Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αυριο έχω ραντεβού με τον γυναικολογο μου... Για να δουμε πως θα με βρει... Θα πάρω και τον μπεμπη μου μαζι!!! χιχιχι να γνωρίσει τον γιατρό που με ξεγέννησε!!!

Εμείς δεν κανονίσαμε ακόμα να πάμε. Όταν είχε έρθει στο νοσοκομείο να με δει μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω υπέρηχο. Εγώ πάντως του είπα θα περάσω όπως και να έχει. Θα πάω αφού πρώτα βρω χρόνο να ξυριστώ.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

... και φυσικά τί γίνεται με το θεχ....

Εμείς πάντως που προσπαθήσαμε να κάνουμε χθες..αποτυχία πλήρης! Πονούσα πάρα πολύ εσωτερικά στον κόλπο. Ενώ γενικά είχα πάντα πολλά υγρά ένιωθα πολύ στεγνή και έτσουζε! Χρησιμοποιήσαμε και προφυλακτικό... τι να πω... Κάπου είχα διαβάσει ότι λόγω θηλασμού στεγνώνει ο κόλπος και αφυδατώνετε. Τώρα του είπα να αγοράσει λιπαντικό μπας και καταφέρουμε να κάνουμε τίποτα γιατί ούτε για δεύτερο παιδί δεν μας βλέπω αν πονάει τόσο!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

περασανε 3 ωρες που ταισα τελευταια φορα την μικρη.(ακομη κοιμαται παραδοξως,ελπιζω να μην κανει παρτυ το βραδυ παλι) κ το στηθος μου επαθε σοκ κ τρεχει μονο του!!!!σου λεει ηταν να με αδειασεις πριν 1 ωρα οεο!!!!


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Για τα ισχία πάντα αναρωτιόμουν κι εγώ γιατί νομίζω ότι έχουμε κληρονομικότητα. Εσάς σας το είπαν στο μαιευτήριο ή ο παιδίατρός σας; πώς το βλέπουν; Ειρήνη, υπέρηχο θα κάνεις για τα ισχία;

Αχ μωρέ, περαστικά σε όλα τα μωράκια με τα μικροπροβληματάκια. Δόξα τω Θεώ, όλα μας τα μωράκια είναι γερά. Πολύ μικρά τα προβληματάκια που αντιμετωπίζουμε. Ελπίζω να πάνε κ για την Νικολίτσα μας όλα πολύ καλά τελικά κι η Παναγίτσα να ´χει γερά όλα τα μωράκια του κόσμου.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bικάκι μου η έλλειψη ενζυμου είναι κληρονομικη. Απλά εγώ δεν ξέρω αν το έχω. Το εχει σίγουρα η μαμά μου και η παιδίατρος είπε ότι δεν είναι απόλυτο να το εχω κι εγω.

Από το Παίδων που μου ήρθε χαρτι και μου αναφέρει ότι το παιδί εχει αυτη την έλλειψη μου λένε να του κάνω ξανά ποσοτικό επανέλεγχο...

Δήμητρα υπάρχει πολύ μεγαλη πιθανότητα να μην υπάρχει το φυσημα στον γιοκα σου. Μου είχε πει ο παιδίατρος στο Ιασω οτι λογικά θα εξαφανιστει.

Μανούλες τα νεύρα μου.......... Μάλλον αδιαθέτησα (και λέω μάλλον γιατί είδα λίγο αίμα...) οπότε άκυρο το ραντεβού αύριο στον γυναικολόγο :( πάνω που έλεγα ότι θα τελείωνα και με αυτο.

Και εγώ ακόμα περιμένω το χαρτί από το Παίδων (μήπως και έρθει) παρότι δεν έχουμε κάποιον στην οικογένεια με την έλλειψη του συγκεκριμένη ενζύμου. Προς το παρόν το μόνο που δεν τρώω είναι τα μανιτάρια και τα κουκιά.

