Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σας...γεια σας!!!

fairy ευχαριστα τρεχαματα ειναι αυτα....ποσο θελω παλι να δω μικροσκοπικα ρουχαλακια δεν λεγεται....

βεβαια και τα δικα μας ακομα μικρα ειναι αλλα αλλο πραγμα το βρεφακι...:P

αχ,πες του βρε fairy να μου φτιαξει εναν καφε σε παρακαλω ,τωρα που αρχισα και τους πινω 2 - 2 ....:P:p:p

μπραβο του!

η συνεχεια μετα...........:confused:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

να μαι και παλι...

οταν ελεγα μετα δεν εννοουσα 1 μερα μετα αλλα....;)

naya μου τι επαθε η φωτεινουλα?

μηπως σου κανει εκρηξεις θυμου?

οσο για τα παιχνιδια...τι να πω? ικεα expedit...χωραει πολλα και συμφερει!!!

το εχουμε και ειναι super...!!!

αν τα εχεις στο ιδιο δωματιο το μεγαλο κομματι θα ειναι ωραιο αν τους χωρισεις και τα κουτια με διαφορετικα χρωματα θα ειναι φοβερα!

ξεστολισαμε επιτελους σημερα και "ξεκουραστηκε" το ματι μου βρε κοριτσια...

αλλαξα και καποια διακοσμητικα που ειχα και ανανεωθηκαμε λιγακι...

natassa τι εγινε με την εγχειρηση βρε κοριτσι???????


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πασχαλίτσα αυτό του ΙΚΕΑ που λες δεν το ξέρω, θα το ψάξω! Thanks for the tip!

Η Φωτεινή έχει βγάλει δυστυχώς διάφορα άγχη με χερότερο αυτό σε σχέση με το φαγητό. Περάσαμε όλες τις γιορτές με τη μικρή να κλαίει και να οδύρεται κάθε μέρα λέγοντας "Εγώ στο σχολείο τρώω όλο το φαγητό μου". Αλλά γενικά έχει εκδηλώσει άγχος σε πράμγματ απου δεν είχε πριν.

Ασε που εχει υιοθετήσει και συμπεριφορές σαν τικ (δεν ειναι τικ γιατι ειναι εκουσια αλλα μοιαζουν) οπως π.χ. να στραβωνει το στομα προς τη μια μερια η να γυριζει τα ματια της πολυ στο πλαι.

Φυσικα δε λειπουν και οι εκρηξεις θυμου που εχουν γίνει πολύ χειρότερες αλλά τουλάχιστον αυτες τις περιμέναμε λίγο πολύ.

Ουφ αυτά. Επιστρέφω στη δουλεια γιατι πανικός γίνεται πάλι.

Φιλάκια σε όλες!!


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σε ολες!

naya Μου δες αυτα που ειχα προχειρα στα γρηγορα...αν ψαξεις θα βρεις φοβερες λυσεις...μπορω να σου στειλω φωτο και απο το δικο μας αν θες...

υπαρχει σε διαφορα μεγεθη,χρωματα και σχηματα

http://www.mummyinprovence.com/toddler-bedroom-makeover

http://ana-white.com/2010/03/plans-2x4-rolling-cubbies-console-table-to-built-ins.html

http://www.younghouselove.com/2010/02/house-crashing-stunning-in-sydney/

http://www.google.gr/search?q=ikea+expedit+kids+room&hl=en&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BqTuUMrxJtDMswbBzYBg&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1680&bih=753

για τα αλλα θα γραψω αλλη ωρα...

φιλια σε ολες!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

sta grhgora giati pnhgomai sth douleia:

den thn kaname thn epemvash giati mas allaxan hmeromhnia alla telika eipame na allaxoume nosokomeio opote xekiname apo thn arxh. perimenw na mou steiloun xarti gia to prwto r/v me tous xeirourgous.

naya exw akousei polles fores paidakia na ginontai pio epithetika otan phgainoun paidiko antigrafwntas alla paidia pou einai pio nevrika.

pantws kai emas teleutaia mas vgazei diafores fovies alla de dinw megalh shmasia kai etsi eixa kanei k me to skwtadi pou kapoia periodo fovotan kai pleon den fovatai.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου!!!!Καλη χρονια με υγεια σε ολες τις οικογενειες!!!!

Εμεις ξαναπηγαμε για 1 βδομαδα στο χωριο μας και ξεκουραστηκαμε μικροι κ μεγαλοι!

Δυσκολη φαση η αλλαγη ψυχολογιας των παιδιων αλλα νομιζω ειναι χαρακτηριστικο της ηλικιας τους οι διαφορες φασεις που περνουν...και οι αλλαγες ισως το ενισχυουν αυτο.Θελει πολληηηη υπομονη και συζητηση ισως...

Κι εμεις γεμισαμε παιχνιδια στις γιορτες!Εγω αυτο που κανω ειναι να κρυβω στην αποθηκη καποια παιχνιδια και να τα βγαζω μετα απο μερικους μηνες για να εξοικονομω χωρο αλλα κυριως για να μην τα βαριουνται.

Σας χαιρετω, θα ξαναμπω συντομα.


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τι κανετε?

τρεχω παλι τελευταια με διαφορα....

μου φαινεται πως το παιδακι μου μεγαλωσε ξαφνικα!

αλλαξε ο λογος του και μαλλον ψηλωσε και λιγακι.........

αρχιζουμε να σκεφτομαστε και για παιδικο αλλα ειναι δυσκολο να βρεις εναν καλο....θα δουμε!

