Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Καλημέρα Μαρία και ευακι!!!

Μαρία μπράβο που περασετε καλά και το χαρηκατε οικογενειακώς!!!

Ευακι τι πικρά να δουλευετε κι οι δύο σαββατιατικα.....

Κι εγώ το σκέφτηκα ότι είναι από τα δόντια...

Σήμερα θα πάμε στο τζάμπο για δέντρο και στολίδια και είχα μια χαρά γιατί θα πηγαίναμε βόλτα αλλά ο καιρός σήμερα μας τα χάλασε....

Δεν πειράζει θα πάμε πάλι αλλά πιο περιορισμένα!!!

Καλό σκ και σε σας!!! Φιλάκια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια! Τι ωραία μέρα σήμερα για βόλτα! !!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας είπα ότι η μικρή τρώει πολύ καλά τα γεύματα της! Εχτές μίλησα με την παιδιατρο και μου είπε να συμπληρώσω μπανάνα και κοτόπουλο! Αλλά να της μειώσω τις δόσεις για να πίνει ενδιάμεσα και γάλα για συμπλήρωμα! Χορτενε με το φαγητό και δεν επινε. Μου είπε πως είναι μικρή για 2 μπουκάλια γάλα, πρέπει παραπάνω να πίνει! Τώρα βέβαια έφαγε από μισό μήλο αχλάδι μπανάνα! Σε καμία ώρα θα κάνω προσπάθεια για γάλα! Για να δούμε! Καλό ΣΚ σε όλες! !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μιαίνω σφήνα απο κινητό άλλουνου

Μπράβο σε ολα τ παιδάκια σας καταρχήν.

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση επίσης!

Συγνώμη! Τι εννοείτε νερουλά κακά ;;;;;;; Εμενα κάνει απο την ωρα που γεννήθηκε νερουλά κακά...πρινκαμια εβδομάδα για καμία εβδομάδα ηταν πραςινα Αλλα γενικά ειναι μουσταρδί...εσάς δήλαδη κάνουν σκατουλες;;; Συγνώμη για την περιγραφή αλλα δε ξέρω πως αλλιώς να το γράψω.

Δε το περίμενα ποτε ότι θα κανω σκατοκουβεντες με τόσο ενδιαφέρον για τη συζήτηση. Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μιαίνω σφήνα απο κινητό άλλουνου

Μπράβο σε ολα τ παιδάκια σας καταρχήν.

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση επίσης!

Συγνώμη! Τι εννοείτε νερουλά κακά ;;;;;;; Εμενα κάνει απο την ωρα που γεννήθηκε νερουλά κακά...πρινκαμια εβδομάδα για καμία εβδομάδα ηταν πραςινα Αλλα γενικά ειναι μουσταρδί...εσάς δήλαδη κάνουν σκατουλες;;; Συγνώμη για την περιγραφή αλλα δε ξέρω πως αλλιώς να το γράψω.

Δε το περίμενα ποτε ότι θα κανω σκατοκουβεντες με τόσο ενδιαφέρον για τη συζήτηση. Χαχαχαχα

Της δικιάς μου ήταν από την αρχή νερουλα κ μουσταρδι χρώμα όσο τα έκανε κάθε μέρα. Μετά τον Αύγουστο που άρχισε να τα κάνει κάθε 3 μέρες περίπου ήταν πιο πηχτα να το πω σαν αλοιφή κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Kirtiblue και εμένα ακριβώς όπως και η Μαρία αλλά χθες έκανε 4 φορές νερουλα και σήμερα 2 τώρα τι έγινε δεν ξέρω πάντως δεν είναι αρρωστη και διάθεση έχει και ορεξη


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλες.

Πριν λιγο κοιμηθηκε η ζουζουνα κ ειπα να ριξω ενα βλεφαρο.

Mama μου μια χαρα ηταν ο καιρος γιατι δεν πηγατε βολτα?

Εγω πηρα την κορακλα μου πρωι κ πηγαμε λαικη.πω πω το κορακλα μου ηχει τοσο ομορφα😍.

Eυακι πρωτη φορα το ακουω αυτο για το ριζονερο.

