Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσαρες!!!Καλο μηνα!

Fairy στη δευτερη εγκυμοσυνη η κουραση ηταν μεγαλυτερη ειχα βαρυνει κι εγω απο πιο νωρις αλλα ειχα θεμα με τη μεση απο νωρις (κι ακομα εχω..)Ποτε εχεις ΠΗΤ? Δεν θυμαμαι...Καλα εκανες κι αποφασισες την καισαρικη κι ας σου φαινεται καπως, ειναι το καλυτερο κ για ολους σας!!Ολα θα πανε κατ ευχην!Να κανεις τη βαφτιση οπου σε βολευει καλυτερα!Να κανετε κι ενα μυστηριο στον τοπο που μενετε, γιατι οχι?Πως θα το βγαλετε το δευτερο αληθεια?Κι η ιδεα για γενεθλια-κολυμβητηριο πρωτοτυπη!

Νατασα κι η δικη σου βαφτιση θα ναι πρωτοτυπη, ειδικα αν ο μικρος ξερει κ το πιστευω.Εσεις που θα την κανετε? Μια ξαδερφη μου βαφτισε περισυ ενα κοριτσακι 4 χρ και ηταν πολυ συνεργασιμη η μικρη!Ειχαν ενα μεγαλο δοχειο σαν βαρελι για κολυμπηθρα!

Αυτο το καθε εμποδιο σε καλο το πιστευω κι εγω πολυ!Ευχομαι να πανε ολα καλα!

Pasxalitsa o του δικου μου δεν του εχω παρει ψηλη καρεκλα, βαζω το ψηλο καρεκλακι κοντα στο τραπεζι αλλα τις περισσοτερες φορες θελει να καθεται στις δικες μας καρεκλες.Κι εχω και μια booster οπου βαζω την μικρη κυριως, την εβαζα απο μηνων, λιγο πριν το χρονο γιατι στο καρεκλακι λυνοταν κ σηκωνοταν πανω, ενω στο booster δεν εχει περιθωριο να φυγει.

Καλη ιδεα για κολυμβητηριο, οντως νωρις το σκεφτεσαι το καλοκαιρι...

και τα γενεθλια ισως?Στα goodys εχουν κανει τελευταια οι γνωστοι μου γενεθλια, δεν ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με αλλους παιδοτοπους.Τα παιδια ευχαριστιουνται παιχνιδι αλλα εμενα δεν μου πολυαρεσει το φαγητο και η τουρτα(σε υποχρεωνουν να παρεις δικια τους)Προκειμενου να γλιτωσω τη φασαρια θα το σκεφτομουν και το εξω (αλλα παντα καταλήγω να κανω τη φασαρια,εχω μαθει ετσι..)Περικοπες αναγκαστικα θα κανεις, οσο μεγαλωνουν περιοριζεσαι σε καλεσμενους που εχουν συνομιλικα παιδια.

Φετος τα γενεθλια του γιου μου πεφτουν μια μερα μετα τη γιορτη μου (κυριακη μυροφορων-κινητη γιορτη) και δεν ξερω μηπως το γιορτασουμε μαζι...Αληθεια λεει να γιορτασεις τα γενεθλια πριν την κανονικη ημ/νια?Μηπως δεν ειναι σωστο?Τι λετε?

Κοριτσια μου ο γιος μου επιτελους εκοψε την πιπιλα!!Κοιμηθηκε στους γονεις μου ενα βραδυ κ την ειχαμε ξεχασει, οποτε ηταν καλη ευκαιρια να την κοψουμε.Του πα οτι την εφαγε η γατα κ ο ποντικος, στεναχωρηθηκε λιγο αλλα δεν πολυγκρινιαζει το χει παρει αποφαση,Απλα αργει να κοιμηθει!..και τα μεσημερια μονο μια μερα κοιμηθηκε...

κοριτσια μου νυσταζω τρελα...σας χαιρετω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Fairy στη δευτερη εγκυμοσυνη η κουραση ηταν μεγαλυτερη ειχα βαρυνει κι εγω απο πιο νωρις αλλα ειχα θεμα με τη μεση απο νωρις (κι ακομα εχω..)Ποτε εχεις ΠΗΤ? Δεν θυμαμαι...Καλα εκανες κι αποφασισες την καισαρικη κι ας σου φαινεται καπως, ειναι το καλυτερο κ για ολους σας!!Ολα θα πανε κατ ευχην!Να κανεις τη βαφτιση οπου σε βολευει καλυτερα!Να κανετε κι ενα μυστηριο στον τοπο που μενετε, γιατι οχι?Πως θα το βγαλετε το δευτερο αληθεια?Κι η ιδεα για γενεθλια-κολυμβητηριο πρωτοτυπη!