Φιλενάδα καλώς την δέχτηκες..... ήρθε κιόλας η άτιμη?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αρα..πρεπει να παρω θηλαστρο...ξερει καμια ποσο κανει της medela τo mini??:confused:

Το χειροκίνητο κάνει γύρω στα 60 ευρώ ανάλογα από που θα το πάρεις. Το ηλεκτρικό πρέπει να είναι γύρω στα 80, κάπου κατά κει. Δες στο ιντερνετ για τιμές.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως που προσπαθήσαμε να κάνουμε χθες..αποτυχία πλήρης! Πονούσα πάρα πολύ εσωτερικά στον κόλπο. Ενώ γενικά είχα πάντα πολλά υγρά ένιωθα πολύ στεγνή και έτσουζε! Χρησιμοποιήσαμε και προφυλακτικό... τι να πω... Κάπου είχα διαβάσει ότι λόγω θηλασμού στεγνώνει ο κόλπος και αφυδατώνετε. Τώρα του είπα να αγοράσει λιπαντικό μπας και καταφέρουμε να κάνουμε τίποτα γιατί ούτε για δεύτερο παιδί δεν μας βλέπω αν πονάει τόσο!

Μαράκι θύμισέ μου, ΦΤ ή καισαρική είχες κάνει?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

περασανε 3 ωρες που ταισα τελευταια φορα την μικρη.(ακομη κοιμαται παραδοξως,ελπιζω να μην κανει παρτυ το βραδυ παλι) κ το στηθος μου επαθε σοκ κ τρεχει μονο του!!!!σου λεει ηταν να με αδειασεις πριν 1 ωρα οεο!!!!

χαχαχαχα αμα δλδ δεν ξυπνήσει η Κλειώ στο 2ωρο, έχει Reminder το στήθος ε?:tongue:


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως που προσπαθήσαμε να κάνουμε χθες..αποτυχία πλήρης! Πονούσα πάρα πολύ εσωτερικά στον κόλπο. Ενώ γενικά είχα πάντα πολλά υγρά ένιωθα πολύ στεγνή και έτσουζε! Χρησιμοποιήσαμε και προφυλακτικό... τι να πω... Κάπου είχα διαβάσει ότι λόγω θηλασμού στεγνώνει ο κόλπος και αφυδατώνετε. Τώρα του είπα να αγοράσει λιπαντικό μπας και καταφέρουμε να κάνουμε τίποτα γιατί ούτε για δεύτερο παιδί δεν μας βλέπω αν πονάει τόσο!

ωχ λεγε μου τετοια:roll::?


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα αμα δλδ δεν ξυπνήσει η Κλειώ στο 2ωρο, έχει Reminder το στήθος ε?:tongue:

χαχαχα.ευτυχως ξυπνησε κ τρωει κ απο πισω προυτ προυττττττ:tongue::tongue::tongue:χαχχαα.

οσο για την παλιο τομη κ μενα ειναι ακομη μουδιασμενη η περιοχη κ γενικα ''καπως''.

μια φιλη γυναικολογος μου ειπε οτι μπορει να το χω 2-3 μηνες αυτο γιατι εχουν κοπει κ νεκρωσει ολα τα νευρα εκει...:roll:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς πάντως που προσπαθήσαμε να κάνουμε χθες..αποτυχία πλήρης! Πονούσα πάρα πολύ εσωτερικά στον κόλπο. Ενώ γενικά είχα πάντα πολλά υγρά ένιωθα πολύ στεγνή και έτσουζε! Χρησιμοποιήσαμε και προφυλακτικό... τι να πω... Κάπου είχα διαβάσει ότι λόγω θηλασμού στεγνώνει ο κόλπος και αφυδατώνετε. Τώρα του είπα να αγοράσει λιπαντικό μπας και καταφέρουμε να κάνουμε τίποτα γιατί ούτε για δεύτερο παιδί δεν μας βλέπω αν πονάει τόσο!

Ναι ε;;;

Κι εμείς έχουμε αρχίσει να το σκεφτόμαστε... Λες να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα; :evil:


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.ευτυχως ξυπνησε κ τρωει κ απο πισω προυτ προυττττττ:tongue::tongue::tongue:χαχχαα.