Mariaμου τι καλα που το χαρηκε η μικρουλα σου.

Ευη μου μπηκατε δυναμικα στις στερεες.

Περιμενω να αρχισουμε πως κ πως.

Kirtiblue μου ολα καλα θα ειναι θα δεις.

Τι καιρος.αντε να σφιξει να στολισουμε τελος του μηνα.

Κοντευουμε να τελειωσουμε την λιστα καλεσμενων κατι ειναι κ αυτο ☺

Εμας παντως μιας κ λετε για κακακια ειναι σαν αλοιφη.

Λοιπον καλο βραδυ.

Πωωωω τι ειναι αυτο δτην Γαλλια.δεν μπορω ουτε να φανταστω κατι τετοιο για εμας.φυλαγε μας Παναγιτσα μου.

Φιλια σε ολες


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Εμεις εχουμε τη γιαγια μας εδω αυτο τι σκ κ χαλαρωνουμε λιγακι...Αννα ασε κι εγω το ακουσα κ επαθα σοκ για τη γαλλια...κριμα!λοιπον κ εμεις λιγο περιεργα κακα 1-2 φορες κ κοριτσια τοσο σαλιο δεν εχει ξαναγινει...γκρινιαζε η καημενουλα μου τοσο πολυ το απογ...εβαζε ολο τι χερι μεσα κ οτι εβρισκε κ της εδωσε ο αντρας μ πιπιλα κ πρωτη φορα που την πηρε κ καπως ηρεμισε...κι ενω δεν ηθελα να της δωσουμε την αφησα! Kitriblue ευχομαι κ στις 2 μας ν βρουμε συντομα σπιτακι...ευη μπραβο για το φαγητο! Mama βρηκατε δεντρο?anna να χαιρεσαι τον αντρουλη σου κ με το καλο οι ετοιμασιες! Cristab με το καλο κ τα υπολοιπα δοντακια...αχ κ να σας πω κ τον πονο μου...μου στειλε το προσχεδιο η φωτογραφος για τ αλμπουμ της βαφτισης κ δεν μ αρεσε...πριν λιγο καιρο πηραμε του γαμου κ ηταν καταπληκτικο...τωρα αυτο θα δω πως μπορουμε ν το φτιαξουμε λιγο...ελπιζω ν βγει καλο...τα φιλια μ σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες τι κάνετε? Εμείς εχθές είμασταν βόλτα από το πρωί κ το βράδυ που την έβαλα μέσα είχε γκρίνια . Την έκανα μπανακι κ ευτυχώς κοιμήθηκε. Εμένα με έπιασε ο αυχένας μου εχθές από την κούραση κ με χτύπησε κ στην μέση κ κοιμήθηκα από τις 10. Η μεγάλη ήταν ξύπνια κ κάποια στιγμή ξύπνησε κ η μικρή αλλά τις τακτοποιησε κ τις 2 ο άντρας μου κ δεν με ενόχλησε. Μόνο κατά τις 3 ξύπνησα την τάισα την άλλαξα γιατί αμέσως μετά το γάλα χεστηκε . Ξεκουραστηκα αρκετά πάντως . Εχθές μπηκαμε κ στο άλμα της 23ης εβδομάδας κ από τώρα σκέφτομαι πως θα το περάσουμε πάλι αν είναι όπως τι προηγούμενο . Εμένα Δήμητρα πιπίλα δεν πιάνει με τίποτα ,προσπάθησε κάνα δυο φορές να της δώσει η μαμά μου όσο εγώ ήμουν για φυσικοθεραπεια αλλά την εφτυνε. Όπως κ μπουκάλι με τίποτα . Δεν ξαναεβγαλα κ εγώ γάλα για να μην το πετάω άδικα . Αν δεν κρυώσει λίγο ο καιρός όντως δεν μυρίζουν Χριστούγεννα. Mama βρήκατε δέντρο τελικά ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μαρία περαστικά σου, ελπίζω τώρα που ξεκουράστηκες να μην πονάς!!! Μπράβο και στον άντρα σου που σε βοηθάει!!!

