Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Φωτεινή ωραίο και το δικό σας καρότσι, καλές βόλτες κοριτσάκι.

Χαίρομαι πάρα πολύ που τα πας καλύτερα. Πολύ ενθαρρυντικό, μπράβο.

Κορίτσια Μάρτη έχω να φορέσω απο τότε που ήμουνα μικρή και μας έφτιαχνε η γιαγιά μου. Θα το ψάξω να φτιάξω ένα για την κόρη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και απο μένα και απο την μικρή μου που εδώ και λίγη ωρα τρανταζεται ολόκληρη απο λοξυγγα!! Νομιζω κοιμηθηκαμε λίγο καλυτερα χτες...

Καλοριζικα τα...οχήματα! :tongue: Φωτεινή και μεις graco επιλέξαμε (κυρίως επειδή έχει ειδική βαση για το αυτοκίνητο στην οποία κουμπωνει το καθισματακι χωρίς να χρειαζεται να το δενεις κάθε φόρα) άλλα το symbio γιατί είναι κάποια εκατοστα στενότερο και έχουμε θέμα με το ασανσερ τόσο σε μας όσο και στις γιαγιάδες.

Πολύ ευχάριστο που βλέπεις βελτίωση! Μάλλον η ξεκούραση έκανε δουλεια, επομένως υποθέτω θα εχεις αναρρωτική μέχρι το τέλος έτσι??

Αλεξαδρουλα είναι πολύ χαμηλή νομιζω, ακόμη κ αν έχει απόκλιση το πιεσομετρο. Βεβαία και γω που εχω 10-11 το πολύ, ο γιατρός παντα μου λέει καλύτερα χαμηλή παρά υψηλή στην εγκυμοσύνη.

Όσο για τα κιλά, και γω νομιζω οτι σαν τη Βάσω θα σταματήσω να παίρνω πολύ ως το τέλος (ευτυχώς!) γιατί δεν μπορω να φάω ούτε πολύ ουτε συχνά. Ήδη απ την περασμένη βδομάδα δεν πήρα καθόλου, ενω η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει πολύ.


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! !!! Καλοριζικα τα καρότσια και καλές βόλτες!

Δεν έχω παράπονο κοιμήθηκα καλά και ας ξύπνησα 3 φορές για τουαλέτα. Με ξύπνησε αντρας μου 10.30:D

Alexandroula τα έχουμε ξαναπεί ότι και εμένα η πίεση τόσο χαμηλή είναι κάθε φορά που μου την παίρνει ο γιατρός και με το κλασσικό πιεσομετρο. Αλλά και εμενα μου λεει οτι καλύτερα χαμηλή πάρα ψηλή. Εγώ όμως δεν έχω νιώσει καθόλου ζαλάδες. Βρε κορίτσι μήπως δεν είναι μόνο η πίεση και παίζει ρόλο και το άγχος και η ίωση που σε περιτρυγιριζει μέρες τωρα και όλη η κούραση; ;; Ρωτα τον γιατρό σου την Δευτέρα.

foteini αφού σιγά σιγά βλέπεις βελτίωση να κάτσεις εκεί που είσαι και ασε την δουλειά μέχρι να έρθει το μωρό! !

Και εγω σήμερα δεν ξέρω τη να φάμε...συνήθως Παρασκευές μας αρεσει να παίρνουμε απο έξω αλλά αφού θα είμαι σπίτι μέχρι το απόγευμα θέλω να μαγειρέψω.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω βρε κοπέλα μου. Ίσως είναι και κούραση, γιατί τις τελευταίες μέρες δεν έχω καταφέρει να κοιμηθώ καλά. Αλλά πότε θα κοιμηθώ οεο!! Καιτο προηγούμενο Σκ έλεγα οτι θα κοιμηθώ, αλλά αρρώστησε το παιδί και σηκωνόμουνα όλο το βράδυ. Τις τελευταίες 10 μέρες νιώθω πολύ κουρασμένη. άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandroula συνηθως οταν ειμαστε ορθιοι η πιεση ειναι πιο χαμηλη γιαυτο σε ρωτησα...ονομάζεται ορθοστατικη υποταση επειδη η καρδια δυσκολευεται να επαναφερει το αιμα απο τα ποδια προς τα πανω ειδικα στην εγκυμοσυνη που πιεζονται τα αγγεια απο την κοιλια!! Οποτε δες μηπως το παθαινεις αν σταθεις πολυ ορθια!!

