Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κουκλιτσες! Αφηστε πια με αυτες τις αναγουλες... καλε στην κορη μου δεν ειχα τετοιο πραμα... ολη μερα αναγουλες! Πρωι βραδυ! Δεν παλευεται με τιποτα... ειμαι και πεσμενη και δεν ξερω να ειναι και αυτο απο την εγκυμοσυνη?...

Ριτσα σου ευχοναι συντομα να βγεις απο το σπιτι! χεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα!

Πως τα πάτε? Εγώ κοιμάμαι όλη μέρα. Λες κι έχω πέσει σε χειμερία νάρκη..

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο, εξετάσεις του πρώτου τριμήνου κάνατε ή σας τις έγραψε ο γιατρός σας να τις κάνετε ή ακόμα? Και αν ναι τι εξετάσεις σας έχει βάλει? Εμένα μου έβαλε αίμα, ούρα, κολπικό υγρό. Και αυτή η εξέταση ζαχάρου...τι να πώ..απαίσια...μπλιάχ..!!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εμενα δεν μου εχει γραψει ακομη εξετασεις.Τι απαισιο εχει η εξεταση ζαχαρου που αναφερεις?Ειναι επίπονη ?

Όχι, εξέταση αίματος σου κάνουν, μετά σου δίνουν γλυκόζη (αυτό είναι το απαίσιο..δεν καταπίνεται !!) και μετά από μια ώρα σου ξαναπέρνουν αίμα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

ritsa, με το καλό να περάσει το πρώτο τρίμηνο να είσαι καλύτερα μετά!!

jasmini, την εξέταση αυτή την είχα κάνει σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη (7ο μήνα ή κάτι τέτοιο θυμάμαι). Κάθε μήνα έκανα γενική αίματος-ούρων-ζάχαρο (απλό). Α... κι εμένα μου άρεσε πολύ η γλυκόζη... δεν είχα κανένα πρόβλημα!!!

Κατά τα άλλα το Σαββατοκύριακο κουράστηκα και παρέδωσα όπλα!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κουκλιτσες! Σημερα εκανα για πρωτη φορα εμετο... και οταν λεω πρωτη φορα βαζω μαζι και την προηγουμενη εγκυμοσυνη... για ολα φταιει αυτο το τεραστιο χαπι για το ασβεστιο που μου εχει δωσει! Δεν μπορω να το καταπιω με τιποτα... σημερα το εφτυσα γιατι δε γινοταν και επειδη ερεθισε το λαιμο δε μπορεσα να συγκρατηθω και... μετα τον εμετο ομως σταματησαν αμεσως οι αναγουλες που ειχα... κατι ειναι και αυτο...

Εξετασεις... γενικη αιματος, κατι για συφιλη ερυθρα τοξοπλασμα αντισωματα για καποιες αρρωστιες, μυκοπλασμα ουρεαπλασμα στο κολπικο εκκριμα και γενικη ουρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!! Τι κάνετε??????? Εγω έχω τρελαθεί απο τις αναγούλες. Μου είχε δώσει ο γιατρός να κάνω κάτι εξετάσεις και εγω τις είχα ξεχασει τελείως. Αύριο θα πάω να τις κάνω. Πόσες μέρες θέλουν περίπου για να βγουν? Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο.Οι εξετάσεις που μου έδωσε είναι εξης: Γενική αίματος, γενική ούρων, σακχαρον ορού, ουρία ορού, σίδηρος ορού, ψευδοχοληνεστεραση, ανίχνευση ορού έναντι λιστερίας, ανίχνευση μυκοπλάσματος-ουρεπλάσματος κολπικού εκκριμάτων & χλαμυδίων τραχυλικού εκκρίματος, β-hCG αίματος, προγεστερόνη αίματος και SGOT-SGPT. Τί είναι όλες αυτές? Σε μικροβιολόγο γίνονται όλες?


