Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα!!

κ εγω μοναχουλα απο τις 7 το πρωι στις 8 θα γυρισει το καμαρι μου!! Μου ετοιμασε φαγητο απο χθες κ ανησυχουσε λιγο ο γλυκος μου που θα λειπει τοσες ωρες!!

αννα74 ειδες τι ωραια τα βουναλακια? Απο εδω κ περα θα τα νιωθεις συχνα!!

αννουλα κ εγω 6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο το εμαθα... 3 Αυγούστου κ περιμενα στις 9 Αυγούστου! ! Η υποψια βεβαια ειχε μπει απο τις 29 ιουλιου γιατι ειχα μονο μια ελευθερη επαφη στις 24 ιουλιου κ ακριβως μετα απο 5 μερες ειχα πονο περιοδου κ μια σταγονιτσα αιμα...εετσι καταλαβα οτι εκεινη τξν ωρα εγινε η εμφυτευση στην μητρα γιατι εχω πολυ σταθερο κυκλο παντα 30 ημερων!! Στον αντρα μου βεβαια δεν το ειχα πει μεχρι να κανουμε το τεστ γιατι δεν ηθελα να στεναχωρεθει σε αντιθετη περιπτωση!!

εχω φωτογραφια κ το clearblue το οποιο εχω να πω οτι ειναι καταπληκτικο γιατι ανιχνευσε εγκυμοσυνη 6 μερες πριν !!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας επρηξα πρωι πρωι με την ιστορια της ζωης μου...χαχαχα...τι να κανω? Ειμαι πολυ ρομαντικη κ ευαισθητη βρε κοριτσια κ ολο μου αρεσει να τα θυμαμαι κ τον αντρα μου καθε χρονο στην επετειο μας τον ζαλιζω με την ιστορια της γνωριμιας μας...ωροσκοπο καρκινο εχω βλεπετε!!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites

athinakos θα έρθει και η σειρά σας να παίζεται στο κρεβάτι.

annoula καλύτερα να πάτε σπίτι τους, αν είναι ζωηρούλα η μικρούλα. Να σου πω την αλήθεια μου και εγώ κάπως έτσι ήμουνα πριν κάνω παιδί. Τώρα πλέον έχω μαζεμένα όλα τα επικίνδυνα να χτυπήσουν, έχω κλείσει ντουλάπια, και η δικιά μου έχει κάνει test drive στα πάντα. Οπότε και πάρτυ που κάνουμε μέσα στο σπίτι και αν δεν φέρουνε την τηλεόραση κάτω δεν με νοιάζει για τίποτα άλλο. 2 φορές τη βδομάδα έχουμε παιδάκια στο σπίτι και γίνεται χαμός. Θα δεις είναι διαφορετικά μετά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι 2-3 κοριτσάκια που γεννάνε οκτώβρη έχουνε μπει στις μανούλες σεπτεμβρίου.

Εγώ κορίτσια στη μεγάλη μου το υποψιάστικα 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Είχαμε πάει σάββατο για φαγητό έξω σε εστιατόριο και μετά το στομάχι μου ήτανε κόμπος, δεν έλεγα να χωνέψω. ήπια σόδες τα πάντα, οκ. Φαντάστηκα οτι ήτανε απο τα πολίτικα φαγητά που φάγαμε γιατί είναι και βαριά. Την άλλη μέρα όμως απο το πρωί τα ίδια το στομάχι μου.Λέω δεν είναι δυνατόν απο εχτές πάλι και μέσα στη μέρα άρχισαν να μου μπαίνουνε υποψίες. Δευτέρα έκανα τεστάκι και έδειξε πολύ αχνό θετικό. Τόσο αχνό όμως που έλεγα οτι με γελούν τα μάτια μου. Περίμενα τετάρτη. Τετάρτη πρωί έκανα και άλλο τεστ και ήτανε ξεκάθαρο.

