Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου!!!!!!!Πως τα περασατε τα Χριστούγεννα;;;; Τι είπατε στα ζουζούνια για τα Χριστουγεννα; Εγω παλευω εδω και ενα μηνα να εξηγήσω στην Μαρίνα τι ειναι Χριστουγεννα και να της εξηγήσω τι ειναι ο Αγιος Βασιλης αλλα με γράφει κανονικότατα!!! Ευτυχως πηραμε μπρος και αρχισαμε να λέμε αρκετες λεξουλες!! Οχι πολλυ καθαρά αλλα τις λέμε!! Οταν φυσικα δεν εχουμε την πιπιλα, την οποια δεν αποχωριζόμαστε πλεον μιας και εχει και η αδελφουλα μας οτι κι αν κάνει η μαμα!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!!!!!!!!!! καλη πρωτοχρονια να εχουμε κ καλη χρονια για ολο τον κοσμο. γλυκες μανουλες να χαιρεσθε τα παιδακια σας κ με το καλο να υποδεχτειτε κ τα νεα μωρακια!!!!!!!!

κοριτσια την βοηθεια σας!εμενα ο κουκλος μου ειναι 1 ετους κ 10 μηνων. βρε κοριτσια τι να κανω οσο μεγαλωνει ανταρτευει .δεν ειναι απο τα παιδακια που θα ενοχλησουν ή θα χτυπησουν αλλα παιδακια ,ακομη κ αν τον ενοχλουν τα αλλα.,ομωβς αν δεν του κανουμε το χατιρι σε κατι ή ενω παιζει τσατιστει για κατι αμεσως αρχιζει κ τσιριζει!!!! κ αν δε του δωσουμε σημασια εκει να δειτε τι γινεται,αν παλι του βαλω φωνες επειδη τσιριζει θα ηρεμησει.κ το αλλο ειναι οτι τσιμπαει τον αδελφο μου πχ οταν παιζουν ,το πατερα μου. κοριτσια ειναι το μοναδικο παιδι?????? πως να το αντιμετωπισω???? αρχιζω κ φοβαμαι πως θα χα;σω την μπαλα σε λιγο κ δε θα μπορω να τον κανω καλα?? καμια συμβουλη??????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπεραααααααα!!!!!!!!! Καλη χρονια κοριτσια!!! Με υγεια, αγάπη, χαμόγελα, κουράγιο, ελπίδα και τύχη!!! Να χαιρόμαστε τα καμάρια μας και με το καλο να υποδεχτούμε και τα νεα μπεμπακια!!!

Τι κάνετε; Εμεις ειμαστε σε εναν πανικο!!! Η Μαρίνα αρχισε με την τουαλέτα!!! Κάποιες φορες παμε και οντως κανει κακα ή τσισα!! Τις περισσότερες ομως θελει να πηγαινουμε για να παιζει!!! Θεωρει πως η διαδικασία τουαλέτα, καζανάκι, πλυσιμο κτλ ειναι αστεια!!! γκρρρ!!! Εξακολουθει να ειναι απιστευτα νευρική και να μισει τον υπνο!! Οταν νυσταζει γινεται σκετο τερατακι!!! Η Αρτεμουλα μου αρχισε τα φρουτακια και το φαγητο!! Προς το παρον μονο φαριν λακτε και κρεμμα βανιλια δεχεται!!! Ειναι ζητημα αν φαει καμμια δεκαρια κουταλιές φρούτο και μια-δυο φαγητο!!! Αρχισε να στηριζεται στην μεση της για λιγα δευτερολεπτα ενω θελει συνεχεια να ειναι ορθια ή να της κραταμε χερακια και να περπαταμε!!! Δεν μπορω να σας περιγραψω ποσο εξαντλημένη ειμαι!!

Rose φαση ειναι θα περασει!! Τεραστια υπομονή θελει, και εναν συνδιασμο αδιαφορίας, συζήτησης και ορίων!! Η δικια μου να δεις τι κανει!! Θα φοβηθει το ματι σου!!! Ευτυχως εχουμε βελτιωθει πολυ!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα γλυκιες μανουλες ! Σημερα πηρα χαμπαρι το "καφε" σας και ειπα να σας γνωρισω λιγο καλυτερα (αν και αργα)

Στις 26 Φεβρουαριου γεννησαμε το πρωτο μας αγορακι (ο δευτερος μας ειναι 5 ημερων) και οπως καταλαβαινετε απο την ωρα του μηνυματος, τωρα εχουμε τους θηλασμους μας. (Τον Νκολακη καταφερα να τον θηλασω μεχρι 18 μηνων)

Εχω την τυχη να μενω στη Νεα Μακρη (μετακομισα προν δυομιση χρονια λογω του γαμου) και ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια.