29/3 εχω ΠΗΤ

Κωσταντινος θα ονομαστει :)

Φετος τα γενεθλια του γιου μου πεφτουν μια μερα μετα τη γιορτη μου (κυριακη μυροφορων-κινητη γιορτη) και δεν ξερω μηπως το γιορτασουμε μαζι...Αληθεια λεει να γιορτασεις τα γενεθλια πριν την κανονικη ημ/νια?Μηπως δεν ειναι σωστο?Τι λετε?

κ μαζι κ πριν κ μετα :) οποτε σε βολευει να τα κανεις :)

Link to comment
Share on other sites

sue sumfwnw kai egw mporeis na kaneis ta gennethlia opote ta thes. einai kalh eukairia na ta kaneis me th giorth sou.

emeis pali arrostoulhdes eimaste me pureto.

xerw vevaia oti arrwstenei suxna exaitias twn trenwn kai twn metro pou mpainei kathe mera. metaforika mesa pou exuphretoun ekatommuria kosmou alla kamia fora skeftomai poso pio suxna tha arrwstene an den eixe 8hlasei 2 xronia k 2 mhnes pou lene oti o 8hlasmos voh8aei sthn anaptuxh tou anasopoihtikou????

mhpws na arxisw na tou dinw tpt vitamines?? oi giatroi vevaia edw mou eipan pws einai polu fusiologiko na arrwstenei suxna mias kai gia xeimwna h suxnothta einai kathe 2-4 evdomades kai kalokairi 6-8.

an exei kamia akousei apo kanena psagmenw paidiatro pws mporoume na anptuxoume to anosopoihtiko twn paidiwn as mas pei!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ακραδαντα οτι ειναι θεμα οργανισμου...ο γιατρος μου λεει αστο να αρρωστησει να δυναμωσει :)

οσο για το θηλασμο....δεν θηλασα κ εχει αρρωστησει μονο 2 φορες...βιταμινες δεν δινω :) τα παιδακια στον παιδικο ειναι συνεχεια αρρωστα....εινια απλα η κραστη του, οπως κ εγω περα απο τα θεματα με το ασθμα δεν αρρωσταινα ...αλλα κ παλι κ σε αυτο μεγαλωνοντας δυναμωσα κ δεν ζω με inhalers....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

den xerw ti na pw! eutuxws teleutaia den ton katavaloun oi puretoi. shmera einai polu kalutera eutuxws. alla ti ennoei o giatros asto na arrostisei dld ti allo mporoume na kanoume :P

thelw na pistevw pws se ligo tha exei apokthsei mia kapoia anosia! o giatros mas eipe oti edw einai alla mikrovia opote giauto arrwstenei sunexeia giati den exei katholou anosia sta edw mikrovia.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας νατασα μου :)

με την φραση "αστο να αρρωστησει" εννοει οτι δεν χρειαζεται να τα κλεινουμε μεσα κλπ...σιγουρα τωρα για τον Νικανδρο το περιβαλλον ειναι πολυ διαφορετικο κ θελει καποιον χρονο να το συνηθισει....ειναι κ ο καιρος διαφορετικος....πιστεψε με ολα τα παιδακια ειναι αρρωστα με λιγες εξαιρεσεις :)

εγω κοριτσια εχθες τελειωσα ολα τα πλυσιματα κλπ για τον Κωσταντινο μας :) αχ πολυ αδημονω να μυρισω μωρουδιλα κ παλι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

mono kleismeno mesa den to les auto to paidi! apo neogennhto olo exw einai. vevaia akouw kai kati tou still emena eftase 5 xronwn kai den eixan arrwsthsei pote! vevaia den phgainame pouthena, ta prosexame ta paidia, kai apo ti mia eknevrizomai apo thn allh lew les? anyway egw oute thelw oute mporw na kleistw mesa!

fiary zhlepsa!!!! thelw kai egw moroudila!!!!

me to kalo na erthei! pote eipame stamatas apo douleia?


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου, μου έχετε λείψει πολύ!!!

Προλαβαίνω και μπαίνω που και που και σας διαβάζω…

Αλλά δεν είχα καταφέρει να γράψω καθόλου όλο αυτό το διάστημα.