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Mairi1983 μου όλες οι εξετάσεις γίνονται σε μικροβιολόγο, δηλαδή αίμα, ούρα (άρα μην ξεχάσεις να πάρεις ποτηράκι και να αποθηκεύσεις σε αυτό τα πρώτα πρωινά ούρα) και κολπικό υγρό. Αυτά είναι. Μην το καθυστερήσεις και άλλο. Εμένα βγήκαν μετά από 3 ημέρες. Δεν ξέρω αν απλά έτυχε λόγω πολλής δουλειάς στο μικροβιολογικό. Κι εγώ Παρασκευή έχω το δεύτερο ραντεβού μου!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σήμερα που βγήκαν τα αποτελέσματα, μου βρήκαν ουρεόπλασμα και αυξημένο σάκχαρο. Πήγα απ' ευθείας τις εξετάσεις στον γιατρό και μου έδωσε αντιβίωση για το ουρεόπλασμα και μου είπε να κόψω κάθε τι που περιέχει άμυλο ή ζάχαρη. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!!! Αυτό όμως που με ανησυχεί κυρίως είναι το ουρεόπλασμα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες... εγώ πήγα στη γιατρό και μου είπε πάλι ξαπλα.... και δίαιτα γιατί μέσα σε 2 εβδομάδες πήρα 2 κιλά...

μα φυσιολογικό δεν είναι άμα είσαι ξάπλα να παίρνεις κιλά? ούτε να σκουπίσω ούτε να σφουγγαρίσω ούτε τίποτα.... δλδ τι περίμενα να χάσω κιόλας?

αλλά το καλό είναι ότι είδαμε το σποράκι μας και είναι πολύ χορευταράδικο και χτυπάει η καρδούλα του σαν τρελό... τι καλό το γλυκό μου...

οι εξετάσεις μου δόξα τω θεώ μια χαρά....


line_line_typew5_beg_d_typew3_time_1223697600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

dev186pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης, σήμερα που βγήκαν τα αποτελέσματα, μου βρήκαν ουρεόπλασμα και αυξημένο σάκχαρο. Πήγα απ' ευθείας τις εξετάσεις στον γιατρό και μου έδωσε αντιβίωση για το ουρεόπλασμα και μου είπε να κόψω κάθε τι που περιέχει άμυλο ή ζάχαρη. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!!! Αυτό όμως που με ανησυχεί κυρίως είναι το ουρεόπλασμα.

Είχα κι εγώ ουρεόπλασμα, και ο γιατρός έδωσε αντιβίωση και σε μένα και στον άντρα μου. Και ήμασταν τυχεροί γιατί έφυγε κατευθείαν. Το δύσκολο θα ήταν αν δεν το είχατε εντοπίσει οτι υπάρχει, γιατί θα μπορούσε να σου δημιουργήσει προβλήματα. Τώρα που το βρήκατε, θα κάνεις ό,τι σου πει ο γιατρός και όλα θα πάνε μια χαρά!!! Να είσαι ήρεμη...


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

jasmini μου ηρέμησε!!! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά - μιας και το εντοπίσατε εγκαίρως - και τον Ιούλιο θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!!

mapolif αν κρίνω από τις διαφορές στις εγκυμοσύνες... ίσως να είναι γιος!!

ritsa είναι σίγουρα δύσκολο, και η ξάπλα και η δίαιτα, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν πάρεις πολλά κιλά, μετά θα δυσκολευτείς να τα χάσεις. Ρώτα κι εμένα που στο πρώτο έβαλα 25 - 30 και είχα ξεκινήσει με παραπάνω κιλά...

Εγώ έχω τον μικρό άρρωστο με δέκατα και τον κρατάω σπίτι αυτή την εβδομάδα. Παιδικό από την άλλη εβδομάδα. Δεν με χαλάει γιατί ξεκουράζομαι κι εγώ, αλλά με χαλάει που η μάνα μου λείπει ταξίδι και δεν μπορεί να τον κρατήσει για να βγω καμία βόλτα.


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Που είμαστε χαμενές?????????? Δεν μπαίνει καμία??????????

Αύριο πάω στον γυναικολογο για τον 2ο υπέρηχο. Λέτε να ακούσουμε καρδούλα?????? Έχω αγωνία!!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...