Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου μπήκα να σας καληνυχτίσω!!!! Καλή ξεκούραση σε όλες εύχομαι! !! Αχ ας έχουμε ένα ήσυχο βράδυ χωρίς συσπάσεις και πολλες επισκέψεις στην τουαλέτα! Όνειρα γλυκά;)


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βίκυ κοντεύεις και εσύ, λίγες μερούλες υπομονή να μπεις στο μήνα σου μόνο.

Σοφάκι η δικιά σου είναι μικρούλα αλλά καταλαβαίνει πολλά. Να της μιλάς και να της εξηγείς τα πάντα να ξέρει τι να περιμένει και να είναι όσο πιο προετοιμασμένη γίνεται. Τη δικιά μου κόρη πριν τα δύο δεν την ένοιαζε. Πηγαίναμε σε σπίτια με παιδιά, έπαιρνα αγκαλιά άλλα μωράκια και δεν γύριζε καν να με κοιτάξει, με έβλεπε δηλαδή, αλλά δεν την ένοιαζε καθόλου. 2 με 2,5 έκανε την αντίδρασή της. Τώρα καταλαβαίνει απόλυτα τη της λέμε, αλλά οκ δεν μπορεί να καταλάβει πως θα είναι στο σπίτι με το μωρό. Προς το παρόν δείχνει ενθουσιασμένη, αλλά είμαι σίγουρη οτι μια ζήλια θα την βγάλει. Είναι φυσιολογικό άλλωστε.

Αννα εντάξη είναι η πίεσή σου αρκεί να την ελέγχεις συχνά. Άλλωστε η επισκληρήδιος την ρίχνει. Επίσκληρήδιο δεν θα κάνεις για την καισαρική?

Σήμερα είχα λίγο δυσκοιλιότητα και με έπιασε πάλι λίγο το ισχύο μου και εμένα και σκεφτόμουνα μήπως πιέζεται το έντερο στο ισχύο, ή τέλος πάντων έχει κάποια σχέση εκεί που έχουνε στριμωχτεί. Το απόγευμα συνήλθε το έντερο και πέρασε και το ισχύο ευτυχώς.

Αύριο ήτανε να πάμε στην πεθερά μου, αλλά μάλλον αρρώστησε απο ότι κατάλαβα και μάλλον δεν θα πάμε. Δεν πειράζει έχω σίδερο να κάνω και εγώ, γιατί αν πηγαίναμε δεν θα έκανα μην παρακουραστώ.

Η κόρη μου άρχισε επιτέλους μετά απο πολύ κόπο να κοιμάται λίιιιγο νωρίτερα και έχει ήδη κοιμηθεί. Βέβαια δεν θα κρατήσει πολύ, γιατί σε λίγο καιρό που θα είναι μέρα μέχρι αργά θα πηγαίνουμε βόλτες πιο αργά και αναγκαστηκά θα κοιμάται πιο αργά, αλλά τουλάχιστον για τώρα καλά είναι να ξεκουράζομαι λίγο παραπάνω. Μάζεψα τα πάντα, ετοίμασα το πλυντήριο και πάω να ξαπλώσω.

Link to comment
Share on other sites

Vicky80 ξεκουρασου κ ολα θα πανε καλα κοντευεις!!

ειναι πολυ ωραιο καροτσι..ελαφρυ...κλεινει ευκολα νομιζω εδω ειχε γυρω στα 280 μονο του αλλα εγω πηρα ολο το σετ!

καλη ξεκουραση σε ολες μας!! Χωρις πολλα ξυπνηματα για τουαλετα!!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αλεξανδρούλα,δεν ξερω αν θα κάνω επισκληρίδιο ή ολική γιατί λόγω προηγούμενου χειρουργείου μπορεί να έχω συμφύσεις και να ναι λιγο πιο δύσκολο χειρουργείο.Νομίζω ότι γενικά στο Έλενα δεν κάνουν επισκληρίδιο μόνο ραχιαία και ολική.

