Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Γειά σου mairy_lou !!! Ναι αυτό το χρώμα πήρα !!

Εγώ γιορτάζω !! :)

Αμ δε το ξερα. Τωρα ομως το εμαθα ! Θεοδωρα λοιπον ! Δωρο-θεου! ;)

Πολυχρονη κοριτσι μου να σε χαιρονται και με το καλο το νεο μελος της οικογενειας :D :D Ο,τι καλυτερο!

Επειδη δεν εχω παρει ακομα καροτσι, να σου πω μου αρεσε πολυ ! Νομιζω εχει και προσιτη τιμη για τις τοσες λειτουργιες του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να χαίρεσαι τον μπαμπά σου !!! Και με γειά τα νέα σου νυχτικάκια !!! Αν και πιστεύω πρέπει να δώσεις άλλη μια ευκαριά στο σετ της θείας !!! Χαχαχα :mrgreen:

Αυτο λέει και ο άντρας μου , μέχρι να ρθει το μωρό θα το κάνει βόλτες μόνος του !!

Χρόνια πολλά και σε εσένα κοριτσάκι!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε κανενα ευχαριστο νεο δυστυχως. Παλευουμε με την λοιμωξη του αναπνευστικου! Αντιβιωσουλα εξετασεις και ο θεος βοηθος κοριτσι μου.

Μην το βάζεις κάτω κοριτσάκι! Ο μικρός είναι μαχητής!! Θα το παλέψει και αυτό;)


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

mairy_lou σου έγραψα και στο θεματάκι σου. Ο μικρούλης σου είναι πολύ δυνατός και θα τα καταφέρει.

kasf χρόνια πολλά και του χρόνου να γιορτάσεις με το παιδάκι σου αγκαλίτσα. Η παλλίνδρομη είναι συνηθισμένη, πολλές γυναίκες έχουνε τουλάχιστον 1. Απλά το θέμα είναι πότε παλλινδρομεί το έμβρυο για το πως θα το πάρεις. Καταλαβαίνω όμως το άγχος σου, αν και δεν είχα ποτέ μου, τουλάχιστον όχι κάτι που να γνωρίζω. Γιατί κανένα χρόνο πριν μείνω έγκυος στη μικρούλα μου, είχαμε ξαναπροσπαθήσει και είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα που είχα στην κόρη μου +τραβήγματα στη μήτρα και έλεγα οτι ίσως έχω μείνει έγκυος, αλλά τελικά αδιαθέτησα κανονικά, όμως με πολύ πόνο και αίμα. Πιθανώς παλλινδρόμησε πριν το μάθω καν.

μεγειά και το καρότσι. Τα είχα δει και εγώ στο Λητώ.

Όταν είναι πιο μικρούλι το μωράκι εξαρτάται απο πολλά στο αν το αισθανόμαστε και πόσο. Εκτός απο το πόσο ευαίσθητες είμαστε εξαρτάται και το πως είναι γυρισμένο. Αν έχει χεράκια ποδαράκια προς την πλάτη δεν το αισθανόμαστε τόσο έντονα. Α και παίζει ρόλο και που είναι ο πλακούντας. Τώρα που μεγάλωσε και δεν χωράει τόσο καλά το καταλαβαίνουμε περισσότερο. Αν και να σας πω την αλήθεια μου έχει τύχει να είμαι ξαπλωμένη και να κοιτάω την κοιλιά μου και να ανασηκώνεται ελαφριά, αλλά να μην καταλαβαίνω σκούντηγμα, οπότε δεν τα καταλαβαίνουμε και όλα, χαχα.

