Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τελικά πήγα μόνη μου στο τμήμα, αφού φοβηθήκαμε μην την ξυπνήσουμε όταν θα την βάλουμε στο καθισματάκι και μετά δεν ξανακοιμάται. Οδήγησα κιόλας μετά από πολύ καιρό, αφού μου φάνηκε διαφορετικό το αυτοκινητάκι μου!

Κορίτσια όσο για αποτρίχωση και γενικότερο beaute, δεν βρίσκεται καμιά κοπέλα που να έρχεται σπίτι?


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

κ εγω ρε γμτ θελω να παω κομμωτηριο κ για κανα πεντικιουρ αλλα που θα το παω το μωρο?αυτο στο 2ωρο λυσσαει απο πεινα.

αφηστε που πρεπει να παω ΟΑΕΔ κτλ αυτη τη βδομαδα να τελειωνω.τι θα την κανει η μανα μου αν πεινασει??????

αρα..πρεπει να παρω θηλαστρο...ξερει καμια ποσο κανει της medela τo mini??:confused:

κ εγω στον γιατρο αυτα θελω να ρωτησω.

α θυμηθηκσ που ειπατε χθες για νυχια.εγω τα βαφω.και στην εγκυμοσυνη τα εβαφα.

Στην αρχή της εγκυμοσύνης το καλοκαίρι και εγώ τα έβαφα τα νύχια (δεν μου είχε κόψει ότι μπορεί και να μην κάνει ) μετά τίποτις. ρε γμτ και εγώ πρέπει να ετοιμάσω τα χαρτιά για τον ΟΑΕΔ και αυτό συνεπάγεται με επίσκεψη στον εργοδότη....:cool:


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα μόνη μου στο τμήμα, αφού φοβηθήκαμε μην την ξυπνήσουμε όταν θα την βάλουμε στο καθισματάκι και μετά δεν ξανακοιμάται. Οδήγησα κιόλας μετά από πολύ καιρό, αφού μου φάνηκε διαφορετικό το αυτοκινητάκι μου!

Κορίτσια όσο για αποτρίχωση και γενικότερο beaute, δεν βρίσκεται καμιά κοπέλα που να έρχεται σπίτι?

Αντε και σε λίγο θα κάνετε τρελές βολτίτσες με το αυτοκίνητο το ζουζουνάκι σου. Τους αρέσει πολύ κιόλας!!!!

Δεν έχω καμία καλή για το σπίτι και εκεί που πάω είναι πάρα πολύ καλή (γιατί είμαι και λίγο σπαστική πελάτισσα..).


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννυ και Δήμητρα δεν σας έχουν στείλει σε εσάς mail να μικρύνετε τις υπογραφές σας ?

Εμένα μου έστειλαν σήμερα να τις βάλω σε μία σειρά για να μην πιάνουν χώρο τα ποστ μου....


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δημητρα και εμένα ο γιος μου εχει ενα φυσιματακι αλλα στο triplex που του ειχαν κανει οταν γεννηθηκε μου ειπαν να μην ανησυχω και αν θελω να κανω επανεξεταση οταν θα γίνει 6 μηνων. Οποτε θα σου ελεγα να μην βιαστεις να πας ακομα. Δεν ειναι κατι το ανησυχητικο. Εγω εχω 2 φυσηματα εκ γεννετης και δεν εχω κανενα προβλημα.

Εμένα εχει έλλειψη ενζυμου G6PD o μικρούλης μου και θα το ξανακοιταξω σε κανα 5μηνο παλι.

Α ναι; Στο μαιευτήριο πάντως ο παιδίατρος μου μίλησε για καρδιολόγο όταν πάει 2 μηνών και υπέρηχο. Αν και είπε ότι πολλές φορές εξαφανίζεται. Αύριο λογικά θα έρθει η παιδίατρος και θα τη ρωτήσω γιατί εγώ δεν το ακούω πια. Ελπίζω να έφυγε.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάλια μου αυτή η έλλειψη ενζύμου G6PD είναι κληρονομική? Και γιατί θα το ξανακοιτάξετε σε 5 μήνες? Υπάρχει περίπτωση να έχετε κάποια εξέλιξη ή να "περάσει" ?

Στο βιβλιάριο του παιδιού λέει ότι η έλλειψη του G6PD είναι κληρονομική.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε κ εμεις...πηγαμε βολτα με το σλινγκ μας.

Αντζυ μου δες οδηγιες στο αστερακι.εμενα την βολευει σαν βατραχακι να καθετε μεσα κ κοιμαται.

