Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα μανουλες τι γινετε πολυ ησυχια εχει πεσει σε αυτο το καφε μας εχουν φαει λαχανο.χαλια ο καιρος αυτος τις μερες ολο βρεχει:-(.εχουμε κολλησει μεσα με τον μικρο και μιας και λειπει κ ο αντρας μου συνεχεια ουτε για ψωμι δεν βγαινουμε.το κανω μονη μου.....ευτηχως που οταν γεννησουμε θα ειναι χειμωνιατικος ο καιρος και δεν θα ειναι τοσο δυσκολο να μεινουμε μεσα.


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!!

τι ειναι το υδραμνιο??το αμνιακό υγρο?

χτες ημουν στον γιατρο μου..ολα καλα μονο που βρηκε το αμνιακό μου υγρο αυξημένο και μου ειπε να κανω μια ακομα καμπύλη ζάχαρου ,γιατι λεει το

αυξ. αμν. υγρο ειναι ένδειξη ζαχαρου κύησης.

...μα τωρα απεκτησα ζάχαρο που εχω να βαλω ζαχαρη στο στομα μου 20 μερες???


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια βρε κοριτσια! αχ τι τραβαμε και μεις οι εγκυουλες!τι ορμονες τι νευρα τι κλαματα και τι χαρα ομως ε???? ολα εχουν τα πανω και τα κατω τους....εγω ελσα οταν φωναζω στον μικρο πετρωνει η κοιλια μου μετα και με ενοχλει το στερνο μου...και ο μικρος μου λεει γιατι μιλας ετσι στην αγαπη σου????μετα βλεπω τα 2 φορεματακια που πηρα για τη μπεμπα και με πιανουν τα κλαματα...:o τι να λεμε τωρα!ψωμι μονη ε? μα τι νοικοκυρα, εγω το παραγγελνω...χι χι μαζι με γαλατα κτλ...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

πεταλουδιτσα μου υπομονη με τα μελομακαρονα φετος :P μαλλον δεν ειναι τιποτα αλλα και να ειναι ο χρονος που εμεινε ειναι λιγος οποτε...θα κανεις λιγο υπομονη.οταν καναμε β επιπεδου και μενα το ειχε βρει λιγο αρκετουτσικο αλλα ολα ηταν οκ. Ζουκι μου επειδη το επαθες μια φορα δε σημαινει οτι θα το ξαναπαθεις , θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα..στειλε μας τα νεα σου..και κοιτα να περασεις οσο καλα γινεται αυτες τις μερες..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

kalimeres k apo mena!!!

egw apo x8es eimai sti manoula mou na me prosexei sto spiti tis!!! giati vare8ika na prosexw ton eauto mou k ton antra mou! ton afisa mono na iremisei k apo mena!!!xaxaxaaxxaa!!! kala k otan mpw ston mina mou lew na metakomisw sti mana mou na me prosexei !!!;)


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Δυστυχως την ψυχολογια μου δεν την ελεγχω και οι ωρες περνανε βασανιστικα αλλα δεν εχω επιλογη απο το να κανω υπομονη.

Ελπιζω να μην μου συμβει ξανα οτι μου συνεβη γιατι δεν θα το αντεξω. Τη Δευτερα στο ντοπλερ οι απαντησεις.

Το υδραμνιο ειναι αυξημενο αμνιακο υγρο. Μερικες φορες ωφειλεται σε ζαχαρο μερικες οχι. Εγω καμπυλη ζαχαρου δεν εχω κανει ακομα αλλα στις προηγουμενες εγκυμοσυνες δεν ειχα προβλημα ζαχαρου.

Αρχισε να σας ενοχλει η κοιλια σας?


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε;υπομονή χρειαζόμαστε όλες από ο,τι βλέπω...τι να κανουμε, λιγο εμεινε, θα περιμένουμε!κι εγώ παντως δεν αντεχω αλλο τη δουλειά!!!περιμένω πως και πως να ερθει ο άλλο μηνας που παιρνω δικαιωματικά την άδεια κυησεως!!ουφ, καθε μερα την μετραω, παιδιά, κουραστηκα, και με τα 2 αλλα στο σπιτι, δεν ξεκουραζομαι καθολου!!!γιαυτό λεω υπομονή και θα ρθει ο καιρός και να ξεκουραστώ από τη δουλεια και να ετοιμαστω και για τον ερχομο του μπέμπη μας!!!

