Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

δεν θυμασαι που γενναγα 42 ωρες κ κατεληξα με επειγουσα καισαρικη? ε αυτη τη φορα η συμβουλες ηταν να μπω για καισαρικη αλλα το ειχαν αφησει πανω μου,...μετα απο συνομιλιες με συζυγο κλπ με πεισανε να την ζητησω....

ναι βρε το θυμαμαι...πως δεν το θυμαμαι...ξεχνιεται???

αν θυμαμαι καλα ησουν και στις 42 εβδομαδες???

οπως νιωθεις εσυ καλυτερα....

εξαλλου δεν εχω γεννησει φυσιολογικα για να εχω αποψη...:cry:

φιλια:D


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι βρε το θυμαμαι...πως δεν το θυμαμαι...ξεχνιεται???

αν θυμαμαι καλα ησουν και στις 42 εβδομαδες???

οπως νιωθεις εσυ καλυτερα....

εξαλλου δεν εχω γεννησει φυσιολογικα για να εχω αποψη...:cry:

φιλια:D

δεν το θυμομουν οτι ειχες κανει καισαρικη...νομιζα με φυσιολογικο πως ησουν σορρυυυυυ

τωρα για το αν νιωθω καλα που μπαινω με καισαρικη δεν στο λεω με σιγουρια αχαχαχαχα

θα γραψω αναλυτικα πιο μετα αν κ γενικα αποφευγω να το συζηταω :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τι κανετε?

καλα,που χαθηκατε ολες????

λεμε να τον ξεκινησουμε κολυμπι....

περσυ στην θαλασσα κολυμπουσε μονος του με τα μπρατσακια...

φετος μαλλον θα του παρω μαγιο με τουβλακια...

κριμα που δεν το ειχα σκεφτει και περσυ....

(λιγο νωρις σκεφτομαι το καλοκαιρι ε??? :D)

επισης εχω ξεκινησει να σκεφτομαι σιγα σιγα τα γενεθλια....

θεμα μαλλον εχουμε...στην εκτελεση θα ειναι δυσκολο....

αφηστε που φετος μαζευομαστε πολλοι και να δω τι θα κανω...

ολοι οι χωροι ζητανε τρελα λεφτα....και σπιτι δεν χωραμε....

μαλλον θα γινουν περικοπες...

ερωτηση...

σε τι καρεκλα καθονται τα μικρα σας στο τραπεζι?

εχει καμια καποια απο αυτες του ικεα να μου πει γνωμη?

500_500_2011_3_28_11_17_59.jpg

500_500_2011_3_28_10_35_27.jpg

επισης ξερετε οτι πλεον στο ικεα μαζευετε ποντους και παιρνετε δωρεαν προιοντα....

απλα πρεπει να μαζεψετε πολλουυυυυυυυυυυυυυυυς ποντους για να παρετε κατι καλο!

φιλια!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πασχαλιτσα...εγω εδω ειμαι...γραφειακι ακομα αλλα τουλαχιστον σταματησα τα μαθηματα..βαρυνα, φουσκωσα κ κουραζομαι...κουραστηκατε ολες περισσοτερο στην δευτερη εγκυμοσυνη? στην πρωτη δεν ειχα καταλαβει τιποτα ρε γμτ :confused::confused::confused:

πασχαλιτσα εμενα καθεται σε κανονικη καρεκλα στο τραπεζι εδω κ 1.5 χρονο....ισως κ παραπανω, δεν θυμαμαι ακριβως ποτε εκλεισα το καρεκλι του αλλα δεν το ηθελε καθολου, ηθελε μαζι μας στο τραπεζι. αφου στο δευτερο λεω απλα να παρω chair booster αυτο το καθισμα που μπαινει πανω σε καρεκλες κ απο την αρχη να ειναι μαζι μας στο τραπεζι

λοιπον σχετικα με την καισαρικη δεν προλαβα να γραψω αναλυτικα εχθες :)

η μαια κ ο γιατρος μου ειπαν οτι η αποφαση ειναι δικη μου. μου εδωσαν φυλλαδια, μου εξηγησαν γιατι δεν ειμαι καλος candidate για VBAC αλλα παραλληλα μου ειπαν οτι δεν ξερεις πως θα εξελιχθει μια κατασταση. κ μαλιστα επειδη ο αντρας μου τους ειχε ζαλισει στις ερωτησεις καποια στιγμη η μαια του λεει λαθος επαγγελμα κανεις, αντι να ασχολεισαι με τον Αλτσχαιμερ ασχολεισου με το τι ξεκιναει εναν τοκετο χαχαχαχαχα ακομα αγνωστο παραμενει

ο αντρας μου αυτη τη φορα πρεπει να πω ηταν λιγο καθετος στο να κανω καισαρικη. γενικα ειναι εσωστρεφης στα συναισθηματα του αλλα η κουβεντα που μου ειπε "αν δεν υπηρχε η καισαρικη κ εσυ κ το μωρο θα ειχατε πεθανει" με καρφωσε στον τοιχο...μεχρι σημερα δεν το ειχα σκεφτει ετσι.....οποτε εκατσα κ τον ακουσα προσεχτικα κ καμια φορα σκεφτομαι μηπως εκεινος υπεφερε περισσοτερο απο εμενα....αυτη η αναμονη, απλα να παρακολουθει τα παντα....σκεφτομαι κ τον Γιωργακη επισης....δεν θελει την μαμα του να γυρισει γρηγορα με το μωρακι σπιτι κ να αναρρωσει γρηγορα? κ οκ σκεφτομαι κ τους γονεις μου λιγακι, κ εκεινοι τρελλη ανησυχια αν κ θα ειναι εδω αυτη τη φορα - στο σπιτι ομως!!!!!!!