Σήμερα έχει μάλλον χέρια ή πόδια στο δεξί πλευρό μου και κλωτσάει ανελέητα, στη λεκάνη και στο πλευρό. Δεν πονάει ακριβώς, αλλά είναι λίγο ενοχλητικό, χαχα.

athinakos να χαίρεσαι και εσύ τον μπαμπά σου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

εγω μολις ξυπνησα!!ελιωσα στον υπνο 3 ωρες κοιμομουνα...ο αντρας μου με ξυπνησε στο τηλ... αν με αφηνε το επαιρνα σερυ..τωρα σηκωθηκα εκοψα και μια σαλατουλα και τον περιμενω για να φαμε!!alexandroula επειδη εγω στο σπιτι στο σαλονι εχω διαφορα μικροπραγματα κερακια,βαζα δαπεδου,κυροπηγια και αλλα πολλα αν ερθει το παιδακι πρεπει να τα μαζεψω ολα γιατι θα μου τα γκρεμισει ολα (δεν φταιει βεβαια αφου τον χωρο δεν τον ξερει και θελει να τον εξερευνησει ασε που δεν εχω παρει ασφαλειες για ντουλαπια...και φοβαμαι μην τη βρω μεσα σε κανενα πλυντηριο στη κουζινα:tongue::tongue::tongue::tongue: ασε που δεν ειχα και το κουραγιο για επισκεψεις γιατι ολο και κατι θα πρεπει να ετοιμασω και μετα να μαζεψω και να καθαρισω!!kasf χρονια πολλα κοριτσι να χαιρεσαι το ονομα σου!πολυ ομορφο το καροτσι σας...ευχομαι να το χαρειται στις βολτες!!athinakos να χαιρεσαι τον μπαμπα σου!εμενα ο αντρας μου ειχε φυγει το καλοκαιρι και ειχε παει στο χωριο για λιγες μερες εκεινες τις μερες επεφτε και η επετειος μας οποτε πηγα και γω εκει να τον δω και να το γιορτασουμε εεεε και εγινε το μοιραιο...ειχαμε μονο αυτη την επαφη οποτε ξερω και ποτε το επιασα το μπεμπακι μας!!εορταστικο!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: υστερα συνεχισαμε τις διακοπες μας στο νησι οπυ ενιωθα κατι τσιμπηματακια στα δεξια εε εκει το καταλαβα!!μολις γυρισα εκανα ενα τεστ και βγηκε ποοοοολυυυ αχνο σε σημειο που δεν το ειχα καταλαβει στην αρχη οτι ημουν εγκυος μετα απο ωρα καταλαβα οτι και το αχνο ειναι θετικο!!εεε και περιπου 5 μερες πριν την περιοδο που περιμενα εκανα μια χωριακη στο ρεα και το αποτελεσμα 370,00 μοναδες!!!περπαταγα στο δρομο και γελαγα μονη μου!!οι περαστικοι τοτε πρεπει να με περασαν για τρελλη!!:tongue::tongue::tongue::tongue:εεεε...και υστερα ξεκινησαν ολα και φτασαμε στο σημερα λιγο πριν τον παρω στην αγκαλια μου!αχ!!τι θυμηθηκα...πως περασε ο καιρος...ποτε ακουσαμε καρδουλα?...ποτε τον ειδαμε καλοσχηματισμενο μωρακι?...ποτε ενιωσα την πρωτη του κινηση?...και για ποτε θα τον γνωρισω απο κοντα πρωτα ο θεος!!!!ευλογια ειναι κοριτσια!!!δημιουργησαμε ενα κομματι απο εμας και απο τον ανθρωπο που αγαπαμε και λατρευουμε!!!αι στο καλο απογευματιατικα....συγκινηθηκα!!!!


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kasf πολυ ωραιο το καροτσι σας με γεια!! Χρονια σου πολλα κιολας με υγεια κ ευτυχια!!

αχ αννουλα κ εσυ ρομαντικη ψυχη!!

παντως αποτι βλεπω οι περισσότερες απο το παρεακι μας το καταλαβαμε πιο νωρις!!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρε καμία yotopar για συσπάσεις?Μου μίλησε ο γιατρός μου για αυτό και απο ότι είδα έχει καταργηθεί οπότε ανησυχώ. Λεω να πάω και σε ένα εφημερεύον να πάρω και άλλη γνώμη


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρε καμία yotopar για συσπάσεις?Μου μίλησε ο γιατρός μου για αυτό και απο ότι είδα έχει καταργηθεί οπότε ανησυχώ. Λεω να πάω και σε ένα εφημερεύον να πάρω και άλλη γνώμη