αυτά, φιλάκια σε όλες, θα τα ξαναπουμε και zouki κανε μονο θετικές σκεψεις καλή μου!!όλα καλά σου ευχομαι με το doppler!


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites

και γω στο σκυψιμο μεγαλο προβλημα...εχω και τοσες δουλειες στο σπιτι και τα παιχνιδια του μικρου πεταμενα στο πατωμα! καθε φορα που σκυβω υποφερω και πιστεψτε με το κανω συχνα...:( και οι κλωτσιες πλεον πονανε πολυ και η κοιλια μου πετρα..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

αχ Ντινα εσυ εχεις και αλλα δυο....εγω εχω εναν πολυ ζωηρο,εναν αντρα και εναν σκυλο που φορτωσα στον αντρα....χι χι χι τον καημενο δε του φταναμε εμεις εχει και τον σκυλο μου τωρα....αληθεια τι γινεται με το υδραμνιο??


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μελομακαρονα???τι ειναι αυτο????

κι εγω πάντως οταν συγχύζομαι πετρώνει η κοιλιά μου.

ζουκι πιο ειναι το ιστορικό σου??ο λογος για το δικο σου αυξημένο υγρό ηταν το ζαχαρο??η κατι αλλο?αν μπορείς μου λες..


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;εγω ψυχολογικα καλυτερα αφου ξεσπασα χθες αδικως στον καημενουλη τον αντρουλι μου(τι τραβανε και αυτοι οι καημενοι με τις δικες μας τις ορμονες)ευτηχως εχει κατανοηση...εμενα παλι η κοιλια δεν με ενοχλει τοσο πολυ οσο η μεση η οποια με πεθαινει και δυστηχως με ποναει πολυ και το υβικο οστο(λογο του προβληματος στη προηγουμενη γεννα) απο το βαρος που ασκει η κοιλια προς τα κατω που αν συνεχισω ετσι το τελευταιο δυμηνο θα το βγαλω στο κρεβατι.ειναι αξιοθαυμαστο το γεγονος οτι οσα και να περασει μια γυναικα στην εγκυμοσυνη και στην γεννα μετα τα ξεχναει ολα και θελει παλι να τραβηξει τα ιδια......οσο για τα μελομακαρονα που λετε ευτηχως αν φαω ενα με πιανει καουρα οποτε δεν τα βαζω στο στομα μου αλλιως θα τα ειχα ταραξει.......


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα....αυριο το πρωι εχω καλεσει τις θειες για καφε και κουλουρακια (τροπος του λεγειν..) ενα πραγμα θα σας πω..ταψια μιλφειγκ, σπανακοτυροπιτα, κουλουρακια και κουραμπιεδες ολα συνταγες οριτζιναλ και φτιαγμενα απ τα χερακια τους!!!!!!:D :D :D :D εγω μονο ενα κεικ εκανα και κατι κουλουρακια..μετα απο αυτο νομιζω οτι θα πρεπει να ξαναζυγιστω :oops:


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια, τι κάνετε; Εχω καιρό να σας γράψω, αλλά δεν είχα και την καλύτερη ψυχολογία τις τελευταίες μέρες. Βλέπετε, εκτός από τις αντιπηκτικές ενέσεις που κάνω κάθε πρωί, ξεκίνησα και ινσουλίνες, δύο την ημέρα.Και φυσικά αυστηρότατη δίαιτα. Πόσα να αντέξει η έρμη η έγκυος, όταν δουλεύει κιόλας; Ασε που πρέπει να φτιάχνω δύο φαγητά την ημέρα, ένα για μένα και ένα για τον άντρα μου. Και δεν μου έφταναν όλα αυτά, μετακομίζω μετά τα Χριστούγεννα και καταλαβαίνετε τι γίνεται στο σπίτι. Κατά τα άλλα όμως, όλα καλά με την μπουμπού μου. Εφτασε αισίως το ένα κιλό. Αλλά ο γιατρός μας είπε ότι θα γεννήσουμε την 38η εβδομάδα λόγω ζάχαρου. Αυτά αν σας κούρασα.


77N4p2.png

1e30b2a176.png

Link to comment
Share on other sites

nanny κανεις ιδική διαιτα λογο ζαχαρου??γιατι δεν προσαρμόζεις τα 2 φαγητα σε 1 να μην μαγειρεύεις ολη μερα?

απ την αλλη, να πανε καλα ολα για ολες μας και χαλαλι..


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...