Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μακάρι ❤️

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κουκλες! Καταρχην kordelitsa δε θελω ασχημες σκεψεις! Το εμβρυο ειναι σουπερ μικρο οπως ειπε και ο γιατρος! Αυριο θα δεις που ολα θα ειναι μια χαρα! Σου ευχομαι να δεις ενα μεγαλο φασολακιιιιιι!

Σημερα εκανα και γω τον πρωτο υπερηχο με ημερομηνια ηπερηχου 6εβδ και 1 μερα. Φαινοταν ενα μικρουουουουουλι φασολακι! Ακουσα και την καρδουλα και τωρα εχει ερθει και η δικη μου καρδια στη θεση της! χεχεχε

Γιασεμι συγχαρητηρια κουκλα μου! Μπραβο και παλι μπραβο! Ελπιζω ο αντρας σου να εχει συνελθει απο το σοκ και να μην παραμιλαει ακομη! χεχεχε

Ανθουλακι, Μαριλινα μπραβο και σε σας και τωρα να εμψυχωσουμε την κορδελιτσα γιατι κακως βαζει ασχημα πραματα στο μυαλο της!

Μαιρη μου καλα εισαι? Καμια αναγουλα? ε? να σου δωσω λιγες δικες μου? ε? Τυχερη εισαι! χεχεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα.

Έχω μια απορία, μήπως ξέρει κάποια πόσο μέγεθος έχει ο σάκος που έχουμε στην κοιλίτσα μας;

Πχ. όσο το μικρό μας νύχι;

Και πόσο μεγάλο είναι το μωράκι που βλέπουμε στον υπέρηχο σε μεγέθυνση;

Πχ. όσο ένα ρύζι;

Χαζές οι απορίες μου, το ξέρω, αλλά θα ήθελα να μπορώ να το φανταστώ, θα με βοηθούσε να το συνειδητοποιήσω, μέχρι τώρα νοιώθω σαν σε παραμύθι, οτι λέω ψέμματα στον εαυτό μου οτι είμαι έγκυος...

Δεν ξέρω αν κάποια αισθάνεται σαν εμένα, ίσως είμαι η μόνη χαζούλα...


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, τι κάνετε? Καλησπέρα!

Για μένα το φορουμ αυτό είναι σαν ναρκωτικό, πρέπει να μπω τουλάχιστον μια φορά τη μέρα, να παρακολουθώ να νέα σας και να σας λέω κι εγώ τα δικά μου! Ακριβώς επειδή είμαστε πολύ κοντά η μία με την άλλη στις εβδομάδες κύησης, δεν πιστεύω πως άλλος καταλαβαίνει καλύτερα το άγχος μας, την αγωνία, την αναμονή, τη φοβία.

Είμαι αισιόδοξη ότι τον Ιούλιο πια θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα και τότε αφού θα είμαστε πια σε άλλο καφέ να συνεχίζουμε τις απορίες, τις συζητήσεις, την κατανόηση.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας μας!mapolif ευχαριστώ πολύ για την στήριξη!σήμερα το απόγευμα έχω τον υπέρηχο και το άγχος μου είναι τεράστιο. Απο την μία ανυπομονώ να έρθει η ώρα να πάω και από την άλλη τρομάζω όταν σκέφτομαι την στιγμή που θα κοιτάμε εκεί μέσα μήπως δεν δούμε αυτό που περιμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

kordelitsa

καλημέρα!! Μη νομίζεις ότι είσαι η μόνη. Κάθε εγκυούλα που πρόκειται να πάει στον γιατρό για πρώτη φορά σκέφτεται έτσι. Ησύχασε και θα δεις ότι το βράδυ θα έχεις να μας πεις τα ωραία νέα!!!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα με καθυστέρηση ενός μήνα, δύο τεστ θετικά, είχα ήδη κάνει λίγους εμετούς, και σκεφτόμουνα... "βρε, λες να είναι ανεμογκάστρι;, ρεζίλι θα γίνω σε όσους έχω πει ότι είμαι έγκυος..." κι άλλα τέτοια!!!

Επίσης, μπορεί ο υπολογισμός να έγινε με βάση την τελευταία σου περίοδο, αλλά μπορεί το σποράκι να συλλήφθηκε μετά από τις επικίνδυνες μέρες γι' αυτό να είναι πιο μικρό. Μην ανησυχείς!!

ανθουλάκι

εγώ ένα φασολάκι είδα σε μέγεθος, σε σχήμα μάλλον γυρίνου!! Μην ανησυχείτε, τις επόμενες φορές θα φανεί πολύ καλύτερα!! Θα είναι σαν ανθρωπάκι!!

Καλημέρα και στις υπόλοιπες κοπέλες!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kordelitsa, ακριβώς τα ίδια αισθανόμουν κι εγώ πριν από μια εβδομάδα, σε όποιον απο τους γύρω μου τολμούσα να πω τις σκέψεις μου, με έλεγε τρελή και υπερβολικά αγχώδη.