Θα χαρω να τα λεμε κοριτσια! :-P


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

τοκ τοκ is anybody here???? μπααααα μαυρη ερημία!!! μαύρη πετρα ρίξαμε στο καφε!!!!

Εγραψα μια ολοκληρη εκθεση, κ οταν πηγα να την καταχωρησω, χαθηκε ετσι απλα!! γκρρρρρρρρρρ ειχα ξεχασει αυτα τα κουλα του καφε!!!! νευριασα!!!

Με λιγα λογια εγραψα πως θελω να σας ''ψησω'' να ξαναβαλουμε σε ''λειτουργια'' το καφε!κ ελπιζω να ακολουθήσετε όλες!!! γιατι εχει αλλη χάρη το καφε μας!!!!

Σήμερα που δεν είχα πολυ δουλεια, κοινως το κολοβάραγα, εκατσα κ διαβασα όλα (??) τα μηνυματα 1,5 έτους πριν! πολυ συγκινητικό!! πολλες αγωνιες και αγχος !!θυμηθηκα που δεν ηξερα που πανε τα τεσσερα!!οχι οτι τωρα ξερω, αλλα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα!!!! χχχχχ

avgi1982 καλως ηρθες!!! το καφε μας εχει ερημωσει γιατι εχουμε μαζευτει ολες οι τρελομανες αλλου κ εχουμε γινει καταπληκτικη παρεα, αλλα πες λιγα λογια για εσενα να γνωριστουμε κ που ξερεις ισως γινει η αρχη για να ξαναζωντανεψει η παρεα μας κ εδω!!!!

Πως ειναι να εχεις ενα διχρονο αγορακι (το τονιζω το αγορακι!!)χαχαχα κ ενα νεογεννητο!????! εχεις βοηθεια?τα καταφερνεις??

Εγω φοβαμαι να κανω κι αλλο. ωρες ωρες μου φαινεται βουνο κ πιστευω δεν θα εχω τις αντοχες να τα βγαλω περα με δυο!!!

καποιες μανουλες ομως εδω μεσα περιμενουνε το 2ο, άλλες το 3ο και καποιες εχουνε κ 4!!! χαχαχα προσπαθω να παρω παραδειγμα αυτες αλλα δεν μου βγαινει!!:rolleyes::rolleyes:

Λοιπον αυτα!! για να μαζευομαστε σιγα σιγα!!!!!!!!

Ακουτε κοριτσια????????? Σας αγαπω πολύ!!!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!!! Επιτελους να μια μανουλα, γεια σου alpan.

Αν και ειναι πολυ νωρις για να μιλησω για την καθημερινοτητα με δυο παιδια (ο μπεμπης ειναι μολις 11 ημερων) , μεχρι στιγμης και μου αρεσει παααααρα πολυ και δεν εχουμε δυσκολευτει ιδιαιτερα. Η αληθεια ειναι πως μετα το πρωτο παιδι, δεν εχεις καμια σχεση στο δευτερο. Ουτε τοσες ανασφαλειες η αποριες, ουτε μιση ωρα για το αλλαγμα πανας, ουτε φοβος για το μπανακι του... Επισης ο "μεγαλος" αδερφουλης το εχει παρει πολυ ζεστα το θεμα με τον μικρο και αυτο βοηθαει πολυ.

Απο βοηθεια, εχω την καλυτερη!!! Τον αντρα μου, χωρις εκεινον σιγουρα θα δυσκολευομουν πολυ περισσοτερο. Επισης δυο φορες την εβδομαδα ερχεται και η μητερα του μηπως μπορεσω να βγαλω λιγη δουλεια. Οποτε μια χαρα ειμαι! Μπορω να σου πω, οτι αν δω και τα καταφερνουμε με τα δυο, σκεφτομαι και το τριτο :P:p:p

Θα χαρω να γνωρισω και τις υπολοιπες μανουλες σιγα-σιγα, ηδη με τους θηλασμους το βραδυ εχω ξεκινησει την αναγνωση του καφε σας για να μπω στο κλιμα. Ευλογημενο πραγμα η τεχνολογια και το internet. Ειδικα το βραδυ που δεν μπορεις να κρατησεις τα ματια σου ανοιχτα.

