Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και απο μας!

Τα πράγματα με τι συγκαμα πανε καλά αρχιζει κ υποχωρεί!

Αννα νου τέλεια το μωρακι σου καλη αρζμχη κ με τις στερεές ! Εμείς την Πέμπτη έχουμε γιατρο κ θα μας πει για τις ξεκινησω κ γω στερεες!

Μαρινα εμείς άλλες φορές ρμτην φωνάζουμε με το όνομα της αλλες μπέμπα! Βέβαια εμας της εδωσε το όνομα ο παπάς οταν πηρα τη μιση ευχή! Δεν το ήξερα αλλά αφου μ έδωσε την μιση ευχή μου λέει:έχετε αποφασίσει όνομα του λεμε ναι κ λέει θελετε νς της το δωσω? Κ του απαντήσαμε ναι κ είπε μια ευχη κ της εδωσε το όνομα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία ωραίο το όνομα σας!! Μπράβο!!!

Ευακι δεν ήξερα ότι το κάνουν αυτό οι παπάδες.....

Ποτέ λέτε να βαφτιζετε κορίτσια;; Εμείς είπαμε μετά το Πάσχα αλλά ο νονός μας είναι καθηγητής και θα ετοιμάζει παιδιά για πανελλήνιες και έτσι μπορεί Ιούνιο και προς το τέλος....από την μια λέω καλοκαίρι αλλά από την άλλη μια γνωστή μου βαφτιζουν αρχές Δεκεμβρίου και τα μωρά έχουν μια βδομάδα διάφορα....τι να κάνω δεν ξερω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε βρει καν νονό. Αλλά αν βρούμε θα την βαφτισουμε κατά τον Απρίλη με Μάιο . Βέβαια πιο μεγάλα καταλαβαίνουν καλύτερα. Την Κατερίνα την βαφτισαμε 18 μηνών κ το ευχαριστηθηκε κ το θυμάται ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια :)

Εμεις βασικα κοριτσια την φωναζουμε Χρυσουλα απο την μερα που γεννηθηκε απο συνηθεια γιατι καναμε καναμε ονοματοδοσια οταν γεννηθηκε.

Μama Μου μην αγχωνεσαι για την βαφτιση θα βρειτε την καταλληλη περιοδο και ολα θα γινουν οπως τα θελετε.δεν θελει αγχος.βλεπω εμενα που εχω κατααγχωθει και μαλωνουμε αρκετα με το αγορι μου για χαζα λογω του οτι ψαχνουμε μανιωδως και χθς βραδυ συνειδητοποιησα οτι θα πρεπει απο εδω και μπρος να το απολαυσω παντρευομαι βρε Ανννουλα μου και βαφτιζουμε το κοριτσακι μου;)αυτα τα λεω στον εαυτο μου.και το ευχαριστο ο ανδρας μου απο Αρχες Δεκεμβριου ξεκιναει δουλεια ;).αυτο ειναι μια ανακουφιση.

marina μου δεν ξερω ακομα τι θα κανω.ψαχνω μια εναλλακτικη.μια χαρα και εσεις με την φρουτοκρεμουλα.

Μαρια μου με το καλο να ξεκινησετε και εσεις στερεες κοριτσι μου.

Εvaki μου καλη αρχη και εσεις και καλα αποτελεσματα στον γιατρο σας;)

Ευη μου ελπιζω συντομα να φτιαξει το θεμα με την παλινδρομηση.οσο για τον γαμο σου τα θεωρω τωρα υπερβολικα υπερογκο ποσο.οπως λεω στον ανδρα μου κοιτα να εχουμε την επομενη γαλατακι και πανες για την μπουμπου.προσπαθω να ψαξω καποια ομορφα πραγματα λεπτομερειες και σε καλη τιμουλα.αν ψαξεις βρισκεις πολλα.

Λοιπον κοριτσια καλη μερα να εχουμε και μην ξεχνατε επεται σαββατοκυριακο.

φιλια σε ολες


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mama82 ουτε γω το ηξερα ο παππας μου το πε!Κανονικα λεει μολις το μωρο γινει 8 ημερων το παει ο μπαμπας ή η γιαγια στην εκκλησια και του δίνουν το όνομα!Αλλα επειδη αυτό ποτέ δεν γίνεται μας το δωσε τη μερα που μου δωσε την μισή ευχη.

Και μεις τέλος Ιουνίου λέμε να την βαφτίσουμε κοντά στα γεννέθλια της.

