Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες κ μπεμπάκια. Εμάς μετά τον εμετό χθες βράδυ, μας έπιασε τα μεσάνυχτα ένας τρελός βυζοπαροξυσμός (όπως πολύ σωστά το ονομάσατε) κ τα ´χα παίξει. Φοβόμουν πως θα ξεράσει πάλι με τόσο φαΐ. Χτυπιόταν όμως ασταμάτητα κ έτρωγε τα χέρια της με μανία κ πλάνταζε στο κλάμα. Αναγκαζόμιυν να της δώσω ζιζί, αλλά μόλις καταλάβαινε ότι πάμε για κρεβάτι πάλι αφηνιαζε. Τελικά κατάφερε να κοιμηθεί. Εγω με τρομερό αγχος γιατί ημουν σίγουρη ότι θα ξεράσει. Το αποτέλεσμα ήταν να κοιμηθει ένα 5ωρο κ χωρις ρουκετα! Βεβαια στις 3 αρχισε τα νιαουρίσματα. Εγώ ξύπνησα κ αρμέχτηκα για να μην την πνίξω, εκείνη όμως ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 5:00! Θα μας τρελάνει αυτό το παιδί!

Ειρήνη μου όταν την θηλάζω, πάντα κάνουμε διάλειμμα για ρέψιμο αλλά τις περισσοτερες φορες δεν ρευεται. Ξερω τι γίνεται με την παλινδρόμηση γι ´αυτο φοβάμαι κ στενοχωριέμαι τόσο πολύ.

Μαράκι, η κατάψυξη δεν είναι κακή ιδέα. Έχω ακούσει ότι το κάνουν πολλές κ κρατάει τις ουσίες το γάλα. Δεν θυμάμαι μόνο για πόσο καιρό διατηρείται.

Βικάκι αφου τόσοι γιατροι σου είπαν ότι είναι οκ, μη σκας. Όλα καλά θα είναι. Πολλά παιδάκια έχουν τέτοια πραγματάκια κ φεύγουν μεγαλώνοντας.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

9 Βικάκι!!!!!! Ε-Ν-Ν-Ε-Α ολόκληρα κιλά έχω να χάσω!! τι δεν είναι λίγα??? σαν να είμαι ακομα έγκυος νιώθω! βλέπω να λεω στη μαμά να μαγειρέψει να προλάβω τωρα που κάνει νάνι να κανω μπανάκι και να βάλω και σκούπα!

Κικιώ μου τι κανει το αντράκι σου?

Καλά είναι Άντζυ μου. Έκανε μαμ και τον έβαλα για ύπνο

Τον παίρνει ο ύπνος όταν τρώει και όταν τον βάλω στη κούνια ξυπνάει και φωνάζει!

9 κιλά κι εσύ?

Στα ίδια είμαστε! Να δω πότε θα τα χάσω κι εγώ!

Βίκυ φυσικά και να το κοιτάξεις, απλά μην βάζεις το κακό με το νου σου! Όλα καλά θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!! Καλη εβδομάδα να εχουμε!!!!

Αντζυ μου τέλεια που πήγατε εκδρομούλα!!! Μπράβο σας! Πάντα τέτοια!

Βικάκι μου δεν θα είναι κάτι αυτό με το κοκκαλάκι. Μην αγχώνεσαι.

Εμείς το πρώτο μας εμβολιο θα το κανουμε τις 9 Ιουνιου!!!

Αυριο έχω ραντεβού με τον γυναικολογο μου... Για να δουμε πως θα με βρει... Θα πάρω και τον μπεμπη μου μαζι!!! χιχιχι να γνωρίσει τον γιατρό που με ξεγέννησε!!!

Χτες όλη την μέρα ήμασταν έξω. Καφεδάκι, φαγητό έξω, μετά βόλτα στα πεθερικά, πάλι καφεδακι εξω και μετά σπιτι... Μετά από πολύ καιρό μας εκανε 3 φορες κακακια... αφου ανησύχησα μηπως μου κρύωσε...

Τι νέα μανούλες εσεις?


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαράκι και Βάλια μου!!!!Μαράκι ευτυχώς που δεν ειχατε ρουκετάκι πάλι ε! θα μαθει σιγα σιγα να τρωει πιο ηρεμα η πειναλίτσα η Αθηνούλα :-)

Βάλια μου ωραια τα περάσατε χτες ε! εμενα δεν εκανε κακάκια οσο είμασταν βόλτα,αλλα με το που φτάσαμε στης πεθεράς μου έκανε και γέμισε τον τόπο!!! και τα ρούχα της!

η Άννυ μας που είναι σήμερα???


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βικάκι παρέλαβα το φανταστικό μου sling!! καλα μου κανε κι ενα σχέδιο -έκπληξη φοβερο! με νεραιδούλες!!!

