι!! Της δίνει φιλάκια, θέλει να της την δινω συνέχεια αγκαλιά με το μαξιλάρι, της ρίχνει και λίγες σφαλιάρες στο κεφάλι, πάει συνέχεια την σκουντάει με το δάχτυλο και της κανει ιιιιιιιιχιιιιιχχχ, της τραβαει το χερακι κτλ!! Την προστατεύω φυσικά, αλλα δεν θέλω να δημιουργησω και ασχημα συναισθήματα στην Μαρίνα για την αδελφη της!! Εχει αρχίσει πάλι να μας χτυπάει, να αντιδράει σε ότι λεμε πέφτοντας στο πάτωμα κλαίγοντας, δεν τρωει κτλ κτλ κτλ!!! Της μιλάω για το μωρο μας, θηλάζω την μικρή και την έχω διπλα μου να παίζουμε, την βάζω να με βοηθήσει με την αλλαγη πάνας και το μπάνιο της, προσπαθώ να περνάω αρκετο χρόνο μόνη μου μαζι της παιζοντας!! Γενικώς ακολουθώ όλα οσα εχω διαβάσει αλλα τα πράγματα είναι δυσκολα!! Σαφως είναι πολύ καλυτερα από αλλα περιστατικά που ακουω, τουλάχιστον την αντίδραση της την διοχετεύει σε εμάς και όχι στο μωρό!! Οσο για εμένα, είναι περιττο να αναφέρω πόσο απίστευτα κουρασμένη ειμαι!!!!! Να γινει η μετακόμιση, να τακτοποιηθούμε πάνω ώστε να ηρεμήσω τουλάχιστον από αυτό!!!

Έλενα, είναι απίστευτα δύσκολα με δυο παιδια που έχουν τόσο μικρη διαφορά ηλικίας, ειδικα όταν εισαι ολομόναχος!!! Θα στερηθείς πολλα πράγματα από την κόρη σου κανοντας δευτερο μωρό γιατι δεν θα μπορεις να της αφιερώσεις τον ίδιο χρόνο!! Θα περάσετε δυσκολα μέχρι να μάθει να ζει με το νέο μέλος αλλα από την άλλη πιστευω πως τα παιδιά που έχουν μικρή διαφορα ηλικίας οσο κι αν τσακώνονται έχουν το ένα το άλλο!! Μεγαλώνουν μαζί και γενικώς αναπτύσσονται και κοινωνικοποιούνται καλύτερα!!

Αυτά από εμένα, τι κάνετε εσεις;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Μαράκι μου καλό, συγχαρητήρια για τη δεύτερη κορούλα σου....Είμαι κι εγώ γκαστρούλα πάλι, αλλά είναι πολύ νωρίς, ούτε στο γιατρό δεν έχω πάει ακόμη...Μετακομίζουμε κι εμείς, απ' το σχολείο δεν με έχουν καλέσει ακόμη, γενικά επικρατεί μία περίεργη κατάσταση, πολλές αλλαγές...Πήρα θάρος από σένα γιατί μου φαίνεται πολύ δύσκολο με δύο μωρά...Βέβαια εγω θα είμαι σε λίγο καλύτερη μοίρα, γιατί όταν γεννηθεί το δεύτερο ο Δημητράκης θα είναι κοντά 2,5...

Κορίτσια να μπαίνετε και στο καφέ μας, δεν έχω facebook και μόνο από εδώ θα μπορούμε να λέμε τα νέα μας....Ελπίζω να είστε όλες καλά....


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι υπεροχα νεα ειναι αυτα;;;;;;;;;;;;;;;;; Με το καλο!!!!!!!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα ακόμα πιο υπέροχο και γερό μωράκι!!!!!! Πολυ χάρηκα!!!!! Πως νιώθεις;

Είναι παρα πολυ δύσκολο, πολύ περισσότερο απ' οσο φανταζόμουν!! Την παλεύω με την κουραση, το τρέξιμο, την φροντίδα τους και όλα!! Το χειρότερο μου ειναι η ζήλεια και οι επιπτώσεις που έχει!! Φυσιολογικό ειναι μεν, αλλα υποφέρω τις βλέπω και τις δυο να νιώθουν πόνο, ανασφάλεια και φόβο, η Μαρίνα απο τον ερχομό της αδελφής της και την προσοχή που της δίνω και η μπέμπα απο τα χτυπήματα που τρώει και απο τον μειωμένο χρόνο που της αφιερώνω κάποιες φορες στην προσπαθεια μου να μην ζηλευει η Μαρίνα!!

Εχω μέσα μου την εικόνα τους να παίζουν χαρούμενα και αγαπημένα σε κανένα χρόνό και αυτο ειναι που μου δινει κουράγιο!!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι νιώθω κι εγω λίγο περίεργα, αλλά θα πάνε όλα καλά πιστεύω...Σκέφτομαι τα ξενύχτια, την κλεισούρα,τις αποστειρώσεις, αλλά και πάλι τα θετικά είναι τόσα, που μετανιώνω που μουρμουρίζω...


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...