Κοριτσια δεν το συζητω για να γυρισω στην δουλεια. ..ηταν τοσο μεγαλος ο πονος που δεν το ρισκαρω ακομα κ να περασει τελειως...για να καταλαβετε οσο ημουν χαλια ο αντρας μου μου ελεγε μηπως να κανω καισαρικη απο τωρα κ ας μπει σε μοναδα...φυσικα εγω δεν το συζητουσα καθολου...τελος παντων ευτυχως περασαν εκεινες οι μερες κ ουτε να το θυμαμαι θελω... σε σχεση με την δουλεια υπάρχει περιπτωση να εχω κ μετα την γεννα καποια θεματακια κ να μην μπορω να συνεχισω στην ιδια θεση...θα ειναι κριμα να κανω φυσικοθεραπειες κ να πηγαινω στην δουλεια κ να χειροτερευω...οποτε θα δω πως θα παει κ μετα κ ισως ζητησω αλλαγη θεσης...θα δουμε μεχρι τοτε!!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά, καλημέρα! Με γεια τα καρότσια σε όσες πήρανε. Εμάς ευτυχώς μας δώσανε και καρότσι και πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου, οπότε είμαστε κομπλέ απ΄αυτή την άποψη. inglesina είναι και μας η μάρκα. Αυτές τις μέρες έχω πέσει με τα μούτρα σε πλυσίματα και σιδερώματα γιατί αγχώθηκα ότι πέρασε ο καιρός και δεν έχω κάνει τίποτα. Τη Δευτέρα μπαίνω στο μήνα μου και ούτε που είχα ασχοληθεί με τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου. Οπότε όπως καταλαβαίνετε πρέπει να επισπεύσω. Το καλό είναι πως έχω τελειώσει από αγορές. Τη Δευτέρα θα έχω την αλλαξιέρα και εντός της εβδομάδας θα έρθει και η κούνια. Με τα υπόλοιπα είμαστε εν τάξει προς το παρόν. Τη Δευτέρα έχω και γιατρό, όπως και αρκετές άλλες κοπέλες, όπως διάβασα, και θα κάνω και nst. Γενικά έχω αρκετές κράμπες και πονάκια χαμηλά και νομίζω πως δεν πρόκειται να τον πάρω όλο τον 9ο. Όσο για τα κιλά είμαι +10,5. Δεν έχω καούρες αλλά δεν πεινάω σχεδόν καθόλου και αν φάω περισσότερο δε μπορώ να χωνέψω με τίποτα μετά. Παρόλη όμως την πολύ μικρή ποσότητα φαγητού τα κιλάκια μπήκαν κανονικότατα στον 8ο. Όσο για τα μαλλιά λέω κι εγώ να σουλουπωθώ πριν γεννήσω, να με δει η κόρη μου όμορφη. Γενικά, δεν έχω κάνει ποτέ κανονική βαφή, μόνο ανταύγιες. Στην εγκυμοσύνη έκανα μόνο μια φορά στον 5ο μήνα. Είμαι τυχερή γιατί έχω ελάχιστες άσπρες και δε φαίνονται εύκολα. Ο γιατρός μετά την αυχενική μου είχε δώσει το ο.κ για ανταύγες, όχι για κανονική βαφή. Επίσης, μου είχε πει ότι μπορώ να βάφω τα νύχια μου κανονικά, το οποίο και κάνω γιατί διαφορετικά τα τρώω μέχρι το μεδούλι! Σας φιλώ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εγω κοιμηθηκα χαλια χθες,ηταν ο αντρας μου βραδυνος και ολο το βραδυ ειχα κατι ανυσηχιες αλλο πραγμα...με το που ακουγα τον παραμικρο ηχο πεταγομουν...περιμενα να παει 6 το πρωι να γυρισει για να μπορεσω να κοιμηθω σαν ανθρωπος αλλα τπτ κοιταζα το ταβανι μεχρι τις 7 30!!και σηκωθηκα τωρα!πολυ ταλαιπωρια!foteini85 τελειο το καροτσι...καλοριζικο!alexandroula εχουμε σχεδον την ιδια πιεση...μιλα και με τη γιατρο σου αλλα πιστευω πως οι ζαλαδες οφειλονται σε αυτο ...στειψε κανενα χυμο να πιεις και τρωγε αλμυρα οποτε νιωθεις το ιδιο...την πιεση την πηρες με το που ξυπνησες?παιζει πολο σε τη φαση της ημερας εισαι οταν την παιρνεις για παραδειγμα εγω το πρωι με το που ξυπνησω χωρις να φαω εχω 9 με 6 στα καλα μου και τις αλλες ωρες κυμαινομαι απο 7 με 10 η 8 με 11 αλλα ειμαι ξυπνια δραστηρια και φαγωμενη!αχχχ!stella va αυτος ο λοξυγγας με ξυπνησε το πρωι!!!!!:Dεγω σημερα θα φιαξω μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζακι....βεβαια το ποτε ειναι σχετικο γιατι τωρα βαιεμαι να κουνησω και το δαχτυλακι μου!το πιστευετε οτι δεν εχω βαλει ποτε μαρτη???πως φιαχνετε?


