Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλημέρα σε όλες!jasmini αναμένουμε νέα σου από το υπερηχογράφημα σου!

ξέχασα να απαντήσω στην mapolif σχετικά με τον γιατρό!όχι δεν είπες όνομα αλλά από όσα περιέγραψες έχω την βεβαιότητα ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό!

Μπορεί να συναντηθούμε ή να έχουμε συναντηθεί ήδη σε κανένα από τα ραντεβού μας. Το μόνο που με δυσαρεστεί από τον συγκεκριμένο γιατρό είναι οτι είναι πολύ ακριβός!χρεώνει 80ευρώ την επίσκεψη χωρίς να σου κάνει υπερηχογράφημα το οποίο εκεί που σε στέλνει να το κάνεις κοστίζει 100ευρώ (και είδα μόνο σάκο!). Γι αυτό το επόμενο υπερηχογράφημα μου την Πέμπτη θα το κάνω αλλού που μου ζήτησαν 65ευρώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου, ανθουλάκι!!

καλώς ήρθες. Λίγες ήμαστε βλέπω, μάλλον κάποιοι έχουν επηρεαστεί από τη νέα γρίπη.

Σήμερα έχω κι εγώ ραντεβού για υπερηχογράφημα!!!

Έχω μεγάλη αγωνία να είναι όλα καλά!! Και, φυσικά, ευελπιστώ να δω το σποράκι μου!!

Jasmini

καλή επιτυχία!! Εννοείται περιμένουμε νέα σου!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλιτσες! Καλα εισαστε? Τελικα η γιαγια καταφερε και αλλαξε το προγραμμα της και ετσι θα την αφησω εκει! Παλι καλα! Οι αναγουλες με εχουν τρελανει! Πρωι βραδυ... δεν παραπονιεμαι ομως να εχω να εχω να ξερω οτι ολα πανε καλα! χεχεχε

Ανθουλακι ευτυχως το σπορι δεν ταλαιπωρειται καθολου απο κατι τετοιο, μονο εσυ καθως δεν μπορεις να παρεις και πολλα φαρμακα... προλαβαινεις σιγουρα να κανεις τα 3 παιδακια που θες και πιο πολλα ακομη αν αποφασισεις!

Κορδελιτσα για να με ξεχωρισεις ειμαι η καραγκομεναρα που θα δεις! αχαχουχα Στο οτι ειναι ακριβος ειναι σχετικο... πολλες γνωστες μου μου ειπαν οι γιατροι τους παιρνουν και 2000 και 2500, βεβαια ξερω και αλλες περιπτωσεις που γιατροι παιρνουν 500 αλλα αυτος ειναι και αναπληρωτης καθηγητης. Πιστευω πως αμα του παω υπερηχο απο αλλου θα τον κοιταει καλα καλα... παντως μου ειπε πως καθε μηνα θα το ακουμε απο ενα μηχανημα που εχει εκει κατι που θυμαμαι να το καναμε μια μονο φορα στην αλλη εγκυμοσυνη αλλα δε θυμαμαι και καλα, ειναι υπερηχος αλλα δεν εχει εικονα. Ειδες μονο σακο? πηγες την ημερομηνια που σου ειπε?

Μαιρουλα Γιασεμι Μαριλινα καλα εισαστε? Να μας ζησουν οι αναγουλες! Ολε!

Link to comment
Share on other sites

mapolif

μπράβο που τελικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

το μηχάνημα που λες το θυμάμαι από την πρώτη εγκυμοσύνη. Και εμένα με αυτό άκουγε το νινί κάθε μήνα. άκουγε, βασικά, καρδιά, και μία φορά ο σπόρος είχε πάει τέρμα αριστερά και δεν τον έβρισκε με τίποτα!!

Κατά τα άλλα, στο πρώτο μου νινί είχα κάνει λίγους υπέρηχους: τον πρώτο της επιβεβαίωσης, στο α΄επιπέδου, στο β΄επιπέδου και στο doppler.

Όσο για αναγούλες... δεν έχω ούτε τώρα. Θα με πιάσουν πολύ σπάνια. Αλλά για κούραση και υπνηλία... τρελή. Εχθές από τις 7:30 χασμουριόμουνα και έλεγα πότε να περάσει η ώρα να βάλω τον γιο για ύπνο και να την πέσω. τελικά αυτός κοιμήθηκε 9:30 κι εγώ 10:30. Και στις 5:30 το πρωί βρυκολάκιασα για κάνα μισάωρο...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλημέρα. Ραντεβού έχω στον γιατρό στις 15:15 αλλά έτσι μου έρχεται να πάω να στηθώ από τώρα εκεί και να περιμένω.

Θα σας ενημερώσω αργότερα! Έχω και μια φοβία...μην πάει κάτι στραβά αυτή τη φορά.

Μαριλίνα μου θα ανταλλάξουμε νέα αργότερα. Τι ώρα έχεις εσύ ραντεβού?

