Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Ναι στον 5ο :)

Την Πέμπτη μπαίνω στον μήνα μου με το καλό.Με τον γιατρό δεν έχω συζητήσει για δημόσιο και πρέπει γτ στενεύουν τα περιθώρια είχα την ελπίδα μήπως βρώ τα λεφτά και δεν ήξερα και πως να το πω.


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αν διαθετεις τα χρηματα καλα θα κανεις να γεννησεις μαζι του αφου του εχεις εμπιστοσυνη κιολας. Διαφορετικα οπως ειπες και συ στενεψαν τα περιθωρια και θα πρεπει καπως να του το πεις. Δεν θα σε φαει φανταζομαι . χα χα!!!

Πως νιωθεις που μπαινεις στο μηνα σου? Ενα βημα πιο κοντα στον τοκετο κοριτσιιι... Τι ωραια. Και ενας λογος παραπανω που θα ειναι φυσιολογικα. Πολυ θα ηθελα αυτη την εμπειρια.Ελπιζω στο επομενο!

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και να με φάει :) Αλλά να δώ πως θα το πούμε

Περίεργα νιώθω δεν το πιστεύω ότι έμειναν μόνο 35 περίπου μέρες.Κορυφώνεται βέβαια η αγωνία και η λαχτάρα.

Στο εύχομαι για το επόμενο αν και δεν πιστεύω οτι ο τοκετός σε κάνει μάνα αλλά το μεγάλωμα κλπ ;)


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και να με φάει :) Αλλά να δώ πως θα το πούμε

Περίεργα νιώθω δεν το πιστεύω ότι έμειναν μόνο 35 περίπου μέρες.Κορυφώνεται βέβαια η αγωνία και η λαχτάρα.

Στο εύχομαι για το επόμενο αν και δεν πιστεύω οτι ο τοκετός σε κάνει μάνα αλλά το μεγάλωμα κλπ ;)

Σιγουρα το αποτελεσμα μετραει. Και κυριως ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα, να πηγαινουν ολα καλα καλα! Αυτο εχει σημασια. Επισης εχω την εντυπωση πως καισαρικη, δυσκολα γυριζουν σε φυσιολογικα σε επομενη εγκυμοσυνη, ιδιως αν ειναι κοντα κοντα! ΑΝ καποια κοπελα γνωριζει κατι παραπανω γιαυτο, ας μου γραψει.

Vicky συμεριζομαι την αγωνια σου και της καθε κοπελας!!!! Βαλιτσουλα πανετοιμη???? :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ mairy_lou απο τον τρόπο που γράφεις φαίνεται πως είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος

Για φυσιολογικό τοκετό μετά απο καισαρική κάποιο γιατροί αναλαμβάνουν vbac λέγεται αλλά δεν ξέρω πόσο χρονικό διάστημα πρέπει να μεσολαβήσει


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ mairy_lou απο τον τρόπο που γράφεις φαίνεται πως είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος

Για φυσιολογικό τοκετό μετά απο καισαρική κάποιο γιατροί αναλαμβάνουν vbac λέγεται αλλά δεν ξέρω πόσο χρονικό διάστημα πρέπει να μεσολαβήσει

Να σαι καλα κοριτσι μου, και συ το ιδιο και σου ευχομαι ολα κατ ευχην ασχετως που θα επιλεξεις να γεννησεις!!

Εγω αν ηταν στο χερι μου, σε κανα χρονο θα θελα να βαλω μπρος και δευτερο, αλλα θελω να δωσω ολο μου το ειναι οταν ερθει ο γιγαντακος μου στο σπιτι, και επειτα να του χαρισουμε και αδελφακι :D

Link to comment
Share on other sites

Alexandroula ποιο μαρσιπο είχες αγοράσει;

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε?

athinakos τον μάρσιππο τον έχω πάρει απο κοπέλα που τους φτιάχνει και όχι απο μαγαζί. Διαφημίζετε και εδώ, οπότε φαντάζομαι δεν πειράζει να το πω.

babywearing.gr

Είχα πάρει μει τάι που το βολεύτηκα απίστευτα και καιρό μετά πήρα ρινγκ σλινγκ, γιατί δεν ήξερα αν θα το βολευτώ. Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω τώρα στο δεύτερο και θα πάρω ένα μει τάι ακόμα.

Μου είχε φέρει εντομεταξή η μαμά μου ένα ρινγκ σλινγκ απο μαγαζί, το οποίο δεν το κατάφερα καθόλου να το χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ τώρα είδα το μύνημά σου. Αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ μάρσιππο δες και το μει τάι, είναι πιο ευκολοφόρετο. Πάντως η συγκεκριμένη είναι πολύ καλή, την έχω γνωρίσει και προσωπικά και αν μπορείς πας και σου δείχνει κιόλας πως να το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τα περισσότερα ριλάξ κάνουν απο νεογέννητο, αλλά δεν κατάλαβα πως το βάζεις μετά τον 6ο, εκτός αν εννοούσε κούνια. Πάντως εγώ το ριλάξ το χρησιμοποίησα, όσο κάθησε, γιατί δεν το ήθελε καθόλου, μέχρι 4ων μηνών. Μετά σήκωνε την πλάτη της, κάνα δυο φορές γύρισε και την έπιασα στον αέρα και το μάζεψα.

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ υπάρχουνε γιατροί που αναλαμβάνουνε φυσιολογικό μετά απο καισαρική. Απο ότι έχω καταλάβει δεν χρειάζονται πολλές προυποθέσεις απο την προηγούμενη καισαρική, αλλά δεν ζορίζουνε το τοκετό μετά για να κάνουν όπως και δήποτε φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρούλα το μει τάι έχω ακούσει ότι βολεύει περισσότερο σε μεγαλύτερα μωράκια και έλεγα να ξεκινήσω με sling και να το κοιτάξω αργότερα

Και για νεογέννητα μια χαρά είναι. Εγώ την έβαλα 2 εβδομάδων, αλλά μπορεί να μπει απο την πρώτη μέρα στο συγκεκριμένο μει τάι τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες εσυ που έχεις χρησιμοποιήσει και τα 2 κάτι θα ξέρεις.Πιστεύεις ότι χρειάζονται και οι 2? Δηλ σλινγκ και μει ται και ποιος βολεύει περισσότερο στον θηλασμό?


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...