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


wmb1 εισαι η πρωτη απο εμας που μπαινει στο μηνα της???εγω μπαινω την επομενη δευτερα!!!!!

annoula δες αυτο το βιντεο στο youtube

Η vaso εκεί ήδη μπει στον μήνα της και ακολουθούμε η wmb και εγώ την Δευτέρα που έχουμε ίδια ΠΗΤ.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ζυγιστηκα και είμαι 500 γρ λιγότερο απο την προηγούμενη εβδομάδα:tongue: Βέβαια αύριο μπορεί να είμαι +2 γιατί αποφάσισα να φτιάξω μακαρόνια σουφλέ στον φούρνο! !!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα!!!athinakos με εκανες και γελασα με τα κιλα!!!feli ευχαριστω πολυ για το βιντεο ...φετος λεω να φιαξω!!κοριτσια οταν λετε μπηκατε στο μηνα σας υπερηχογραφικα η ημερολογιακα εννοειται?γιατι εχω μπερδευτει!εγω ημερολογιακα μπαινω στο μηνα μου τη δευτερα αλλα υπερηχογραφικα μπαινω στο μηνα μου την κυριακη την αλλη....


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την μια ήμουνα όρθια και την άλλη καθιστή όταν ζαλίστηκα. Την πίεση την πήρα εχτές με το που ζαλίστηκα, απόγευμα, για να δω μήπως ήτανε η πίεση. Απλά δεν νομίζω οτι ήτανε τόσο χαμηλά για να ζαλιστώ, θα το κοιτάξω όμως. Μάλλον κούραση είναι όμως.

Αχ τι ωραία κορίτσια, έχουμε να δούμε πολλά μωράκια τη δευτέρα και επιτέλους κοντεύει η μέρα και ανυπομονώ. Παρασκευή σήμερα.

Αχ οι περισσότερες έχετε λιγότερο απο 50 μέρες, μην πω και λιγότερο απο 40. Εγώ 55 μέρες σήμερα.

Πω πω χάλασε πάλι ο καιρός. Πότε θα φτιάξει, τι κακό και αυτό φέτος.

Το απόγευμα έχουμε καράτε. Η κόρη μου ευτυχώς συνήλθε, οκ είχε ένα ψιλομπουκωματά το πρωί που σηκώθηκε απο το κρεβάτι, αλλά θα φύγει και αυτό σιγά σιγά. Ευτυχώς φαίνεται να την γλυτώνω, αν και δεν αισθάνομαι τελείως καλά το λαιμό μου ακόμα, αλλά καλύτερα απο εχτές. Αν καταφέρω να κοιμηθώ και 1-2 βράδια καλά νομίζω οτι θα συνέλθω τελείως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...