Επεξεργάστηκαν by Jasmini

RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

mapolif, θα πάω στο μητέρα για τον υπέρηχο την Πέμπτη!τόση διαφορά εχουν πια οι υπέρηχοι;τί να πω...

για την γέννα δεν ξέρω πόσα θα πληρώσουμε, δεν τον έχω ρωτήσει!πόσα να υπολογίζω για εξάκλινο στο Ιασώ και με πιθανή καισαρική;δεν ξέρω και εάν χρεώνεται η μαία έξτρα!

αλλα βασικά αυτό που με απασχολεί είναι η πορεία της εγκυμοσύνης μου. ¨Οταν πήγα στον γιατρό υπολόγισε τις ημέρες με βάση την ημερομηνία της τελευταίας περιόδου και μου είπε ότι ήμουν 7 εβδομάδων. Πήγα αμέσως για τον υπέρηχο ο οποίος έδειξε 4+1 εβδομάδων.Το μονο που φαινόταν ήταν ο σάκος. Εμβρυικά στοιχεία μηδέν. Ειχα αγχωθεί πολύ αλλά εκεί μου είπαν ότι είναι νωρίς για να φανεί ένδειξη εμβρύου. Την Πέμπτη που θα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων αν δεν υπάρχουν εμβρυικά στοιχεία θα πρέπει να ξεχάσω όσα όνειρα έκανα για το μωρό μου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήγα κι έκανα τον υπέρηχο και δώξα τον Θεό όλα καλά και όχι απλά καλά...ΔΥΟ φορές καλά!!!!!! Είμαι δύο φορές ευτυχισμένη!!!!

Επεξεργάστηκαν by Jasmini

RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήγα κι έκανα τον υπέρηχο και δώξα τον Θεό όλα καλά και όχι απλά καλά...ΔΥΟ φορές καλά!!!!!! Είμαι δύο φορές ευτυχισμένη!!!!

Έχεις δίδυμα???????????? Τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πες λεπτομέρειες!!!!!!! Είναι σε 2 σάκους? Άκουσες καρδούλες??????


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήγα κι έκανα τον υπέρηχο και δώξα τον Θεό όλα καλά και όχι απλά καλά...ΔΥΟ φορές καλά!!!!!! Είμαι δύο φορές ευτυχισμένη!!!!

Σίγουρα ζηλεύουμε όλες εδω πέρα!!!

Σου εύχομαι όλα να πάνε δύο φορές καλά και στη συνέχεια!!!


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ σήμερα έγινα ευτυχισμένη!!

Ειχα στο νοσοκομείο ραντεβού και είδα το μωράκι μου και την καρδούλα του να αναβοσβήνει...

Περιττό να σας πω πόσο συγκινήθηκα...

Αύριο θα πάω και στον δικό μου γυναικολόγο μαζί με τον αντρούλη μου να το δεί και αυτός, να συγκινηθεί λιγάκι. Μόνο εγώ θα κλαίω και θα με παίρνουν τα ζουμιά;;


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Τα μωρά είναι σε δύο διαφορετικούς σάκους, καρδούλες ακόμα δεν ακούσαμε, μόνο τις είδαμε. Ευτυχώς είναι και τα δύο καλά. Ο γιατρός ξιαφνιάστηκε, μου λέει στην αρχή.."Πόσα ωάρια είχαμε?" και του απαντώ.. 2..και μου λέει...Πιάσανε και τα δύο!!! Ο άντρας μου τα έχασε, δεν ήξερε τι να πει, τρελάθηκε! Κι εγώ το ίδιο!!! Ούτε στο όνειρό μου τέτοια ευτυχία, πετάω!!!!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα έγινα ευτυχισμένη!!

Ειχα στο νοσοκομείο ραντεβού και είδα το μωράκι μου και την καρδούλα του να αναβοσβήνει...

Περιττό να σας πω πόσο συγκινήθηκα...

Αύριο θα πάω και στον δικό μου γυναικολόγο μαζί με τον αντρούλη μου να το δεί και αυτός, να συγκινηθεί λιγάκι. Μόνο εγώ θα κλαίω και θα με παίρνουν τα ζουμιά;;

Ανθουλάκι, μπράβο σου! Να πάρεις φυσικά και τον άντρα σου γιατί αλλιώς δεν λένε να το συνειδητοποιήσουνε!

Δεν θεωρώ ότι θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερο δώρο Χριστουγέννων!!!!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

jasmini

γουάου!!! Δίδυμα; Τέλεια!!!!! Με ένα σμπάρο δυο τριγώνια!!

Και μπορώ να σου πω ότι νιώθω μία τεράστια ανακούφιση, μιας και ήμαστε ίδιων εβδομάδων, αλλά εμένα μου είδε ένα μόνο έμβρυο!!!

ανθουλάκι,

συγχαρητήρια και σε σένα.

Κι εμείς είδαμε το μικρό φασολάκι + καρδιακή λειτουργία!!

Καλημέρα σε όλες!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...