δεν ξερω πως σας φαινεται η σκεψη μου κ η λογικη μου....να σας πω κ ενα μυστικο???? δεν μπορω να το χωνεψω οτι δεχθηκα να μπω με καισαρικη...το σκεφτομαι συνεχεια, το γυριζω στο κεφαλι μου συνεχεια....

πασχαλιτσα εσυ ολα καλα με εκεινες τις εξετασεις που εκανες?

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σχολιασω το κολυμβητηριο....εγω θα ελεγα (αν κ πιστευω θα το δεις κ μονη σου) οτι δεν θα χρειαστεις τιποτα για την θαλασσα αν ξεκινησεις κολυμβητηριο...εγω δεν του εβαλα κανεναν βοηθημα απο την αρχη κ θα τον γραψω κ εγω μολις γεννησω επισημα πια να μαθει κολυμπι...εδω μου ειπαν απο 3 κ πανω...εσας τα παιρνουν κ πιο νωρις? εννοω χωρις γονιο μεσα στο νερο

οσο για τα γενεθλια, σκεφτομαι να τα κανω στο κολυμβητηριο αυτη τη φορα....χωραμε στο σπιτι αλλα σκεφτομαι κατι πιο active για τα παιδακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhmera sas

spiti shmera opote exw ligo xrono na sas grapsw!

arxika na pw oti emeis exoume th deuterh karekla tou ikea kai mas exei volepsei polu giati einai ligo pio pshlh apo tis kanonikes kai ftanei kalutera alla kai giati mou arese;)

fairy to booster seat to eixame apo perisu pou eixame erthei Agglia kai htan arketa volhko mporw na pw. Oute o dikos mou h8ele to ka8hsmataki meta apo kapoia hlikia alla genika to eferna polu konta sto trapezi kai to xrhsimopoiousa panta ws pshlh karekla. prin omw katsoun kanonika den mporoun na katsoun se booster seat. ektws an to taizeis se kanena tupou relax. emeis to relax to xrhsimopoihsame elaxista. eutuxws htan dwro kai den to eixa agorasei!

loipon exoume pleon 12 Feb xana rantevou me giatro se allo nosokomeio (polu kalutero) opote kapoia stigmh tha kanoume kai thn epemvash!

Oso gia gennethlia de nomizw na kane kati. Ta dika mas einai to megalo savvato (to ellhniko) kai tha einai edw h manoula mou opote tha ta perasoume oikogeneiaka. Den xerw vevaia mexri tote alla den to vlepw!

Sas eipa pws epitelous kanonizoume vafthsh to Kalokairi?????

O mikros mathainei to pistevw :P:p

vasika prospathw na tou mathw thn prwth prwtash alla o pateras tou de thelei

anyway nomizw pws tha einai mia polu interactive vafthsh mias kai sigoura kati tha pei ston papa to andraki mou!!!

pasxalitsa ola kala me tis exetaseis?

fairy egw thn apopsh mou sthn exw pei thewrw pws ekanes thn kaluterh epilogh gia olous sas k kuriws gia sena kai to mwro ;)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω πως σας φαινεται η σκεψη μου κ η λογικη μου....να σας πω κ ενα μυστικο???? δεν μπορω να το χωνεψω οτι δεχθηκα να μπω με καισαρικη...το σκεφτομαι συνεχεια, το γυριζω στο κεφαλι μου συνεχεια....

πασχαλιτσα εσυ ολα καλα με εκεινες τις εξετασεις που εκανες?

fairy για το καρεκλακι κι εμεις με chair booster πανω σε καρεκλα ειμαστε απο 1+ χρονων αλλα θεωρω οτι στην ηλικια που ειναι (και εχω αργησει να το πω και αλλιως) ειναι πολυ κακο να κρεμονται τα ποδαρακια του.και φυσικα ειναι και τρομερα αβολο για το παιδι πλεον....

για αυτο ελεγα να του το αλλαξω αμμεσα....

οσο για την καισαρικη θεωρω οτι εκανες πολυ καλα...οταν μπαινει μπροστα η υγεια σου και του παιδιου δεν το συζητω....σιγουρα θα σου ειναι δυσκολο ψυχολογικα αλλα ....σιγα σιγα θα το χωνεψεις...

εγω ακομα καποιες φορες σκεφτομαι....γιατι δεχθηκα τοσο ευκολα να κανω καισαρικη...αλλα μετα λεω...2 γιατροι το ειπαν...εσυ ξερεις καλυτερα???