Vicky,ξεκουραση τώρα..αλλά πάλι είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα δεν θυμάμαι και τα κιλά του μωρού,φανταζομαι πάντως ότι και σε μια -δυό εβδομάδες να γεννήθεί δεν θα υπάρχει πρόβλημα..ωστόσο εύχομαι να φτάσετε την 39η εβδομάδα!!:wink:

Εγω καλά είμαι .Σήμερα το πρωί έπιασα ένα ποπουδάκι ή κεφαλάκι στην κοιλιά μου!!Είχε ένα βουναλάκι που έχετε πει και εσείς!Γενικά, ήταν κινητικό το μωρό και χάρηκα!Δεν είναι πάντα πολύ δραστήρια και ανησυχώ!

Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! :P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό ΣΚ να έχουμε.

Εγώ κοιμήθηκα πολύ καλύτερα σήμερα επιτέλους.

Αννα είναι πολύ όμορφη η αίσθηση οτι κάτι πιάνεις στην κοιλιά σου.

Και εμένα δεν είναι κάθε μέρα στο ίδιο δραστήρια. Κάποιες μέρες γίνεται μάχη εκεί μέσα, κάποιες άλλες ίσα που κουνιέται.

Σήμερα μάλλον μετακόμισε πάλι προς το δεξί πλευρό μου και την ώρα που ξύπνησα με πίεζε εκεί. Δεν πόναγα ακριβώς, αλλά δεν ήτανε και πολύ ευχάριστω. Τώρα που σηκώθηκα δεν την νιώθω το ίδιο και ελπίζω να μην με παρακλωτσάει εκει, χαχα.

Γενικώς πάντως νομίζω οτι έχει μεγαλώσει πολύ και πιάνει όλη την κοιλιά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλουμπιτσες και απο εμας!

εγω χθες παροτι σηκωθηκα 4φορες παρακαλω για πιπι κοιμηθηκα σαν πουλακι σε σημειο που επειδη ολο το βραδυ τον μπεμπη δεν τον ενιωσα ξυπνησα και αρχισα να τον ψαχνω στη κοιλια μου...κοιμοταν το μαναρι μου του καλου καιρου!!!vicky80 ξεκουρασου και υπομονη και ηρεμια!σε λιγακι μπαινεις στο μηνα σου!caterin@ με το καλο να τελειωσετε με το σπιτακι σας!!:Dοι υπολοιπες πως περασατε το βραδυ?alexandroula και εγω την ιδια αισθηση εχω!


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα αννούλα το έχω πάθει και εγώ, να σηκώνομαι και να την ψάχνω. Συνήθως όταν σηκώνομαι για τουαλέτα με το που ξαπλώνω στριφογυρνάει λίγο για να βολευτεί και αυτή. Αν δεν καταλάβω 1-2 κλωτσίτσες τουλάχιστον την ψάχνω.

Αχ κορίτσια τα κοριτσάκια του Μαρτίου γεννάνε σιγά σιγά και έρχεται και η σειρά μας μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σ/Κ!!!! Πάλι χάλια καιρό έχει, αλλά θα βγω και ας βρέχει!!! Ο άντρας μου σήμερα έχει σεμινάριο για την δουλειά 9-5 οπότε μοναχουλα μου θα είμαι:(

Εσείς τι πρόγραμμα έχετε;

Anna μην ανησυχείς άλλες μέρες είναι πιο δραστήρια τα μωράκια και άλλες πιο ήσυχα. Βέβαια και εγώ άμα δεν την καταλάβω για καμιά ώρα αρχίζω και την σκουνταω:tongue:


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν θα πάμε στην πεθερά μου, είναι άρρωστη. Τουλάχιστον εμφάνησε συμπτώματα πριν πάμε και δεν κινδυνεύουμε να μας κολλήσει.

Οπότε σπιτάκι, ευτυχώς φαγητό έχω, θα πάει ο άντρας μου γυμναστήριο, θα κάνω καμμιά δουλίτσα χαλαρά και το απόγευμα μπορεί να έρθουν οι κουμπάροι μας για λίγο να τους δούμε.