Βαλια μου μην ανυσηχεις για το g6pd.μπορει να αποφευγει ανετα κουκια,ασπιρινες κ ναυθαλινες που απαγορευονται.

Βικακυ κ εγω θα σου λεγα να το ξαναδεις αλλα να μην βαζεις κακο στο μυαλο σου.

εμενα η μπουμπου μου συνεχιζει τις 2 με 2,5 ωρες υπνου...τι θα κανουμε δεν ξερω.....:roll:

ξεχναω τι θελω να πω.......:cool::?

Σλινγκοβολτούλα! Τι ωραία!!!

Αννυ δεν είσαι η μόνη με 2-2,5 ώρες τάισμα. Κι εμένα φαγανούλης είναι.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες και απο εμένα!

Πήγαμε σήμερα στον παιδίατρο (έκανα το λάθος και πήγα πρώι και περίμενα πάρα πολύ), το καλό είανι πως η μικρή μου είναι μια χαρά και μέσα σε ένα μήνα πήρε 1450 γραμμάρια και5 πόντους! Φτάσαμε λοιπόν τα 4800 και 55 πόντους! Για τα σπυράκια που βγάζουμε στα μαγουλάκια μας έδωσε μια ενυδατική κρεμούλα, για να δούμε!!! Είμαι κομμάτια και έχω ένα σωρό δουλειές μιας και τις επόμενες μέρες περιμένω κόσμο. Πρέπει να φτιάξω και το κατιτις!

Βικυ μου, μια επίσκεψη σε νεογνολόγο καλό θα κάνει για να σου φύγει και η ιδέα, μιας και δεν θα είναι τίποτα!

Αντζυ πρέπει να ήταν τέλεια η εκδρομούλα, μπράβο σας!

Αννυ το θήλαστρο εγω το αγόρασα 88 ευρώ.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα το φυσηματάκι το είχαν δει στην Β' επιπέδου ή μετά την γέννηση?

Στη β' επιπέδου είχε δει ένα ασβεστωματάκι. Ρώτησα τον παιδίατρο στο Αλεξάνδρα αν σχετίζονται και μου είπε πως όχι. Ο τύπος όμως ήταν ψιλόμ@λ@κας και δεν το εμπιστεύομαι. Βέβαια κι δική μας παιδίατρος καθησυχαστική ήταν και είπε ότι θα το παρακολουθούμε.

Άννυ και Δήμητρα δεν σας έχουν στείλει σε εσάς mail να μικρύνετε τις υπογραφές σας ?

Εμένα μου έστειλαν σήμερα να τις βάλω σε μία σειρά για να μην πιάνουν χώρο τα ποστ μου....

Ναι μου ήρθε κι εμένα σήμερα και έβγαλα τη 1 από τις 3 υπογραφές. :|


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

....εχω κατι νευρα..που δαγκωνω ανθρωπο!!!!!!!!!

Ηθελα την τουρτα του Στελιου να την κανω gummy bear και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Γυρισα απο χτες οοοοολα τα ζαχαροπλαστεια και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα σαν παρασταση (και να σκεφτειτε οτι πριν 1 μηνα παρελαβαν νεους καταλογους)

Απελπισμενη πια, σκεφτηκα να δωσω φωτο απο ιντερνετ να τη φτιαξουν πανω στην τουρτα και να παρω φιγουρες μικρες απο jumbo παραδειγμα να τις βαλω μονη μου επανω αλλα παλι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...μονο κουπιτσες, ποτηρακια, μπρελοκακια...και σκ@τακια ΓΚΡ!!!

Τελικα την παρειγγηλα μονο με φωτο που τους πηγα (ελπιζω να την πετυχουν) αλλα παλι στεναχωριεμαι που δεν θα "του μεινει" κατι απο την τουρτα να παιζει...που λεει ο λογος

Βικυ το εμβόλιο είναι 2 τσιμπήματα γιατι αν θυμαμαι καλα λεγεται "εξαπλο"... Ειναι στην ουσια 2 διαφορετικα μπουκαλακια.... μια βελονα το ενα - μια βελονα το αλλο.

Οταν το ειχα κανει στο Στελιο σστο κεντρο μανας κ παιδιου, μου ειχε πει η παιδιατρος πως αν ηθελα να το πληρωσω, καποια εταιρια το κυκλοφορησε σε ενα ολα μαζι... Αλλα δεν ημουν διατεθιμενη να το πληρωσω αφου το καλυπτε το ΙΚΑ...ουτε και τωρα (και να 'θελα δηλαδη...ειμαι απιστευτα στριμωγμενη). Αν ειναι να το πληρωσετε, ρωτηστε πατως τους παιδιατρους σας.