Ούτε παραγγελιά να το έκανε...:tongue::tongue:

οσο για την παλιο τομη κ μενα ειναι ακομη μουδιασμενη η περιοχη κ γενικα ''καπως''.

μια φιλη γυναικολογος μου ειπε οτι μπορει να το χω 2-3 μηνες αυτο γιατι εχουν κοπει κ νεκρωσει ολα τα νευρα εκει...:roll:

Τί καλά.... δεν μου αρέσει αυτή η αίσθηση γμτ....

Το "κάπως" είναι πολύ επιεικής έκφραση για την περίπτωση αλλά τεσπά.:cool::cool:


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου είπε πως δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο για τα πονάκια (εφόσον έχω δοκιμάσει στάσεις, μασαζ, χαιδεμα, πιπίλα). Μόνο με το ζιζί ηρεμεί το καημενούλι. Δεν θα της το στερήσω κι ας τα βγάζει μετά...

Δοκίμασες να κόψεις τα γαλακτοκομικά; Εγώ δεν τα έκοψα 100% αλλά τρώω σε ελάχιστες ποσότητες. πχ στην μπεσαμέλ, λίγο τυρί στα μακαρόνια κτλ αλλά δεν πίνω γάλα, γιαούρτια κτλ

Έχω δει μεγάλη διαφορά και δεν έχει καθόλου πόνους. Για να το δοκιμάσω ήπια γάλα μια μέρα και μετά ο μπέμπης είχε αέρια και πονούσε οπότε το επιβεβαίωσα και δεν ξανατρώω. Μου είπε η παιδίατρος όμως να παίρνω ασβέστιο και μάλιστα σε διπλή ποσότητα απ οτι στην εγκυμοσύνη αφού δεν τρώω γαλακτοκομικά.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κομμάτια και έχω ένα σωρό δουλειές μιας και τις επόμενες μέρες περιμένω κόσμο. Πρέπει να φτιάξω και το κατιτις!

Όσο για το τι θα κεράσω το σκέφτηκα. Επειδή δεν ξέρεις αν προλαβαίνεις να φτιάξεις κάτι γιατί δεν υπάρχει πρόγραμμα με το μωρό και δεν ξέρεις και πότε έχουν σκοπό να έρθουν άκου τι θα κάνεις.

1. Θα σερβίρεις χυμό, όλοι τον πίνουν και καφέδες εννοείται που πάντα υπάρχουν στα σπίτια. Χυμούς αγόρασε τις συσκευασίες των 250μλ από το Λίντλ, τα πέντε κάνουν 1.50 ευρώ σχεδόν. Τζάμπα! Και είναι πάντα φρέσκα. Ανοίγεις, το βάζεις σε ποτήρι και τελείωσε.

2. Καριόκες, ένα κιλάκι είναι ότι πρέπει. Ρώτησα σήμερα πόσο καιρό διατηρούνται φρέσκιες και μου είπαν στον Παπαπαρασκευά σίγουρα ένα μήνα και παραπάνω οπότε πάλι ουδέν πρόβλημα!

3. Φτιάξε έναν κορμό για το ψυγείο. Μην κάνεις την απλή συνταγή, βάλε και καρύδια και στόλισέ τον με χρώματα. Τον φτιάχνεις μια φορά και επειδή διατηρείται στην κατάψυξη είναι κι αυτό φρέσκο και δεν χαλάει. Τον σερβίρεις με μια μπαλίτσα παγωτό.

Επειδή είναι καλοκαίρι δεν χρειάζεται να σερβίρεις πίτες και τέτοια οπότε γλιτώνεις. Αν έχεις τίποτα γιαγιές παραδοσιακές και θες να βγάλεις πιτάκια, πάρε από τα ΟΑΣΙΣ ατομικά και βάλτα στο φούρνο από πιό νωρίς.

Αυτά φιλενάδα! Άντε και καλές μας επισκέψεις!! Εγώ όταν θα έρθω να σας δω ένα ποτήρι νεράκι με καλύπτει!! :lol:


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...