Εγω πάντα κοιμάμαι από τις 10, δεν έχω βοήθεια καθόλου και όταν κάνουμε μπάνιο την μικρή και κοιμηθεί τρέχω από πίσω!!!

Δήμητρα δεν πειράζει για την πιπιλα εφόσον ή μικρή βοηθήθηκε!!!

Αννουλα κρίμα που φεύγουν οι κουμπαροι... Και ακόμα πιο κρίμα που αρρώστησε και δεν την ειδες όσο ήταν εκεί!!!

Εμείς βγήκαμε βόλτα πήγαμε αλλάξανε κάτι δωράκια από orchestra που δεν μ άρεσαν, πήρα ένα μπουρνουζι για μεγαλύτερη ηλικία σφαλιαρες που δεν προλάβαινω να πλένω και κατσες και καλσον!!! Μετά πήγαμε τζάμπο!!! Είχε παρά πολύ ωραία στολίδια και πήρα παρά πολλά, το ευχαριστηθηκα!!! Δέντρο δεν πήραμε γιατί δεν μας άρεσαν και βρήκαμε από άλλο μαγαζί και θα πάει ο άντρας μου από την άλλη εβδομάδα να το πάρει!!!

Εχθες ήμουν τόσο κουρασμένη που δεν την παλευα, είχα και πονοκέφαλο και τελικά τα κατάφερα και συναχωθηκα.....ελπίζω να μην κολλήσει ή μικρη αλλά όλη μέρα μαζί θα τ αποφυγω;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Σαν να κρυωσε ο καιρος σημερα.απλωνα ρουχα πριν κ κρυωσα αρκετα.

Η μικρη κοιμηθηκε λιγακ.εχω παρατηρησει το σβκ που θελω να την χαρω την πιανει τρελη υπνηλια.

Maria μου ελπιζω μεση κ αυχενας να ειναι καλυτερα.ετσι πρεπει να μας βοηθανε.ευτυχως κ ο μπαμπας μας βοηθαει.

Δημητρα μου σε ευχαριστω.ελα μην στεναχωριεσαι κατι θα γινεται για να σωθει η κατασταση.στο τελος θα γινει ομορφο το αλμπουμ σας.παντως πως νευριαζω με αυτα.θυμαμαι ο φωτογραφος στο γαμο μιας φιλης ολο καθυστερουσε την παραδοση κ εντελει απο μια βλακεια του οι πιο πολλες φωτο καταστραφηκαν.τραγικο.οταν αναλαμβανεις να αποτυπωσεις την πιο ομορφη μερα ενος ζευγαριου θεωρεισαι ερασιτεχνης αν τα κανεις μανταρα.εμεις εχουμε μια στα υποψιν.εκει καναμε κ καδρα απο τομ πολιτικο θα δειξει.θα δω κ δουλεια της πρωτα.

Mama μου τι ωραια.θυμαμαι κ εμεις τετοια εποχη ψαχναμε στολιδια κ δεντρο.τι ευχαριστη διαδικασια.ειδικα τημ πρωτη φορα.οσο για το συναχι δεν ειναι απαραιτητο να κολλησει.την προηγουμενη εβδομαδα ημουν ετσι.αλλα η μικρη δεν κολλησε ευτυχως,

Λοιπον καλη κυριακη να εχουμε.

Φιλια σε ολες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια.

Απολαμβάνω το καφεδάκι μου στον κήπο. Μαρία λοιπον η ιδέα σου καταπληκτική και την υιοθέτησα. Λες κ εχω πάει καφέ έξω Νοιώθω.

Αφήστε κοριτσια με τη Γαλλία.. Σκεφτομαι συνέχεια αυτές τις μανούλες. Παναγία μου να φυλάει τα παιδάκια μας...

Μαμά περαστικά μην στεναχωριέσαι δε θα κολλήσει της έχεις δώσει τόσα αντισώματα..εδώ εγω με ίωση κ ΔΕΜ τον κόλλησα.

Δήμητρα κ εσύ ψάχνεις για σπίτι ε; Πωπω καλη επιτυχία..

