Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσια!!! τι κανετε;;; i΄m back!!!!!

ωραια ηταν αλλα σπιτι μου σπιτακι μου!!!!

ας ξεκινησω μια μια:

Δημητρα και εγω για τις καουρες θα προτεινα κανενα αναψυκτικο η ακομα καλυτερα σοδα, μετα κανενα φρουτακι χωνευτικο οπως πχ μηλο , καποιες τις βοηθαει το γαλα, η ακομη καλυτερα για μενα παγωτο ;) δεν ξερω τι αλλο να πω, σημερα γιατρο ε;; αντε περιμενουμε να μας πεις!!!

Ζουζου περαστικα!!! πολυ ενοχλητικος ο βηχας ποσο μαλλον με την κοιλια στο στομα!!! σερβιετες λοχειας πηρα απο το φαρμακειο εχει μεσα 24 πιστευω να φτασουν!!! και πηρα εχτρα βρακακια μια χρησης πιστευω οτι θα ναι πιο ευκολα να φορεθουν και μετα σκιζονται απο τα πλαγια και πετιουνται κατευθειαν!!! για τα μπιμπερο η παρε δειγμα μαζι σου η θα χουν στο φαρμακειο το ιδιο και θα σε καθοδηγησουν!!!

Μαρια δεν θυμομουν οτι ειχες και ενα ακομη παιδακι:oops: οποτε μια χαρα, ας γινει αυτο με το καλο και στην πορεια βλεπετε και αποφασιζετε!!!

Αννα οταν κανονισουμε οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε!!! θα κανονοσουμε να μπορουμε ολες!!! τι ψυχη εχει ενα καφεδακι;;;

φιλια σε ολες!!!!

Καλημερα mama μου.καλως ηρθες ;)!!!οσο για το καφεδακι εννοω οτι αν κανονισετε πρωι δεν μπορω γιατι μεχρι τις 4 και κατι ειμαι στην δουλεια;)!!!

οσο αναφορα εγω πηρα τις σερβιετες λοχειας δεν ξερω αν με βολεψει το βρακακι.το μονο που δεν πηρα ειναι εσωρουχα μιας χρησης.σε φαρμακειο θα βρω λες η πρεπει να κατεβω παλι κεντρο.

καλη μερα να εχουμε

φιλια.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας!!! Τωρα μπηκα σπιτι από το πρωι...γιατρος...ψωνια δουλεια...πτωμα εχω γινει...Να σας πω πρωτα τα νεα της μπουμπουκας μου...γιναμε 1910 γραμμαρια και είναι ακομη γυρισμενη προς τα κατω...ο γιατρος μου ειπε αν μεινει άλλες 2 εβδομάδες ετσι μετα δυσκολα θα γυρισει...οποτε εχω και περισσοτερες πιθανότητες για φυσιολογικο τοκετο...μου εκανε dopler όπως και την προηγουμενη φορα και δεν μου χρεωσε τιποτα Extra... θα δουλεψω μια εβδομαδα ακομη και μετα αδεια...αν και αγχωθηκα λιγάκι με αυτό...θα προσπαθήσω να πεισω τον εαυτο μου ότι πρεπει να μεινω σπιτι..ευχαριστω για τις συμβουλες για τις καουρες θα δοκιμασω αυτά που μου γραψατε...αν και η κατασταση είναι τραγικη...δεν κλεινω ματι το βραδυ...

Καλημερα κοριτσακι μου:)!!!μπραβο σας για τα ωραια νεα της μικρης σου:)!!

δεν θελει να αγχωνομαστε αν και ειναι αναποφευκτο.εμενα τα απογευματα με πιανουν περιεργες σκεψεις οσο πλησιαζουν οι μερες.αντε με το καλο να απολαυσεις την αδεια σου κ τον ερχομο της μικρης:)!!


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!mama απόλαυσε το ταξιδάκι! Maria καταλαβαίνω αυτο που λες απο την μια ανυπομονώ κ απο την άλλη σκεδφτομαι τα χτυπήματα στην κοιλιά...μερικές φορές λέω το απολαμβάνω στο μέγιστο ;;; Δίνω όλη μου την προσοχή;; Νομίζω οτι θα κάτσω κ θα γράψω.. Νίκηαντωνια θα πάρω τα πάντα απο Αθήνα!!!! Zzouzou εγω πήγα να πάρω tena τα βρακάκια για την ακρίβεια sani που ειναι κ ελληνικά αλλά το μετάνιωσα , θα τα πάρω μόλις μπω στον μήνα μου μήπως κ φαρδύ δι κ άλλο η περιφέρεια..Χαχα μετά θα πάρω σερβιέτες μεγάλες απλά... Κ εγω nuk επιθέματα σκεφτόμουν να πάρω. Οςο για τα μπιμπερό καλα λέει η Maria πήγαινε σε ένα μαγαζί κ θα σου πούνε εκεί.. Αυτά... Οςο για τον ύπνο...δεν υπαρχει ούτε κ για μένα...

