Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εμένα ο γιατρός μου με προέτρεψε, μου δήλωσε πως αν δεν το έκανα και την πάθαινα θα ήμουν μόνη μου, εκείνος δεν θα έφερε καμία ευθύνη. Άσε που θα άφηνα και το παιδί ακάλυπτο μέχρι να πάει 6 μηνών. Αλλά κι εγώ ήμουν θετική. Οι μελέτες που έχω διαβάσει ως τώρα δεν αναφέρουν καμία σοβαρή παρενέργεια του εμβολίου, αντίθετα παρουσιάζουν στοιχεία πως οι έγκυες έχουν 6 φορές μεγαλύτερες πιθανότητες επιπλοκών. Μιλάω για ιατρικά στοιχεία σε ιατρικά περιοδικά, όχι, σε κανάλια. Από την άλλη ήδη 3 έγκυες στην Ελλάδα είναι στην εντατική λόγω επιπλοκών της γρίπης.

Όσο για το βιντεάκι, επλίζω να το δείτε όλο. Ειδικά εκείνο το σημείο που η κυρία λέει πως όλο αυτό είναι ένα σχέδιο για να εξαλειφθούν τα 2/3 (!!!!) του πληθυσμού της γης......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

επισης η κυρια ,υστερα απο λιγο ψαξιμο στο you tube βρηκα κ αλλα βιντεακια της που συστηνετε ως συγγραφεας που γραφει βιβλια για ufo κ εμπειριες ανθρώπων αλλα και δικες της...

εμενα παντως αυτο που με ανησυχεί ειναι το μετα την γεννα.

οκ τωρα προσέχουμε ,πλενουμε τα χερια μας,δεν φιλαμε,δεν δεν δεν...

το νεογεννητο αν κολησει τι θα γινει???

πηπως να το κλησουμε σε γυαλα για 6 μηνες??να γινουμε υστερικές με αυτουσ πυ το πλησιαζουν??τι ??

η να εμβολιαστούμε για να παρει αντισώματα??

τι απο ολα ειναι αλήθεια??

θα μας τρελάνουν!


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως γι' αυτό το έκανα κι εγώ. Ο γυναικολόγος μου είπε, καλά εσύ κλείνεσαι για 3 μήνες σπίτι (που δε γίνεται, εδώ που τα λέμε) αλλά το παιδί άλλους 6 μήνες δεν θα αφήσεις να το βλέπει κανείς; Τώρα, θα δούμε τί είναι το πιο σωστό. Μονάχα η κάθε μια μας ξέρει πως νιώθει. Εγώ λέω να ακολουθήσετε το ένστικτό σας. Εμείς έτσι νιώθαμε κι οι δυο (και εγώ και ο άντρας μου) και το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..απο προχθες με εχει πιασει ενα φουσκωμα στη κοιλια και στο στομαχι νομιζω θα σκασω... αρχισε να κλωτσαει και ψηλα στο στομαχι και με πιεζει..οσο για το εμβολιο ουτε εγω θα το κανω ουτε στον μικρο μου, οχι λογω του βιντεο και ολα αυτα που διαβαζουμε στο ιντερνετ, γενικως επειδη φοβαμαι και δε ξερω τι απ ολα να πιστεψω..τι να πω, προσοχη και ο θεος βοηθος..

Τι γρηγορα που περασαν οι μερες του Δεκεμβρη...:D


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εγώ το εμβόλιο δεν το έκανα και δεν πρόκειται να το κάνω, μετά από συζήτηση με το γιατρό μου αλλά και με άλλους γιατρούς της οικογένειας!

Τη βδομάδα που μας έρχεται θα πάω να δώσω αίμα για την καμπύλη σακχάρου..και θα ήθελα να σας ρωτήσω (αφού οι περισσότερες είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη από μένα, οπότε θα την έχετε ήδη κάνει) πόσο περίπου κοστίζει η εξέταση και μετά από πόσες μέρες παίρνω τα αποτελέσματα?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω την εκανα με το ικα ,σε νοσοκομειο ,εκει που κανω κ τις εξετασεις του μηνα.

τα αποτελεσματα βγηκαν σε 2 μερες.

το κακό ηταν πως δεν μου έβαλαν πεταλούδα κ με τρύπησαν 4 φορες κ μου μελάνιασαν τα χεράκια μου..

αν ήξερα οτι γίνετε κ με πεταλούδα θα την ζήταγα.

Επεξεργάστηκαν by petalouditsa

eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

καλαμερα μανουλες!!!!γυρισα και εγω!!πως τα πηγαινετε;εκανα την καμπυλη ζαχαρου την τριτη και ευτηχως ειναι καλη ειχα ενα αγχος γιατι.περαστικα στις αρρωστουλες.το εμβολιο ουτε εγω θα το κανω ουτε στον γιο μου.καθομαστε σπιτι περισσοτερο και προσεχουμε οσο μπορουμε και ο θεος βοηθος.η μεση και εμενα με ποναει πολυ και το υβικο οστο επισης.αρχισε να με πιεζει και ο μικρος προς τα πανω και μου δημιουργει δυσφορεια.τι να κανεις....