πρέπει κάποια να μου πει πως φοριέταιιιιιιιιιιι!!!!ΒΙΚΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Κικιώ, Δήμητρα και Ειρήνη!!!

Κάναμε και εμείς ένα διάλειμμα για γάλα μόλις....

Θα το ψάξω για το κοκκαλάκι γιατί από πείρα προσωπική δεν τα εμπιστεύομαι αυτά τα "θα φύγει με τον καιρό", γιατί δε λίγα χρόνια η ατάκα που θα μου λένε θα είναι "έπρεπε να το είχατε κυνηγήσει όταν ήταν μικρή". Απλά δεν ξέρω σε τί γιατρό θα πρέπει να απευθυνθώ. Η παιδίατρος είναι για άλλα θέματα...

Πάντως μακάρι να έχουν αυτοί δίκιο και εγώ άδικο.

Εμείς το εμβόλιο το έχουμε κανονίσει για 2 Ιουνίου. Γιατί είναι 2 τσιμπήματα Ειρήνη?

Άντζυ πού τα βρήκες εσύ τα 9 κιλά που θέλεις να χάσεις καλέ?

Κικιώ μου τί κάνει ο άντρας μας?

Δήμητρά μου, και εγώ είπα να τον πάω στο ιατρείο να δω την τιμή εκεί και αν αλλάζει κάτι με την απόδειξη. Επίσης να δω και πώς είναι το ιατρείο της. Τί κάνει ο Νικόλας μας?

Δίκιο έχεις για το κοκκαλάκι να το ψάχνεις. Κι εγώ μόλις πάει 2 μηνών θα τον πάω σε καρδιολόγο για το φυσηματάκι κι ας μην πρέπει να ανησυχω. Ευελπιστώ βέβαια μέχρι τότε να έχει φύγει.

Ο Νικόλας μου καλά είναι. Κοιμάαααααται!


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα και εμένα ο γιος μου εχει ενα φυσιματακι αλλα στο triplex που του ειχαν κανει οταν γεννηθηκε μου ειπαν να μην ανησυχω και αν θελω να κανω επανεξεταση οταν θα γίνει 6 μηνων. Οποτε θα σου ελεγα να μην βιαστεις να πας ακομα. Δεν ειναι κατι το ανησυχητικο. Εγω εχω 2 φυσηματα εκ γεννετης και δεν εχω κανενα προβλημα.

Εμένα εχει έλλειψη ενζυμου G6PD o μικρούλης μου και θα το ξανακοιταξω σε κανα 5μηνο παλι.


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βάλια μου, κάνατε σούπερ βόλτες ε? Μπράβο κοριτσάρα. Με το καλό και τα νέα από τον γιατρός σου. (πρέπει να το πάρω απόφαση να πάω και εγώ...)

Maraki να και το πρώτο πεντάωρο!!!! Άντε να μπαίνουμε και σε ένα πρόγραμμα σιγά σιγά!!!! Α! και ανευ ρουκέτας!! Σούπερ!!!!

Άντζυ κάνε πρόβες στον καθρέφτη όπως είναι στο φυλλάδιο μέσα στην συσκευασία, μόνο έτσι μαθαίνεις να το βάζεις σωστά. Το θέμα είναι πώς βολεύει και το μωρό μέσα..

Δήμητρα το φυσηματάκι το είχαν δει στην Β' επιπέδου ή μετά την γέννηση?

Πείτε μου πώς θα τα καταφέρω να πάω στην αισθητικό μου για αποτρίχωση? Μόνο με την μπέμπα αγκαλιά το βλέπω και δεν μου αρέσει το σκηνικό... Μάλλον θα πάρω και την γιαγιά πακέτο να κάνει επιτόπιο baby sitting ... Ouf.. σε λίγο θα μοιάζω με αρκούδα...


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Bικακι μου δεν υπάρχει περιπτωση να την κρατησει την μικρη η γιαγια στο σπιτι?

Αντε βρε... πάρτο απόφαση να πας στο γιατρο να ξεμπερδευεις και με αυτο...

Θα μας δώσουν κ το πράσινο φως για θεχ!!! Υπαρχει κάτι που πάει στο μυαλό σας που θα επρεπε να τον ρωτήσω?????


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bικακι μου δεν υπάρχει περιπτωση να την κρατησει την μικρη η γιαγια στο σπιτι?

Αντε βρε... πάρτο απόφαση να πας στο γιατρο να ξεμπερδευεις και με αυτο...

Θα μας δώσουν κ το πράσινο φως για θεχ!!! Υπαρχει κάτι που πάει στο μυαλό σας που θα επρεπε να τον ρωτήσω?????