φιλακια σε ολες!!!:D


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...εγω πολυ πηξιμο...ειχα ανεβει Μαντσεστερ για εκπαιδευση κ γυρισα αργα εχθες....πηζω εδω με την δουλεια, σε εναν μηνα βγαινω σε αδεια!!!!

φιλια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

fairy θα ηταν κουρατσικα αλλα τουλαχιστον σε ενα μηνα θα χαλαρωνεις παλι....

ξεχασα να σας πω πως εχει εδω και καιρο ξεκινησει να ζωγραφιζει με πινελα και πολυ του αρεσει....:D

εχω ξετρελαθει κι εγω...ξαναγινεσαι παιδι τελικα!

φιλια


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalhmera...

πασχαλιτσα μου ελπιζω να ξεκουραστω πριν γεννησω αν κ δεν το βλεπω...αλλα οπως λεει η φιλεναδα μου εγω ειμαι Σβαρτσενεγκερ οποτε 8α τα καταφερω αχαχαχαα

θα μπω με καισαρικη τελικα καπου μεσα του Μαρτη

Link to comment
Share on other sites

hello!!

shmera doulevw apo to spiti opote einai pio xalara kai mporw na sas grapsw ligoulaki!

loipon eimaste kala kai megalwnoume grhgora. den einai pleon mwro alla ena antraki! an kai se antithesh me alla 8hriakia den exoume megalwsei polu swmatika! shmera tha ton metrhsw se upsos giati me rwthse h pethera mou kai den hxera poso einai.

to kalokairi etoimazoume mallon th vafthsh! 3+ tha einai o mikros! tha diapragmateutei me ton papa poso ladi tha tou valei!!!:) :) :)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Pasxalitsa δεν πασαλιβεται με τα πινελα?Αν ειναι προσεκτικος θα ναι οντως ωραια εμπειρια!Εγω μονο μαρκαδορους του δινω, τις κηρομπογιες τις εχω κρυψει γιατι σπανε και φοβομουν και την μικρη μην βαλει τιποτα στο στομα της.Παντως παρα τις καποιες τιμωριες (στερηση ζωγραφικης για ενα διαστημα) ο δικος μου συνεχιζει να ζωγραφιζει τους τοιχους, το κρεβατι, το τραπεζι του και φυσικα εχω και τον "μιμο" την αδεφη του που ο, τι βλεπει, κανει!

Αχ Νατασα οντως εχουν μεγαλωσει πολυ...Κι ο δικος μου ειναι γεροδεμενος, τον κανουν για μεγαλυτερο συνηθως.Αλλα και παλι ειναι μικρουλια...Πως θα ναι οταν πανε 8, 10 χρονων?Θηρια!

Fairymummy περασε ο καιρος, κοντευεις κι εσυ!!Αν βρεις ευκαιρια ξεκουρασου, μετα δεν θα προλαβαινεις!;)

Κοριτσια εχει τυχει τα παιδακια σας παρολο που χουν κοψει την πανα να τα κανουν πανω τους? Και ποσο συχνα ζητανε τσισακια?Ο δικος μου εχτες στον παιδικο χεστηκε πανω του!Κι ηταν σαν διαροια!:( Δεν το πε στη δασκαλα.Κι αλλη μια φορα στο σχολειο. ενω το πε του φυγαν στο δρομο..Εχει κατουρηθει αρκετες φορες γιατι δεν θελει να διακοψει αυτο που κανει και ξεχνιεται..Μπορει να ζητησει να κανει τσισα του 3 φορες τη μερα μονο.Τον ρωταω συνεχεια αλλα δεν θελει να πηγαινουμε.Ελπιζω να μην δημιουργηθει προβλημα απο αυτο...Και το βραδυ ακομη του βαζω πανω γιατι την μουσκευει τελειως.

Να και τωρα τουαλετα παμε.

Σας χαιρετω!

Φιλια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

φαιρυ εσυ την ζητησες την καισαρικη η υπαρχει λογος?

νατασσα τον βλεπω να φωναζει μονος του και το ονομα,,,,;)

πω,πω οντως ολοκληρο παιδι θα ειναι!!!

αν θες βοηθεια για την βαφτιση σφυρα...:D

νεοτερα απο την εγχειρηση δεν εχουμε ε?

suedaki ευτυχως ειναι πολυ προσεκτικος μην τον ματιασω...εχουμε απ ολα τα ειδη χρωματων τωρα και μεχρι στιγμης ζωγραφιζει μονο στα χαρτια...

ακομα και με τις πλαστελινες παιζει μεσα σε εναν μεγαλο δισκο που του εχω...

μου φαινεται πως το δευτερο, οταν ερθει με το καλο, θα μου βγει ταρζαν για να αναπληρωσει τα κενα του αδερφου του...:tongue:

για την πανα ακομα δεν ξερω να σου πω γιατι αρνειται κατηγορηματικα να κατσει ειτε στο γιογιο ειτε στην λεκανη...εχουμε εκατο βρακακια με σχεδια και δεν τον συγκινουν ουτε να τα δει...κατα το Πασχα θα τον ξεγυμνωσω μαλλον και θα ξεκινησουμε....

φιλια!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

φαιρυ εσυ την ζητησες την καισαρικη η υπαρχει λογος?

!

δεν θυμασαι που γενναγα 42 ωρες κ κατεληξα με επειγουσα καισαρικη? ε αυτη τη φορα η συμβουλες ηταν να μπω για καισαρικη αλλα το ειχαν αφησει πανω μου,...μετα απο συνομιλιες με συζυγο κλπ με πεισανε να την ζητησω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...