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καιρό είχα να γράψω αλλά τα νέα σας τα διαβάζω στα πεταχτά. Περαστικά στις αρρωστούλες και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν. Έχω ραντεβού στις 22/12 με το γιατρό και θα συζητήσουμε και για το εμβόλιο. Προς το παρόν προσέχω και αποφεύγω τους κλειστούς χώρους με πολυκοσμία. Βέβαια επειδή και στη δουλειά είμαι σε ένα εσωτερικό γραφείο που δεν έχει καθόλου θέα από την πολλή κλεισούρα ετοιμάζομαι να πάθω κάτι αλλά ευτυχώς συγκρατούμαι. Θα πατε πουθενά τα Χριστούγεννα; Φιλάκια.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το έχω κάνει το εμβόλιο κορίτσια και ψιλοφοβάμαι. Πάντως το βιντεάκι είναι ό,τι να'ναι...

Δε μπορεί να βλέπουμε ό,τι λέει ο καθένας και να το πιστεύουμε δίχως να εξετάζουμε ΠΟΙΟΣ είναι αυτός που το λέει. Και αν ψάξετε θα δείτε πως αυτή είναι ψιλο στον κόσμο της και ασχολείται όντως με ούφο και μεταφυσική κτλ. Οπότε καλό είναι να κάνουμε post έγκυρες πηγές.

Εγώ βασικά σκέφτομαι να μην το κάνω για άλλο λόγο. Γιατί ο γιατρός μου λέει πως έχουν υπερβάλλει λίγο τα ΜΜΕ και ότι ναι με πρόκειται για επιδημία, αλλά όχι για επικίνδυνη πανδημία. Επίσης στην Ελλάδα τώρα κάνει το pick της, πράγμα που σημαίνει ότι σύντομα ξεκινά η ύφεση.

Είναι ένα μικρό ρίσκο πάντως, ό,τι και να επιλέξει κανείς. Από τη μία ο κίνδυνος του να κολήσεις κι από την άλλη ο πιθανός κίνδυνος παρενεργειών του εμβολίου.

Είδομεν...

Ξέρει καμιά ΠΟΤΕ ακριβώς γίνεται το doppler? Μεταξύ ποιών εβδομάδων?


cff44a61df.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..παλι νεκρο το καφε μας...:-( πως νιωθετε εσεις που γενατε αρχες Μαρτη?οτι μετα τις γιορτες ειμαστε πολυ κοντα?? εγω πηρα σημερα 2 φορεματακια πραγματικα κουκλιστικα και συγκινηθηκα λιγακι...δε θα παρω αλλα, θα κρατηθω για τις εκπτωσεις..η μικρη μου με καθε τροπο μου δειχνει οτι μεγαλωνει μερα με την μερα και μερικες φορες με πιανει ανυπομονησια..δε θα παμε πουθενα φετος, ισως κανενα σκ μετα τις γιορτες να χαλαρωσουμε πριν το μεγαλο μπαμ.καλες γιορτες σε ολες..:lol:


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το doppler μπορει να γεινει απ την 29η και μετα αναλογως..γυρω στις 32 νομιζω ειναι το πιο συνηθισμενο..το βιντεακι μου το εστειλαν και ειπα απλα να το στειλω για οσες ενδιαφερονται γιατι εγω βαρεθηκα να ασχολουμαι, απλα προσεχουμε οσο γινεται και βλεπουμε..παντου διαβαζουμε διαφορα και καλα και κοτσανες, αντε να βγαλεις ακρη..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα.

Ουτε κι εγω το εκανα το εμβολιο και ουτε θα το κανω.

Ο γιατρος μου ειναι επιφυλακτικος, και μια και δεν παω στην δουλεια πια, ειπα να το αποφυγω.

Πηγαμε χθες και μετρηθηκαμε: 1410 γρ. ο μπεμπακος μας και 1280 η μικρη μας. Ολα καλα, ζωηρουλικα και τα 2, τραχηλος ΟΚ. Καμπυλη ζαχαρου ΟΚ.

Στην 32η θα παμε για ντοπλερ.

Ουφ! Μου φαινεται βουνο το επομενο 2μηνο!

Ηδη με πονανε οι κλωτσιες τους, πως θα παει μεχρι το τελος?


Xgu4p2.pngSAJdp2.png
Link to comment
Share on other sites

auto me to doppler emena mou eipe o giatros na to kanw nwris, periergo k den exw kanena provlima...dld apo 29vdomada..alla egw 8elw na perimenw ligo na megalwsei k allo i beba na tin doume ka8ara!!!:P

episis pleon kukloforw me maska sta leoforeia!! telos me ton ka8ena na vixei apo panw mou!!! k akoma k me tin kilia pou ine tourla einai polloi pou den sikwnontai na katsw egw!!! aparadektoiiiiiiiiiiiiiiiiii:-x


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..μπραβο κορινα ωραια νεα! εμεις εχουμε ενα και μας τρελλαινει φαντασου εσυ με τα δυο...υπομονη θα περασει ο καιρος και θα λεμε μπες παλι μεσα να ξεκουραστω λιγο:) αλλα και γω ανυπομονω πολυ...τωρα με τις γιορτες θα ξεχαστουμε λιγο.. Ελενα απο υγρα ειχα απο την αρχη και τωρα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη..ειναι ακινδυνα φτανει να μην μυριζουν περιεργα και το χρωμα τους να μην ειναι σκουρο..κατα τα αλλα δε πειραζει.


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...