Για να πάω στην αισθητικό θα λείψω ένα δίωρο με τα πήγαινε-έλα στην καλύτερη περίπτωση. Δύσκολα τα πράγματα...κάτι θα κάνουμε όμως:cool: δεν γίνεται να πάω έτσι στον γιατρό, ούτε να βάλω πέδιλο στην βάφτιση την Κυριακή.. :wink::wink:

Τί να ρωτήσεις τον γιατρό? Δεν έχω ιδέα. Εγώ θα τον ρωτήσω για το πότε θα φύγει το πρήξιμο πάνω από την καισαρική (στην κοιλιά δλδ), πότε θα μπορέσω να κάνω τζόκινγκ, κοιλιακούς και ραχιαίους, και φυσικά τί γίνεται με το θεχ....


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε κ εμεις...πηγαμε βολτα με το σλινγκ μας.

Αντζυ μου δες οδηγιες στο αστερακι.εμενα την βολευει σαν βατραχακι να καθετε μεσα κ κοιμαται.

Βαλια μου μην ανυσηχεις για το g6pd.μπορει να αποφευγει ανετα κουκια,ασπιρινες κ ναυθαλινες που απαγορευονται.

Βικακυ κ εγω θα σου λεγα να το ξαναδεις αλλα να μην βαζεις κακο στο μυαλο σου.

εμενα η μπουμπου μου συνεχιζει τις 2 με 2,5 ωρες υπνου...τι θα κανουμε δεν ξερω.....:roll:

ξεχναω τι θελω να πω.......:cool::?


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμας στις μανούλες και τα μπεμπάκια!!!

Τώρα μόλις κοιμήθηκε το ψυχουλάκι μου, αφού ξαναέφαγε γιατί είναι πειναλάκι και δεν μπορούμε να την χορτάσουμε! Με το θήλαστρο κάναμε κάποια πρόοδο, αλλά όχι κάτι τρομερό. Την βάζω και στο στήθος αλλά μου φαίνεται οτι βαριέται. Μόνο με το μπουκάλι χορταίνει. Επίσης οταν της δίνω το δικό μου που έχω μαζέψει πάλι δεν χορταίνει όπως με το ξένο, πως θα της το κόψω ρε γμτ?

Τώρα περιμένουμε τον μπαμπά μας και θα πάμε βόλτα με το αυτοκίνητο μέχρι το τμήμα να κάνω ένα γνήσιο.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω στην αισθητικό θα λείψω ένα δίωρο με τα πήγαινε-έλα στην καλύτερη περίπτωση. Δύσκολα τα πράγματα...κάτι θα κάνουμε όμως:cool: δεν γίνεται να πάω έτσι στον γιατρό, ούτε να βάλω πέδιλο στην βάφτιση την Κυριακή.. :wink::wink:

Τί να ρωτήσεις τον γιατρό? Δεν έχω ιδέα. Εγώ θα τον ρωτήσω για το πότε θα φύγει το πρήξιμο πάνω από την καισαρική (στην κοιλιά δλδ), πότε θα μπορέσω να κάνω τζόκινγκ, κοιλιακούς και ραχιαίους, και φυσικά τί γίνεται με το θεχ....

κ εγω ρε γμτ θελω να παω κομμωτηριο κ για κανα πεντικιουρ αλλα που θα το παω το μωρο?αυτο στο 2ωρο λυσσαει απο πεινα.

αφηστε που πρεπει να παω ΟΑΕΔ κτλ αυτη τη βδομαδα να τελειωνω.τι θα την κανει η μανα μου αν πεινασει??????

αρα..πρεπει να παρω θηλαστρο...ξερει καμια ποσο κανει της medela τo mini??:confused:

κ εγω στον γιατρο αυτα θελω να ρωτησω.

α θυμηθηκσ που ειπατε χθες για νυχια.εγω τα βαφω.και στην εγκυμοσυνη τα εβαφα.


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα και εμένα ο γιος μου εχει ενα φυσιματακι αλλα στο triplex που του ειχαν κανει οταν γεννηθηκε μου ειπαν να μην ανησυχω και αν θελω να κανω επανεξεταση οταν θα γίνει 6 μηνων. Οποτε θα σου ελεγα να μην βιαστεις να πας ακομα. Δεν ειναι κατι το ανησυχητικο. Εγω εχω 2 φυσηματα εκ γεννετης και δεν εχω κανενα προβλημα.

Εμένα εχει έλλειψη ενζυμου G6PD o μικρούλης μου και θα το ξανακοιταξω σε κανα 5μηνο παλι.

Βάλια μου αυτή η έλλειψη ενζύμου G6PD είναι κληρονομική? Και γιατί θα το ξανακοιτάξετε σε 5 μήνες? Υπάρχει περίπτωση να έχετε κάποια εξέλιξη ή να "περάσει" ?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...