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία φιλιαααα

Καλημερα κοριτσακι;)!!!αχ αυτα τα χτυπηματα;:).σημερα ξυπνησα ξημερωματα τον ανδρα μου να δει πως φαινονται γιατι εκεινες τις ωρες ειναι τα πιο εντονα και οταν του τα περιγραφω δεν με πιστευει;)!!!καλα περιττο να σας πω τα εκανε πανω του;)!!!

καλη μερα να εχουμε ;)!!!


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγχώνομαι, σιγά το σπουδαίο πράγμα!!!

Αντιθρομβωτικές κάνεις, ε; Έκανα στην αρχή προληπτικά!

Μια χαρΑ το βάρος της μικρούλας, μπράβο. Να σταματήσεις βέβαια για να ηρεμήσεις και να ασχοληθείς με την προετοιμασία υποδοχής της κορούλας σου.

Έχω παραγγείλει ένα δείγμα βρακάκι tena. Θα σας πω την άποψή μου όταν το παραλάβω.

Καλημερα μανουλα:)!!!ετσι πρεπει να ειμαστε ηρεμες.εξαλλου οι γιατροι μας κατι ξερουν και μας κανουν οτι κανουν .οτι κανουν ειναι για το καλο της μανουλας και των μικρων μας:)!!!

αντε να μας πεις πως ειναι το βρακακι γιατι εγω προς το παρον πηρα σερβιετα.

καλη μερα να εχουμε


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

τι κάνετε?οι κοιλίτσες πως είναι?

mama82 καλώς ήρθες σπιτάκι σου?πως τα πέρασες?ξεκουράστηκες καθόλου?

dimitra2222 για την καούρα θα πρότεινα και εγώ ανθρακούχο νερό, γάλα παγωμένο ή και παγωτό! βοηθάει επίσης πολύ να μην ξαπλώνεις κατευθείαν μετά το φαγητό,να μην τρως πολύ αργά το βράδυ κλπ. είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη πάρα πολλές καούρες,κοιμόμουν σχεδόν καθιστή το βράδυ. ο γιατρός μου μου είχε προτείνει και το simeco αντιόξινο νομίζω είναι, κάνε μια ερωτησούλα και στον δικό σου γιατρό αν είναι τόσο αφόρητη η κατάσταση μπας και σς βοηθήσει.

ZZOUZOU εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένη από τα επιθέματα της nuk. Μουσκεύαν αμέσως και γινόμουν χάλια και εγώ. τα δοκίμασα όλα καλύτερα μου φάνηκαν της chicco. Για τις πιπίλες θα πάρεις από 0-6 μηνών, θα σε κατατοπίσουν και στο κατάστημα. Σερβιέτες πήρα της sani και εγώ που είναι βρακάκι για τις πρώτες μέρες, μετά πήρα κανονικές σερβιέτες νυχτός.

εγώ έχω άλλη απορία... για όσες πάρουν σερβιέτα βρακάκι θα βάλουν και εσώρουχο εξτρα από πάνω ή δεν χρειάζεται λέτε?

Καλημερα και σε σενα κοριτσακι :).οι κοιλιτσα καλα κρατει και μεγαλωνει μερα με την μερα:)!!χθες ειδικα κοριτσαι νομιζα να βγει η μπεμπε απο δεξια στα πλαγια πανω ψηλα:)!!το παιδι μου εχασε την εξοδο και πειραματιζεται:)!!!

καλη μερα να εχουμε;)!!


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια να σε ρωτήσω γιατι σου έκαναν κορτιζονη; Υπάρχει ένδειξη για πρόωρο τοκετό;

Καλημέρααααααα!!!!:P:p:p

Όχι, δεν υπάρχει ένδειξη. Τράχηλος 3,4, συσπάσεις ελάχιστες βάσει του εμβρυολόγου που μου έκανε το doppler.

Ο γυναικολόγος μου όμως που με παρακολουθεί τις κρίνει απαραίτητες στις πολύδυμες κυήσεις. Θέλει να είναι καλυμμένος μωρέ κιαυτός. Να αναφέρω όμως ότι δεν μέ κοίταξε κολπικά για να δει τράχηλο οπότε ίσως γιαυτό.

Μου είπε ότι τα δίδυμα συνήθως γεννιούνται πρόωρα. Μην αγχώνεσαι όμως, είναι πως το βλέπει και ο κάθε γιατρός.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ναι αντιθρομβωτικες κανω και θα τις κανω μεχρι 6 εβδομαδες μετα τον τοκετο...κι η δικη μου μπεμπουλα ειναι δραστηρια...ειδικα το βραδυ...με το που γυρισω απο τη δουλεια κ ξαπλωσω στον καναπε γινεται χαμος...η κοιλια παει περα δωθε...ειναι ωρες ωρες τρομακτικο...απο τη μια θελω πολυ να γεννηθει, απο την αλλη τρελλαινομαι που τη νιωθω ολη μερα κ ξερω οτι ειμαστε παντα μαζι...θα μου λειψουν οι κλωτσιες της στην κοιλιτσα μου ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!!! πως ειστε;;;; ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!!