Η κόρη μου παίζει με τον μπαμπά της στο κρεβάτι, αλλά πάω να την ντύσω να ντυθώ και εγώ, γιατί ούτε πρωινό δεν έχει φάει. Το απολαμβάνει όμως το πρωινό παιχνίδι με τον μπαμπά της και δεν θέλω να της το χαλάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Αλεξανδρούλα,δεν ξερω αν θα κάνω επισκληρίδιο ή ολική γιατί λόγω προηγούμενου χειρουργείου μπορεί να έχω συμφύσεις και να ναι λιγο πιο δύσκολο χειρουργείο.Νομίζω ότι γενικά στο Έλενα δεν κάνουν επισκληρίδιο μόνο ραχιαία και ολική.

Vicky,ξεκουραση τώρα..αλλά πάλι είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα δεν θυμάμαι και τα κιλά του μωρού,φανταζομαι πάντως ότι και σε μια -δυό εβδομάδες να γεννήθεί δεν θα υπάρχει πρόβλημα..ωστόσο εύχομαι να φτάσετε την 39η εβδομάδα!!:wink:

Εγω καλά είμαι .Σήμερα το πρωί έπιασα ένα ποπουδάκι ή κεφαλάκι στην κοιλιά μου!!Είχε ένα βουναλάκι που έχετε πει και εσείς!Γενικά, ήταν κινητικό το μωρό και χάρηκα!Δεν είναι πάντα πολύ δραστήρια και ανησυχώ!

Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! :P

Καλημέρα και καλό Σ/Κ να έχεις! Εμένα ο γιατρός μου που είναι στο Έλενα μου είπε από μόνος του για επισκληρίδιο. Απλώς εγώ δεν την πολυθέλω. Δε θέλω να λέω μεγάλα λόγια γιατί μπορεί να μην αντέξω και τελικά να ζητήσω. Σε περίπτωση καισαρικής όμως θα κάνω σίγουρα ολική. Πάντως δεν κατάλαβα ότι δεν κάνουν επισκληρίδιο στο Έλενα. Μάλλον είναι θέμα γιατρού. Για τη δραστηριότητα μην ανησυχείς τόσο πολύ. Δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο δραστήρια τα μπεμπάκια. Εγώ μετά τον 7ο διαπίστωσα σχετικά σταθερή δραστηριότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου αγαπημένες. Επιτέλους κοιμηθήκαμε κι εμείς ένα βράδυ μετά από πολύ καιρό. Σηκώθηκα μόνο 2 φορές για τουαλέτα και ξανακοιμήθηκα άμεσα, πράγμα περίεργο για μένα. Εμείς θα κατέβουμε κέντρο για κάτι δουλειές και ψώνια κι εγώ θα πάω για καφέ με μια φίλη όσο ο άντρας μου θα κάνει κάποιες δουλειές που θέλει. Αύριο θα πάμε στο βαφτιστήρι μου που είχε γενέθλια την Πέμπτη! Εύχομαι σε όλες καλό Σ/Κ!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά στα δημόσια γενικώς δεν κάνουνε επισκληρήδιο. Το έχω ακούσει και απο άλλες. Όμως αν το κανονίσει ο γιατρός σου σου κάνουν. Και πάλι δεν είμαι σίγουρη, απο αυτά που λένε και άλλες κοπέλες που γέννησαν σε δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο αντρας μου μολις εφυγε για δουλεια αλλα σημερα θα τελειωσει νωρις και το βραδακυ θα παμε στους κουμπαρους...μου ειπε να ερθουν εκεινοι εδω αλλα δεν εχω καμμια ορεξη για μαζεμα να μαγειρεψω τπτ και προπαντων να κυνηγαω την μικρη σε οοοοοολοοοοοο το σπιτι ειναι ζωηρουλα πολυ και ειναι μολις 2 χρονων το μαναρι μου!!οποτε του ειπα να παμε εμεις!!!8-)8-)8-)8-):cool:κοριτσια ποτε λετε να πεταχτουν οι μανουλες οκτωμβριου???τωρα τελευταια το μελεταω!!!ποτε μαθαμε για τη δικη μας εγκυμοσυνη ποτε θα γεννησουμε!!!!εγω θυμαμαι το ειχα καταλαβει απο πολυ πριν την καθυστερηση και πηρα και την επιβεβαιωση 5 μερες πριν τη περιοδο που περιμενα!!απιστευτο συναισθημα!!αχ!!!θα μου λειψουν ολα αυτα!!!


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...