Σας φιλω και θα χαρω να τα ξαναπουμε!


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι!

Αληθεια τι ηλικια έχεις??

Πολυ καλο που σε βοηθαει ο αντρας σου και ναι εχεις δικιο φανταζομαι τα θεματα κ τις δυσκολιες που ειχες στο πρωτο παιδι, με το δευτερο δεν θα τα εχεις!

Εγω θυμαμαι ουτε μπανιο δεν την εκανα, φοβομουν να την πιασω!!Καλα για αλλαγη πανας δε το συζητω, βουνο μου φαινοταν!!χαχαχ

Τι εποχες και αυτες!!!ανεπαναληπτες!!!!!! :tongue:

Διαβαζεις τα παλια μηνυματα ε??? χαχαχα και εγω αυτο κανω!!

Αυτο ειναι το ωραιο με αυτο το καφε, πως οτι γραφεις μενει! Και ειναι ωραια να θυμασαι πως ενιωθες πολλους μηνες πριν!!!

Το ιντερνετ λενε οτι μας απομακρυνει και μας κανει αντικοινωνικους, αλλα με εμας εδω, ακριβως το αντιθετο εγινε.Νεες φιλιες προεκυψαν και δεσιμο απο ολες!

Ελπιζω να ερθουν σιγα σιγα και οι υπολοιπες, ωστοσο εσυ συνεχισε το διαβασμα¨:wink:

Σημερα εχω δουλεια κ δεν μπορω να γραψω πολλα!χεχε θα τα ξαναπουμε!

Καλη δυναμη στους νυχτερινους σου θηλασμους!Αποκλειστικα θηλαζεις??

Φιλια τα ξαναλεμε!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου κοριτσι!

Αληθεια τι ηλικια έχεις??

Πολυ καλο που σε βοηθαει ο αντρας σου και ναι εχεις δικιο φανταζομαι τα θεματα κ τις δυσκολιες που ειχες στο πρωτο παιδι, με το δευτερο δεν θα τα εχεις!

Εγω θυμαμαι ουτε μπανιο δεν την εκανα, φοβομουν να την πιασω!!Καλα για αλλαγη πανας δε το συζητω, βουνο μου φαινοταν!!χαχαχ

Τι εποχες και αυτες!!!ανεπαναληπτες!!!!!! :tongue:

Διαβαζεις τα παλια μηνυματα ε??? χαχαχα και εγω αυτο κανω!!

Αυτο ειναι το ωραιο με αυτο το καφε, πως οτι γραφεις μενει! Και ειναι ωραια να θυμασαι πως ενιωθες πολλους μηνες πριν!!!

Το ιντερνετ λενε οτι μας απομακρυνει και μας κανει αντικοινωνικους, αλλα με εμας εδω, ακριβως το αντιθετο εγινε.Νεες φιλιες προεκυψαν και δεσιμο απο ολες!

Ελπιζω να ερθουν σιγα σιγα και οι υπολοιπες, ωστοσο εσυ συνεχισε το διαβασμα¨:wink:

Σημερα εχω δουλεια κ δεν μπορω να γραψω πολλα!χεχε θα τα ξαναπουμε!

Καλη δυναμη στους νυχτερινους σου θηλασμους!Αποκλειστικα θηλαζεις??

Φιλια τα ξαναλεμε!!!!!:P

Καλησπερα και παλι!

Λοιπον... Πριν απο δυο μερες πατησα τα πρωτα... αντα !!! Ευτυχως εκανα οικογενεια προν με πιασει η κριση ηλικιας , νομιζω πως το αντιμετωπιζεις τελειως διαφορετικα το θεμα της ηλικιας οταν εχεις παιδια. Οταν εισαι μονος σου ειναι που στην βαραει πιο πολυ συνηθως.

Ναι, ναι θηλαζω αποκλειστικα, τον πρωτο μας γιο τον θηλασα μεχρι 18 μηνων , μακαρι να τα καταφερω και με τον μικρουλη μας τοσο καλα.