Εγώ κορίτσια στον γάμο μου έκλεισα τραπέζι με 22 ευρώ το άτομο με πολύ παζαρεμα στην τιμή σε παραλιακό μαγαζί της περιοχής και το καταφχαριστηθήκαμε αφου καποια στιγμή κατα τις 3:00 τα ξημερώματα βουτήξαμε και στη θάλασσα...Για τον στολισμό και τα υπολοιπα μου τα έκανε μια φίλη μου που έχει μαγαζι με διοργανωση δεξιώσεων και οι τιμες ειναι παρα πολύ καλές σε όλα...Κουτι ονείρων λέγεται ρίξτε μια ματιά.Γενικα μου πηγε πολύ οικονομίκα...Τωρα για τη βάφτιση δεν θέλω τραπέζι λόγω της οικονομικής κατάστασης που επικρατεί...ο αντρας μου βεβαια θέλει..τωρα θα δω πως θα τον πείσω να μην κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια :)

Εμεις βασικα κοριτσια την φωναζουμε Χρυσουλα απο την μερα που γεννηθηκε απο συνηθεια γιατι καναμε καναμε ονοματοδοσια οταν γεννηθηκε.

Μama Μου μην αγχωνεσαι για την βαφτιση θα βρειτε την καταλληλη περιοδο και ολα θα γινουν οπως τα θελετε.δεν θελει αγχος.βλεπω εμενα που εχω κατααγχωθει και μαλωνουμε αρκετα με το αγορι μου για χαζα λογω του οτι ψαχνουμε μανιωδως και χθς βραδυ συνειδητοποιησα οτι θα πρεπει απο εδω και μπρος να το απολαυσω παντρευομαι βρε Ανννουλα μου και βαφτιζουμε το κοριτσακι μου;)αυτα τα λεω στον εαυτο μου.και το ευχαριστο ο ανδρας μου απο Αρχες Δεκεμβριου ξεκιναει δουλεια ;).αυτο ειναι μια ανακουφιση.

marina μου δεν ξερω ακομα τι θα κανω.ψαχνω μια εναλλακτικη.μια χαρα και εσεις με την φρουτοκρεμουλα.

Μαρια μου με το καλο να ξεκινησετε και εσεις στερεες κοριτσι μου.

Εvaki μου καλη αρχη και εσεις και καλα αποτελεσματα στον γιατρο σας;)

Ευη μου ελπιζω συντομα να φτιαξει το θεμα με την παλινδρομηση.οσο για τον γαμο σου τα θεωρω τωρα υπερβολικα υπερογκο ποσο.οπως λεω στον ανδρα μου κοιτα να εχουμε την επομενη γαλατακι και πανες για την μπουμπου.προσπαθω να ψαξω καποια ομορφα πραγματα λεπτομερειες και σε καλη τιμουλα.αν ψαξεις βρισκεις πολλα.

Λοιπον κοριτσια καλη μερα να εχουμε και μην ξεχνατε επεται σαββατοκυριακο.

φιλια σε ολες

Μην αγχώνεσαι και θα γίνουν όλα! Όπως είπα τελικά σημασία δεν έχουν τα φτιασιδοματα και οι πολυτέλεια! Να είσαι ευτυχισμένη με την οικογένειά σου έχει σημασία! Εκείνη την εποχή τα οικονομικά ήταν σούπερ! Και τον ευχαριστηθηκε όλη η οικογένεια τον γάμο μου! Τώρα και να τα είχα αυτά τα χρήματα δεν θα τα έδινα. ...Ήμουν βλέπεις το πρώτο παιδί της οικογένειας που παντρευομαι και ο πατέρας μου ξεσαλωσε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;

Εύη όντως πολλά λεφτά και άλλες εποχές!!!

Εμείς κλείσανε ένα αξιοπρεπέστατη και νόστιμο φαγητό με 15? και ήταν πολύ ωραία βέβαια δεν ήταν γκουρμέ αλλά όλοι μείναν ευχαριστημένοι, αυτό που έδωσα πιο πολλά λεφτά ήταν ή τούρτα που ήταν κανονική ή δικιά μας και όχι ψεύτικη και ήταν πεντανοστιμη!!! Άσε που από τον χορό και το νταβαντουρι εγώ δεν έφαγα και όταν το ξημερωσαμε πξγα και πήρα μπουγατσες για όλους με το νυφικό!!! Όλοι με κοιτούσαν σαν τρελλή αλλά γύρισα όλη την πόλη και το ευχαριστηθηκα!!! Χαχα

Αυτό να κοιτάς να το χαρείτε και όλα θα γίνουν από μόνα τους και επειδή πάντα υπάρχουν ξινοι άνθρωποι μην σκασεις να τους ευχαριστησεις γιατί αυτοί δεν ευχαριστιουνται με τίποτα!!!