ξεχασα να σχολιασω το κολυμβητηριο....εγω θα ελεγα (αν κ πιστευω θα το δεις κ μονη σου) οτι δεν θα χρειαστεις τιποτα για την θαλασσα αν ξεκινησεις κολυμβητηριο...εγω δεν του εβαλα κανεναν βοηθημα απο την αρχη κ θα τον γραψω κ εγω μολις γεννησω επισημα πια να μαθει κολυμπι...εδω μου ειπαν απο 3 κ πανω...εσας τα παιρνουν κ πιο νωρις? εννοω χωρις γονιο μεσα στο νερο

οσο για τα γενεθλια, σκεφτομαι να τα κανω στο κολυμβητηριο αυτη τη φορα....χωραμε στο σπιτι αλλα σκεφτομαι κατι πιο active για τα παιδακια

απο 3 τα παιρνουν μονα τους και εμας εδω...

η ιδεα για γενεθλια εκει ειναι super!!!!

πρωτη φορα το ακουω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φοβερο!

arxika na pw oti emeis exoume th deuterh karekla tou ikea kai mas exei volepsei polu giati einai ligo pio pshlh apo tis kanonikes kai ftanei kalutera alla kai giati mou arese;)

loipon exoume pleon 12 Feb xana rantevou me giatro se allo nosokomeio (polu kalutero) opote kapoia stigmh tha kanoume kai thn epemvash!

pasxalitsa ola kala me tis exetaseis?

νατασσα σ ευχαριστω για το review για το καθισμα....τα ποδια του τα ακουμπαει?

με το καλο η επεμβαση! ειδες τελικα,καθε εμποδιο για καλο που λενε....αφου βρηκατε καλυτερο νοσοκομειο super!

νατασα με το καλο η επεμβαση κ η βαφτιση :)

εγω πολυ προβληματιζομαι με το που θα την κανω....παντως μεχρι τα χριστουγεννα θελω να γινει

fairy νομιζω το που θα την κανεις θα εξαρτηθει λιγο και απο τον νονο (αν θα μπορει να κανει το ταξιδι κτλ) και απο το ποσο κοσμο θα θελετε να εχετε....

αλλα νομιζω πως εγω στην θεση σου δεν θα ηθελα να ξεχωρισω τα αδερφια....ειδικα τωρα που ειναι παλι αγορι το δευτερο...θα το εκανα παλι Ελλαδα....;)

εδω εγω σκεφτομαι για το δευτερο (ακομα δεν το ειδαμε Γιαννη το βαφτισαμε:D) να το κανω στην ιδια εκκλησια;)

για τις εξετασεις δεν εχω παει ακομα στην γιατρο να μου πει....καλη ειμαι ε???!!!!!

φιλια!!

πολυ χαιρομαι που εχει λιγο κινηση παλι το καφε...

που ειστε βρε οι υπολοιπες!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

an katalava kala ennoeis an akoumpaei sto xulo ta podia tou? nomizw pws nai alla den eimai sigourh. pantws ton volevei arketa. ta xmas pou eixan erthei kai oi xaderfes tou kathotan kai h megalh (4,5 xronwn) aneta! malista tsakwnontan poios tha katsei!

oso gia thn epemvash nai sumfwno. genika pistevw polu sto kathe empodio gia kalo! genika (an kai polu agxwtikh!) nomizw pws eimaipolu aisiodoxos anthrwpos kai panta pistevw pws kati kalutero erxete meta apo mia anapodia.

pasxalitsa me to kalo na erthei ena 2o mwro giati xerw posw to theleis!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

ο νονος μας Αγγλια μενει κ αυτος, Ελληνας βεβαια. εχει καταπληκτικη σχεση με τον Γιωργο αυτη τη τη στιγμη

το να κανω την βαφτιση αλλου δεν νομιζω πως τα ξεχωριζω. κουραστηκα πολυ να οργανωσω ενα γαμο απο Αγγλια, κουραστηκα ακομα περισσοτερο με τη βαφτιση γιατι αποκλειστηκα στο Λονδινο κ εφτασα στο τσακ....εδω ειναι η ζωη μου γιατι να μην την κανω εδω.... δεν ριχνω καποιο παιδι...ασε που εγω δεν εχω κολληματα οτι κανεις στο ενα πρεπει να κανεις κ στο αλλο...αν τα μαθεις ετσι τοτε θα σε κοιτανε στα χερια για το τι εχεις κανει γι αυτα κ οχι στα ματια να μιλανε στην ψυχη σου....

για το μπουστερ ελεγα για το δευτερο παιδι, ο Γιωργος οπως ειπα καθεται σε καρεκλα κανονικη απο περσυ τον Οκτωβρη περιπου.....

Link to comment
Share on other sites

egw nomizw na thn kaneis agglia. exete kanonikh zwh ekei. polous filous kai gnwstous kai tha perasete wraia. kai an mporoun na erthoun kai oi papoudes akoma kalutera. an oxi den peirazei. an eixa parea kai egw edw, edw tha thn ekana. evelpistw sto 2o na exw diktiwthei perissotero kai na thn kanw edw.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...