Συγχαρητήρια λοιπόν στη fairy μας την αγαπημένη για την εγκυμοσύνη της!!!

Πότε γεννάς, με το καλό;

Να ζήσει εύχομαι το μωράκι σου Ριτάκι!!!

Έχουμε άλλες εγκυμονούσες ή καινούρια μωρά; Ενημερώστε με βρε κορίτσια γιατί έχω χάσει πολλά «επεισόδια».

Εγώ είμαι καλά και ο Πανορμιτάκος μου έχει μεγαλώσει πολύ!!!

Όταν γυρίσαμε το Σεπτέμβρη στην Αθήνα. ΕΥΤΥΧΩΣ βρήκα αμέσως δουλειά (με πολύ λιγότερα χρήματα από ότι είχα συνηθίσει βέβαια άλλα τι να κάνουμε).

Δυστυχώς στην καινούρια δουλειά δεν είναι εύκολο να μπαίνω να σας βλέπω (πολλές φορές δεν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω).

Επίσης είναι και οι ώρες περισσότερες και γενικά κουράζομαι πολύ περισσότερο…

Στο θεματάκι σας λοιπόν…

Εμένα ο Πανορμίτης τον προηγούμενο χειμώνα που πήγε για πρώτη χρονιά στον παιδικό σταθμό ήταν άρρωστος συνέχεια (άλλα ΣΥΝΕΧΕΙΑ όμως) δεν προλάβαινε να πάει 2-3 μέρες και 1 εβδομάδα σπίτι και με υψηλούς πυρετούς (39-40-41).

Φέτος λοιπόν έχει αρρωστήσει 2 φορές με 1 μέρα πυρετό (38-38,5) και αυτό ήταν όλο.

Οπότε μάλλον κάνε λίγο υπομονή Νατάσσα μου και θα δεις μετά από λίγο καιρό θα έχει κάνει τα αντισώματά του και δεν θα τον πιάνει τίποτα…


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

που εισαι βρε Σοφακι!!!!! σε ευχαριστω για τις ευχες!!! απο οσο ξερω δεν εχουμε αλλο επικειμενο μωρο :)

εγω γενναω μεσα προς τελος Μαρτη...εχω μπει στον 8ο τωρα....

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια???

ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα γιατι ο γιος μας εφαγε κουνουπιδι ογκρατεν...:D

fairy ολα καλα....;)

φιλια σε ολες....


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Σοφια, χαιρομαι που χαμε νεα σου!!!Να στε καλα κ να περνατε καλυτερα!Φιλια στον Πανορμιτη σου!

Πασχαλιτσα ωραιος ο Γιωργος που φαγε κουνουπίδι!

Νατασα κι εγω οπως η fairy νομιζω ειναι θεμα οργανισμου του καθε παιδιου.Εχει να κανει λιγο και με το ποσο καθε παιδι το εκθετεις απο μικρο σε κοσμο η δεν το πας πουθενα.Ο θηλασμος τελικα ισως να μην παιζει κ τοσο ρολο για τις μικροιωσεις...Παντως σε γενικες γραμμες ο κανονας ειναι οτι η πρωτη χρονια στον παιδικο σταθμο ειναι δυσκολος οσον αφορα τις αρρωστιες ειτε το παιδι ειναι 2 ειτε ειναι 5.

Ο δικος μου εχει κανει πυρετο 2-3 φορες αν θυμαμαι καλα απο Οκτωβριο κι εχει που κ που μυξες κ βηχα.Απο τοτε ομως που αρχισε παιδικο εχει η μικρη μου μυξες ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!Ζητημα να ταν καθρη η μυτη της 5 μερες...Εχει κανει κ πυρετο λιγες φορες.Ισως επειδη ειναι μικροτερη να ναι πιο ευαισθητη.Δεν εχουν αρρωστησει ομως βαρια, να χουν παρει αντιβιωση.

Την εβδομαδα που μας περασε ειχα τον αντρουλη μου αρρωστο με πολυ πυρετο. 5 μερες τωρα εχει λιωσει...Απο χτες αρχισε να πεφτει λιγο αλλα ειναι εξαντλημενος.Ευτυχως εγω κραταω γερα κ τα παιδια εχουν μονο μυξες...Θα δειξει η συνεχεια,ελπιζω να μην κολλησουμε ολοι...

Φιλια κ καλο ΣΚ!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...