Οσο για το internet... Μου φαινεται οτι οντως απομακρυνει τους ανθρωπους οταν βλεπω π.χ. 16χρονα να μην βγαινουν απο το σπιτι Σαββατο βραδυ και να την βγαζουν στον υπολογιστη κανοντας σχεσεις εξ αποστασεως μεσω facebook. Αλλα στην δικη μας περιπτωση, (προσωπικα εχω να πω οτι με πολλους φιλους χαθηκα ισως να επαιξε ρολο και η μετακομιση, ισως η αλλαγη στα ενδιαφεροντα...) εχει την αντιθετη συνεπεια. Ηδη απο αγορες και ανταλλαγες που εχω κανει μεσα απο το forum εχω γνωρισει πολυ αξιολογες κοπελες και μαλιστα με μερικες μενουμε και σχετικα κοντα!!! Εγω ειμαι τυχερη, μενω στη Νεα Μακρη και τα καλοκαιρια αλωνιζω συνεχεια στις παιδικες χαρες!!! Θελω να δω τωρα αν θα τα καταφερνω να βγω μονη μου με τα μικρα, θα προσπαθησω με τον μαρσιπο!

alpan. ποσο χρονων ειναι το παιδακι σου?

Φιλιαααα!!!


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

avgi1982 καλως ήρθες στο καφε!!!

Τι κανετε κοριτσια; Εμεις μετραμε τις ημερες!!! Αν συνελθει το Αρτεμακι μου την Τεταρτη ερχομαστε Αθήνα!!!!!!! Επιτέλους να δω την οικογενεια και τους φιλους μου!!!!! Δεν φανταζεστε ποσο ανυπομωνω!!! Οι ταλιμπαν μου ειναι μια χαρουλα!! Η Μαρίνα παιζει με το αγαπημενο της παιχνιδι την αδελφη της!!! Η Αρτεμις οδυρεται μια απο τα δοντια μια απο την Μαρινα και ου το καθεξις!!! Τα κοιταω και δεν μπορω να καταλαβω ποτε μεγάλωσαν τοσο πολυ!!!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

avgi1982 καλως ήρθες στο καφε!!!

Τι κανετε κοριτσια; Εμεις μετραμε τις ημερες!!! Αν συνελθει το Αρτεμακι μου την Τεταρτη ερχομαστε Αθήνα!!!!!!! Επιτέλους να δω την οικογενεια και τους φιλους μου!!!!! Δεν φανταζεστε ποσο ανυπομωνω!!! Οι ταλιμπαν μου ειναι μια χαρουλα!! Η Μαρίνα παιζει με το αγαπημενο της παιχνιδι την αδελφη της!!! Η Αρτεμις οδυρεται μια απο τα δοντια μια απο την Μαρινα και ου το καθεξις!!! Τα κοιταω και δεν μπορω να καταλαβω ποτε μεγάλωσαν τοσο πολυ!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ mariamg ! Σου ευχομαι να ειστε καλα και να μπορεσετε να ταξιδεψετε οικογενειακως Αθηνα!!! Πολυ μικρη διαφορα εχουν οι κορουλες σου, σαν τους ανιψιους μου. Ειναι φουλ κουραστικο στην αρχη, αλλα θα το καταχαρειτε σε λιγο καιρο που θα μεγαλωσει και αλλο η μικρη. Να τους δεις τι ωραια που παιζουν τωρα πια... (παντα πεφτει και καμια σφαλιαρα ομως (για να μην ξεχνιομαστε)!!! :P


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

Αυγη καλως ηρθες!!!!

Εδω πραγματικα εχουμε ερημωσει λιγο, αλλα εγω παντα ελπιζω οτι καποια στιγμη θα γινει αυτο που λεμε επιστροφη στις ριζες ;). Η αληθεια ειναι οτι εχουμε κανει σε άλλο site μια ομαδα οπου μιλαμε καθημερινα και συνεχεια αλλα κοριτσια μην ξεχναμε το καφε μας, ακουτε???? Καλα κανεις που προσπαθεις με τον θηλασμο, δινεις τεραστια οφελη στο παιδακι σου...

Ειχαμε και μια απουσιολογο καποτε, αλλα παει και αυτη....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...