Καλό σκ και φιλία στα ,Ζουζούνια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε ??? Εγώ δεν την παλεύω άλλο . Η μεγάλη μου ξύπνησε από το πρωί με γκρίνια κ με έχει κουράσει όσο ποτέ . Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό. Ξύπνησε κ από τις φωνές της μου ξύπνησε το μωρό. Κλαίει όλη μέρα για το παραμικρό. Μου άδειασε όλη την ντουλάπα της κ τα έκανε 1 κουβάρι στο πάτωμα . Ξεστρωσε το κρεβάτι της , πέταξε όλα τα παιχνίδια κάνω, έριξε όλο το νερό από το παγουρινο της στο στρώμα κ στα ρούχα της κ τέλος έπιασε 1 κουταλάκι κ προσπαθούσε να ταΐσει το μωρό . Με έφτασε στα όρια μου . Τώρα κάθεται κ γκρινιάζει του πατέρα της . Την έχουν ματιασει λέει. Από την μία θέλω να γελάσω κ από την άλλη να βάλω τα κλάματα .Η μπέμπα σε αντίθεση είναι αρκετά ήρεμη . Πρώτη φορά νιώθω έτσι κ δεν μπορώ να την ηρεμήσω με τίποτα . Μάλλον φταίει ότι θέλει την μαμά μου κ την ζητάει από εχθές αλλά αυτή είναι στην Αθήνα . Εντωμεταξυ κάνει κ τόσο ζέστη σήμερα σαν καλοκαίρι .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Εμεις σημερα ξυπνησαμε απο τις 4.30 κ δεν κοιμοταν με τιποτα ηθελε παιχνιδια η ζουζουνα μου.

Σημερα σαν να θυμιζει χειμωνα.οχι οτι εχει κρυο αλλα εχει καταχνια.

Πωπωπω εχω ενα σιδερο χαμος.κ βαριεμαι τρελα.το απογευμα περιμενουμε κ φιλους του ανδρα μου να δουν αγωνα.εγω βασικα θα τους ετοιμασω διαφορα κ θα ειμαι με την ζουζουνα.

Σημερα δεν ειναι κ πολυ η μερα της.το φρουτο 4 κουταλακια κ γενικα το γαλα τηε με το ζορι.κλαμμα πολυ.

Μαρια υπομονη.αχ αυτες οι γιαγιαδες η αδυναμια τους.ελπιζω να ηρεμησε η Κατερινα σου.

Mama μου πρεπει να ειχες πολυ γουστο με το νυφικο να ψαχνεις μπουγατσα ☺

Ευη μου πρεπει να περασατε τελεια.οσο να ναι το πρωτο παιδι ειναι αλλιως.

Τα τριτα τα εχουν δτο περιθωριο χαχαχα

Να σας πω την μαυρη μου αληθεια με το μωρο ειναι αλλιως.επειδη ζουμε μαζι παντρεμενοι δεν εχω την πολυτελεια κ την θεληση να τρεχω για να ψαξω.να φανταστειτε σε χωρους που εχω δει η μαντεψει πως θα ειναι ακριβα παει μονος του ο ανδρας μου.το αστειο στο τελευταιο που πηγαμε μου λεει ο κυριουλς σαν νυφη δεν εχετε πολλες αποριες.κ του λεω κ με κοιταει περιεργα:βασικα χωρο καθαρο για παιδακι εχετε γιατι για εμενα ειναι βασικο.μην το γελατε σε πολλα που πηγαμε το Σεπτεμβριο κ ειχα την ζουζου ειχαν τετοιο χωρο κ μαλιστα το διαφημιζαν γιατι κ καλα οι γαμοβαφτισεις ειναι στην μοδα.

Χθες με επιασε αγχος για την μικρη εκεινη την μερα.πρεπει να ειναι κ δευτερο ατομο με την μαμα μου να την ξεκουρασει αν κ χθες που τις το ειπα γελασε.

Λεω πως θα γινουν ολα τα γευματα της.αλλα θα ειναι λιγο πριν χρονισει οποτε θα ειναι αλλιως.

Κοριτσια σορρυ αν σας πρηζω με το θεμα αυτο.

Καλο υπολοιπο σβκ

Φιλια πολλα


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηρέμησε τελικά κ κοιμήθηκε. Για να δούμε πως θα είναι μετά που θα ξυπνήσει ... Σήμερα πήγαμε κ μαζέψαμε 1 σωρό κουκουναρια για να κάνουμε Χριστουγεννιατικες κατασκευές . Μετά που θα ξυπνήσει θα τα βάλουμε στο φούρνο να τα αποστειρωσουμε, θα τα αφήσουμε όλο το βράδυ έξω κ αύριο θα αρχίσουμε να βαφουμε κ να κολλάμε. Άννα μην αγχώνεσαι για τα γεύματα της. Όλα μια χαρά θα γίνουν. 4-5 θα της δώσεις το τελευταίο το απογευματινό κ μετά γάλα οπότε πεινάσει.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερουδια μανουλες.