Έχουν καταργηθεί ενα χρόνο τώρα.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πήρε καμία yotopar για συσπάσεις?Μου μίλησε ο γιατρός μου για αυτό και απο ότι είδα έχει καταργηθεί οπότε ανησυχώ. Λεω να πάω και σε ένα εφημερεύον να πάρω και άλλη γνώμη

απο ρομαντισμο αλλο τιποτα! yotopar μου εδωσαν στο ρεα οταν νομιζα οτι γενναγα:roll::roll::roll::roll::roll: μου εδωσε 5 ο γιατρος μου για περιπτωση αναγκης και μου ειπε οτι αυτα δεν υπαρχουν στην αγορα πιστευω αν χρειαστεις θα στα χορηγησει ο γιατρος σου οπως εκανε σε μενα!


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου είπε να βρεθούμε αύριο να με δεί και αν είναι να μου τα δώσει όπως λέει και η Αννούλα.Σας ευχαριστώ κορίτσια και συγνώμη που μπήκα έτσι απότομα στην συζήτηση αλλά αγχώθηκα


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφιές! Κατ αρχάς χρόνια πολλά στις εορταζουσες καο σε όσες έχετε δικούς σας που γιορτάζουν! Και του χρόνου με τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! :D

Σήμερα πήγαμε περπάτημα όμως δεν μπόρεσα ούτε στα μισά απ ο,τι συνήθως να φτάσω, ειχα ενα βάρος και μια πίεση χαμηλά και γυρισαμε σύντομα, κυρίως ο άντρας μου τρόμαξε αλλά μετά ξεκουράστηκα και τωρα είμαι οκ. Επίσης σχετικά με τα...καρουμπαλα στην κοιλιά, η δικιά μου τώρα τελευταία κανει...βουνό ολόκληρο στην αριστερή πλευρά, έχει απίστευτη πλάκα που στραβωνει έτσι η κοιλιά!!

Mairy lou μου θα το ξεπεράσει και αυτό ο μικρός ηρωας, έχει έγκαιρα όλη την φροντιδα και περίθαλψη που χρειάζεται. Θάρρος και δυναμη (θα τη βρεις, είμαι σίγουρη!) και όλα θα πάνε καλά!

Την εγκυμοσύνη μου την έμαθα και γω με τεστ δυο μέρες πριν μου έρθει η περίοδός μου, φευγαμε "γαμήλιο" ταξίδι την ημέρα που περίμενα οποτε είπα να το κάνω απλά για να μη το σκέφτομαι, διότι δεν περίμενα να είμαι έγκυος! Βέβαια είχα την υποψία γιατί είχαμε περάσει πολύ ωραία στη επέτειό μας (γιορταζουμε πάντα την επειτειο της σχέσης, διότι ο γαμος μετα απο 12 χρόνια σχέσης ηταν απλά αφορμή για πάρτυ!) αλλά δεν το περίμενα. Το αστείο είναι που έστειλα φωτο το τεστ στο άντρα μου που ήταν στο γραφείο για να κλείσει εκκρεμότητες και με παίρνει και μου λέει "ε τι, αφού δεν είναι σταυρός, είναι μείον...", ακούει παύση και κλάμα απο μένα, σοκάρεται και λέει μονο "κλείσε, έρχομαι". :tongue: Πήγαμε την ίδια μέρα στον γιατρο αλλά φυσικά δεν φαινόταν ακόμη ουτε καν ο σάκος.

Έτσι λοιπον και γω όπως η Αννουλα ξέρω ποια μέρα εγίνε το μωρακι μας, και το τεστ το εκανα την ημέρα που πριν ενα χρόνο (όπως συνειδητοποίησα αργότερα) μου έκανε πρόταση ο γλυκός μου στις διακοπές μας. Και φυσικά στο ταξίδι μας (και ήταν και μακρια, στις ΗΠΑ) είχαμε και λαθρεπιβάτη :wink: Ευτυχώς η πρώτη ναυτία με έπιασε στην πτήση της επιστροφής οπότε όλα έγιναν πραγματικά "στο νήμα'' !!

Αυτή λοιπόν και η δική μου ιστορία, σας ζαλισα! Καλό υπολοιπο εκ εύχομαι με ξεκούραση και πολλά κλωτσιδια!! Χεχε


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...