Αυτή τη φορά επειδή το καλοκαίρι μας πήγε ... μέσα στις ιώσεις και στις αντιβιώσεις, πάνω που κάναμε 1 φορά, βγήκε η καλλιέργεια και μου έδειξε στρεπτόκοκκο και ξεκίνησα αντιβίωση και είπα του άντρα μου άστο για αυτό το μήνα που παίρνω αντιβίωση. Ήτανε 3-4 μέρες πριν την ωορηξία, οπότε ήμουνα σίγουρη οτι δεν! Πήγαμε διακοπές και γύρω στις 10 αυγούστου έχω αίμα. οκ λέω ήρθε νωρίτερα, ε μέρες, μάλλον λόγω θάλασσας. Μετά απο 3 ώρες τέλος το αίμα. Να με πονάει η μέση μου και να περιμένω 2 μέρες να αδιαθετήσω, αλλά τίποτα. Φυσικά και το υποψιάστηκα αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Τι κάνετε !!! Καλό σκ να έχουμε όλες !!! Το πρωί δεν είχε καλό καιρό αλλά τώρα έφτιαξε και μου έφτιαξε και μένα τη διάθεση !! Χθες κι εγώ κοιμήθηκα καλά , Έπεσα απ'τις 11 και ξύπνησα 6:30 που επέστρεψε ο άντρας μου απ τη δουλειά , παραδόξως με μόλις 1 διακοπή κι εγώ για τουαλέτα ! Μετά δεν κατάφερα να ξανακοιμηθώ , αλλά σηκώθηκα , έκανα δουλειές σπιτιού που είχαν μείνει πίσω (καθαριότητες πιο εξειδικευμένες πχ μπαλκόνι που μέχρι τώρα βαριόμουν) , μαγείρεψα κιόλας και ήμουν από νωρίς έτοιμη !! Το βράδυ έχουμε γιορτή σπίτι , η τελευταία υποθέτω πριν έρθει ο μπέμπης μας και έχουμε καλεσμένους και είμαι πολύ χαρουμενη !!! Γενικά ενώ τις 2 προηγούμενες μέρες είχα πολύ χάλια διάθεση , δεν ξέρω τον λόγο , μάλλον πράγματι παίζουν τον ρόλο τους οι ορμόνες , σήμερα άλλαξε άρδην και είμαι μια χαρά !!! Ελπίζω να μην έχω άλλες μεταπτώσεις , γιατί με έπιαναν τα κλάματα με το παραμικρό, είχα κουράσει κι εγώ τον εαυτό μου !!!


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αnna74 κι εμένα ο μπέμπης μου μέχρι πριν 2-3 βδομάδες ήταν πάρα πολύ ήρεμος , αφού είχα τρομάξει και το έλεγα στην γιατρό μήπως κάτι παίζει. Αλλά με είχε καθησυχάσει πως είναι σχετικό το πόσο θα κουνιέται. Επίσης μερικές είμαστε πιο ευαίσθητες και το νιώθουμε ενώ μάλλον εγώ και που με κλώτσαγε δεν το ένιωθα τόσο έντονα. Μου είχε τύχει σε υπέρηχο να μου λέει η γιατρός πως με κλωτσάει κι εγώ να μην καταλαβαίνω τίποτα !!!Ε λοιπόν εδώ και 2 βδομάδες το νιώθω αρκετά συχνά και δυνατά , κάνει πλέον αισθητή την παρουσία του..και όπως και σε σένα κάποιες φορές εξέχει και είναι λίγο πιο σκληρα κάποια σημεία !!!Σίγουρα είναι πολύ καλύτερη η αίσθηση να το νιώθεις συνέχεια για να ηρεμείς κι εσύ πως όλα είναι καλά !!


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites

Με γειά και για τα καρότσια σας foteini85 & annoula_ !!! Εγώ πήρα της cam , είχαμε δει το περσινό μοντέλο στο λητώ από κοντά κι αποφασίσαμε να πάρουμε απ τα νέα χρώματα του 2015 ..Συγκεκριμένα θα το δείτε στο παρακάτω link : http://www.prams.net/cam-combi-family-3-in-1-pram-reversible-seat-car-seat-black-b

Κι εμείς θέλαμε κάτι unisex και νομίζω πως εφόσον μοιάζει με τζιν τα καταφέραμε !!

Κι εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για τα inglesina αλλά πράγματι είναι αρκετά ακριβούλια ..


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια έχω πολύ άστατο κύκλο & αν υποθέσουμε πως πρέπει να δώσω κάποιες μέρες στον κύκλο μου είναι 38 με 40 . Αφού στην αρχή της σχέσης με τον άντρα μου,πριν 7 χρόνια συνέχεια αγχωνόταν και μου έλεγε να κάνουμε τεστ ενώ εγώ ήμουν χαλαρή γιατί ήξερα πως μπορεί να έχω και 2 μήνες καθυστέρηση. Παρόλα αυτά το κατάλαβα πολύ νωρίς αυτή τη φορά . 5 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου ειπα στον άντρα μου να μου πάρει τεστ κι ενώ ήταν ο 1ος μήνας που είχαμε ελεύθερες επαφές . Ο ίδιος θορυβήθηκε γιατί μου είπε , δεν θες να περιμένουμε κανά 15νθήμερο μηπως είναι κλασσικά μια απλή καθυστέρηση , αλλά το πήραμε και βγήκε ''πολύ θετικό'' , δηλαδή έντονη ροζ γραμμή . Τα μοναδικά συμπτώματα που είχα ήταν έντονη κόπωση και ευαισθησία , και πάλι έντονη, στο στήθος . Τα ίδια είχα νιώσει και 6 μήνες νωρίτερα που βέβαια κατάλαβα πως ήμουν έγκυος μετά από 1 μήνα καθυστέρηση αλλά δυστυχώς εκείνη η εγκυμοσύνη δεν κατέληξε καλά , παλλινδρόμησε δυστυχώς.. Οπότε όπως καταλαβαίνετε τους πρώτους 2 μήνες είχα πάρα πολύ άγχος να μην μου συμβεί δεύτερη φορά ..αλλά πάλι καλά , μέχρι στιγμής όλα δείχνουν πολύ καλά !!