Ασχετο----------οσο για την επισκεψη στον εργοδοτη.εγω του τα εστειλα με courier!!! Δεν ηθελα να δω τα μουτρα τους να μου χαλασουν τη διαθεση.

Βαλια, αυτη η έλλειψη ενζυμου G6PD τι σημαινει? Καποια αλλεργια σε τροφες ή σχετο?

[quote name=taniabell; Για τα σπυράκια που βγάζουμε στα μαγουλάκια μας έδωσε μια ενυδατική κρεμούλα' date=' για να δούμε!!! Είμαι κομμάτια και έχω ένα σωρό δουλειές μιας και τις επόμενες μέρες περιμένω κόσμο. Πρέπει να φτιάξω και το κατιτις!

...

[/quote]

ποια κρεμουλα σας ειπε? Γιατι εγω βαζω της frezyderm (σε αλλες περιπτωσεις παρα πολυ καλη) αλλα τωρα δεν ειδα προκοπη με τα σπυρακια και ξεχασα τις προαλλες να τη ρωτησω την παιδιατρο.......καλα βεβαια, μη φανταστεις 3-4 εχουμε... αλλα για να μην αυξηθουν κι ολας.


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bικάκι μου η έλλειψη ενζυμου είναι κληρονομικη. Απλά εγώ δεν ξέρω αν το έχω. Το εχει σίγουρα η μαμά μου και η παιδίατρος είπε ότι δεν είναι απόλυτο να το εχω κι εγω.

Από το Παίδων που μου ήρθε χαρτι και μου αναφέρει ότι το παιδί εχει αυτη την έλλειψη μου λένε να του κάνω ξανά ποσοτικό επανέλεγχο...

Δήμητρα υπάρχει πολύ μεγαλη πιθανότητα να μην υπάρχει το φυσημα στον γιοκα σου. Μου είχε πει ο παιδίατρος στο Ιασω οτι λογικά θα εξαφανιστει.

Μανούλες τα νεύρα μου.......... Μάλλον αδιαθέτησα (και λέω μάλλον γιατί είδα λίγο αίμα...) οπότε άκυρο το ραντεβού αύριο στον γυναικολόγο :( πάνω που έλεγα ότι θα τελείωνα και με αυτο.


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου στα ζαχαροπλαστεια Pasarella πήγες?

Με την έλλειψη ενζυμου που εχει ο μικρος μου δεν πρέπει να τρωει κουκια και μου έχουν δώσει και μια λίστα με φάρμακα που δεν κάνει να πέρνει...


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω στην αισθητικό θα λείψω ένα δίωρο με τα πήγαινε-έλα στην καλύτερη περίπτωση. Δύσκολα τα πράγματα...κάτι θα κάνουμε όμως:cool: δεν γίνεται να πάω έτσι στον γιατρό, ούτε να βάλω πέδιλο στην βάφτιση την Κυριακή.. :wink::wink:

Τί να ρωτήσεις τον γιατρό? Δεν έχω ιδέα. Εγώ θα τον ρωτήσω για το πότε θα φύγει το πρήξιμο πάνω από την καισαρική (στην κοιλιά δλδ), πότε θα μπορέσω να κάνω τζόκινγκ, κοιλιακούς και ραχιαίους, και φυσικά τί γίνεται με το θεχ....

Bίκυ καλησπέρα

τα ίδια φυσικά θα ρωτησω. Εγω ακομα θελω να μθω να μπορω να κανω ποδηλατο μηχανάκι...

Αυτο με το πρηξιμο που λες με έχει ανυσυχησει Το έχω ακομα και εγω κ μαλιστα τις τελευταιες μερες μου φαινεται και πιο έντονο. Το ψηλαφω και ειναι αρκετα σκληρο. Εσενα ????? Μου χε πει θα υποχωρησει αλλα τιποτα ακομα.

Εχω τη Παρασκευή γιατρο. Εσυ??????????

Θα κάνεις αποτριχωση??? σε ποια περιοχη καλέ???????????

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Βάλια πώς ειμαστε σιγουρες οτι ειναι περιοδος και δεν ειναι υπολλειματα απο λόχεια???

Ελπίζω να μη ειναι κατι σοβαρο αυτο με την έλλειψη ενζυμου στο μικρουλι σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβως τα ιδια με την Αννυ, δεν κραταω ωρα, ο μικρος καθεται οση ωρα θελει πανω στο στηθος, το μονο που προσπαθω ειναι να αδειαζει το ενα και μετα να του αλλαζω ωστε να πινει και το θρεπτικο γαλα.

Πώς καταλαβαινουμε οτι αδειάζει το στηθος¨???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...