Δημητρα μεγαλωσε η μπεμπουλα σας!!!μια χαρα τα μωρακια μας!!!! μπραβο!!!

για την δουλεια μην αισθανεσαι ασχημα, ηδη καθυστερησες!!!! πρεπει να ξεκουραστεις μαμα και μωρο εχετε προτεραιοτητα!!!

για τις καουρες ρωτησες τελικα τον γιατρο μηπως και σου πει να παρεις κατι απο το φαρμακειο;;; τις ενεσεις ποτε θα τις κανεις;;;

Αννα θα κανονιστει ωστε να μας βολευει ολες!!!

εμενα ο αντρας μου με πιστευει και καθε φορα που κλωσταει ετσι εντονα και προεξεχει κατι γουρλωνει τα ματια του!!! χαχα το δικο σου εχασε τον δρομο και παει δεξια εμενα αριστερα!!! δεν πειραζει λιγο ακομα ας μπερδευονται....

και εσυ πρεπει σιγα σιγα να μειωσεις τουλαχιστον τις ωρες εργασιας αν δεν μπορεις να λειπεις!!!

βρακακια μια χρησης πηρα απο το φαρμακειο, ειναι βαμβακερα και πιστευω πιο βολικα απο πανα-βρακακι, ειναι σαν να βαζεις το εσωρουχο σου και σερβιετα

Νικηαντωνια προληπτικα οι ενεσεις, δεν πειραζει ας ειναι καλα τα μωρακια

cristab δεν νομιζω με την πανα βρακακι να θελει και εσωρουχο, οπως και να χει κοιταμε το πιο βολικο!!

φιλακια κοριτσια μου!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mama μου αντιθτομβωτικες κανω απο την αρχη της εγκυμοσυνης κ θα συνεχισω να τις κανω κ μετα τη γεννα...ναι να κανονισουμε καφεδακι ν βολευει ολες μας!! Οντως μεγαλωσε η μπουμπου...μου φανηκε θρεφταρακι αλλα ο γιατρος μου ειπε υπολογιζει να φτασει 3200-3400...θα δειξει!! Για τις καουρες δεν μου δωσε καποιο φαρμακο μ ειπε ν τρωω το βραδυ αλλα κατι ελαφρυ κ γαλα ανθρακουχο νερο κ οσα γραψατε ολες πανω κατω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δημητρα εμένα οτάν το ρωταω ποσο περιπου θα φτασει σε βαρος η μικρή αποφεύγει να απαντήσει....υποψιαζομαι μεγαλο μωρο άντε να δουμε.... Ας πάνε ολά καλά

Παντως ιδανικό το βαρος της μικρής σου!!!

Τώρα που μεγάλωσε η κοιλιά τις ενέσεις τις κανεις στο μπράτσο ε;;

Σήμερα έχουμε μαθημα με θέμα φροντιδα μωρου


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

mama μου όχι ...συνεχιζω να τις κανω κοιλια αλλα στο πλαι δεξια κι αριστερα...θα μπορουσα να τις κανω στα ποδια (ειναι πιο ευκολο από τα χερια αλλα εχω την αισθηση ότι ποναει...κι αφου εχω αυτή την εναλλακτικη τις κανω εκει) ασε που τωρα με τα κοντομάνικα τα χερια θα ηταν γεματα μελανιες...γραψε μας συμβουλες από τα μαθηματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεουδια μανουλες ;)!!!

Πρωτομαγια αυριο οποτε τελευταια μερα δουλειας αυτην την εβδομαδα:)!!

Σημερα εχουμε ραντεβου να δουμε την κοριτσαρα μας:)!!!

Το σαββατο μπαινουμε στο μηνα μας τελικη ευθεια:)!!!αχ και μονο που το σκεφτομαι αγχωνομαι.αλλα και απο την αλλη θελω να την παρω αγκαλιτσα.

Καθε μερα που περναει με πιανει κατι.φοβος μερικες στιγμες,αγωνια,ολα μαζι.και αλλες παλι σαν να μην ηρθε ο καιρος.

Λοιπον καλη μερα να εχουμε κοριτσαρες:)!!!


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;;; Εγω πριν λιγο γύρισα απο το νοσοκ , έκανα τις καθιερωμένες εξετάσεις γιατι την Δευτερα εχω γιατρο κ πρεπει να τις κρατάω ... Αννα τέλεια που μπαίνεις στον μηνα σου , λιγο σου έμεινε ακομα . Σιγα σιγα ξεκινάμε όλες την τελευταία αντίστροφη μέτρηση .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...