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά ήρθε η κολλητή μου, πήγαμε βόλτα στα μαγαζιά, κάτσαμε και ήπιαμε και ενα χυμό και περασα πολύ καλά!!! Βρήκα και νυχτικό και ρόμπα (οπότε την γλυτωσα και δεν θα βάλω εκείνα της θείας:tongue:)

Kasf καλά να περάσετε στην γιορτή!!! Και εμένα γιορτάζει ο μπαμπάς μου!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με γειά και για τα καρότσια σας foteini85 & annoula_ !!! Εγώ πήρα της cam , είχαμε δει το περσινό μοντέλο στο λητώ από κοντά κι αποφασίσαμε να πάρουμε απ τα νέα χρώματα του 2015 ..Συγκεκριμένα θα το δείτε στο παρακάτω link : http://www.prams.net/cam-combi-family-3-in-1-pram-reversible-seat-car-seat-black-b

Κι εμείς θέλαμε κάτι unisex και νομίζω πως εφόσον μοιάζει με τζιν τα καταφέραμε !!

Κι εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για τα inglesina αλλά πράγματι είναι αρκετά ακριβούλια ..

Πολύ ωραίο!!!! Καλές βόλτες!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Athinakos με γεια τα ψωνια ! εκανες και την βολτιτσα σου , καλα περασες. Τον καιρο ποιος τον υπολογιζει? Που θα παει, θα μπει η ανοιξη :)

Kasgf το καροτσι σου επισης ωραιο. πηρες και το συγκεκριμενο χρωμα? Ποιος γιορταζει και θα εχετε κοσμο??? για να σας ευχηθω :)

alexandroula και η δικη μου πεθερα εινι χαλια, αφου την πηρα στο τηλ να της πω τα νεα του μικρου, και δεν την καταλαβα, νομιζα πηρα λαθος νουμερο! χα χα χα! περαστικα της ευχομαι !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Mairy_lou!! Εσείς πως είστε;;; Πες μας τα νέα του μικρού!!

Δεν εχουμε κανενα ευχαριστο νεο δυστυχως. Παλευουμε με την λοιμωξη του αναπνευστικου! Αντιβιωσουλα εξετασεις και ο θεος βοηθος κοριτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

Athinakos με γεια τα ψωνια ! εκανες και την βολτιτσα σου , καλα περασες. Τον καιρο ποιος τον υπολογιζει? Που θα παει, θα μπει η ανοιξη :)

Kasgf το καροτσι σου επισης ωραιο. πηρες και το συγκεκριμενο χρωμα? Ποιος γιορταζει και θα εχετε κοσμο??? για να σας ευχηθω :)

alexandroula και η δικη μου πεθερα εινι χαλια, αφου την πηρα στο τηλ να της πω τα νεα του μικρου, και δεν την καταλαβα, νομιζα πηρα λαθος νουμερο! χα χα χα! περαστικα της ευχομαι !!

Γειά σου mairy_lou !!! Ναι αυτό το χρώμα πήρα !!

Εγώ γιορτάζω !! :)


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά ήρθε η κολλητή μου, πήγαμε βόλτα στα μαγαζιά, κάτσαμε και ήπιαμε και ενα χυμό και περασα πολύ καλά!!! Βρήκα και νυχτικό και ρόμπα (οπότε την γλυτωσα και δεν θα βάλω εκείνα της θείας:tongue:)

Kasf καλά να περάσετε στην γιορτή!!! Και εμένα γιορτάζει ο μπαμπάς μου!

Να χαίρεσαι τον μπαμπά σου !!! Και με γειά τα νέα σου νυχτικάκια !!! Αν και πιστεύω πρέπει να δώσεις άλλη μια ευκαριά στο σετ της θείας !!! Χαχαχα :mrgreen:

Αυτο λέει και ο άντρας μου , μέχρι να ρθει το μωρό θα το κάνει βόλτες μόνος του !!


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...