Εγώ θεωρώ απόλυτα δικαιολογημένα τα άγχη σου, ανθρώπινα είναι, και όσοι γύρω σου σου λένε "απλά χαλάρωσε και μη τα σκέφτεσαι", είναι σαν να λένε σε ένα συναχωμένο να σταματήσει να φυσάει τη μύτη του...

Σίγουρα θα πρέπει να βρεις κάποιους τρόπους να χαλαρώσεις μέχρι να έρθει η ώρα να δεις το σποράκι σου, αλλά μην στεναχωριέσαι κιόλας επειδή αγχώνεσαι!!!

Εγώ είχα τρελάνει στα τηλέφωνα τις κολλητές μου και τους ζητούσα να μου πούνε με λεπτομέρειες τα δικά τους νέα, ώστε να μην απασχολώ το μυαλό μου με τα δικά μου..


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Πραγματικά όλα αυτά τα συναισθήματα και τα άγχη είναι απολύτως φυσιολογικά. Έγώ όχι μόνο είχα άγχος τρελό για τον πρώτο υπέρηχο αλλά έτσι νιώθω και για τον δεύτερο τον οποίο περιμένω με ανυπομονησία και έχω πεθάνει από το άγχος. Επίσης έκανα σήμερα τις εξετάσεις του πρώτου τριμήνου και επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ουρόπλασμα και μετά έχασα το μωρό, έχω τον φόβο μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα. Άρα δεν βλέπω να φεύγει το άγχος!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!έκανα εχθές τον υπέρηχο και είδα εκτός από εμβρυικά στοιχεία και την καρδούλα του!και μετά την ακούσαμε να χτυπάει κιόλας!χτυπούσε δυνατά και γρήγορα!ήταν ό,τι καλύτερο έχω ζήσει....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα με τον αντρούλη μου στον γυναικολόγο και ακούσαμε την καρδούλα του... Μα καλά, ένα σποράκι σε μέγεθος ρυζιού μπορεί και κάνει και θόρυβο;;

Πλάκα έχει.

Πάντως σκεφτείτε όλες οτι σε λίγο καιρό θα βλέπουμε χεράκια- ποδαράκια, εκεί να δείτε τι έχουμε να πάθουμε απο συγκίνηση...

Ξεκουραστείτε πάντως όλες τώρα, γιατί μάλλον μετά μας περιμένουν τα πιο δύσκολα, τα μωράκια μας εκτός από συναισθηματικές ανησυχίες θα μας προκαλούν και σωματικές...

kordelitsa πολύ χάρηκα που όλα πάνε καλά και σε σένα! Μπράβο!!


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!! Τι κάνετε??????? Εγω υποφέρω απο αναγούλες (το μόνο καλό), πονόδοντο, πονοκεφάλους και άσθμα!!!! Αυτά τα ωραία!!!!!

Καλά περνάς, τυχερούλα!!!:tongue:

Φαντάζομαι όλα τα αντιμετωπίζεις μόνο με ντεπόν;

Για τις αναγούλες τι κάνεις;

Μου ήρθαν κι εμένα τώρα τελευταία, με κάτι κρακεράκια τα καταφέρνω και στέκομαι στα πόδια μου.


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνεις?Τις αναγούλες μόνο με καραμέλες τις αντιμετωπίζω! Τους πονοκεφάλους άστα να πάνε!!!!!! Όλη μέρα στο μπάνιο. Λούζομαι και κάνω σαν μασαζ στο κεφάλι και μετα απο ώρες ηρεμεί. Τώρα βέβαια μου έδωσε ο γιατρός αντιβίωση για να κάνω απονεύρωση το δόντι γιατί δεν αντέχεται άλλο! Τόσο καλά!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

εγώ αναγούλες δεν έχω, τουλάχιστον όχι έντονες. Έχω όμως φοβερούς πόνους στην μέση και χαμηλά στην κοιλιά. Προσπαθώ όσο μπορώ να ξεκουράζομαι, αλλά πάλι μόλις βλέπω τις δουλειές που έχω να κάνω με πιάνει άγχος.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... είμαι στην 8η εβδομάδα και ήδη μέσα στο άγχος... από την αρχή που μάθαμε ότι είμαι έγκυος μας παρουσιάστηκε και το αιμάτωμα που με καθήλωσε στο κρεβάτι για 2 εβδομάδες και τώρα αυτές τις 2 περιορισμένη στο σπίτι... μόνο φαί και ξάπλα... τι να κάνουμε!!!! τα πάντα για το μπεμπέ... αρχές ιούλη μάλλον θα δει το φως του ήλιου το μωρό μας και το περιμένουμε με μεγάλη χαρά.........


line_line_typew5_beg_d_typew3_time_1223697600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

dev186pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...