Ποσό πολυ θέλω να στολίσουμε το δεντράκι μας στο σπίτι μας...

Μαρία περαστικά με τον αυχένα κ μπράβο στον άντρα σου . Πρέπει να μας βοηθάμε !!!

Εγω εδώ βρήκα baby yoga κ λεω να το δοκιμάσω!!

Κατα τα αλλα προσπαθώ να βάλω τον μικρό παλι σε ένα προγράμμα..

Υγεία. Εμεις τις φωτό του γάμου δεν τις εχουμε πάρει ακόμα...εχει περάσει 1 μισή χρόνος...

Link to comment
Share on other sites

Baby yoga κοιτούσα κ εγώ αλλά μου φαίνεται πολύ μωρό για να τα καταφέρουμε . Παρόλο που λένε από 3 μηνών αν δυσανασχετησει κ βάλει τα κλάματα τι θα την κάνω?

θα την παρεις αγκαλιτσα κ θα τη θηλασεις!

απο 5 μηνων λεει μπορουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;

Εγω είμαι λίγο καλύτερα και μάλλον την γλιτωσαμε!!!

Σήμερα γίναμε 5 μηνών!!!! Πωπω κορίτσια χαμπαρι δεν πήρα και κάθε μέρα έχουμε και μια έκπληξη!!!!

Εχθες άρχισε τα γιε γιε γιε και ενώ της μάθαιναν να κάνει με το χερακι έλα έλα και την στάνταρ κίνηση(καταλαβατε ποια λέω ε;;) εχθες μια άσχετη κύρια της κάνει έλα έλα και το έκανε!!! :shock: σοκαρίστηκα ευχάριστα!!! Χαχα

Το βράδυ εκεί που έκανε τα γνωστά βαρελάκια έπιασε και τα δύο πατουσακια με τα χέρια της και έπαιζε μέχρι τώρα το προσπαθούσε αλλά έφτανε μέχρι την γάμπα!!!! Πολύ χαρά!!!

Για baby yoga δεν άκουσα ούτε είδα θα μπω ίντερνετ να δω τι παίζει, μια άλλη ωραία ιδέα είναι πισίνα με τα μωρά!!!

Το σκ μας γεμάτο πήγαμε χθες για φαγητό στην κουνιάδα μου και μειναμε μέχρι το απόγευμα!!! Ωραία γενικά αλλά λίγο το σκ!!!

Εσεις πως περασετε?? Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες;)

Καλη εβδομαδα να εχουμε :)

Εμεις ξυπνησαμε κλασικα με γελακια.τι δυναμη εχουν ομως τα σκατουλακια μας να μας αλλαζουν με ενα βλεμματακι ενα γελακι.ενω καθως σηκωνομουν η μεση σμπαραλι μολις την πηρα αγκαλια αλλαξε ολο το θεμα.ξαφνικα ο πονος εμοιαζε ασημαντος.χθες ειχε τρελη υπνηλια η ζουζουνα μου.απο το μεσημερι και μετα ηταν πιο νορμαλ.το απογευμα την πηγαμε στις κουνιες και την εβαλα για πρωτη φορα εκει .βεβαια η μαμα μου στην καθημερινοτητα την παει αρκετες φορες.αλλα για εμας ηταν η πρωτη μας;).χαρα εγω δεν περιγραφεται.της αρεσει πολυ παντως.μετα καθησαμε στο αναψυκτηριο για ενα καφεδακι στα γρηγορα αλλα η μικρη τσατιστηκε.μολις σηκωθηκαμε κ καταλαβε βολτα αμεσως τσιμουδια.βασικα εγω το ειχα προβλεψει και πηραμε καφεδακια για πακετο .κ ετσι καναμε βολτες με το καροτσι.εχει στην γειτονια καποια μαγαζια με προσκλητηρια και ετσι περπατησαμε μεχρι εκει να δουμε βιτρινες.και ετσι περασε και η ωρα.

mama μου περναει ο καιρος και χαμπαρι δεν περνουμα.φανταζομαι χαρα με την ζουζουνα σου με το καινουριο της επιχειρημα ε;)?

λοιπον καλη μερα να εχουμε φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...