Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια!!τι κάνετε;;όλα καλά ευχομαι!!!

μαθηματα ανωδυνου τοκετού, ε;;πωπω, εγω τα έκανα πριν 5 χρονια περιπου που ήμουν εγκυος στην πρωτη μου κορούλα και ουτε και τα χρειαστηκα τελικα γιατί εκανα καισαρική:(.

Αλλα με βοηθησαν τα μαθηματα περί θηλασμου και γενικως φροντιδας του νεογνού.

καλή εβδομάδα να έχουμε, τα λέμε!!!!!:P


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

που τα κανεις και ποσο πληρωνεις ελενα ? πιο πολυ απο περιεργεια γιατι εκανα επισκλειριδιο και η εμπειρια της 1ης μου γεννας ηταν μοναδικη, αλλα δε ξερεις καμια φορα..

καλη βδομαδα βρε ντινα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απ τη μουντη θεσσαλονικη..ντινα εσυ που δουλευεις σε υπερηχους, ξερεις αν μπορω να κανω μια επισκεψη σε εναν 3d η 4d υπερηχο μονο για να παρω μια φωτο απ το προσωπακι της? και αν ναι ποσο θα κοστησει στο περιπου..?


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

swity egw piga k graftika sta ma8imata sto ika tis ag.sofias ston peiraia...den plirwneis tpt!! polu kali i gunaika pou ta kanei, mas edeikse sto prwto ma8ima gimnastiki polu ipia isa isa gia tin plati k gia ta podia min pianomaste...genikws 8a mas deiksei polla!!!

gia dopler telika eipe o giatros na paw apo 20 dekemvri peripou...!!! k apo 10 flevari 8a mpoume sto mina mas k 8a eimaste se etoimotita gia tin beba!!!

k egw apo tin arxi exw proes8ima pws kapou 20 flevari 8e gennisw den kserw giati...gia na doume...:rolleyes:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλες!!τι κανεις swity;κοιτα δεν μπορείς να πας απλά και μονο για μια φωτογραφία.κανονικά αυτές τις βγαζουν στο β επιπεδου στην 22η εβδομάδα περίπου και εφόσον το εμβρυο είναι σε καλή θεση.

τώρα αυτό που μπορείς να κανεις, είναι αν πας για έναν απλό υπερηχο αναπτυξης του μωρου ή doppler , να τους πεις αν το μωρό είναι σε καλή θεση να στο βγάλουν και μια 4D φωτογραφία. αυτά!!(κανείς δεν προκειται να σου πει έλα κορίτσι μου θα στο βγαλω μονο φωτογραφία, θα σε χρεωσει κανονικά υπερηχο, οποτε συνδύασέ το με έναν υπερηχο που πρέπει ουτως ή άλλως να κάνεις).φιλιά..;)


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσακια, αφου σας ειπα το doppler μου το εκανε ο γιατρος μου την πεμπτη που ειχα το ραντεβου, δε χρειαστηκε να παω αλλου να το κανω..και στον μεγαλο υπερηχο που εκανα εξω, κρυφα απο τον γιατρο μου γιατι παλι δε χρειαζοταν να παω αλλου ειχε γυρισμενη πλατη και παλι δε καταφερα να δω το προσωπακι της..ο γιατρος μου εχει ολα τα αλλα εκτος απο 3d kai 4d.. ντινα για απλο υπερηχο ελεγα και γω να μου χρεωσουν, δε θα τους ελεγα οτι παω μονο για τη φωτο...αν και οπως μου λεει ο αντρας μου σε λιγο θα τη δω απο κοντα..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

ντινα μου ο γιατρος μου ειναι στο διαβαλκανικο και με βλεπει εκει οποτε εσυ ξερεις οτι εχουν καλα μηχανηματα..εκτος απο τρισδιαστατα!!!:mad:

ελενα λες να ρωτησω στο ικα της θεσσαλονικης αν εχουν τιποτα...αν και ειχα κανει καποια μαθηματα για αναπνοες μονο, στο διαβαλκανικο αλλα δε μου χρειαστηκαν καθολου...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

ντινα μου ο γιατρος μου ειναι στο διαβαλκανικο και με βλεπει εκει οποτε εσυ ξερεις οτι εχουν καλα μηχανηματα..εκτος απο τρισδιαστατα!!!:mad:

ελενα λες να ρωτησω στο ικα της θεσσαλονικης αν εχουν τιποτα...αν και ειχα κανει καποια μαθηματα για αναπνοες μονο, στο διαβαλκανικο αλλα δε μου χρειαστηκαν καθολου...

καλησπέρα..δεν δουλεύω στο διαβαλκανικό οποτε δεν ξερω τι μηχανήματα χρησιμοποιουν. αν ενδιαφερεσαι στειλε μου πμ να σου πω να ερθεις εδώ.


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια! Τι κανετε? Εγω ειμαι αρρωστη απο την προηγουμενη Κυριακη. Μετα απο μια βδομαδα ταλαιπωριας επαθα και κριση ασθματος και παραλιγο να νοσηλευτω. Παιρνω φαρμακα και εχω αμπαρωθει στο σπιτι αλλα η αναρρωση ειναι πολυ αργη. Μπορει να εχω και την Η1Ν1 μου ειπαν οι γιατροι αλλα δεν εχω εξεταστει.

Μεγαλη ταλαιπωρια, νομιζω οτι δε θα γινω ποτε καλα.

Ευτυχως προχτες πηγα για υπερηχο και ειδα τη μπουμπου μου.

Ειναι γυρω στα 1100γρ και φαινεται καλα. Στις 21/12 θα κανω το πρωτο ντοπλερ. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι εχω ταλαιπωρηθει αφανταστα.


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ καημενουλα περαστικα! Σας λεω εγω σκεπαστειτε....αν εχεις την Η1Ν1 δε πρεπει να εξεταστεις για να σιγουρευτεις οτι ολα καλα με την μπεμπα?? ενοω και για μετεπειτα..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ καημενουλα περαστικα! Σας λεω εγω σκεπαστειτε....αν εχεις την Η1Ν1 δε πρεπει να εξεταστεις για να σιγουρευτεις οτι ολα καλα με την μπεμπα?? ενοω και για μετεπειτα..

Μου ειπαν οι γιατροι οτι και να την εχω τα ιδια φαρμακα θα παιρνω δε θα αλλαξει κατι. Μονο αν θελω να μαθω για να ξερω οτι την περασα και να μηνε χω αγχος μη κολλησω. Αλλα ειναι πολλα τα 130 ευρω και εχω δωσει πολλα στους γιατρους αυτες τις μερες. Γι αυτο το σκεφτομαι....


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...