Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Φωτεινή μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να σου ζήσει ο μικρός! Σήμερα ξαναέκανα χωριακή πήγε 780 απο 157 που ήταν την Δευτέρα. Μου είπε να ξανακάνω χοριακή την Δευτέρα και μόλις ξεπεράσω τις 2500 μονάδες θα πάω για υπέρηχο.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πιο πολλά????????? Δηλαδή? Εμένα μου είπε να ξανακάνω την Δευτέρα και κατα πάσα πιθανότητα θα πάω Δευτέρα απόγευμα ή Τρίτη για υπέρηχο και να μου δώσει εξετάσεις! Σου είπε πόσο κοστίζει όλη η γέννα? Επισκέψεις, τοκετός, μαιευτήριο?


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαιρη μου! Ειναι 1500 απο 1200 η γεννα και η επισκεψη 80 απο 70. Υπερηχο 25 Νοεμβριου, αντε να δουμε... Το μαιευτηριο δεν το πληρωνω επειδη θα κανω καισαρικη και ειναι δημοσιο, αλλα αν δεν εκανα καισαρικη θα πηγαινε γυρω στα 400 ευρω (νομιζω) και αν ζητησω δικλινο θα πληρωσω κατι παραπανω και αυτο γυρω στα 100.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Τι κάνεις? Εγω περιμένω να πάω αύριο για χοριακη και ελπίζω να έχει ανέβει πάνω 2500 για να πάω για υπέρηχο. Θέλω να τον ρωτήσω και εγω τον γιατρό γαι τις τιμές.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

κι εγώ μετά από σπερματέγχυση έκανα την πρώτη μου χοριακή την Παρασκευή και βγήκε θετικό (360,68 μονάδες) και εχθές έκανα την δεύτερη και ανεβήκαμε στις 1235 μονάδες. Σε μια εβδομάδα έχω ραντεβού στο γιατρό για να δούμε πρώτη φορά στον υπέρηχο το μπιζελάκι μας!!! Νομίζω πως είμαι κι εγώ μανούλα Ιουλίου!!

Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας!!! Εύχομαι τον Ιούλιο να αγκαλιάσουμε όλες μας την νέα ζωή που θα φέρουμε στον κόσμο.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλιτσες μου! Μαιρη ωραια ανεβαινει! Περιμενω να μου πεις εντυπωσεις! Εγω δεν εχω κανει αλλη χοριακη αφου δε μου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος, αν και τρωγομαι να παω απο μονη μου παλι να κανω... χεχεχε Γιασεμι μαλλον Ιουλιου μανουλα εισαι και γω την αλλη βδομαδα θα παω να το δω! Κοριτσια ολα θα πανε καλα! Να μην ανησυχουμε για τιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περιμένω νέα αύριο μετά τον γιατρό. εγώ θα μπω μετά τις 12 αύριο που θα ξέρω και την χοριακή.

Πρώτη φορά θα το δεις Mairi μου? Αχ τι ωραία, κι εγώ ανυπομονώ να περάσει αυτή η εβδομάδα. Τώρα πιθανόν να μην καταλάβουμε και τίποτα αλλά δεν πειράζει αρκεί να πει ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είναι και έχω αγωνία για το αν θα είναι όλα καλά. Μέχρι χθες έκανα χοριακές γιατί μου είπε αν δεν φτάσω τις 2500 μονάδες να μην πάω για υπέρηχο. Τις ξεπέρασα απο χθες και μέχρι αύριο που θα πάω θα έχει αυξηθεί και αλλο,φυσιολογικά. Ευτηχώς έχω το πρωι ραντεβού και θα τελειώσει γρήγορα η αγωνία μου!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είναι και έχω αγωνία για το αν θα είναι όλα καλά. Μέχρι χθες έκανα χοριακές γιατί μου είπε αν δεν φτάσω τις 2500 μονάδες να μην πάω για υπέρηχο. Τις ξεπέρασα απο χθες και μέχρι αύριο που θα πάω θα έχει αυξηθεί και αλλο,φυσιολογικά. Ευτηχώς έχω το πρωι ραντεβού και θα τελειώσει γρήγορα η αγωνία μου!!!!

Mairoula μου όλα καλά θα πάνε, μην ανηχυχείς! Περιμένουμε αύριο με αγωνία να μας πεις τα νεότερα!;)


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Προσεχώς μανούλα Ιουλίου κι εγώ - να πάνε όλα καλά!!.

Μετά από προσπάθειες 6 μηνών για το δεύτερο (έχουμε ήδη ένα γιο) και μετά από ένα σπάσιμο νεύρων τον προηγούμενο μήνα (15 μέρες καθυστέρηση - αρνητικά τα τεστ) αυτή τη φορά αποφάσισα να κάνω απ' ευθείας χοριακή.

Εχθές έμαθα τα αποτελέσματα: 7600 και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!

Για υπέρηχο μάλλον την άλλη εβδομάδα.

Κι εγώ στον γιο μου έκανα μόνο τους βασικούς υπερήχους (αυχενική, α΄επιπέδου, β΄επιπέδου και doppler) μιας κι ο γιατρός μου αν και σε δημόσιο νοσοκομείο δεν έχει άλλους.

τι είναι αυτό το μηχανηματάκι που ακούς την καρδούλα του εμβρύου; ακούγεται πολύ ενδιαφέρον!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...