Καλη εβδομαδα να εχουμε.τι περιεργος καιρος απο χθες.αερας αλλα νοτιας.

Πως θα στολισουμε αν δεν κανει λιγο κρυουλακι χαχαχα

Εμεις λεμε το σβκ που ερχεται.

Εσεις τι κανετε που χαθηκατε ολες;ελπιζω κ εσεις κ τα μωρακια σας να ειστε σουπερ.

Καλη εβδομαδα να εχουμε φιλια σε ολες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κοπελιές! Τι κάνετε; Εμάς το σκ είχε από όλα! Βόλτες γέλια αλλά και γκρίνια! Δοντάκια και μάλλον άλμα! Εν το μεταξύ στη γκρίνια μόνο εμένα θέλει και αγκαλιά και βόλτα! Ο μπαμπάς μας είναι μόνο για τις καλές φάσεις!Προφανώς έχει προσκολληθει επάνω μου αφού όλη μέρα είμαστε μαζί! Δε δυσανασχετω αλλά κάποιες φορές θέλω και εγώ λίγη ξεκούραση. Βέβαια μόλις σκάει τα γέλια τα ξεχνάω όλα και πάλι από την αρχή! !!!!

Και εμείς το σκ λέμε να στολισουμε , ο μεγάλος περιμένει πως και πως!

Αυτά! Αντε μαζευτειτε που χαθηκατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Τι κάνετε;;

Εμείς περάσαμε ωραία το σκ αλλά λίγο Κουράστηκα, ήρθε ή αδερφή μου με την ανηψιά μου και γενικά είχαμε και φίλους και κόσμο, το μωρό ενώ έχει συνηθίσει σε υσηχια δεν μπορούσε να κοιμηθεί εύκολα κι όταν κοιμόταν κρατούσε ούτε μισή ώρα και έτσι τα παιξα λίγο αλλά χαρηκα κιόλας!!!

Σήμερα την έβαλα στο χαλί της και πήγαινε προς τα πίσω!!! Χαχα

Μαρια πως ειναι ή Κατερίνα;; Μήπως ήταν κουρασμένη η ζήλεψε λίγο με το μωρό;;

Εμείς λέμε να στολισουμε το άλλο σαββατοκύριακο!! Και θα φάμε κιόλας εκείνο το σκ ,θα μας πει ο γιατρός με τι ακριβώς θα ξεκινήσουμε και τις ποσότητες!!!

Εύη και εγώ παρατήρησα ότι το μωρό με ζήταει και είναι στιγμές που θέλει μόνο εμένα, αλλά οοαως λες κι εσύ είναι δύσκολο εγώ την δίνω στον άντρα μου να κάνω καμία δουλειά και την ακούω που γκρινιάζει και τρέχω!!! Βέβαια έχουν μεγαλώσει και εχουν αλλάξει κι αυτά θέλουν άλλο παιχνίδι αλλά πράγματα τα οποία ο άντρας μου έχει χάσει επεισόδια....

Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες ... Ευτυχώς η Κατερίνα ηρέμησε, δεν ξέρω τι ήταν αυτό που την είχε πιάσει . Μπορεί να ήταν κ ματιασμενη όπως έλεγε . Σήμερα το πρωί έσκασα στα γέλια γιατί ξύπνησε κ μου έλεγε μαμά εγώ θέλω να καπνίσω λουκάνικα ,το είχε ακούσει σε 1 παραμύθι . Τελικά αυτό το άλμα εμείς το περνάμε ήσυχα με πολλούς θηλασμους μόνο . Εχθές κοιμήθηκε από τις 9 κ θηλασα στις 12 στις 2 στις 5 κ στις 7 το πρωι . Παρόλα αυτά δεν κουράστηκα ούτε νυσταζα. Κ εμείς δέντρο θα στολισουμε μάλλον το Σάββατο εκτός απροόπτου. Mama ξεκινάτε κ εσείς φαγητουλι? Εμείς μόλις κλείσει τους 6 μήνες κ ξεκινάμε με φρούτα . Πήραμε κ 1 σετ με πιατάκι, ποτηράκι,κουταλάκι ,ποδίτσα κ πετσετουλα κ περιμένω να έρθει εκείνη η ώρα να τα χρησιμοποιησουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...